7 milijonieriai, sėkmės sulaukę po 30

Pildyti savo svajones ar radikaliai pakeisti gyvenimą niekada ne per vėlu. Štai žymus Lietuvos istorijos profesorius Edvardas Gudavičius istoriją pradėjo studijuoti perkopęs 30 metų. Prieš tai dirbo Vilniaus skaičiavimo mašinų gamykloje. Tačiau yra ir kur kas įspūdingesnių sėkmės istorijų, kurių herojai milijonus ėmė krautis sulaukę brandaus amžiaus.

Šių dienų populiariausi straipsniai:
- Gydytojai atvirauja: kurių vaistų jie negertų
- Pienės – salotoms, medui ir gydymui
- 6 moteriškos gudrybės. Atsargiai - vyrai ne tokie kvaili
- Naminė duona su sėklomis ir grūdais (be mielių ar raugo)

Joanne Rowling arba J. K. Rowling

Knygų apie Harį Poterį autorė buvo išsilavinusi mergina iš viduriniosios klasės. Tačiau jos nuopolis prasidėjo išvažiavus dėstyti anglų kalbos į Portugaliją. Čia sutiko savo pirmąjį vyrą. Deja, santuoka truko tik kiek daugiau nei metus, vyras smurtavo, kol galiausiai naktį žmoną su neseniai gimusiu kūdikiu išmetė į gatvę. Joanne grįžo į Edinburgą, kur gyveno jos artimieji. Čia vietos kavinėse trisdešimtmetė moteris baigė rašyti knygą apie berniuko burtininko nuotykius, kuriuos sugalvojo dar būdama studentė vienos kelionės traukiniu metu. Knygos rankraštį atmetė 12 leidyklų. Viena sutiko išspausdinti, nes istorija patiko darbuotojo dukrai. Tik sulaukus 32 metų Joanne pagaliau sulaukė pripažinimo.

J.K. Rowling knygos pristatymas
J.K. Rowling knygos pristatymas
AFP/Scanpix

Sylvesteris Stallone

Dabar aktorių žino visi: ir maži, ir seni. Tačiau buvo tokie laikai, kai jaunam vyrui visai nesisekė: vaidmenų negaudavo, buvo išmestas iš buto, tris savaites nakvojo autobusų stotyje. Iš nevilties Sylvesteris yra nusifilmavęs net filme suaugusiems, pardavęs žmonos papuošalus ir mylėtą šunį. Sėkmė aktorių aplankė tik sulaukus 30 metų. 1975 metais jam buvo pasiūlytas pagrindinis vaidmuo legendiniame filme „Rokis“. Dabar aktorius uždirba milijonus.

Sylvester Stallone
Sylvester Stallone
Vida Press

Larry Ellisonas

Vyras ilgus metus dirbo įvairiose informacinių technologijų kompanijose. Tačiau sulaukęs 34 metų nusprendė pats įsteigti tokią įmonę. Larry pasisekė, jis pataikė į tą pačią bangą kaip „Apple“ ir „Microsoft“ kūrėjai. Po kelių dešimtmečių žurnalas „Forbes“ jį paskelbė trečiu turtingiausiu Amerikos žmogumi.

Larry Ellisonas
Larry Ellisonas
Reuters/Scanpix

Susan Boyle

Pasaulis ją išvydo 2009 metais populiariame šou „Britanijos talentai“. Ant scenos pasirodžius pagyvenusiai, neišvaizdžiai, apvalainai Susanai, niekas nesitikėjo stebuklo. Tačiau šiai uždainavus ariją iš miuziklo „Vargdieniai“ visiems atvipo žandikauliai. Taip per kelias minutes 47 metų moteris tapo pasauline įžymybe ir per kelerius metus uždirbo milijonus. Susan augo nedideliame Anglijos miestelyje, prastai mokėsi ir buvo nepopuliari tarp bendraamžių. Vėliau ji uždarbiavo būdama laikina pagalbininke užkandinių virtuvėse ar gaudavo bedarbio pašalpą. Sėkmę ir turtus atnešusį balsą lavino tik dainuodama bažnyčios chore.

Susan Boyle
Susan Boyle
Reuters/Scanpix

Harrisonas Fordas

Buvęs sekso simbolis sėkmės sulaukė tik būdamas 35 metų. Iki tol jam teko dirbti dailide ir vaidinti masinėse scenose. Jo žvaigždė sužibo susipažinus su režisieriumi Georgeu Lucasu. Šis Harrisoną atrinko vaidinti „Žvaigždžių karų“ epopėjoje. Vėliau sekė filmai apie Indianą Džounsą ir sekso simbolio šlovė.

Harrison Ford
Harrison Ford
Vida Press

Colonel Sanders

Jis - geriausias pavyzdys, kad niekada ne per vėlu įgyvendinti savo idėjas. Greito maisto restoranų „KFC“ įkūrėjas buvo 65 metų, kai nusprendė 1952 metais savo įkurtą vištienos restoranėlį paversti franšize. Tai jam atnešė neįtikėtiną sėkmę ir milijonus. Iki tol jis dirbo daugelyje darbų – buvo net gaisrininku. Amerikoje prasidėjus Didžiajai depresijai vyras ėmė prekiauti keptos vištos patiekalais. Per kelis dešimtmečius jo smulkus verslas išsiplėtė iki vidutinio restorano dydžio ir motelio šalia. Tačiau pinigų daug neuždirbo, nors klientai vertino siūlomus patiekalus. Tik ėmusis franšizės idėjos vos per kelis metus jis tapo milijonieriumi.

Colonel Sanders
Colonel Sanders
Vida Press

Steve Jobsas

„Apple“ kompanijos kūrėjas pirmos sėkmės sulaukė labai jaunas. Tačiau netrukus akcininkų buvo atleistas iš savo paties sukurtos kompanijos. Į ją grįžo tik įpusėjęs ketvirtą dešimtį ir vadovavo iki pat mirties.

Steve Jobs
Steve Jobs
Vida Press

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis