Ar nuo dvasinės žmogaus sveikatos priklauso ir fizinė?

Psichologė įspėja: migreniniai galvos skausmai, skrandžio negalavimai, pilvo pūtimas yra susiję su neigiamomis emocijomis, negatyviu požiūriu į gyvenimą.

Populiariausi šių dienų straipsniai:
- Antroji Stalino žmona – nusižudė ar buvo nužudyta? (FOTO)
- Horoskopas 09.04-11: dėmesys – darbui, bet nevalia užmiršti ir romantikos
- Liaudiški receptai depresijai mažinti, širdžiai stiprinti
- Vizažistas - apie naujausias rudens sezono tendencijas
- Grūdėtosios varškės apkepas su obuoliais

Ar tiesa, jog nuo dvasinės žmogaus sveikatos priklauso ir fizinė sveikata? Kuo galime sau padėti, jai sušlubuoja dvasinė sveikata užvaldo neigiamos emocijos, nerimas, įtampa?
Skaitytoja iš Palangos, 36m.

Atsako dvasingų pažinčių tarnybos „Meilės harmonija“ vadovė psichologė, fenotipologė ir astrologė Vilma Šiaučiūnienė

Ne veltui yra sakoma: sveikame kūne - sveika siela. Mūsų dvasinė, psichinė sveikata turi glaudų ryšį su fizine savijauta. Žmoguje tykančios psichologinės priežastys ilgainiui sukelia ligas. Mus ištinkančias ligas galime pagydyti ne tik geriant vaistus ar atliekant alternatyvias terapijas, bet atsižvelgiant į ligos priežastį iš dvasinės pusės. Būtent į fiziniame kūne vykstančius procesus galime pažvelgti kaip į pasąmonės bendravimą su mumis, t.y. jos siunčiamas signalus mūsų protui. Kitais žodžiais tariant, žmogaus kūnas mums visuomet pasako, kuriose gyvenimo srityse ar santykiuose esame praradę balansą ir harmoniją su savimi. Mūsų nepailstantis kasdieninis užimtumas nukreipia dėmesį nuo šių ženklų ir pasąmonės bendravimo, o tai – mūsų pagalbininkai.

Migreniniai galvos skausmai, skrandžio negalavimai, pilvo pūtimas susiję su neigiamomis emocijomis, negatyviu požiūriu į gyvenimą, kartais net buku užsispyrimu bet kokia kaina pasiekti tikslą. Neigiamos emocijos turi savybę kauptis, ir jei vidinės įtampos, nerimo neatsikratysime, gali atsirasti nemiga, koncentracijos stoka, viršsvoris, kažkur dingsta gera nuotaika ir optimizmas, palikdami slogutį viduje. Ką gi daryti, jai esame tokioje kryžkelėje?

Asmenybės transformacija yra visada įmanoma, jeigu tik pats žmogus ieško ir siekia keisti save, leidžia sau viduje augti, kurti ir tobulėti. Kiekvienas iš mūsų renkamės, kaip jausimės ir kokią dieną sau sukursime. Pradėkime dieną nuo dėkingumo maldos, mantros, jogos, tai chi ar ciguno praktikų ir meditacijos.

Po darbo dienos, vieniems atgaiva sielai yra vandens terapija (Vėžio ženklo atstovams), kitiems reikia saviraišką plečiančio, t.y. dinamiškesnio atsipalaidavimo metodo – muzikos, šokio ar teatro terapijos (Liūto ženklo atstovams). Efektyvus būdas emocijų ir savojo vidinio „aš” atradimui – rebefingas (sąmoningas kvėpavimas). Tai labiau tiktų žmonėms, mėgstantiems atgauti jėgas gamtoje.

Jei mūsų vidiniame pasaulyje vyrauja darna ir harmonija su savimi, su aplinkiniu pasauliu, tuomet mes kursime augančią jėgą savyje.

„iPhone“; „Android“. Sekite mūsų naujienas ir Facebooke!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis