Kultūriniai renginiai rudens vakarams

Ruduo žavus tuo, kad pažeria gausybę kultūrinių renginių, įtiksiančių net išrankiausiems skoniams. Teatrai, operos ir koncertai – kiekvienas suras savo žiūrovą, todėl savaitę pradėti bei ją pabaigti kviečiame kultūrinėse miesto erdvėse.

Pasibaigęs savaitgalis nėra priežastis vakarus leisti namie, todėl pirmadienį, rugsėjo 22 d., Klaipėdos Pilies teatro aktoriai kviečia į spektaklį „Žaislinis pistoletas“, kuris Gruzijoje bei kitų šalių teatruose buvo ne tik statytas ir rodytas ne kartą, bet ir sulaukė didelės sėkmės. Pjesėje vystoma ir žmogaus gyvenimo drama, savęs paieškos, ir meilės istorija (renginio organizatorius – Klaipėdos Žvejų kultūros centras).

Kai po antradienio darbų norėsis ištuštinti galvą nuo varginančių minčių, kviečiame užeiti į Menų spaustuvę, kur Cezario Graužinio teatro aktoriai kaip visada gyvai ir žaismingai leisis žmogaus pasąmonės vingiais. Spektaklyje „Viskas arba nieko“ veikėjai ieško užtarėjų ir laimės, meilės ir neapykantos, bando vienas kitam padėti, kol išeina iš kantrybės bei grįžta. Režisierius sako, kad spektakliu siekiama „nunešti stogą“, o tai nebyliai žada, kad bus įdomu (renginio organizatorius – Cezario grupė, VšĮ).

Geras naujienas nešame vieną po kitos – rugsėjo 24 d. prasideda vienintelis Lietuvoje tokio formato tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“, kiekvienais metais  pristatantis Europos ir pasaulio teatro grandus bei naujoves. Festivalis pradedamas Berlyniečių “Rimini Protokoll” kūryba, vadinama dokumentiniu teatru. „Remote Vilnius“ – tai pabėgti iš teatro kviečiantis patyrimas, kurio metu publika juda Po Vilnių pagal gaunamas instrukcijas (renginio organizatorius - Oskaro Koršunovo teatras, VšĮ).
Kitus festivalio „Sirenos“ renginius rasti bei sekti galite internetinėje svetainėje www.kur.delfi.lt.

Išrankiausi muzikos mėgėjai, gyvenantys Kaune ar ten besisvečiuojantys, rugsėjo 24 d. kviečiami susipažinti su Kauno muzikiniu veidu. Jau tris metus gyvuojantis miesto fortepijoninis trio ir Kauno muzikinio teatro solistas baritonas Giedrius Prunskus nelaukdami palankesnio vėjo klausytojus koncerte „Kauno veidai“ supažindins su šio miesto kompozitorių kūriniais. Atlikėjai pažada, kad Kauno muzikinis veidas nustebins ir užburs savo įvairiapusiškumu (renginio organizatorius - Kauno menininkų namai).

Teatro niekada nebus per daug, todėl rugsėjo 24 d. Vilniaus mažas teatras kviečia į spektaklį „Madagaskaras“, apie kurį girdėjo bemaž kiekvienas. Pasinerkite į tris valandas besitęsiantį pasakojimą, kupiną nekasdieniško humoro, kurį nuolatos atsveria graudūs momentai. Spektaklyje originaliai, autoironiškai ir intelektualiai pristatoma Lietuva kaip fenomenas, lietuvių požiūris į save ir pasaulį. Jo sėkmės priežastis – intriguojantis siužetas, išmoningos situacijos ir meistriški dialogai, be to, žiūrovai neliks abejingi ir gerai žinomiems ir pripažintiems aktoriams(renginio organizatorius – Vilniaus mažasis teatras).

Mažai kas gali atsispirti styginių instrumentų muzikai, ypač, jei tai – violončelė, o jei ja griežia violončelininkas ir kompozitorius Dominique de Williencourt abejingam likti beveik neįmanoma. Unikalia, 1754 m. meistro Gagliano violončele grojantis virtuozas, rugsėjo 25 d. pristatys naują programą, dedikuojamą nuo gimimo neįgaliam broliui. Koncerto „Violončelės klajonės: Iš Paryžiaus į dykumą“ metu per epochas keliausime drauge su įspūdingojo instrumento profesionalu (renginio organizatorius – Šv. Kristoforo kamerinio orkestro klubas, VšĮ).

Rugsėjo 25 d. kviečiame apsilankyti Engelberto Humperdincko operoje „Jonas & Greta“. Neapsirikite- nors kūrinys parašytas pagal garsiąją Brolių Grimų pasaką, jis pastatytas anaiptol ne mažiesiems. Jei abejojate Lietuvos operos ateitimi, apsilankius renginyje pasidarys kur kas ramiau, nes jaunasis kolektyvas pradedant kostiumų dailininkais ir dirigentais, baigiant aktoriais, švelniai tariant talentingas (renginio organizatorius – Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, KĮ).

Rugsėjo 26 d. šventiškai pasitikite penktadienį! Keistuolių teatro aktoriai praneš džiugią žinią: 27-asis jų teatro sezonas atidarytas, o mes žinome, kad kai šie aktoriai mini šventes, tai ne šiaip sau pokšteli keli fejerverkai – atmosfera sproginėja be perstojo. Specialūs muzikiniai pasirodymai ir naujojo sezono kūrybinio bagažo pristatymas – šitai laukia apsilankiusiųjų „Press Concerto – Keisti veidai” (renginio organizatorius – Vilniaus Keistuolių teatras, VšĮ).

Vis svarstote, kur nenuobodžiai ir turiningai praleisti šeštadienio vakarą? Rugsėjo 27 d. apsilankiusiems „Domino“ teatre laukia britiškojo humoro ir net absurdiškų situacijų dozė. Spektaklis „Meilė pagal grafiką“ yra vienas populiariausių spektaklių Lietuvoje. Adolfo Večerskio režisuota komedija pasakoja apie meilę, gyvenimą, šeimą ir žmogaus laisves. Beje, pagrindinis veikėjas turi dvi žmonas, o čia ir prasideda visi nesusipratimai (renginio organizatorius – „Domino“ teatras).

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis