10 vertingų granatų ypatybių

Parduotuvėse pasirodė granatų. Perskaitykite ir sužinokite, kodėl jie turėtų atsidurti ant mūsų stalo.

1. Didina hemoglobino lygį. Žinoma, kad granatas padeda įveikti mažakraujystę. Jei sergate mažakraujyste, du mėnesius tris kartus per dieną gerkite po pusę stiklinės šviežių granatų sulčių likus pusvalandžiui iki valgio.


2. Mažina kraujospūdį. Granatų sėklelės švelniai sumažina kraujospūdį hipertonikams. Įberkite džiovintų granatų sėklelių į arbatą – nuraminsite nervų sistemą, geriau miegosite.


3. Didina hormonų aktyvumą. Granatų grūdeliuose yra aliejų, kurie atkuria organizme hormonų balansą. Todėl grūdelius reikia suvalgyti, ypač jei būna skausmingos menstruacijos, galvos skausmai, jei prasidėjo klimaksas.


4. Dezinfekuoja gerklę ir burną. Nuoviru iš granatų žievelių ar sultimis skalauja gerklę (esant anginai) ir burną (esant stomatitui ir gingivitui). Rūgimo medžiagos nuima skausmą, o organinės rūgštys sunaikins infekciją.


5. Pakeis insuliną. Granatų vaisiai – vieni iš nedaugelio saldumynų, kuriuos diabetikams ne tik galima, bet tiesiog būtina valgyti. Keturis kartus per dieną prieš valgį išgerkite po 60 lašų granatų sulčių. Jei trečią dieną žymiai sumažės cukraus lygis kraujyje.


6. Valo radioaktyviąsias medžiagas. Granatų sultys naudingos visiems, dirbantiems su radioaktyviaisiais izotopais ar gyvenančiais didesnio radioaktyvumo zonoje.


7. Gydo odą. Jūsų riebi ar išberta oda? Pasidarykite kaukę iš kiek pakepintos, sumaltos granatų žievelės ir alyvuogių aliejaus. Laikykite šią kaukę šaldytuve ir tepkite ja odą ne dažniau dviejų kartų per savaitę. O milteliais iš džiovintų granatų žievelių galima gydyti nudegimus, įtrūkimus ir įbrėžimus.


8. Naikina parazitus. Sunokusio granato žievelėje yra alkaloidų, kurie naikina kirmėles. 40 – 50 g maltos žievelės užpilkite 400 g šalto vandens ir palaikykite 6 val., paskui pakaitinkite, kol išgaruos pusė skysčio. Likusį nuovirą nukoškite ir per valandą mažais gurkšneliais išgerkite. Po valandos išgerkite vidurius laisvinančių priemonių, o po 4 – 5 va. Padarykite klizmą.


9. Sustabdo viduriavimą. Granatų žievelėje ir vaisiuose yra rišamųjų medžiagų, kurios stabdo viduriavimą. Suaugusiems patartina sudžiovinti granato žievelių, jas sumalti ir gerti 3 kartus per dieną po žiupsnelį po valgio, o vaikams galima duoti šviežiai spaustų sulčių, perpus skiestų su vandeniu. Jei diarėja infekcinė, granatų žievelėje esantys polifenoliai sustabdys dizenterinės lazdelės ir kitų sukėlėjų dauginimąsi.


10. Gydo uždegimus. Esant įvairiems uždegiminiams uždegimams (inkstų, kepenų, ausų ir akių, sąnarių, ginekologinių organų), padeda granatų žievelių nuoviras. Jis gaminamas taip: 2 arbatinius šaukštelius maltų granatų žievelių užpilkite 1 stikline karšto vandens, pakaitinkite 30 min. inde, įstatytame į indą su karštu vandeniu, perkoškite, praskieskite verdančiu vandeniu. Gerkite po 50 g 2 – 3 kartus per dieną likus pusvalandžiui iki valgio.


Atkreipkite dėmesį


Granatų žievelėje yra nedidelis kiekis labai nuodingų medžiagų – alkaloidų. Niekada neviršykite rekomenduojamos nuovirų dozės, antraip gali padidėti kraujospūdis, imti svaigti galva, suprastėti regėjimas. Be to, organinės granatų sulčių rūgštys gali nuėsti dantų emalį. Todėl visada skieskite sultis vandeniu.


Kaip išsirinkti vaisius


Granatas turi būti sausas iš išorės, o viduje sultingas. Tai reiškia, kad prinokusio granato žievelė turi būti kiek padžiūvusi, aptraukusi sėkleles. Jei žievelė glotni, granatą nuskynė per anksti. Atkreipkite dėmesį ir į vietą, kur buvo žiedas – ten neturi būti žalumos. Pačiupinėjus granatas turi būti tvirtas. Jei jis minkštas, vadinasi sutrenktas, papuvęs ar pašalęs. Tokių vaisių nevalgykite.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis