Kuri miego poza yra sveikiausia

Ar svarbu tai, kokią pozą pasirenkame miegui? Pasirodo, taip – pasirinkę tinkamą poziciją galite ne tik gerai išsimiegoti, bet ir išvengti knarkimo, kaklo skausmo, rėmens ir net raukšlių susidarymo.

Populiariausi straipsniai:
- R. Valeikis: kai sužinojau, jog tapsiu tėčiu, apėmė siaubas
- Stilisto patarimai: kuo papildyti spintą rudenį (FOTO)
- Kaip įrengti virtuvę, kad ji būtų ne tik jauki, bet ir užtikrintų šeimos gerovę
- Netradicinis, bet labai skanus obuolių pyragas
- Kotletai turkiškai

Matyt, kiekvienas turi savų miegojimo įpročių: vieni prieš užmigdami atsigula ant šono ir susiriečia į kamuoliuką, kiti – guli ant nugaros, tretiems geriausia miego pozicija – ant pilvo. Ar svarbu tai, kokią pozą pasirenkame miegui? Pasirodo, taip – pasirinkę tinkamą poziciją galite ne tik gerai išsimiegoti, bet ir išvengti knarkimo, kaklo skausmo, rėmens ir net raukšlių susidarymo. Tad siūlome pasidomėti dažniausių miego pozicijų privalumais ir trūkumais.

Miegojimas ant nugaros

Daugelis gydytojų sutinka, kad tai geriausia poza miegui. Miegant ant nugaros lengviausia išlaikyti neutralią galvos, kaklo ir stuburo poziciją. Taip miegant nugaros pozicija išlieka natūrali, mažiausiai apkraunami nugaros raumenys. Taigi ši poza itin tinka tiems, kuriuos vargina nugaros skausmas.

Nuovargis
Nuovargis
Shutterstock nuotr.
Miegas ant nugaros taip pat padeda išvengti raukšlių, nes miego metu veidas į nieką nesiremia. Moterų krūtys turi atramą, todėl nenukąra, išlieka stangrios. Ši poza tinka ir tiems, kuriuos vargina rėmens graužimas. Miegant ant nugaros galva būna pakelta, skrandis nusileidžia žemiau nei stemplė, todėl rūgštys ar maistas negali pakilti į stemplę.

Vis dėlto ši pozicija turi ir trūkumų. Kai miegame ant nugaros, kai kuriems žmonėms užkrenta liežuvio šaknis ir ima blokuoti kvėpavimo takus. Tuomet ne tik apsunkinamas kvėpavimas, bet atsiranda ir visiems pažįstamas knarkimo garsas. Kvėpavimo takų praeinamumą trikdyti gali ir atsipalaidavę ryklės raumenys, o dėl gravitacijos jėgos dažniausiai taip atsitinka miegant ant nugaros. Tai ypač būdinga nutukusiems žmonėms, kurie serga miego apnėja.

Privalumai:
- Mažiausia apkrova nugarai
- Rečiau vargina rėmuo
- Mažiausia rizika susidaryti raukšlėms
- Padeda išsaugoti stangrias krūtis

Trūkumai:
- Dažnai knarkiama
- Netinka sergantiesiems miego apnėja

Tinkamiausia pagalvė - plona. Gulint ant nugaros reikėtų galvai ir kaklui suteikti atramą, tačiau galvos nereikėtų per daug atlošti.

Miegojimas ant pilvo

Miegant ant pilvo liežuvio šaknis negali užkristi ir užspausti kvėpavimo takų, tad taip miegant žymiai rečiau knarkiama. Taip pat miegojimas ant pilvo dažniausiai pagerina sergančiųjų miego apnėja būklę, nes tokia poza rečiau užspaudžia kvėpavimo takus. Tačiau tai bene vieninteliai privalumai.

Saldus miegas
Saldus miegas
Fotolia nuotr.
Dažniausiai manoma, kad tai blogiausia poza miegui. Miegant ant pilvo iškreipiami natūralūs stuburo linkiai, dėl to ilgainiui atsiranda apatinės nugaros dalies skausmas. Be to, šioje pozicijoje itin nepatogi galvos padėtis. Pabandykite dieną išbūti bent keliolika minučių pasukę galvą į vieną šoną – turbūt pradės skaudėti kaklo ir sprando raumenis. O miegodami kartais tokioje padėtyje praleidžiate net kelias valandas. Šitaip miegant veidas visą laiką trinasi į pagalvę, tad lengviau susidaro raukšlės. Be to, miegant ant pilvo skrandžio turiniui lengviausia patekti į stemplę, tad dažniau graužia rėmuo.

Privalumai
- Neknarkiama
- Gerina sergančiųjų miego apnėja būklę

Trūkumai
- Gali sukelti nugaros skausmą
- Gali sukelti kaklo skausmą
- Lengviau susidaro raukšlės
- Dažniau graužia rėmuo

Tinkamiausia pagalvė - labai plona arba iš viso jokios.

Miegojimas ant šono

Šiuo būdu miega daugiausiai žmonių. Miegant ant šono, ypač kai naudojama tinkamo aukščio pagalvė, išlaikoma neutrali stuburo padėtis, tad ši poza nekenkia nugarai. Miegant ant šono rečiau knarkiama, taip pat rečiau vargina rėmuo. Tai pati geriausia miego poza nėščiosioms. Joms rekomenduojama miegoti ant kairiojo šono, nes tuomet mažiausiai trikdoma kraujotaka, o dėl to geriau jaučiasi tiek būsima mama, tiek ir vaisius.

Fotolia nuotr.
Vis dėlto miegant tokioje padėtyje tempiami raiščiai, kurie prilaiko krūtis, tad jos ilgainiui gali prarasti stangrumą. Be to, veidas trinasi į pagalvę, o tai skatina raukšlių susidarymą. Taip miegant dažnai nuspaudžiama ranka – ji gali nutirpti.

Privalumai
- Mažiausiai trikdoma nėščiųjų kraujotaka
- Tinka pasireiškiant kaklo ar nugaros skausmams
- Rečiau vargina rėmuo
- Mažiau knarkiama

Trūkumai
- Tempiamos krūtys
- Lengviau susidaro raukšlės

Tinkamiausia pagalvė - stora. Reikėtų užpildyti tarpą virš peties, kad galva ir kaklas būtų neutralioje pozicijoje.

Dažniausiai žmonės įpranta miegoti vienoje pozicijoje ir apie kitas tarsi pamiršta. Jei jūsų gydytojas nenurodė specifinių rekomendacijų miegui, turbūt geriausia ir toliau miegoti jums patogioje pozicijoje. Tačiau jei turite su šia poza susijusių sveikatos problemų, nebijokite paeksperimentuoti ir pabandykite bent keletą naktų miegoti kitaip. Galbūt pasijusite žymiai geriau.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis