Produktai, kurie itin efektyviai degina riebalus

Juokaudamos sakome: „ko čia suvalgius, kad palieknėjus“. Pateikiame produktų, kurie greitina metabolizmą, aktyvina riebalų deginimą ir toksinų šalinimą, sąrašą.

Šparagai

Shutterstock nuotr.

Tai ne tik mažai kalorijų (100 g - 21 kcal) turintis produktas. Skirtumas nuo tokio dietinio produkto kaip agurkas yra toks, kad šparagai turi greit įsisavinamos ląstelienos ir vitaminų A, C, E bei K. Jie pagreitina medžiagų apykaitą. Ne mažiau svarbus ir tas faktas, kad šparagai padeda pašalinti iš organizmo perteklinius skysčius.

Lęšiai

Shutterstock nuotr.

Tai ne tik vegetarų ir indų atradimas. Tai natūralus augalinis mėsos pakaitalas - baltymų ir geležies lęšiuose yra daugiau nei mėsoje. Įsisavindamas baltymus organizmas išeikvoja daug energijos, kurią ima iš riebalų atsargų. Geležies trūkumas sukelia ne tik silpnumą ir blyškumą, bet ir lėtina medžiagų apykaitą. Ir tai dar ne viskas – ląsteliena gerina virškinimo sistemos darbą, pektinas padeda pašalinti šlakus, bioflavonoidai mažina cukraus kiekį kraujyje. Tačiau lęšiuose yra ir nemažai angliavandenių. Žinoma, dėl to jų atsisakyti nereikia, tiesiog valgykite pirmoje dienos pusėje ir ne dažniau kaip 3-kart per savaitę.

Brokoliai

Shutterstock nuotr.

Brokolių ūgliuose daug medžiagos, kuri verčia deginti riebalus. Nepaisant to, kad brokoliai turi mažai kalorijų (100 g – 33 kcal), jie puikiai pasotina, o reguliariai vartojant – dar ir valo organizmą nuop toksinų.

Austrės

Austrės
Austrės
Shutterstock nuotr.

Austrės yra tikras išsigelbėjimas visiems, kas rūpinasi savo svoriu. Tuzinas jūros moliuskų turi tik 100 kcal ir 2 gramus riebalų. O dar austrės yra puikus cinko šaltinis. Šis mikroelementas mažina potraukį saldumynams, ypač PMS'o metu.

Rūgštūs pieno produktai

Shutterstock nuotr.

Kefyre, jogurte ir varškėje esantys pieno proteinai organizme skatina ląsteles deginti poodinius riebalus. Poveikį dar labiau sustiprina baltymai ir probiotikai. Lieka tik laikytis tam tikrų taisyklių: rūgštūs pieno produktai turi būti neriebūs (beje, tada juose kalcio bus net daugiau), be saldžių vaisių ir uogų, juo labiau šokoladinių priedų.

Avietės

Vida Press

Į organizmą patekę vaisiniai enzimai neleidžia įsisavinti tik ką patekusiems riebalams bei naikina anksčiau susikaupusius. Be to, padeda virškinti ką tik suvalgytą maistą. Todėl naudingiausia suvalgyti aviečių saują likus pusvalandžiui iki maisto ar iškart po jo. Beje, nauda bus dar didesnė, jei uogas valgyti vietoj deserto, o ne su juo.

Riešutai

Shutterstock nuotr.

Jie greitina medžiagų apykaitą ir neutralizuoja toksinus. Jei ne jie, visos žalingos medžiagos liktų riebalų ląstelėse ir skatintų celiulito vystymąsi. Korėjos mokslininkų teigimu, riešutų sudėtyje esanti pinoleno rūgštis trukdo kauptis riebalams ant pilvo. Mat ji reguliuoja dviejų hormonų lygį: grelino, kuris stimuliuoja apetitą, ir leptino, kuris jį slopina. Naudingiausi riešutai: kedro, braziliški ir migdolai. Žinoma, be cukraus glazūros ar druskos. Pakanka saujos per dieną – tarp pusryčių ir pietų.

Greipfrutas

Greipfrutas
Greipfrutas
Shutterstock nuotr.

Viename greipfrute – vitamino C dienos norma. Būtent šis vitaminas slopina alkio jausmą ir stimuliuoja L-karnitiną, kuris skaido riebalų rūgštis. Turėkite omenyje, kad šviežiai išspaustos (juo labiau esančios pakelyje) sultys nebus tokios efektyvios, nes daugiausia sveikatai naudingų elementų yra vaisiaus skiltelių žievelėse.

Šalavijo uogos

Shutterstock nuotr.

Kol kas tai dar egzotika šiaurinėse šalyse, vienok actekai šalavijo sėklas valgė jau XVI amžiuje, o Meksikoje šalavijas yra populiaresnis už soją ir kukurūzus. Nieko keisto - jame daug omega-3 rūgščių, pluoštų ir baltymų. Sėklos skaido riebalus, paskirsto baltymus. Per 15 min šalavijas išsipučia 10-12 kartų suteikdamas sotumo jausmą ir leisdamas gerokai sumažinti suvartojamo maisto kiekį.

Kokosų pienas

Asmeninio archyvo nuotr.

Kokoso sviestas žinomas starp sportininkų kaip riebalų degintojas ir energijos šaltinis. Mat organizmas labai greiati įsisavina kokoso sviestą.

Cinamonas

Shutterstock nuotr.

Cinamonas mažina cukraus kiekį kraujyje. Šis kvapnus prieskonis stimuliuoja insulino darbą, padėdama mažinti cukraus kiekį. Dėl to visiškai neriekia cinamono valgyti saujomis. Dienos norma – ketvirtis arbatinio šaukštelio su kava, avižų koše ar neriebiu jogurtu.

Žalia arbata

Shutterstock nuotr.

Joje dukart daugiau kofeino nei kavoje. Savo ruožtu kofeinas stimuliuoja adrenalino gamybą. Šis siunčia informaciją riebalinėms ląstelėms, kad šios neužsigulėtų. Be to, kavoje yra katechino – antioksidanto, kuris mažina liemens apimtį. Dviguba dozė žalios arbatos prieš treniruotę veikia kaip energetikas. Per dieną pakanka trijų užplikomos arbatos pupdelių. Žinoma, be cukraus ir deserto.

Skirkite laiko sau! Balandžio 24, 25 d. sveikatos ir grožio dienos Vilniaus centrinėje universalinėje parduotuvėje. Daugiau info: http://www.vcup.lt/renginiai/skirkite-laiko-sau-21

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis