Kokias tendencijas 2018-iesiems pranašauja „Mados infekcijos“ dizaineriai?

Net 18-a dizainerių šį savaitgalį vykusioje jubiliejinėje „Mados infekcijoje“ pristatė savo kolekcijas 2018-ųjų metų rudeniui. Štai kokias tendencijas jie mums pranašauja.

9-tasis dešimtmetis

Akivaizdu, šiemet ne vienas kūrėjas įkvėpimo savo kolekcijai sėmėsi iš praeities. Lenkų dizainerės Klaudios Markiewic kolekcijoje matėme 9-tajam dešimtmečiui būdingas ryškias spalvas (žalią, raudoną, mėlyną), o latviai „Public makes image“ savo kolekcija tiesiog nukėlė mus daugiau nei trisdešimt metų atgal. Jie pristatė galybę šiam laikotarpiui būdingų siluetų, blizgių audinių, lakuotos odos detalių. Sandros Straukaitės kolekcijoje matėme ir 8-tojo, ir 9-tojo dešimtmečio atgarsių.


Klaudia Markiewic, ELTA/ D. Labučio nuotr.


„Public makes image",ELTA/ D. Labučio nuotr.


Sandra Straukaitė, ELTA/ D. Labučio nuotr.

Dėmesys rankovėms

Jaunieji dizaineriai „Leonsenberg“ pristatė kone daugiausiai publikos ovacijų sulaukusią kolekciją, kurioje matėme daug įdomių konstrukcijų, dekoratyvinių elementų ir ekspresyvių spalvų derinių. Drabužių siluetuose didžiausias dėmesys buvo skirtas rankovėms, kurios buvo suapvalintos ir išdidintos taip, kad taptų ryškiu aprangos akcentu. Kita tendencija – itin ilgos rankovės. Jas matėme Dianos Paukštytės, Ievos Daugirdaitės kolekcijose.


„Leonsenberg", ELTA/ D. Labučio nuotr.


D. Paukštytė, ELTA/ D. Labučio nuotr.


I. Daugirdaitė, ELTA/ D. Labučio nuotr.

Visiškai juoda

Juoda spalva yra amžinai madinga, galbūt dėl to kas sezoną dizaineriai ją stengiasi atnaujinti ir pateikti naujas juodos variacijas. Ne išimtis ir šiųmetinė „Mados infekcija“. D. Paukštytė žaidė masyviais raukiniais, faktūromis, juodų audinių ir nėrinių deriniais, L. Gudanavičiūtė dėmesį telkė į juodo drabužio formą, o Latvijos kūrėja Iveta Vecmane savo visiškai juodus modelius papuošė preciziškomis klostėmis bei didelėmis kišenėmis.


D. Paukštytė, ELTA/ D. Labučio nuotr.


L. Gudanavičiūtė, ELTA/ D. Labučio nuotr.


Iveta Vecmane, ELTA/ D. Labučio nuotr.

Lateksas

Vieniems lateksas siejasi su erotinių prekių parduotuvių asortimentu, kitiems – su Kim Kardashian stiliumi. Vis dėlto dizainerė Akvilė Jančauskaitė teigia, kad lateksas išgyvena virsmą ir yra labiau pritaikomas kasdieninėje madoje, nei kad galėtų pasirodyti. Ši medžiaga dominavo dizainerės kartu su „Smooth confess“ pristatytoje kolekcijoje ir joje atsiskleidė įvairiomis spalvomis.Akvilė Jančauskaitė ir „Smooth Confess", ELTA/ D. Labučio nuotr.

Prancūzijos kaimas

Lengvai krentantys audiniai, laisvi siluetai, talpūs, bagečių prikrauti krepšiai ir pintos skrybelaitės I. Daugirdaitės kolekcijoje kūrė žavią prancūzišką nuotaiką. Pusiausvyrai palaikyti į derinius įvesta šiek tiek struktūros – puikiai sukirptų švarkų, pieštuko formos sijonų, platėjančių kelnių. Puikūs deriniai ne tik Prancūzijos, bet ir Lietuvos damoms.
I. Daugirdaitė, ELTA/ D. Labučio nuotr.

Pilkšvai rožinė (angl. dusty pink)

Mados ekspertai ginčijasi, kokia yra šių metų spalva. Vieni teigia, kad tai – ultravioletinė, kiti – kad dar niekur nesitraukia populiarioji vaiski milennial pink, tretieji gi siūlo dėmesį atkreipti į geltoną, esą ji yra šiuo metu madingiausia. Dizainerės Morta Nakaitė ir Aida Einorė privertė susimąstyti apie dar vieną variantą – švelnią, pilkšvai rožinę spalvą, kuri jų kolekcijoje taip puikiai derėjo su dryžuotais audiniais ir pasteliniais atspalviais. Pilkšvai rožinę matėme ir A. Jančauskaitės kolekcijoje.Morta Nakaitė ir Aida Einorė, ELTA/ D. Labučio nuotr.


Akvilė Jančauskaitė ir „Smooth Confess", ELTA/ D. Labučio nuotr.

Kelnės ir sijonas

Dizainerių Ugnės Martinaitytės bei Linos Gudanavičiūtės kolekcijose modeliai demonstravo kelnių ir ant viršaus vilkimų suknelių ar segimų sijonų derinius. Minimalios pastangos ir maksimaliai stilingas rezultatas. Siauros, prigludusios kelnės atliko pėdkelnių vaidmenį, o plačios ar platėjančios, mūvimos kartu su sijonu, kūrė stiliaus pareiškimą.


Ugnė Martinaitytė ir „OHMY", , ELTA/ D. Labučio nuotr.


Lina Gudanavičiūtė, ELTA/ D. Labučio nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis