Kovo 20-oji: vardadieniai, astrologija

Kovo 20-oji - Pasaulinė Žemės diena. Pavasario lygiadienis. Tarptautinė frankofonijos diena. Pasaulinė burnos sveikatos diena.

Žemės diena - kasmet kovo pabaigoje Jungtinių Tautų kvietimu rengiama šventė atspindi ekologines ir žmonijos problemas. Jos metu pasaulio didžiųjų miestų ir sostinių varpai susišaukia astronominio lygiadienio minutės tikslumu. Šventę lydi gamtosaugos akcijos, kultūrinės programos. Nuo šios dienos prasideda pavasario talkų metas, kabinami inkilai, sodinami medžiai.

Lietuvoje Aukščiausioji Tarybas-Atkuriamasis Seimas oficialiai Žemės dieną įteisino 1992 metais.

Pavasario lygiadienis - saulės grąžos šventė. Nuo šios šventės diena vis ilgėja, o naktis trumpėja.

Jungtinių Tautų Organizacija (JTO) paskelbė kovo 20-ąją Tarptautine prancūzų kalbos (frankofonijos) diena. Prancūzų kalba yra viena iš šešių JTO oficialių kalbų.

2012 m. jubiliejiniame, 100-ajame, Pasaulio odontologų federacijos (FDI) kongrese kovo 20-oji buvo paskelbta Pasauline burnos sveikatos diena. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į burnos sveikatos problemas ir priminti, kaip svarbu rūpintis dantimis. Žmonėms dažniausiai netrūksta žinių apie dantų priežiūrą, tačiau dažnai stinga noro ir laiko jais rūpintis.

Kovo dvidešimtoji, antradienis - 79-oji metų diena (antroji 12-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 286 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Filomena, Filomenas, Irma, Irmantas, Irmantė, Irmė, Irmgarda, Irmina, Tautvilė, Žygimantas, Žygimantė;

rytoj: Benedikta, Benediktas, Benas, Benys, Diksas, Liailas, Lingailė, Nadas, Reda, Redas, Saulius;

poryt: Benvenutas, Gedgauda, Gedgaudas, Gedgaudė, Gerlinda, Kotryna, Vydūnas.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 06.25, leidžiasi 18.30. Dienos ilgumas - 12.05.

Šiandien - ketvirtoji Mėnulio jaunaties diena.

Saulė Žuvų ženkle.

**************

Astrologinė prognozė kovo 20-ajai, antradieniui

AVINAS. Rami, produktyvi diena. Pasiteisins pastangos užsidirbti, pagerinti verslo reikalus ar įsigyti norimą daiktą. O galbūt jūs nustebinsite patinkantį žmogų paskirdami jam pasimatymą, įteikdami dovanėlę ar kt.

JAUTIS. Žavių patyrimų diena. Jus valdys emocijos, tačiau šiandien jos bus šviesios. Jeigu sirgote ar sergate, savijauta turėtų pagerėti. Ateitis ims atrodyti labiau viliojanti.

DVYNIAI. Gera diena socialinei, meninei, medicininei veiklai, dvasinėms praktikoms. Pamėginkite parašyti žinutę ar paskirti meilės pasimatymą asmeniui, kurio slapčia ilgitės.

VĖŽYS. Galite patekti į visuomeninių įvykių sūkurį, pasižymėti kolektyve. Kai kas gali pasiūlyti susitaikymą, draugystę, o gal net kelionę, pramogą. Turbūt susitiksite su senais draugais ar pažįstamais.

LIŪTAS. Gera diena ryšiams megzti bei kelionėms, viešnagėms. Galima pradėti naujus darbus, demonstruoti išmintį ir profesionalumą. Tik būkite diplomatiški ir kantrūs su tais, kurie turi daugiau valdžios bei įtakos negu jūs.

MERGELĖ. Šiandien gerai seksis intelektinis darbas bei susijęs su skaičiavimais, projektais ir pan. Galite gauti svarbių žinių iš užsienio. Žmogus, kurio pasiilgote ar norite sužavėti, sureaguos į jūsų žinutes.

SVARSTYKLĖS. Šiandien palanku tvarkyti finansinius reikalus, aiškintis draudimo, investicijų klausimus. Erotinis interesas neleis pamiršti ir meilės pagundų. Norėsis nuotykių, būsite nusiteikę išlaidauti.

SKORPIONAS. Šiandieniniai pasiūlymai bus pagrįsti gerais ketinimais ir nuoširdžiais jausmais. Vertindami savo jausmus, psichologinį saugumą, nepamirškite, kad ir kitiems tai svarbu. Būkite korektiški.

ŠAULYS. Jūsų valioje gera linkme pakreipti santykius šeimoje ir darbe, išspręsti neaiškumus su mylimu žmogumi. Subtiliai, taktiškai reikalaukite, kad jus išklausytų arba atsakytų į rūpimus klausimus.

OŽIARAGIS. Šeima, vaikai šiandien galės džiaugtis didesniu jūsų dėmesiu ir šmaikštumu. Demonstruosite talentus arba juos puoselėsite kituose, skatinsite vaikų saviraišką ir pan.

VANDENIS. Nors ši diena jums bus emociškai nelengva, teks imtis neįdomių darbų, kuriems stigs ir noro, ir jėgų, bet vis dėlto nusimato džiuginančių įvykių. Galimas kvietimas į pasimatymą, smagus renginys.

ŽUVYS. Puiki diena įprastai veiklai, ypač susijusiai su mokslu, reklama, žiniasklaida, raštinės darbais, prekyba, gyventojų aptarnavimu ir pan. Regis, papilnės piniginė ar bus sudarytas naudingas sandoris, įsigyta kokybiška prekė.

Geros dienos!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis