Emigrantė Vaida: nuo valytojos iki verslininkės – išsipildė visi norai

Atvykę į Londoną daugelis naujakurių pradeda nuo tos pačios starto linijos. Imasi kažko paprasto, nekvalifikuoto ir lengvai prieinamo.

LRT laidos „Emigrantai“ herojė Vaida Vasiliauskaitė-Radzevičienė dabar – jau gerbiama ponia, tačiau prieš šešiolika metų, kai vos tik atvyko į Londoną, buvo sunkiai dirbanti ir nelegali darbininkė. 2002-aisiais, kol dar nebuvome Europos Sąjungoje, taip darė daugelis, smarkiai rizikuodami būti deportuoti.

Tokių kaip ji – tūkstančiai. Daugelis iki šiol sunkiai lenkia nugaras fabrikuose. Tačiau Vaidos istorija visai kitokia. Ji nuolat judėjo į priekį, siekė išsilavinimo, geresnio darbo ir labai norėjo šeimos. Buvusi valytoja tapo nekilnojamo turto agentūros vadove, įsimylėjo septyneriais metais jaunesnį lietuvį Ainį ir susilaukė kūdikio – visi Vaidos norai išsipildė.

LRT

Paklausta, ką teko ištverti, Vaida neslepia – buvo tikrai juodas laikotarpis, kai pati nežinojo, kuo visa tai baigsis. Nebuvo jokių prošvaisčių, kad gyvenimas staiga pagerės, kad atsiras daugiau pinigų.

„Niekas čia nieko nelaukia, niekas nieko nežada. Jeigu yra kažkokia vakancija, tai ji yra laisva kelias dienas, jei ne tu, tai kitas. Nepakeičiamų žmonių nėra“, – emigracijos pradžią prisimena V. Vasiliauskaitė-Radzevičienė.

Londone labai svarbu neužsibūti vienoje vietoje, nuolat reikia ieškoti vis ko nors geresnio. Kas taip nedaro, ilgam pasilieka prie nekvalifikuotų darbų“, – taisyklę, kuria pati vadovavosi, laidoje „Emigrantai“ atskleis Vaida. Norint eiti į priekį reikia savimi pasitikėti. O to šiai lietuvei netrūko. Ji ne tik save pačią, bet ir kitus įtikino, kad gali daug pasiekti.

Moters mylimasis Ainis nesistebi, kad Anglijoje Vaida nuėjo tokį tolimą ir sėkmingą kelią. Vyras sako, kad jo mylimoji sutverta iššūkiams. Kuo sunkiau, tuo jai įdomiau. „Ši moteris tikrai nesustabdoma, turi parako visiškai pilnas rankas, ir tas veža. Kiekvieną dieną“, – atvirai pasakoja Vaidos vaiko tėvas. Sujungę abiejų jėgas mylimieji Londone atidarė nuosavą nekilnojamo turto agentūrą.

LRT

Neseniai pirmagimio sūnaus susilaukusi trisdešimt devynerių metų Vaida iš šeimos verslo buvo laikinai atsitraukusi. Tačiau motinystės atostogos truko itin trumpai – vos du mėnesius. „Konkurencija Londone milžiniška, kai turi savo verslą tą labai gerai supranti. Čia niekad nieko negalima atidėlioti, nes tavo vietą bet kada gali užimti kiti“, – trumpų motinystės atostogų pasirinkimą aiškina Vaida.

Pasakodami apie savo darbą Vaida ir Ainis daug kartų pakartoja, kad viskas be galo sudėtinga. Jie įsitikinę, kad nekilnojamo turto sferoje pasiseka tik tiems, kurie nuolat sunkiai dirba ir nebijo rizikos. Niekas nepasiginčys, kad būtent tai lietuvių pora ir daro. Stulbinančios sėkmės istorija iš pirmų lūpų ir patarimai čia atvykstantiems lietuviams laidoje šį vakarą 19:30 val.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis