Nuo tamsaus džinso iki naujųjų technologijų: 5 stiliaus taisyklės iš Rygos mados savaitės

28-toji Rygos mados savaitė, kaip ir kasmet, subūrė ne tik ryškiausias Latvijos mados žvaigždes, bet ir talentingus tarptautinius dizainerius. Vos prieš kelias dienas pasibaigusiame renginyje buvo pristatyta jų vizija šių metų rudeniui. Atrinkome penkis ryškiausius motyvus, kuriuos reikėtų žinoti galvojant apie naująjį sezoną.

PAMIRŠKITE TRADICINĮ DRABUŽIŲ SLUOKSNIAVIMĄ

Drabužių sluoksniavimas šaltuoju metų laiku naudojamas ne tik dėl grožio, bet ir dėl būtinybės. Vis dėlto tradicinį būdą, kuomet drabužius sluoksniuojame nuo labiausiai prigludusio, siauriausio iki labiausiai apgaubiančio, didžiausio, vertėtų pamiršti. Naujoji stiliaus taisyklė: kuo keisčiau, neįprasčiau, tuo stilingiau. Ant Rygos mados savaitės podiumų netrūko midi ilgio sijonų, dėvimų ant kelnių („Cinnamon Concept“), suknelių, vilkimų ant palaidinių (Diana Arno) bei marškinėlių, netgi lakuotos odos mini sijonėlių, užsegtų ant ilgų suknelių („NOLO“).


„Cinnamon Concept“, Mark Litvyakov nuotr.


„Diana Arno“, Mark Litvyakov nuotr.


„NOLO“, Mark Litvyakov nuotr.

ĮKVĖPIMAS GALI ATEITI IR IŠ KOMPIUTERIO EKRANO

Iš naujųjų technologijų įkvėpimas atėjo ne vienam Rygoje kolekcijas pristačiusiam dizaineriui. Ukrainos dizainerę Anna K kolekcijai įkvėpė kriptovaliutos – ji netgi nusprendė pati sukurti mados kriptovaliutą, kuria būtų galima atsiskaityti už mados prekes (daugiau apie tai – gegužės mėnesio žurnale MOTERIS). Tai buvo jaučiama žiūrint į futuristinius kolekcijos drabužių motyvus, naudotas medžiagas (plastiką, perregimus audinius) bei užrašus, kuriais buvo dekoruoto rūbai. Sunkiai suprantamais kompiuterių kodais buvo marginti ir „NOLO“ drabužiai. Monotoniškai išrykiuotos įvairių skaičių kombinacijos tapo drabužių raštais.


Anna K, Mark Litvyakov nuotr.


„NOLO“, Mark Litvyakov nuotr.

DIRŽAS ANT VISKO

Diržu juoskite viską: paltą, stambiais gaurais krentančius dirbtinius kailinius, švarką, suknelę... Kontrastingos spalvos klasikinio stiliaus diržas su stačiakampio formos sagtimi (kaip kad savo kolekcijoje pristatė estų dizainerė Diana Arno) gali pagyvinti vienspalvę suknelę ir paryškinti liemenį, o tvirtos odos, vidutinio storio diržas moterišką siluetą suteikia net masyviausiems kailiniams (tokius matėme ant „Narciss“ podiumo). Mados namai „Talented“ taip pat savo kolekcijoje taikė kontrasto principą: griežtų formų, švaraus silueto drabužius juosė diržais, atrodančiais lyg būtų pagaminti iš sporto salėje naudojamų juostų.


Diana Arno, Mark Litvyakov nuotr.


„Narciss“, Mark Litvyakov nuotr.


„Talented“, Mark Litvyakov nuotr.

DENIMAS KURIA ELEGANCIJĄ

Mąstymas, kad džinsai yra skirti tik laisvalaikiu yra akivaizdžiai pasenęs. Modernus būdas nešioti džinsus – rinktis tamsios spalvos, kieto audinio, griežtų formų denimo drabužius ir su jais kurti elegantiškos miesto moters stilių. Estijos dizainerė Diana Arno pristatė iš tamsiai mėlyno denimo pasiūtą suknelę, griežto stiliaus paltą, kurį derino su tokio paties audinio kelnėmis, standžiomis klostėmis krentančiu sijonu. Tokie džinsiniai drabužiai būtų tinkami net oficialiai biuro aplinkai. Kaip tamsų džinsą derinti laisvalaikiu, parodė „One Wolf“. Tiesa, jų modeliai buvo pasiūti iš daug minkštesnio audinio, kuris yra tinkamas laisvesnio silueto drabužiams. Aišku viena – jei artimiausiu metu pirksite džinsinį drabužį, tegu jis būna iš tamsaus denimo.


Diana Arno, Mark Litvyakov nuotr.


Diana Arno, Mark Litvyakov nuotr.


„One Wolf“, Mark Litvyakov nuotr.

9-TASIS DEŠIMTMETIS IR DIENĄ, IR NAKTĮ

Jei pritrūksite stiliaus įkvėpimo, atsigręžkite daugiau nei 30-imt metų atgal, būtent ten žvalgėsi dauguma dizainerių. Vakarui jie siūlo rinktis įvairias blizgaus satino ar aksomo sukneles, rauktas ties liemeniu ir ties pūstais, masyviais pečiais. Dienai tiks blizgūs, ryškiaspalviai sportiniai kostiumai, lyg iš Jane Fondos aerobikos treniruočių vaizdajuostės laikų. Beje, jei tikėtumėme mados namais „NOLO“, blizgios tamprės, pasiūtos iš to paties audinio, kaip ir ant viršaus vilkima vintažinio stiliaus suknelė, yra geriausia stiliaus idėja besiruošiančioms į vakarėlį. Beje, tampres matėme ir estų „QooQoo“ pristatyme.


„Cinnamon Concept“, Mark Litvyakov nuotr.


„Diana Arno“, Mark Litvyakov nuotr.


„NOLO“, Mark Litvyakov nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis