Balandžio 1-oji: vardadieniai, astrologija

Šv. Velykos - krikščionių šventė. Tai - Kristaus prisikėlimo šventė.

Balandžio 1-oji - Juokų, arba melagių diena. Pasaulinė paukščių diena. Šv. Velykos.

Velykos mūsų protėvių buvo švenčiamos kaip gamtos atbudimo šventė, bet atėjus krikščionybei Velykos sutapatintos su Kristaus prisikėlimu. Jos švenčiamos pirmą mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio. Velykų data nustatoma pagal mėnulio kalendorių, todėl ji gali kasmet kisti nuo kovo 22-osios iki balandžio 25 dienos.

Balandžio 1-ąją - Juokų arba melagių dieną, tiesiog būtina pokštauti, ką nors nepiktai apgauti. Jeigu pokštas pavyks, prasidedantys pavasario darbai bus sėkmingi. Senovėje šią dieną kaimynai lankydavosi vieni pas kitus, žiūrėjo, ar pasiruošė sėjai. Apsileidėlius ir tinginius išjuokdavo: radę ne vietoj žagrę ar akėčias užkeldavo jas ant stogo, noragus nunešdavo į mišką, ratus įmesdavo į tvenkinį. Moterys keisdavosi daržovių sėklomis, vaikai žaisdavo „gyva-žalia“.

1906 m. šią dieną buvo pasirašyta Tarptautinė paukščių apsaugos konvencija. Šią dieną visame pasaulyje skatinama susipažinti su nykstančiais paukščiais, kelti inkilus. Lietuvoje ši šventė dažniausiai paminima kovo pabaigoje.

Balandžio pirmoji, sekmadienis - 91-oji metų diena (paskutinė 13-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 274 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Dainora, Rindauga, Rindaugas, Ringailė, Ringailas, Ringauda, Ringaudas, Rinkanta, Rinkantas, Rinkantė, Sandrina, Teodora, Teodoras.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 06.55, leidžiasi 19.53. Dienos ilgumas - 12.58.

Šiandien - antroji Mėnulio pilnaties diena.

Saulė Avino ženkle.

*************

Astrologinė prognozė balandžio 1-ajai, sekmadieniui

AVINAS. Staiga prasiveržęs originalumas neturėtų labai pakenkti, jei sugalvosite neįprastai papuošti šventinį stalą, interjerą ar save, ką nors įdomaus pasiūlyti savo svečiams ir pan. Tačiau stiprus impulsyvumas gali sukelti nemalonių pasekmių.

JAUTIS. Santykiai su partneriu, aplinkiniais gali tapti artimesni ir tvirtesni, jei jus sujungs kartu susikurtas šventinis planas, bendra ruoša. Tačiau visų nuotaika suges, jei akcentuosite neišspręstas ar apskritai neišsprendžiamas problemas, kalbėsite apie ligas.

DVYNIAI. Regis, stengsitės smagiai atsipalaiduoti ir pamiršti visus darbus bei rūpesčius. Kažkas gali priminti neįvykdytą pažadą ir teks atiduoti tam tikrą dėmesio duoklę vaikams, esamiems ar buvusiems mylimiesiems, gerbėjams.

VĖŽYS. Jeigu tikitės svečių, nuo pat ryto šiek tiek nerimausite. Galbūt įtampą kels viskuo nepatenkinti artimieji ar kulinarinės nesėkmės. Nusiteikite pozityviau, juk viskas laikina, o smulkmenos neturėtų užgožti tikrųjų vertybių. Bendraukite šiltai, taktiškai.

LIŪTAS. Neatsisakykite gauto kvietimo, pasiūlymo apsilankyti pas draugus, kaimynus ar gimines. Galbūt turėsite šiokių tokių išlaidų, tačiau savo vizitu jūs labai pamaloninsite jūsų laukiančius žmones. Bus daug kalbų, įvairių naujienų.

MERGELĖ. Jūsų dėmesio trokšta jus mylintys žmonės, vaikai, tad nepagailėkite pinigų, laiko ir jėgų, kad jiems suteiktumėte kuo daugiau gerų emocijų. Tikėkitės širdžiai mielų įspūdžių.

SVARSTYKLĖS. Neprisidarykite nereikalingų ar papildomų rūpesčių. Pasistenkite išlikti taktiški su aplinkiniais, neprovokuokite negatyvių reakcijų. Neleiskite kerotis kaprizams, atsipalaiduokite ir geranoriškai pabendraukite.

SKORPIONAS. Paaštrės jūsų intuicija, emocinis ir dvasinis jautrumas. Giliau jausite visa ko prasmę, religines tiesas. Vargins šurmulys, norėsis tylos, todėl neilgai ištversite triukšmingą draugiją. Būkite atidūs kelyje.

ŠAULYS. Nusimato įkvepiantis bendravimas, šaunūs susitikimai. Regis, jausitės pakliuvę į tą aplinką, kurios tikėjotės ar laukėte. Galbūt susitiksite su žmogumi, kurio slapta ilgėjosi jūsų siela. Vakare gali kilti problemų dėl vaikų ar gerbėjų elgesio.

OŽIARAGIS. Būsite emocionalūs ir nekantrūs. Kiek įmanoma, mažiau kritikuokite kitus, venkite triukšmingų susiėjimų. Geriausiai seksis bendrauti su artimais žmonėmis įprastoje aplinkoje. Užplūs prisiminimai. Atsargiai su ugnimi, elektra.

VANDENIS. Būsite nusiteikę kelionėms, viešnagėms. Galite susitikti, pabendrauti su įdomiais žmonėmis, atnaujinti kai kurias pažintis. Diena bus nuspalvinta atgimimo atspalviu, net jei ne viskas džiugins, o pasaulis atrodys nesaugus. Atsargiai kelyje.

ŽUVYS. Aplinkiniai gali nustebti dėl keisto jūsų pasikeitimo ar ypatingo dosnumo. Visgi norėdami kažkam padaryti įspūdį, neperlenkite lazdos - didelės išlaidos tam nėra būtinos. Tiesiog būkite išradingi ir dėmesingi.

Geros dienos!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis