Paskelbtas 30 geriausių šalies restoranų Lietuvoje reitingas

Susumavus Gero maisto akademijos narių balsus šiemet buvo sudarytas 30 geriausių restoranų sąrašas, o pirmosios 5 vietos buvo paskelbtos renginio metu Pirklių namuose Vilniuje, į kurį susirinko daugybė gastronomijos profesionalų, gurmanų, politikų.
© Organizatorių archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kas tie geriausi šiemet?

Pirmąja vieta 2017 m. reitinge buvo įvertinta šefo Liutauro Čepracko „Gastronomika“. Šiuo apdovanojimu šefas išties labai džiaugėsi, tačiau per atstumą. Jam jis buvo gana netikėtas, taigi visus susirinkusius L. Čeprackas sveikino per ekraną susijungus tiesiogiai su šefu jam viešint Ispanijoje.

Paskelbtas 30 geriausių šalies restoranų Lietuvoje reitingas
© Organizatorių archyvas

Taip pat į geriausiųjų penketuką šiemet pateko Martyno Praškevičiaus „Džiaugsmas“ (pernai šefas triumfavo su kitu savo restoranu – „Stebuklai“), Vilniuje ir pajūryje veiklą vystantis Žemaičių šeimos restoranas „Šturmų švyturys“, taip pat ryškiausias debiutas Kaune – „Nüman“ ir du metus iš eilės stabiliai 4 vietoje įsitvirtinę Vytauto Samavičiaus „Monai“ Klaipėdoje.

Lyginant su pernai metų sąrašu 2017 m. trisdešimtuke yra netgi 11 naujų restoranų, o 5 iš jų – naujai atsidarę. Akivaizdu, kad naujų restoranų atsiradimo dinamika ir pasiūla džiugina ne tik lankytojus, bet ir balsuojančius.

„Vis dėlto reikia pabrėžti, kad visi šiame reitinge įvertinti restoranai yra Lietuvos gastronomijos elitas, saviti, kūrybiški ir išskirtiniai. Būtent jie šiais metais iš daugiau nei 100 akademijos narių gavo daugiausiai balų. Pastarieji vertindami privalėjo atsižvelgti į maisto kokybę ir patiekalų kūrybiškumą, aptarnavimo lygį, aplinką, gėrimų kortą ir dar daugiau projekto reglamente nustatytų kriterijų“, – pasakoja Gero maisto akademijos įkūrėjas Linas Petrukaitis.

Paskelbtas 30 geriausių šalies restoranų Lietuvoje reitingas
© Organizatorių archyvas

Restoranai, kurie reitinge kilo

Kadangi „30 geriausių restoranų“ projektas vyksta jau antras metus iš eilės, šiemet rezultatai neišvengiamai yra lyginami su 2016 m. restoranų reitingu. Taigi paanalizavus lentelę paaiškėja, kad 7 restoranai galutinėje lentelėje šiemet pakilo per kelias pozicijas.

Lyginant su pernai šiemet galutinėje lentelėje iš Vilniaus restoranų kilo „Šturmų Švyturys“, „Sweet Root“, „Gaspar's“, Kauno „uoksas“, Nidos – „Nerija“. Aukščiausias kilimas įvyko per 12 pozicijų ir tai pavyko dviejų šefų Ernesto Viršilo ir Raimundo Dambrausko vadovaujamai virtuvei Palangos restorane „Palanga“.

Ir, žinoma, ryškiausio šių metų kilimo titulas šiemet priklauso geriausiu šalies restoranu 2017 m. pripažintai Liutauro Čepracko „Gastronomikai“: iš penktos vietos į pirmą.

„Man tikrai malonu, kad mūsų komandos pastarųjų metų darbas ir pastangos buvo įvertintos. „Gastronomika“ yra pakankamai netipinis restoranas. Prieš jo atidarymą ne vienas skeptikas man sakė, kad ilgai su tokiu formatu neišgyvensime, tačiau šis įvertinimas įrodo, kad viskas yra įmanoma“, – po laimėjimo kalbėjo geriausio 2017 m. šalies restorano vadovas ir vyr. šefas L. Čeprackas.

Paskelbtas 30 geriausių šalies restoranų Lietuvoje reitingas
© Organizatorių archyvas

Projekto naujokai ir ryškūs pokyčiai sąraše

Apžvelgus šių metų sąrašą akivaizdu, kad naujų restoranų atsiradimas džiugina ne tik lankytojus, bet ir balsuojančius. Tai įrodo ir tai, kad šiemet „30 geriausių restoranų“ reitinge atsidūrė netgi 5 naujai atsidarę restoranai. Tarp jų yra Vilniuje neseniai duris atvėrę „Somm“, „Rise“ ir „Bizarre“ bei trejetuke geriausiųjų esantys Kauno „Nüman“ ir Vilniaus „Džiaugsmas“.

Šiemet į 30 geriausių šalies restoranų reitingą pirmąkart pakliuvo ir po vieną restoraną iš mažesniųjų šalies kurortų: Trakų ir Druskininkų. Tai – „Apvalaus stalo klubas“ ir „Velvetti“. O geriausiųjų dešimtuke du metus iš eilės yra ir šalia Trakų esantis „IDW Esperanza Resort“.

„Projekto geografija plečiasi ir tai išties labai džiugina, nes dabar jau akivaizdu, kad restoranai šalies kurortuose savo kokybe neatsilieka nuo didžiųjų miestų geriausiųjų“, – teigia L. Petrukaitis.

Beje, šių metų sąraše – 11 naujų pavadinimų lyginant su pernai, o tai reiškia, kad lygiai tiek pat iš reitingo šiemet pasitraukė. O didžiausiu kritimu, tačiau neiškritimu, šiemet nustebino metų pabaigoje su vyr. šefu Deivydu Praspaliausku atsisveikinęs „Dublis“. Šis kritimas įvyko per 20 pozicijų.

Vis dėlto projekto organizatoriai nori priminti, kad vieta nors ir turi šiokią tokią reikšmę, tačiau visi šiame reitinge įvertinti restoranai yra išskirtiniai, kūrybiški, kokybiški ir, svarbiausia, siūlo puikius patiekalus ir servisą savo svečiams.

Paskelbtas 30 geriausių šalies restoranų Lietuvoje reitingas
© Organizatorių archyvas

Restoranas laimėtojas – netipiška vieta Lietuvos kontekste

Šiais metais reitinge triumfavusi „Gastronomika“ yra unikalus restoranas Lietuvos kontekste, veikiantis tik labai ribotą laiką lyginant su kitais, tačiau nuo pat pirmos atsidarymo dienos įvardintas kaip aukščiausio lygio „fine dinning“ su kūrybišku polėkiu ir požiūriu į gastronominę kultūrą.

Ketvirtadieniais ir penktadieniais (išskyrus vasarą) „Gastronomikoje“ vyksta degustacinės vakarienės, kurių metu lankytojai ragauja išskirtinių šefo Liutauro Čepracko sukurtų patiekalų. Meniu čia kinta kas kelis mėnesius ir kaskart turi vis kitą temą.

Tokios degustacinės vakarienės skatina žmones pamiršti, ką jie mėgsta ir ko nevalgo. Juk jeigu šefas suteiktų galimybę rinktis, svečias iki galo nepatirtų emocijos, kurią nori perteikti vienas ar kitas „Gastronomikos“ meniu. Neretai čia žmonės yra drąsinami peržengti savo įsitikinimus ir leistis į naujus potyrius. Taigi Liutauras kaskart kurdamas šio restorano meniu parduoda ne maistą, o emociją ir akivaizdu, kad tokio pobūdžio vieta šiemet tapo ryškiausiu gastronominiu hitu visoje Lietuvoje.

„Gastronomika“ yra įkurta buvusios radijo detalių gamyklos patalpose. O norint surasti šią vietą, teks paklaidžioti, nes lauke nėra iškabos. Taip išvengiama bereikalingų prašalaičių.

Kas balsuoja?

Šis projektas yra tęstinis ir jo tikslas – apjungti kuo didesnį gastronomijos ekspertų ir profesionalų ratą vieningam balsavimui. Iš viso „30 geriausių restoranų“ balsavime dalyvauja virš 100 gastronomijos pasaulio atstovų: Lietuvos šefai, taip pat Lietuvoje dirbantys užsienio šefai, restoranų savininkai, apie industriją rašantys tinklaraštininkai ir žurnalistai, someljė bei kiti gastronomijos ekspertai.

Vakaro akimirkos:

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Virtuvė

Obuolių trupiniuotis

Pyragas, kuriam, mano nuomone, labiausiai tinka rūgštūs obuoliai. Aš apskritai kažkaip per mažai jų įpjausčiau, norėjosi daugiau drėgno sluoksnio. Kitą kartą obuolių naudosiu daugiau.

Aštrūs agurkai, marinuoti pagal bulgarišką receptą (3)

Šiuo receptu gaminti agurkai yra ypatingi – didelis kiekis cukraus, užgesintas actu, čili pipirai – nuostabus derinys, jei nebijote didelio kiekio konservantų ir mėgstate vadinamą “bulgarišką” marinuotų agurkų skonį.

Burnoje tirpstantis pyragas su avietėmis (1)

Purus, tirpstantis burnoje pyragas. Su traškia migdolų plutele ir avietine rūgštele! Nieko, ko būtų galima nemėgti.

Cukinijų uogienė su apelsinais

Saldi, skani cukinijų uogienė su apelsinais.

Specialistai pataria: kaip neapsigauti perkant žuvį

Manoma, kad žuvis, o ypač šviežia, žmogaus racione turėtų atsirasti bent kartą per savaitę. Kaip išsirinkti kokybišką žuvį ir kuo skiriasi jų rūšys?

Slyvų tyrė su cinamonu (1)

Ši uogienė bus nepakeičiama šalia blynų ar naminės varškės.

Naminė duona – raugo, maišinio ir tešlos receptas (1)

Duona yra neatsiejama nuo dažno lietuvio virtuvės. Dar skanesnė ji yra tuomet, kai kepta namuose.

Mielinis aguonų vyniotinis

Šiuo saldžiu vyniotiniu džiaugsis visa šeima – jis ypač skanus su pienu!

Naminė varškė – užtruksite vos kelias minutes (2)

Šis paprastas receptas leis džiaugtis ypatingo skonio namine varške, o ją pagaminti užtruks vos kelias minutes.

Troškintos triušių šlaunelės su grietinėlės padažu

Šis patiekalas – tai gardus palikimas, primenantis maistą, ragautą vaikystėje, pas mamą ar močiutę.

Silpnai raugintų agurkų receptai – TOP 5 (1)

Turbūt nerasime žmogaus, kuriam nepatiktų traškūs šviežiai parauginti agurkai. Parinkome jums kelis įdomius šio vasariško garnyro receptus. Palepinkite save ir artimuosius.

Naujas agurkų konservavimo būdas – žiemą valgysite lyg ką tik paraugtus (69)

Žiemą valgyti kaip šviežiai raugtus agurkus – vienas malonumas, o jie būtent tokie ir gaunasi.

Paskelbtas 30 geriausių šalies restoranų Lietuvoje reitingas

Susumavus Gero maisto akademijos narių balsus šiemet buvo sudarytas 30 geriausių restoranų sąrašas, o pirmosios 5 vietos buvo paskelbtos renginio metu Pirklių namuose Vilniuje, į kurį susirinko daugybė gastronomijos profesionalų, gurmanų, politikų.

Grilio meistrė: mėsainiai ant grilio – patys skaniausi! RECEPTAI

Įsibėgėjus vasarai vis dažniau maistą gaminame lauke. Kepti ant grilio tapo neatsiejama veikla iškylaujant gamtoje, sodyboje ar net mieste. Tai ne tik būdas skaniai pasigaminti įvairius patiekalus, bet ir puikus laiko praleidimas ir proga pabendrauti su draugais, ypač jei maisto gaminimas suburia bendrai veiklai.

Karameliniai ledai – prireiks tik kelių ingredientų!

Vis privengdavau gaminti naminius ledus, nors ir turiu ledų gaminimo mašinėlę. Prisiminimai likę prastoki. Mano mašinėlės talpa labai nedidelė, tai pamenu, prisidarau ledų masės, po paros ištraukiu atšalusį mašinėlės indelį, kol vieni ledai gaminasi, sukasi, ūžia - likusi masė laukia šaldytuve.