Princo nuotaka K. Middleton nepabūgo sulaužyti taisyklių

Princo nuotaka K. Middleton nepabūgo sulaužyti taisyklių%
Pelenė tapo princese: K. Middleton žengė prie altoriaus ir tapo princo Williamo žmona. „Scanpix“ nuotraukos

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Londone įvyko britų aukštuomenės amžiaus įvykis – Didžiosios Britanijos princo Williamo (28 m.) ir jo sužadėtinės Kate Middleton (29 m.) vestuvės. Žengdama prie altoriaus, princo nuotaka nepabūgo sulaužyti kai kurių taisyklių.

Vestuvinės suknelės detektyvo atomazga

Iki pat lemtingosios dienos nebuvo aišku, kam atiteko garbė kurti į istoriją įeisiantį K. Middleton vestuvių apdarą. Kate mylimasis princas Williamas suknelę taip pat išvydo tik iškilmių dieną.

Visi spėliojo ir tai, kokiu galvos apdangalu vestuvių dieną pasipuoš nuotaka – paklus protokolui ar ne. Kalbėta, kad savo vestuvių drabužiu ji nesistengs nurungti princesės Dianos, kurios suknelė įėjo į mados istoriją.

Kate nenorėjo su spauda dalytis smulkmenomis apie apdarą, nes siekė padaryti vyrui staigmeną ir jį nustebinti. Jau rašėme, kad vestuvių išvakarėse pasirodė spėlionių, jog vestuvių suknelę garsiausiai šimtmečio nuotakai kūrė mados namų „Alexander McQueen“ kūrybos direktorė Sarah Burton.

Pasitvirtino spėlionės, kad Kate pasirinks modernesnį, šiuolaikiškesnės tradicijos, lakoniškesnę, labiau prigludusio silueto suknelę, puoštą nėriniais. Dramblio kaulo spalvos šilko ir satino apdarą su šleifu sukūrė, kaip ir spėta, S. Burton.

 

Nuotaka buvo pasipuošusi kukliu 3 metrų ilgio nuometu (ir nė iš tolo neprilygo princesei Dianai, su kuria dažnai lyginama, kurios vestuvių nuometas buvo 8 metrų ilgio ir vos tilpo į ją vežusią karietą).

Princas Williamas vilkėjo karinę uniformą – Airijos gvardijos oro pajėgų gelbėtojų sraigtasparnio piloto uniformą, ryšėjo Keliaraiščio ordino kavalieriaus juostą.

Sulaužė karališkąjį protokolą

Vestuvės vyko pagal karališkosios šeimos tradicijas. Tiesa, jaunosios pageidavimu, jos buvo šiek tiek pakoreguotos.

Pavyzdžiui, į ceremoniją tėvo lydima Kate atvyko ne, kaip įprasta, įstiklinta karieta, o juodu 6 deš. automobiliu „Rolls-Royce“.

Tai buvusi Britų tarybos Lietuvoje vadovė Lina Balėnaitė pavadino drastišku nukrypimu nuo protokolo.

Karališkosios šeimos nariai į abatiją ir svečiai į pokylį taip pat buvo vežami „žemiškesniu“ transportu – mikroautobusais, o ne „Rolls-Royce“ ar karališkųjų limuzinų kortežu.

Naktį prieš vestuves princas Williamas ir K. Middleton praleido atskirai: Williamas – Klarenso rūmuose, Kate su artimiausiais šeimos nariais bei draugėmis apsistojo 8 tūkst. JAV dolerių (18,8 tūkst. litų; manoma, kad po šių vestuvių viešbučio apartamentų kainos smarkiai šoktels) parai kainuojančiuose penkių žvaigždučių viešbučio „Goring“ Belgravijos rajone centriniame Londone karališkuose apartamentuose.

 

Būsimoji princesė su seserimi Pippa ir mama Carole atvyksta į viešbutį „Goring“.

 

 

Tai irgi galima pavadinti „nukrypimu nuo normos“: net princesė Diana prieš 30 metų naktį prieš vestuves nakvojo oficialioje princo Charleso rezidencijoje – Klarenso rūmuose. O štai Kate pasirinko naktį prieš vestuves praleisti su savo artimaisiais.

Beje, K. Middleton guodėsi, kad naktį prieš vestuves visai nemiegojo – užmigti trukdė jaudulys ir gerbėjų keliamas triukšmas bei šurmulys už lango (viešbutis įsikūręs Londono centre).

Dar vienas visai ne karališkas „išsišokimas“ – svečiai. Iš 1,9 tūkst. svečių, pakviestų į ceremoniją Vestminsterio abatijoje, didžiąją dalį – tūkstantį žmonių – sukvietė patys jaunavedžiai.

Neįprasta tai, kad K. Middleton į ceremoniją pakvietė nemažai „paprastų mirtingųjų“, pavyzdžiui, savo gimtojo miestelio Bucklebury Berkšyro grafystėje mėsininką, alinės savininką ir kt.   

Į ceremoniją – per 9 minutes

Poros draugų ir artimiausių svečių į bažnyčią paprašyta pradėti rinktis nuo 8 val. 15 min. iki 9 val. 45 min. Londono laiku.

Anglijos karalienė Elizabeth II ir jos vyras Edinburgo hercogas Philipas į abatiją atvyko likus 15 minučių iki ceremonijos pradžios – paskutiniai. Svečiai privalo būti susirinkę likus 20 min. iki ceremonijos – nuo žemiausio (renkasi pirmutiniai) iki aukščiausio rango (karalienė atvyksta paskutinė).

Karalienė vilkėjo geltonos spalvos kostiumėlį, buvo pasipuošusi prie jo skrupulingai priderinta skrybėle. Kreminės spalvos kostiumėlį vilkėjo princo Charleso žmona Kornvalio hercogienė Camilla.

Jaunikis princas Williamas ir vyriausiasis pabrolys princas Haris į Vestminsterio abatiją atvyko karališkuoju limuzinu likus 40 minučių iki ceremonijos pradžios.

Tuo tarpu jaunoji K. Middleton turėjo susisukti per... 9 minutes (pagal oficialią vestuvių dienotvarkę, princo sužadėtinė iš viešbučio turėjo išvykti 10 val. 51 min.) arba versti beveik 2 tūkst. svečių laukti „mandagiai vėluojančios“ nuotakos.

Vis dėlto Vestminsterio abatiją ir viešbutį skiriančius 2,2 kilometro būsimoji princesė įveikė laiku...

Vestminsterio abatijos puošyba rūpinosi pati Kate. Nuotakos pageidavimu, bažnyčia buvo išpuošta sezoninėmis, Didžiojoje Britanijoje augančiomis gėlėmis, skroblų ir klevo lapų, simbolizuojančių sąžiningumą ir kilnumą, alėja.

Pasak karališkosios šeimos floristės Shane Cannolly, būsimoji nuotaka pageidavo elegantiškų ir kuklių puošmenų. Lietuvos televizijos studijoje lankęsis floristas Michaelas Seatonas, ne kartą kūręs puokštes karališkajai šeimynai (rūmams), pabrėžė, kad tai, jog Kate pageidavo gėlių tik iš karališkųjų sodų, yra šiek tiek neįprasta.

Kalbant apie puošmenas, svarbus atributas yra nuotakos puokštė (šią K. Middleton kūrė Sh. Connolly). Kaip prieš ceremoniją išdavė M. Seatonas, karališkoji šeima šioms vestuvėms užsisakė lelijų ilgais kotais ir mirtų šakelių (mirtos – ilga sena, karalienės Viktorijos laikus siekianti, tradicija). Tik tiek iki vestuvių buvo žinoma.

Princesės Dianos vestuvinė puokštė svėrė net 2,5 kg. Tuo tarpu K. Middleton puokštė – graži širdies formos pakalnučių (pritraukiančių laimę), hiacintų (meilės ir ištikimybės simbolis) ir gebenių, simbolizuojančių ištikimybę ir santuoką, puokštelė, tarsi papildanti nėrinius, kuriuos dėvėjo nuotaka.

Pagal tradiciją, šią karališkosios šeimos nuotakos po ceremonijoje padeda ant nežinomo kareivio kapo (vienintelė Karalienė Motina padėjo puokštę prieš ceremoniją, Elizabeth II įvedė tradiciją šią ceremoniją atlikti po jungtuvių, ir šios tradicijos laikomasi iki šiol).

Ginčai dėl įvaizdžio

Prieš vestuves būta ir nesklandumų bei ginčų, ypač dėl princo nuotakos įvaizdžio. K. Middleton nenorėjo galvos karūnuoti diadema, o svajojo plaukus papuošti gyvomis gėlėmis, tačiau tuo labai papiktino jaunojo tėvą Velso princą Charlesą ir vyro senelę, Anglijos karalienę Elizabeth II.

Iki vestuvių likus kelioms dienoms, Kate buvo pastebėta „repetuojanti“ didžiosios dienos šukuoseną ir paparacų nufotografuota pasipuošusi dideliu kuodu su šinjonu. Tačiau vestuvių dieną ji pasirodė natūralia palaidų plaukų šukuosena.

Šukuoseną nuotakai, jos seseriai Pippai ir mamai Carole kūrė Richardas Wardas. Nuotaka pageidavo kuo paprastesnės ir natūralesnės šukuosenos ir kirpėjo prašė sušukuoti ją taip, kaip princas Williamas ją atpažintų.

Princo žmona nežada paklusti princui

Nuotakai žengiant prie altoriaus, skambėjo tas pats choralas, kaip ir per princo Charleso ir princesės Dianos vestuves 1981 metų liepos 29 dieną, – „I Was Glad“. Muziką pasirinko patys jaunieji, pasitarę su princu Charlesu.

Prie altoriaus nuotaką atlydėjo K. Middleton tėvas Michaelas. Žengiant prie altoriaus, jaudinosi ir princas Williamas, ir Kate – princas grąžė rankas, nuotaka nedrąsiai šypsojosi.

 

Princo Williamo ir K. Middleton vestuvių ceremonijai vadovavo Kenterberio arkivyskupas Rowanas Williamsas. Pamokslą sakė Londono vyskupas Richardas Chartresas.

Pagal protokolą, 11 valandą Londono laiku (arba 13 val. Lietuvos laiku) prasidėjusi ceremonija truko lygiai 1 valandą ir 15 minučių.

Prie altoriaus K. Middleton iškrėtė dar vieną „akibrokštą“: ji nežadėjo princui „paklusnumo“ (beje, tą patį 1981-aisiais padarė princesė Diana, priesaikoje praleidusi žodį „paklusnumas“, nors šis anglikonų bažnyčioje yra tradicinis santuokos įžadų elementas), tačiau pasižadėjo būsimąjį sosto įpėdinį „mylėti, guosti, gerbti ir juo rūpintis“.

Tuo tarpu princas Williamas nutarė nenešioti vestuvių žiedo. Jis ištarė žodžius: „Su šiuo žiedu aš imtu Tave į žmonas“.

Kai princas velsietiško aukso žiedą užmovė ant Kate piršto, Kenterberio arkivyskupas tęsė ceremoniją ir galiausiai paskelbė Williamą ir Kate „vyru ir žmona“.

Beje, netilo kalbos ir net buvo lažinamasi, ar pirmasis pabrolys, jaunikio brolis princas Haris, sugebės neišmesti iš rankų žiedo ir „perduoti jį disciplinuotai“.

Apdovanojo vienas kitą bučiniu

Po sutuoktuvių iš Vestminsterio abatijos jaunavedžiai atvira keturviete karališkąja karieta su palyda vyko į Bakingamo rūmus, pakeliui stabtelėdami prie kelių Londono įžymybių ir pravažiuodama procesijoms skirta iškilmingiausia Londono gatve Malu, mojuodama tūkstantinei gerbėjų miniai.

Išėjus karališkajai porai, nušvito saulė – tai laikoma labai geru ženklu.

 

Jaunavedžių kelyje nuo Parlamento aikštės, pro Vaitholą, Raitosios Gvardijos rūmus ir prekybos rajoną „Mall“, iki pat Bakingamo rūmų jaunavedžius sveikino minios šalies gyventojų, norinčių nors akies krašteliu žvilgtelėti į karališkąją porą.

 

Londone vestuvių stebėti susirinko iš viso milijonas smalsuolių!

 

 

Alėjoje prie Bakingamo rūmų spietėsi apie 50 tūkst. žmonių, kad iš arti pamatytų iš rūmų balkono jiems mojančius jaunuosius ir – jei pasiseks – karališkąjį bučinį.

Karališkoji pora 13 val. 25 min. Londono laiku (15 val. 25 min. mūsų laiku) trumpam pasirodė Bakingamo rūmų balkone, kur pasveikino susirinkusią minią (išvydusi minią, princesė net aiktelėjo) ir apdovanojo ją išskirtiniu reginiu – karališkuoju bučiniu (kaip princas Charlesas ir princesė Diana). Karališkoji pora pasibučiavo net dukart!

Legendinis princo Charleso ir princesės Dianos bučinys 1981-aisiais.

 

Beje, britams specialiu vyriausybės nutarimu balandžio 29-oji paskelbta laisvadieniu. Todėl visuomenė galės stebėti jungtuvių ceremoniją po atviru dangumi didžiuliuose ekranuose Trafalgaro aikštėje ir Haid Parke.

Po priėmimo Bakingamo rūmuose Didžiosios Britanijos sosto įpėdinis jaunąją išsivežė į tėvo, princo Charleso, rezidenciją – Klarenso rūmus – mėlynu „Aston Martin“ kabrioletu, papuoštu balionais ir numeriu „JU5T WED“ (liet. „Ką tik susituokę“).

Skelbiama, kad pirmąją naktį po vestuvių jaunavedžiai praleido Bakingamo rūmuose.

Netrukus princas Williamas ir K. Middleton leisis į dviejų savaičių povestuvinę kelionę kopinėti medaus.

Didžiosios Britanijos karalienės Elizabeth II specialiu įsaku, jauniesiems suteikti Kembridžo hercogo ir hercogienės titulai.

Planavo užkariauti Williamo širdį

K. Middleton ir princas Williamas susipažino 2001-aisiais Šiaurės Oksfordu vadinamame Šv. Andriejaus (St. Andrews) universitete, kur abu studijavo meno istoriją. 2004 metais imta garsiai kalbėti apie tai, kad Kate ir Williamas pora. Ilgai lauktos sužadėtuvės įvyko 2010 metų lapkritį (oficialiai paskelbtos lapkričio 16-ąją), per poros atostogas Kenijoje, po devynerių metų draugystės.

Kate atiteko garsusis relikvinis žiedas su mėlynuoju safyru ir 14 deimantų, kurį 1981 metais piršdamasis princas Charlesas padovanojo tuomet būsimajai princesei Dianai (1961–1997).

Beje, kalbama, kad K. Middleton dar prieš pirmąjį susitikimą su princu Williamu planavo užkariauti jo širdį.

Agentūros AFP teigimu, baigusi mokyklą, 2001-aisiais K. Middleton dirbo vienoje jachtų nuomos kompanijoje ir jau tada neslėpė savo ketinimų studijuoti Škotijos Šv. Andriejaus universitete, kad susipažintų su princu Williamu, Pietų Afrikos laikraščiui „The New Age“ pasakojo tuometis Kate šefas Calas Tomlinsonas.

Vienas viduriniajai klasei priklausiusios Kate, Londone gyvenančio žurnalisto Andriaus Užkalnio pastebėjimu, paprastos, bet ne prastos kilmės merginos, tikslų, pasak C. Tomlinsono, buvo „užkariauti princą“. Anot buvusio K. Middleton šefo, vienas jo kolega tuo laiku buvo beviltiškai įsimylėjęs Kate. „Aš jam sakiau, kad eikvoja laiką. Kate vienareikšmiškai siekė didesnių dalykų“, – atviravo vyras.

Ką gi, K. Middleton pasisekė. Kate – pirmoji ne karališkosios kilmės, mėlynojo kraujo neturinti nekilminga mergina, tapusi (antrojo) sosto įpėdinio žmona.

Keista, tačiau net 60 proc. Britanijos mamų, kaip atskleidė neseniai atlikta apklausa Didžiojoje Britanijoje, nelinkėtų savo dukroms Kate likimo. Tačiau neabejojama, kad K. Middleton bus be galo mylima, galbūt net taps širdžių princese, kaip kadaise princo Williamo mama princesė Diana.

Šimtmečio vestuvių suvestinė

♥ Didžiajai Britanijai karališkosios vestuvės kainavo 58 mln. eurų (apie 200 mln. litų).

♥ Ekspertų skaičiavimais, šios vestuvės Didžiosios Britanijos ekonomikai atneš beveik 180 mln. eurų (daugiau negu 620 mln. litų).

♥ Vestuvių išlaidas, išskyrus transportą ir apsaugą, pasidalijo jaunųjų tėvai (didžiąją dalį išlaidų greičiausiai padengė karališkoji šeima).

♥ Jaunosios tėvai vestuvėms „atseikėjo“ 100 tūkst. svarų sterlingų (388,8 tūkst. litų) iš Kate senelio palikimo.

♥ Nuotakos vestuviniai apdarai kainavo apie 30 tūkst. svarų sterlingų (116,6 tūkst. litų).

♥ Vestuvėse dalyvavo apie 3 tūkst. kviestinių svečių: 1,9 tūkst. iš jų dalyvavo jungtuvių ceremonijoje Vestminsterio abatijoje, 650 – karalienės Elizabeth II priėmime ir rengiamuose pietuose, 300 – princo Charleso vakarienėje Bakingamo rūmuose. Po iškilmingų vaišių šokiuose dalyvavo tik šimtas išrinktųjų.

♥ Manoma, kad transliacijas prie televizorių ekranų stebėjo 2 mlrd. žmonių.

♥ Londone vestuvių iškilmes stebėjo daugiau kaip 1 mln. žmonių. Kai kurie vietas užsiėmė likus dviem paroms iki vestuvių.

♥ Vestuvėse buvo akredituoti 7 tūkst. žurnalistų.

♥ Karališkosios šeimos narių ir kitų svarbių asmenų bei ceremonijos saugumu rūpinosi 5 tūkst. pareigūnų ir specialiųjų tarnybų pareigūnų, prie abatijos budėjo 35 tarnybiniai šunys.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Po filmo „Šventasis“ premjeros – neįprasti vertinimai

Lietuvių kino akademijos apdovanojimuose geriausiu metų filmu pripažintas filmas „Šventasis“, apkeliavęs keliolika užsienio festivalių, rugsėjo 19 d. pristatytas ir Lietuvos žiūrovams.

Režisierė R. Rakauskaitė: dokumentinio kino variklis – žmonių istorijos

Režisierės Ramunės Rakauskaitės dėmesį traukia tie, kurie skiriasi iš minios.

Dėl filmo režisierius laidotuvių biure atliko "stažuotę": ką jis ten pamatė?

Į darbo ir migracijos temas filmo "Kalabrija” režisieriaus Pierre‘as-François Sauteras žvelgia laidotuvių, o tiksliau - repatriacijos kontekste. Jis ilgai ieškojo gyvų bei mirusių filmo herojų ir, galima sakyti, laidotuvių biure atliko tam tikrą stažuotę. Apie kamerų valdymą gulint greta karsto, žmogaus vienatvės klausimą ir romų dainas - netrumpoje filmo kūrimo istorijoje.

Vytautas Ališauskas: turiu savo versiją to, kas iš tiesų pavaizduota šiame kūrinyje

Henriko Natalevičiaus paveikslas „Iškyla į gamtą“ – neįkyrus, tačiau labai įdomus pašnekovas. Ne veltui jau daugiau nei dešimt metų jis užima pagrindinę vietą ant sienos diplomato, filosofo, istoriko Vytauto Ališausko namuose.

Kunigas Ričardas Doveika: taip, aš mylėjau moterį (9)

Andrius Mamontovas, Džordana Butkutė, Ričardas Doveika ir kiti atskleis, kaip tapti pačiais geriausiais ir kokia visuotinio pripažinimo kaina.

Neįtikėtinai atvira aktoriaus M. Repšio išpažintis: daug mąsčiau apie mirtį (15)

„Aš nemiegojau dešimt metų. Aš nieko nedariau, nes maniau, kad visiems taip yra. Juk mano darbe daug streso ir įtampos. Tada pradėjo į galvą lįsti blogos mintys,“ – atvirai prisipažįsta žinomas aktorius Marius Repšys.

Plastikos chirurgas Darius Radzevičius: žmona yra mano sąžinė (7)

Plastinės chirurgijos chirurgas m. dr. Darius Radzevičius (49 m.) įsitikinęs, kad geriausia grožio operacija yra ta, kurios nesimato.

Kodėl Vytautas Didysis pas žmoną skubėdavo lyg akis išdegęs? (64)

Lietuvos didžiojo kunigaikščio pirmoji žmona Ona suvaidino svarbų vaidmenį Vytauto gyvenimo istorijoje. Labiausiai pagarsėjo Lietuvos metraščiuose užfiksuotas pasakojimas, kaip jos pagalba Vytautas 1382 m. pabėgo iš Jogailos nelaisvės.

Edgaras Montvidas: profesinės aukštumos išmokė mylėti gyvenimo paprastumą

Tenoras Edgaras Montvidas – viena didžiausių Lietuvos operos žvaigždžių pasaulyje. Beveik du dešimtmečiai darbo žymiausiose scenose neatėmė ypatingos jo skleidžiamos šilumos ir jaukaus paprastumo.

Irūna Puzaraitė: žinojau, kad bus kažkas tokio, bet kad taip stipriai... (5)

Kai kas galėtų tai pavadinti mistišku sutapimu, kad seserys pastojo ir sūnų susilaukė beveik tuo pačiu metu.