Paryžių į Vilnių iškeitęs parfumeris: lietuvės kitokios nei prancūzės

Tiesa, kad prancūzai nemėgsta kalbėti apie asmeninį gyvenimą. Todėl iš parfumerijos namų „Jeans-Charles Brosseau“ vadovo sūnaus Benoît Brosseau (42 m.) išpešti apie moterį, sugebėjusią į mūsų kraštą privilioti tikrą paryžietį, pavyko nedaug.

Taip pat skaitykite:
- Gal ir jums jau metas laikytis šarminės dietos?
- Po grožio injekcijos - kova už gyvybę
- Popiežiaus dukra miegojo su broliu ir garsėjo kaip nuodytoja
- A. Urbonaitė: pirmieji susidūrimai su vyrų seksualumu buvo klaikūs
- 5 produktai, kurių reikia atsisakyti, jei norite būti liekni ir sveiki

Tačiau prancūzas mielai dalijasi įspūdžiais apie mūsų šalį, prancūzių ir lietuvių panašumus bei skirtumus, eleganciją, stilių ir, žinoma, kvepalus.

Meilė. „Vilniuje tikrai sutikau mylimą moterį Kristiną. Ji dirba finansų srityje. Mudu easme susižadėję.“

Šeima. „Ji truputį netipinė. Mano tėvas visada sukosi mados pasaulyje ir komponavo kvepalus. Prieš pasinerdamas į kvapų pasaulį, kūrė moteriškas skrybėlaites ir kitus aksesuarus, dirbo su garsiausiais Paryžiaus aukštosios mados namais, dukart per metus pristatydavo nuosavas kolekcijas. Taigi mūsų gyvenimo ritmą diktavo skrybėlaitės. Tėvas pasiimdavo mane kartu į susitikimus su žaliavų tiekėjais, kartais padėdavau jam butike. Mama, grafikos dizainerė, – taip pat svarbus asmuo: prižiūri kvepalų pakuotes, logotipus, dizainą. Ji yra ir vyriškų kvepalų buteliukų dizaino, taip pat – 1981-aisiais sukurtų legendinių kvepalų „Ombre Rose“ naujo art deco stiliaus buteliuko iš matinio stiklo autorė.

Augome keturiese: dar vienas brolis ir dvi seserys. Ir kitaip nei mūsų draugai – laisvesni, atviresni pasauliui, nes daug laiko praleisdavome šeimos butikuose, kartu keliaudavome. Galbūt todėl nė vienas iš mūsų nesusiejome savo likimo su prancūzais. Esame labai internacionalinė šeima.“

Namai. „Namai yra ten, kur gerai jautiesi. Pastaruoju metu ši vieta yra Vilnius. Čia su sužadėtine nusprendėme įsikurti, nes mums abiem taip paprasčiau. Kuo toliau, tuo labiau džiaugiuosi gyvendamas mažesniame mieste. Paryžiuje daugiau įtampos.“

Paryžius. „Gimiau Paryžiuje, taigi mano vaikystės prisiminimai ir atradimai susiję su šiuo miestu. Jame praleidau beveik visą savo gyvenimą. Tiesa, metus, būdamas paauglys, gyvenau su tėvais Niujorke – ten jie buvo nusprendę įkurti saloną, ir penkerius studijavau Pietų Prancūzijoje, Marselyje. Paryžius subrandino mane kaip asmenybę, suformavo gyvenimo būdą, skonį, požiūrį į kvepalus, grožį. Deja, šiandien šis miestas nebėra toks, koks buvo anksčiau – tikroji aukštosios mados sostinė. Jis smarkiai pasikeitė.“

Žurnalas "Moteris" (R. Mickevičiūtės nuotr.)
Vilnius. „Pirmą kartą Lietuvoje lankiausi vasarą, liepos pabaigoje. Apie šalį žinojau nedaug. Labiausiai mane sužavėjo Vilniaus senamiesčio grožis, nepaprastai daug baroko stiliaus bažnyčių, darniai stūksantys jaukūs pastatai. Net nemaniau, kad Vilniuje yra tiek architektūrinių lobių! Tai buvo labai malonus atradimas. Prancūzai Lietuvą dažnai painioja su Latvija, jie apskritai apie šią Europos dalį žino nedaug, ir dėl to man šiek tiek apmaudu. Taigi raginu prancūzus atvažiuoti į Lietuvą susipažinti su šalimi.

Apsiprasti nebuvo sunku, juolab kad Vilnius žavingas, čia ramu ir saugu. Esu dirbęs su lietuvių kompanijomis, sutikau puikių žmonių. Pritapau, manau, visai nesunkiai, o kai pradėjau mokytis lietuviškai, tapau beveik savas (juokiasi).“

„Aš tave myliu.“ „Pirmasis sakinys, kurį po žodžių „labas“ ir „ačiū“ ištariau lietuviškai: „Aš tave myliu“ (juokiasi). Prancūzams jūsų kalba – tikras iššūkis, bet aš atkaklus. Ir interviu jums kitą kartą duosiu lietuviškai (šypsosi).“

Mėgstamos vietos. „Su Kristina mėgstame pietauti ar vakarieniauti kuriame nors restorane Stiklių gatvėje – ji mums labai tinka. Kur nors senamiestyje smagu užsukti ir kavos ar deserto. Mėgstu kiną, todėl vakarais dažnai žiūrime filmus. Su dideliu malonumu einame į nedidelį jaukų kino teatrą „Pasaka“. Tikras atradimas man – SPA kurortas Druskininkai. Mėgstu nuvažiuoti ten pasilepinti įvairiomis procedūromis ir atsipūsti. Nuostabi vieta: grynas oras, vandens malonumai, jauki aplinka. Ko dar reikia norint pailsėti? Esu paryžietis, todėl neįsivaizduoju savo laisvalaikio be parodų ir muziejų. Vertinu muziką. Beje, Vilniuje teko matyti įspūdingų pasirodymų.“

Tradicijos. „Man labai patinka lietuvių šventės ir tradicijos: Kaziuko mugė, Užgavėnės, Joninės, Velykos, Kūčios... Gaila, bet Vakarų Europa yra praradusi nemažai tautą vienijančių šimtamečių tradicijų, todėl džiaugiuosi jas vėl atradęs Lietuvoje.“

„Kartais pasiilgstu tradicinių prancūziškų patiekalų, tikro prancūziško batono (baguette), šviežių raguolių (croissant) pusryčiams, britiško sūdyto sviesto. Grįžęs į Paryžių imu ilgėtis Vilniaus ramybės ir, žinoma, savo sužadėtinės.“

Kodėl nesišypsote? „Turiu pripažinti, kad prancūzų ir lietuvių gyvenimo būdas šiek tiek skiriasi. Tiesa ir tai, kad nesate labiausiai pasaulyje besišypsanti šalis (šypsosi). Iš pradžių tai stebino, juk prancūzai mėgsta pajuokauti ir dažnai šypsosi, bet vėliau pripratau. Tačiau nesakau, kad lietuviai liūdni ar nemėgsta bendrauti. Jūs turite kuo didžiuotis, tačiau nepakankamai save vertinate. Esate šiek tiek suvaržyti, santūrūs ir atsargūs. Kita vertus, pastebiu, kad jaunesnioji karta šiek tiek kitokia – laisvesnė, labiau besimėgaujanti gyvenimu. Taigi Lietuva netrukus atsikratys niekada nesišypsančios šalies etiketės.“

Žurnalas "Moteris" (R. Mickevičiūtės nuotr.)
Moterys. „Lietuvės moterys, manau, yra tikrai stiprios ir ryžtingos. Gal net ryžtingesnės už prancūzes, o šioms tvirtos valios taip pat nestinga. Prancūzės, palyginti su lietuvaitėmis, trapesnės, tačiau ir vienos, ir kitos mėgsta kvepalus, tik skirtingus.“

Elegancija. „Kai kalbama apie prancūzų stilių ir eleganciją, omenyje turimas paryžietiškas stilius ir elegancija. Būtent Paryžius diktuoja madas. Jis vis dar turi tą elegantiškumo aurą, garsūs mados namai dukart per metus pristato aukštosios mados kolekcijas, rengia didžiulius šou, o elegantiškos paryžietės laikomos stiliaus pavyzdžiu visame pasaulyje.“
Klasika. „Lietuvės labai mėgsta klasiką. Vilniuje moterys labai stengiasi atrodyti elegantiškos, tačiau jos, priešingai nei paryžietės, labiau linkusios sekti, o ne diktuoti madą.“

Kvepalai lietuvėms... „Chanel“ mada ir aromatai laikomi savotišku etalonu, elegantiškumo ir paprastumo pavyzdžiu, klasikinio stiliaus pagrindu, tačiau paryžietės tikrai nesikvepina tik „Chanel“. Jos ieško išskirtinių kvepalų. Jūsų parfumerijos parduotuvėse labiau orientuojamasi į gerai žinomų prekių ženklų asortimentą, tačiau sparčiai populiarėja ir vadinamųjų nišinių prekių ženklai. Lietuvės jau irgi ima ieškoti originalių, tik joms tinkančių kvapų kompozicijų.
Neabejoju, kad „Ombre Rose“ lietuvėms tikrai patiktų, nes yra prancūzų parfumerijos klasika. Rytietiškas gėlinis aromatas su pudros natomis. Labai moteriškas ir elegantiškas.“

...ir prancūzėms. „Žymi Rothschildo baronienė prancūzė Philippine yra pasakiusi, kad „Ombre Rose“ yra geriausi kvepalai, derantys prie kailinių. Šiuos kvepalus mėgo ir buvusio JAV prezidento Ronaldo Reagano žmona Nancy, aktorė Géraldine Chaplin, kitos garsios moterys. Ne ką prastesni ir kiti du kūriniai: rytietiškas gėlinis „Ombre Platine“ su pudros ir vaisių natomis bei senovinis rytietiškas šipras „Ombre Orientale“ – tikras stebuklas.“

Oda ir charakteris. „Neįmanoma teigti, kad moteris turi kvepėti vienaip ar kitaip. Daug kas priklauso nuo asmenybės, išgyvenimų, troškimų, to, kas norima pasakyti aplinkiniams, ir t. t. Vienai moteriai patinkantys kvepalai gali visiškai ne(pa)tikti kitai – vien todėl, kad žmonių oda skirtingai reaguoja į kvapą. O kur dar charakteris! Jį taip pat atskleidžia kvepalai. Galbūt švelnios ir jautrios moterys labiau mėgsta gėlinius kvapus, o charizmatiškos ir stiprios asmenybės – su charakteriu. Kvepalai – tarsi nebyli kalba, jais daug pasakoma apie asmenybę.“

„Moteris turėtų turėti bent dvejus kvepalus: intensyvesnius – vakarui ir šaltajam metų laikui, lengvesnius – kasdienai bei šiltajam sezonui.“
Dovanos. „Prancūzijoje kvepalai – viena dažniausiai moterims teikiamų dovanų. Į butikus ateina netgi paauglių vaikinų – jie ieško kvepalų savo mamoms. Šios tradicijos Prancūzijoje tikrai gilios. Kaipgi aš galėčiau nepalepinti savo chérie kvepalais? Ji jau turi visą mūsų kompanijos aromatų kolekciją. Kartais dovanoju jai ir kitų kūrėjų nuostabių bei originalių kvepalų.“

Svarbiausias aksesuaras. „Mano tėvas, prieš tapdamas kvepalų kūrėju, kūrė skrybėles ir daugybę kitų moteriškų aksesuarų – pradedant skarelėmis, papuošalais ir baigiant batais. Gaila, kad šiuolaikinės moterys nebenešioja skrybėlaičių, o juk šios suteikia nenusakomos elegancijos. O svarbiausias moters aksesuaras, manau, yra kvepalai. Tai nematoma, bet labai svarbi įvaizdžio dalis. Nuo kvepalų itin dažnai priklauso ir aplinkiniams padaromas pirmasis įspūdis. Taigi šiam aksesuarui verta skirti kuo daugiau dėmesio.“

Palinkėjimas. „Visada pasitikėkite savimi! Ir išlikite stiprios bei nepriklausomos!“

Šiek tiek „Jean-Charles Brosseau“ istorijos

* Jeanas-Charlesas Brosseau Paryžiuje baigė aukštosios mados mokyklą.

* Prieš tapdamas kvepalų kūrėju, jis kūrė skrybėles. Dirbo pas Jeaną Barthetą, Jacques'ą Fath'ą.

* Savo vardo mados namus įsteigė 1955 m. būdamas 25-erių.

* „Jean-Charles Brosseau“ aksesuarai puikavosi žurnalų „Elle“, „Marie Claire“, „Vogue“, „Glamour“ puslapiuose, jų troško Paryžius, Milanas, Niujorkas.

* Pirmuosius kvepalus „Ombre Rose“ sukūrė parfumerė Françoise Caron 1981 m.
Pasakojama, kad kvapas mesjė Brosseau turėjo priminti jo mylimos senelės pudrą ir sausainius.

* Kompoziciją F. Caron iš pradžių pasiūlė kompanijai „Yves Saint Laurent“, tačiau ši atsisakė.

* Aromatas „Ombre Rose“ pirmiausia pristatytas Niujorke.

Vykdamas į šį renginį, kompanijos įkūrėjas J.-Ch. Brosseau kvepalus pamiršo oro uoste, tačiau sugebėjo – jų nė neturėdamas – sudominti prekybos centro „Bergdorf Goodman“ atstovą!

* Po trejų metų debiutinis aromatas uždirbo rekordinę sumą – 15 mln. JAV dolerių.

* Moteriškų „Jean-Charles Brosseau“ kvepalų kolekciją sudaro: „Ombre Rose“ (1981 m.), „Ombre Platine“ (2011 m.), „Ombre Orientale“ (2013 m.) ir linijos „Fleurs d’Ombre“ aromatai: „Ombre Bleue“ (1987 m.), „Violette-Menthe“ (2005 m.), „Jasmin-Lilas“ (2006 m.), „Bergamote“ (2009 m.), „Rose“ (2010 m.) ir „Nymphéa“ (2013 m.). Vyrams skirti: „Thé Brun“ (2005 m.), „Atlas Cedar“ (2005 m.), „Fruit de Bois“ (2005 m.) ir „Bois d’Orient“ (2011 m.).

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis