Legendinio smuikininko Raimundo Katiliaus dukra po tėvo mirties nebegalėjo pažvelgti į instrumentą

Prieš aštuoniolika metų Lietuva neteko vieno iškiliausių menininkų, smuiko virtuozo Raimundo Katiliaus – Vokietijos miesto Bad Kisingeno scenoje koncertavusiam 53-ejų muzikantui staiga sustojo širdis ir jis, nepaleisdamas iš rankų instrumento, susmuko tiesiog žiūrovų akyse.
© Linos Fisheye nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tuomet niekas neabejojo, kad maestro pėdomis seks paskutiniaisiais metais kartu su tėvu dažnai koncertavusi tuomet dar tik keturiolikmetė jo duktė Raimonda. Kitaip ir būti negalėjo – profesorius ją augino, kaip būsimą solistę, mokė siekti maksimumo ir netapti vidutinybe. Nuo šešerių instrumentą į rankas paėmusi mergaitė žinojo, kad nuo šiol ne matematikos namų darbai, o tėčio dėstomos smuiko pamokos bus jos prioritetas.

Legendinio smuikininko Raimundo Katiliaus dukra po tėvo mirties nebegalėjo pažvelgti į instrumentą
© Stop kadras

„Pamokos vykdavo lygiai taip pat, kaip ir su studentais – jokių nuolaidų nepaisant to, kad man ir metų buvo mažiau, ir galbūt pamokas reikėdavo ruošti. Tėtis būdavo reiklus: jeigu groji, turi tai daryti taip pat gerai, kaip ir tie, kuriems dvidešimt ar trisdešimt metų. Nes scena neatleiddžia neprofesionalumo vien dėl to, kad esi jaunas ar turi lankyti mokyklą“, – sėdėdama prieš LRT laidos „Gyvenimas“ kameras pamokas su tėvu prisiminė R. Katiliūtė, neslėpdama, kad neretai repetuodama su pavydu klausydavosi kieme žaidžiančių vaikų balsų.

Legendinio smuikininko Raimundo Katiliaus dukra po tėvo mirties nebegalėjo pažvelgti į instrumentą
© LRT, Vytenio Radžiūno nuotr.

Ji pati žaidimams laiko niekada neturėdavo – jos darbotvarkė būdavo suskaičiuota minučių tikslumu. Atsidavimas muzikai labai greitai davė rezultatų – po koncertų melomanai apipildavo mergaitę aplodismentais ir gėlėmis. Tačiau dabar pakartoti to ji nė už ką nesutiktų.

„Išeidavau į sceną ir aptemdavo akyse – rankos virpa, akys išsiplėtusios, bet nieko nematydavau. Išgyvenau siaubingą scenos baimę, kurios neįveikiau iki dabar“, – prisipažino Raimonda.

Legendinio smuikininko Raimundo Katiliaus dukra po tėvo mirties nebegalėjo pažvelgti į instrumentą
© LRT, Vytenio Radžiūno nuotr.

Apie tai, ką išgyvena scenoje, mergaitė tėvui neišsiduodavo, nes jautė milžinišką atsakomybę. Tačiau po jo mirties įvykusios laidotuvės, į kurias plūdo tūkstančiai, ir milžiniškas žiniasklaidos dėmesys sunkiai paveikė Raimondos sveikatą. Nuo to laiko ji nebegalėjo pažvelgti ir į instrumentą, su kuriuo nesiskyrė nuo mažumės. Apgaubtas prisiminimų jis liko gulėti nustumtas tolimiausiame namų kampe, iš kurio buvo paimtas tik tuomet, kai įsijungė laidos „Gyvenimas“ kameros.

Legendinio smuikininko Raimundo Katiliaus dukra po tėvo mirties nebegalėjo pažvelgti į instrumentą
© LRT, Vytenio Radžiūno nuotr.

„Po tiek daug metų pirmą kartą paėmiau smuiką į rankas“, – švelniai glostydama išsiderinusias stygas tyliai ištarė Raimonda. Dabar 32-ejų moters kelias visai kitoks. Ji tarsi žuvis vandeny nardo po televizijos užkulisius – mėgaujasi kurdama reportažus didžiausiems LRT televizijos projektams.

Jautrus Raimondos Katiliūtės pasakojimas apie santykius su tėvu – šį trečiadienį, 19:30 val. LRT laidoje „Gyvenimas”.
Anonsas: https://youtu.be/lxgWdpGeL7M

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Iš karališkų rūmų – ilgai lauktos žinios (atnaujinta)

Prasidėjus sąrėmiams, britų hercogienė Kate ryte nuvyko į ligoninę.

Meghan Markle netikras brolis kaltina seserį vaidyba: ji tapo kitu žmogumi

Netikras brolis neslepia nusivylimo savo seserimi Meghan.

Amerikietis rašytojas lietuviška pavarde: mano tėtis apie Lietuvą visiškai nieko nežinojo

Dar neseniai amerikietis rašytojas Kenas Ilgunas (34 m.), galvodamas apie savo šaknis, įsivaizdavo tik kiltus, dūdmaišius ir aukštikalnes. Neseniai išdygo Lietuva. „Gali būti, kad didingos praeities, bet daug kentėjusių valstybių aidas ir yra mano pagarbos kovojantiesiems su už save galingesnėmis jėgomis priežastis“, – teigia amerikietis.

Įsimylėjusi aktorė Valda Bičkutė: praėjusi savo pragarą, išmokau vertinti dviejų žmonių ryšį

37-erių aktorė ir ketveriais metais vyresnis poetas, dramaturgas Mindaugas Valiukas susipažino prieš gerus du dešimtmečius.

Isabella Rossellini: 43-ejų buvo per sena, 63-ejų – tobula

Sulaukusi 43-ejų Isabella Rossellini dėl savo amžiaus neteko modelio darbo, o 63-ejų ji tos pačios ją atleidusios kompanijos buvo netikėtai pakviesta sugrįžti. Štai kaip į septintąją dešimtį įkopusi aktorė ir modelis iš naujo užkariavo grožio industriją.

Mirė buvusi pirmoji JAV dama Barbara Bush

Mirė buvusi pirmoji JAV dama Barbara Bush. Buvusio prezidento George'o H. W. Busho žmona ir vėlesnio prezidento George'o W. Busho motina užgeso antradienį būdama 92 metų, pranešė šeimos biuras.

Maisto tinklaraštininkė Kristina: baigusi universitetą, pagal specialybę nedirbau nė dienos

Maisto tinklaraštininkė Kristina Pišniukaitė (27 m.) išskirtinė ne tik tuo, kad turi nepaprastai daug sekėjų, bet ir tuo, kad siūlo gana neįprastus receptus – be glitimo, kiaušinių ir pieno produktų. Pasirodo, valgis be šių ingredientų gali būti ne tik sveikas, bet ir skanus.

Gintarė Songailė apie tai, kaip viską spėja: mane įkvėpė mamos pavyzdys (5)

Rinkodaros direktorė Gintarė Songailė (27) – pavyzdys moterims, sukančioms galvas, kaip suderinti karjerą ir motinystę. Kartu su krepšinio treneriu Dariumi Songaila augindama tris vaikus ji suspėja ne tik pasirūpini šeima, prižiūrėti verslą, aktyviai dalyvauti socialiniame gyvenime, bet ir atrasti laiko pomėgiams.

Agnė Jagelavičiūtė turi patarimą moterims, kurios nori išsaugoti bebyrančius santykius (3)

Itin moteriška, su ilgų plaukų šukuosena – tokią Agnę Jagelavičiūtę galima sutikti šiomis dienomis. 37-erių Agnė neslepia, kad išvaizdos pokyčiai – neatsitiktiniai, bėgant metams ji ima jaustis moteriška ir seksuali.

Vieno paveikslo istorija. Netikėtas susidūrimas su tetos portretu

„Ji nebuvo graži“, – prisimena portrete vaizduojamą savo tetą ponia Kristina Mekšrūnienė. „Ji nebuvo graži“, – sako portreto autorė Elena Nona Zavadskienė. Ir abi šypsodamosi priduria: „Bet...“