Kultinių rankinių dizainerės mirtis sukrėtė pasaulį: įvaizdis buvo svarbiau už sveikatą

Sesuo atskleidė, kad dizainerė metų metus kentėjo dėl psichologinių problemų, bet atsisakė gydymo bijodama, kad tai pakenks jos prekių ženklo įvaizdžiui.
Kate Spade
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

55 metų amerikiečių dizainerė Kate Spade kartu su vyru Andy 1993-iaisiais sukūrė rankinių bei aksesuarų imperiją, į mados istoriją įėjusią kaip vienas sėkmingiausių visų laikų Amerikos prekių ženklų. Kate kurtos rankinės praėjusio amžiaus dešimtajame dešimtmetyje buvo tapusios kultinėmis, trokštamomis kiekvienos mada besidominčios jaunos moters.

2007-aisiais ji prekių ženklą „Kate Spade“ pelningai pardavė prekybos gigantui „Neiman Marcus Group“ ir atsidavė filantropiniam darbui bei jaunos dukros auginimui.

Nors dizainerė buvo žinoma dėl ryškių raštų ir spalvų bei smagių modelių, o iš šalies žiūrint atrodė, kad jos gyvenime nieko netrūksta, akivaizdu, kad ji turėjo problemų, apie kurias daugelis nieko nežinojo. Birželio 5-osios rytą ji savo namuose Niujorko Manheteno rajone buvo rasta negyva. Manoma, kad tai – savižudybė.

Kate Spade
Kate Spade
© Vida Press

Vis dėlto vyresniajai Kate seseriai Retai Saffo naujienos nebuvo netikėtos. Laiške laikraščiui „The Kansas City Star“ ji atskleidė, kad pastaraisiais metais kelis kartus skrido pas seserį, tikėdamasi jai padėti gauti reikiamą gydymą. Žymi dizainerė vis labiau klimpo į alkoholizmą. Nors R. Saffo kelis kartus buvo pavykę ją įtikinti kreiptis pagalbos, paskutinę minutę K. Spade visuomet atsisakydavo.

„Mes priartėdavome prie prie stadijos, kuomet jau reikia pakuoti lagaminus, bet galiausiai jos prekių ženklo įvaizdis (laimingos Kate Spade) tapdavo svarbesnis. Ji nerimavo dėl to, ką žmonės kalbėtų, jei sužinotų,“ – atskleidė R. Saffo.

Kartą netgi buvo sutarta dėl terapijos reabilitacijos klinikoje, kurioje dėl bipolinio sutrikimo gydėsi aktorė Catherine Zeta-Jones, bet K. Spade ir vėl išsigando. Po kelių nepavykusių bandymų R. Saffo nuleido rankas padėti jaunesnei seseriai.

Kate Spade su vyru Andy Spade
Kate Spade su vyru Andy Spade
© Vida Press

K. Spade turėjo daugybę žymių savo kūrybos gerbėjų. Jie socialiniuose tinkluose dalinosi savo liūdesiu. Savo „Twitter“ paskyroje Ivanka Trump rašė: „Kate Spade tragiška mirtis yra skausmingas priminimas, kad mes niekuomet negalime žinoti, kokį skausmą kitas jaučia, ar kokią naštą jis nešioja. Jei jus kamuoja depresija ir mąstote apie savižudybę, prašau, kreipkitės pagalbos.“ Užuojautą šeimai viešai pareiškė ir Maria Shriver: „Visa širdimi užjaučiu Kate Spade šeimą. Visi prisiminkime, kad negalime žinoti, kas dedasi kito žmogaus gyvenime. Šiandien būkite geri kitiems, net ir tiems, kurie atrodo turintys viską.“

Lietuvoje emocinė parama telefonu teikiama šiais kontaktais:

Pagalbos moterims linija – budi profesionalai, savanoriai konsultantai. Tel. 8 800 66366 (I-VII visą parą), el. paštu: pagalba@moteriai.lt (atsako per tris dienas)

Vilties linija – budi profesionalai, savanoriai konsultantai. Tel. 116 123 (I-VII, visą parą), taip pat galima rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba el. paštu vilties.linija@gmail.com (atsako per tris darbo dienas).

Vaikų linija – budi savanoriai konsultantai, profesionalai. Tel.116 111 (I-VII, 11:00 - 23:00), taip pat galima regiztruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.lt (Atsako per 36 valandas).

Jaunimo linija – budi savanoriai konsultantai. Tel. 8 800 28888 (I-VII, visą parą), taip pat galima registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.jaunimolinija.lt/internetas (Į laiškus atsako per 24 valandas), vyksta pokalbiai raštu, internetu: www.jaunimolinija.lt/pokalbiai-internetu (trečiadieniais ir penktadieniais 18-22 val., šeštadieniais 13-17 val.).

Linija Doverija (parama teikiama rusų kalba) – budi savanoriai konsultantai. Pagalba skirta paaugliams ir jaunimui. Tel. nr. 8 800 77277 (II-VI (išskyrus valstybės švenčių dienas) 16.00 - 20.00).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Modelis Ditė Antanaitytė podiumą iškeitė į gamtos prieglobstį

Kelionės, klajonės išaugina sparnus. Į nuotykių, pažinimo, lėto ar kūrybiškai intensyvaus buvimo kelią kviečia ir liepos mėnesio „Moters“ žurnalo herojai: modelis Ditė Antanaitytė, menininkai Nomeda ir Gediminas Urbonai, režisierė Emilija Škarnulytė, muziklogas Viktoras Gerulaitis, dainų autorė ir vokalistė Dovilė Filmanavičiūtė-Mis Sheep ir kiti.

3 metų Lietuvą palikusi našlaitė Rasa Niujorke tapo režisiere ir grįžo į gimtinę pristatyti spektaklio

„Pinigai yra Holivude, o  menas  – Niujorke“, – sako aktorė ir režisierė Rasa Allan Kazlas (77 m.). 1970-aisiais su dviem lagaminais ir 500 dolerių rankinėje ji pamėgino užkariauti savo svajonių miestą.

43-ejų amerikiečių aktorė Eva Longoria susilaukė pirmagimio

Serialo „Nusivylusios namų šeimininkės“ žvaigždė pagimdė berniuką, savo portale skelbia žurnalas „Hola! USA“.

Natalija Martinavičienė: šiuo metu esu pačiame gražiausiame amžiuje

Verslininkė bei prekės ženklo „Natali De Lyrik“ įkūrėja Natalija Martinavičienė (40 m.) sako, kad ji nėra užsispyrusi karjeristė, pirmoje vietoje yra vaikai, todėl po darbų iš karto lekia namo ruošti pietus bei rūpintis namais.

Leidėja Eglė Jokužytė: kai susidūriau su neregių pasauliu, pasikeitė ir mano pačios gyvenimas

Ji paima vaiką, kuris niekada nematė šviesos, už rankos ir veda. Nori jam daug papasakoti apie pasaulį, spalvas ir knygas, į kurias žmonės sudeda išmintį. Būti neregių vaikų akimis – toks šiandien yra leidyklos „Verslas ar menas“ vadovės Eglės Jokužytės pašaukimas.

Seniai viešumoje bematyta Alma Adamkienė pasirodė Vilniaus festivalio baigiamajame koncerte

Pasiklausyti Vilniaus festivalio baigiamojo koncerto rinkosi meno elitas.

Turtingos, gražios, populiarios, tačiau meilėje joms nesiseka (1)

Gražios, turtingos, žymios ir geidžiamos. Jos turi viską, išskyrus tą vienintelį, su kuriuo namuose galėtų dalintis savo džiaugsmais ir liūdesiu. Kodėl šioms Holivudo žvaigždėms nesiseka meilėje?

Eglė Daugėlaitė-Kryževičienė: bijau nespėti per man skirtą gyvenimą nuveikti to, ko noriu (1)

Kai laidų, renginių vedėjos Eglės Daugėlaitės-Kryževičienės paklausiau, kokių silpnybių ši turinti, nesitikėjau atsakymo: „Vėluoti“. Kaip jai sekasi nepavėluoti į vedamą televizijos laidą „Labas rytas“, kaip įveikia darbe patiriamą stresą, apie santuoką, prasmingo gyvenimo receptus, svajones, baimes ir kalbėjausi su ja.

Blake Mycoskie – verslininkas, batais apdovanojęs skurdžiausių šalių vaikus

Vieną sėkmingiausių pasaulio socialinių verslų, kompaniją „Toms“ įkūręs Blake Mycoskie įrodė, kad įmanoma darant gera dirbti pelningai. Išskirtiniame interviu mūsų portalui jis pasidalino savo verslo istorija.

Džordana Butkutė apie artimuosius: aš juos labai myliu, tačiau dažnai pasimatyti negalime

Kitą savaitgalį Džordana sugrįš į savo vaikystės miestą Šakius ir būtinai apkabins artimuosius. O tai padaryti ji gali retai...