Kristina Brazauskienė: Esu nusivylusi Lietuvos valdžia ir šioje šalyje gyventi nebenoriu

 (60)
Lietuvos žinisklaidoje netrūksta žinučių apie prezidento Algirdo Brazausko našlę Kristiną Brazauskienę persekiojančias negandas – ji pakliuvo į avariją ir, nesuvaldžiusi savo prabangaus „Lexus“ automobilio, rėžėsi į sieną, ne savo noru buvo iškeldinta iš prezidento rezidencijos Turniškėse, galiausiai tiek metų laukusi taip ir negavo prezidento našlės rentos.
Kristina Brazauskienė
© A.Solomino nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nors K. Brazauskienė dingo iš viešojo gyvenimo, žiniasklaidoje kalbos apie ją netyla iki šiol. Tačiau trumpam į Lietuvą grįžusi Kristina šiandien atrodo kaip niekada rami. Ji neigia, kad žiniasklaidos sudarytas įspūdis atspindi dabartinį jos gyvenimą. „Priešingai – gyvenu geriau nei bet kada, tačiau neslėpsiu, esu nusivylusi Lietuvos valdžia ir šioje šalyje gyventi nebenoriu. Užsienyje mane labiau gerbia nei Lietuvoj“, – gyvenimo būdo laidoje „Nuo… Iki…“ prisipažins Kristina.

Kristina Brazauskienė: Esu nusivylusi Lietuvos valdžia ir šioje šalyje gyventi nebenoriu
© DELFI / Valdas Kopūstas

Jau anksti ryte Kristina, kaip ir visada, pasitempusi – makiažas, šukuosena, nelietuviškas įdegis ir minus dešimt kilogramų. „Gyvenu taip linksmai ir aktyviai, kad svoris pats krenta“, – sako Kristina.
Nors Kristina niekada nestokojo geros nuotaikos, šiandien žinoma moteris prisipažįsta, kad ilgus metus tai tebuvo jos kaukė. „Visą šį laiką po Algirdo mirties aš jo gedėjau ir atsigavau ir tikrai gerai gyventi pradėjau tik šiemet. Ir dabar man labai gaila tų pragedėtų metų”, – sako Kristina.

Beveik dvejus metus po įsigaliojusio teismo sprendimo, kad Kristina Brazauskienė turi išsikraustyti iš Turniškių, ji nelegaliai vis dar gyveno rezidencijoje. Tiksliau, kaip sako pati Kristina, ji jau ten nebegyveno, bet atvykdavo pasiimti daiktų.

Kristina Brazauskienė
Kristina Brazauskienė
© DELFI / Šarūnas Mažeika

„Suprantat, tiesiog man buvo baisu. Aš turbūt mėnesį sapnavau, kad kraustausi. Nesupratau, kad reikės kada nors palikt šiuos namus, nes ir Prezidentė įrodinėjo, kad čia įstatymas yra, kad tai man priklauso. Aš gi atsisakiau visų valdiškų baldų. Paskui mes nusipirkome savo, – sako Kristina. – Kai tik sugrįždavau į savo namus Turniškėse, mane apsauga prie įvažiavimo tikrindavo ilgiau nei oro uoste skrendant į Ameriką“.

Tačiau Kristina gali sau leisti be paliovos keliauti ir nedirbti. Jų šeimai priklausantį viešbutį „Crown Plaza” puikiai prižiūri sūnus Ernestas Butrimas. O jo žmona Jurgita šiandien laidoje pirmą kartą viešai prisipažins, kad pagaliau garsi vyro šeima priėmė ją ne tik į savo giminę, tačiau ir į verslą. Jurgita pasekė savo garsios anytos Kristinos Brazauskienės pėdomis ir tapo viešbučio restorano direktore.

Ernestas Butrimas, Jurgita Butrimienė, Kristina Brazauskienė
Kristina Brazauskienė
© DELFI / Kiril Čachovskij

Nors iki šiol aplinkiniai Jurgitą galėjo palaikyti moterimi iš vadinamojo auksinio narvelio, šiandien ji sako, kad patekusi į Kristinos Brazauskienės šeimą turėjo labai pasistengti, kad įrodytų, jog ji nėra viena iš tų moterų, ieškančių gero ir nerūpestingo gyvenimo šalia turtingo vyro. Septynerius metus Jurgita laukė dienos, kol pagaliau tapo Ernesto Butrimo žmona. Tačiau po to prireikė dar bent dvejų, kol ji įrodė savo vyrui, kad gali dirbti šeimos versle.

Jurgita sako, kad jų aplinkoje pilna besiskiriančių. Ernestas buvo priverstas iš arti stebėti, kaip žlugo jo tėvų Kristinos ir Antano Butrimo iki tol gražia laikyta santuoka: „Todėl nereikia stebėtis, kad mano vyras toks atsargus. Jis norėjo apsaugoti savo šeimos verslą”.

„Turiu už ką padėkoti savo vyrui, – sako Jurgita, – Jis suteikė man tokią gyvenimo laisvę, kokios visada troškau. Galiu dirbti, kada noriu ir kur noriu ilsėtis.”

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Primabalerina Haruka Ohno: Lietuvoje pasijutau reikalinga

„Nesu apdovanota išskirtiniu talentu, viskas, ką pasiekiau, – sunkaus darbo rezultatas“, – su japonams įprastu kuklumu sako Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro primabalerina Haruka Ohno (27 m.). Klausydamasi nejučiomis imi gėrėtis šios moters iki svajonės išsipildymo atvedusia tvirto charakterio ir trapaus grakštaus kūno derme.

Ką karališkosios šeimos nariai vilkėjo į princo Louiso krikštynas?

Karališkoji šeima susirinko švęsti savo naujausio nario – mažojo princo Louiso.

Saulius Urbonavičius-Samas: Panevėžys turi kažką tokio, ko žodžiais nenusakysi (2)

Prie Nevėžio ir Skaistakalnio parke jaunas dienas leidęs TV laidų prodiuseris, grupės „Bix“ siela Saulius Urbonavičius-Samas prisipažįsta, kad jo gimtasis Panevėžys – neatpažįstamai pasikeitęs. Atsikračius sovietinio palikimo šiandien jame daugiau spalvų, tvarkos ir grožio, bet miesto ateitis priklauso nuo daug didesnių dalykų.

10 keistų taisyklių, kurių turi laikytis Meghan Markle (3)

Kai priklausai britų monarchijai, neabejotinai tenka laikytis tam tikrų taisyklių. Kai kurios jų yra griežtos, kai kurios – neįprastos, o kitos – tiesiog neįtikėtinos.

Indrė Trakimaitė: tėčio situacija man parodė, kad negalima atidėlioti gyvenimo

Visi žino, kad ekologiškiausia yra keliauti po savo šalį. Vietinio turizmo entuziastė ir aktyvi skatintoja Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė (40 m.) nemažai prisidėjo prie to, kad kasmet vis daugiau lietuvių savo šalį atranda iš naujo. Beje, atradimų netrūksta ir pačiai Indrei.

Kodėl po Mindaugo daugiau karalių nebebuvo?

Lietuvos karalystė egzistavo tik 10 metų: nuo Mindaugo vainikavimo 1253 m. liepą iki jo nužudymo 1263 metais. Vėliau žinomi dar du mėginimai sukurti Lietuvos karalystę.

Karalius Mindaugas: iš pradžių pamirštas, vėliau – nevertintas

1413 metais ginčo dėl Žemaitijos tarp Vytauto ir Jogailos bei Vokiečių ordino įkarštyje lietuvių oponentai priminė vieną epizodą iš tolimos Lietuvos praeities. Ordino atstovai tarpininko teismui pateikė „lietuvių karaliaus“ Mindaugo (~1200–1263 m.) dokumentus, pagal kuriuos šis perleidęs Ordinui Žemaitijos žemes ir kitas teritorijas. Lietuvos valdovų atsakymas buvo netikėtas, esą nėra žinoma, ar toks karalius apskritai kada nors gyveno.

Jonas Mekas: man nerūpi, kad ir Vakaruose būčiau pripažintas

Jonas Mekas (95 m.) mažiausiai nori kalbėti apie praeitį. „Mano požiūris į gyvenimą – kaip kameros objektyvo. Noriu fiksuoti tik tai, kas vyksta dabar prieš mano akis. Man įdomu tik dabartis“, – sako pasaulyje bene geriausiai žinomas Lietuvos menininkas, kai susitinkame Londono knygų mugėje. Sulig šiais žodžiais jis išsitraukia iš kišenės kamerą ir pradeda mus filmuoti.

Kaune įvyko iškilmingas Dainų šventės atidarymas (FOTO)

Paskutinę birželio dieną į Kauną susirinkę Lietuvos meno kolektyvai iš Lietuvos ir kitų šalių paliudijo, kad Dainų švenčių gyvybė neblėsta, veikiau - „dega mūsų širdyse“. Pagal neseną tradiciją, pirmas Dainų šventės renginys, kaip ir ankstesniais metais, įvyko Kaune.

Rygoje gimusi Dainų dienos Kaune režisierė V. Streiča: Latvijoje tos šventės – kitokios

Senųjų ąžuolų apsuptame Dainų slėnyje šeštadienio rytą vyks nacionalinės Lietuvos šimtmečio Dainų šventės renginio, skirto Kaunui, - Dainų dienos - generalinė repeticija.