Grupė „ŠarkA“ ketina dalyvauti akcijoje „Darom“

Grupė „ŠarkA“ ketina dalyvauti akcijoje „Darom“%
Grupės „ŠarkA“ sceniniai kostiumai sukurti iš naudoto plastiko. Grupės archyvo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vis daugiau Lietuvos žvaigždžių domisi ekologija ir noriai dalyvauja aplinkos puoselėjimo akcijose. Įdomu, kurias iš jų šį šeštadienį išvysime su šiukšlių maišais rankose?

Jau penkti metai balandžio mėnesį tradiciškai vyksta visuotinio švarinimosi akcija „Darom”. Šiemet ji vyks balandžio 21 dieną. Dalyvauti akcijoje kasmet pareiškia norą vis daugiau žmonių. Kita vertus, rūpintis savo aplinka derėtų ne tik per akcijas, bet ir kiekvieną dieną. Paklausinėjome, kaip prie gamtos puoselėjimo prisideda žinomi Lietuvos žmonės.


Kristina Ivanova: „Su ŠarkA merginomis mielai prisidedame prie įvairių akcijų. Jei galime padėti gamtai, tą ir turime daryti. Netgi mūsų naujausi sceniniai rūbai yra sukurti iš naudoto plastiko. Neišmetėme jo, o mūsų kostiumų dailininkė Fausta Šarkūnaitė sukūrė puikius kostiumus. Norime parodyti, kad tai, kas dažnai išmetama lauk, gali atgimti iš naujo, reikia tik gerų idėjų.


Akcija „Darom“ padeda atkreipti dėmesį į gamtą, kuri mus supa. Juk dažnai savo kasdienių darbų rutinoje nepastebime, kad mūsų aplinkai reikia tiek pat dėmesio, rūpesčio, kaip ir mylimiems žmonėms. Belieka palinkėti, kad žmonės niekada nepritrūktų ryžto, užsispyrimo ir ištvermės jungtis ir dirbti išvien, kad mūsų žemė būtų švaresnė“.

Vilius Tarasovas: „Gyvename prie jūros, tad jūra dažnai tampa ta vieta, kur nešvara tiesiog drasko akis. Būna su Violeta atvykę pirmiausiai susitvarkome – tai yra surenkame kitų paliktas šiukšles. Blogai, kad vis dar trūksta šiukšliadėžių pajūryje, todėl žmonės ir atsikrato jomis kur papuola.


Matydamas, kaip šiukšlina vaikai, nevengiu jų sudrausminti. Pasitaiko išgirsti ne visai smagių replikų atgal, tačiau tai manęs nesustabdo. Plastiko, stiklo atliekas patys stengiamės kuo dažniau mesti į specialius konteinerius, juk jų pristatyta vos ne ant kiekvieno kampo. Tad kodėl gi jais nepasinaudojus?“

Rūta Lukoševičiūtė: „Mano manymu, kiekvienas galime prisidėti prie gamtos išsaugojimo. Svarbiausia – pradėti nuo savęs. Paprasčiausias būdas tai padaryti – nešiukšlinti kur papuola. Važiuodama automobiliu niekada neleidžiu sau išmesti šiukšlių pro langą – net jei tai tėra obuolio graužtukas. Neleidžiu to daryti ir vykstantiems drauge.


Taip pat visada kreipiu dėmesį, kas patenka į šiukšliadėžę. Baterijoms, mobiliųjų telefonų detalėms ten ne vieta. Puiku, kad yra vietų, kur surenkamos ir perdirbamos gamtai pavojingos atliekos. Jas galima rasti net prekybos centruose“.

Atėjus pavasariui kiekvienas vis dažniau pasvajojame apie gerą laiką švarioje gamtoje. Nors „Darom“ organizatorius Karolis Sargūnas užsimena, kad žmonių sąmoningumas nešiukšlinti pamažu auga, tačiau ir šiemet laukia didelis darbas.

Idėja suorganizuoti švarinimosi akciją „Darom“ kilo grupei Estijos gyventojų. 2008 metais jiems pavyko sukviesti daugiau nei 50 tūkst. savanorių, kurie per vieną dieną surinko apie 10 tūkst. tonų atliekų. Tais pačiais metais akcija pirmą kartą surengta ir Lietuvoje. Nuo to laiko „Darom“ Lietuvoje įgyvendinamas kiekvienais metais, ir į ją įsitraukia vis daugiau savanorių. Jubiliejinė penktoji „Darom“ akcija jau balandžio 21 d. nuo 10 val ryto visoje Lietuvoje.


Daugiau informacijos: www.mesdarom.lt

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Po filmo „Šventasis“ premjeros – neįprasti vertinimai

Lietuvių kino akademijos apdovanojimuose geriausiu metų filmu pripažintas filmas „Šventasis“, apkeliavęs keliolika užsienio festivalių, rugsėjo 19 d. pristatytas ir Lietuvos žiūrovams.

Režisierė R. Rakauskaitė: dokumentinio kino variklis – žmonių istorijos

Režisierės Ramunės Rakauskaitės dėmesį traukia tie, kurie skiriasi iš minios.

Dėl filmo režisierius laidotuvių biure atliko "stažuotę": ką jis ten pamatė?

Į darbo ir migracijos temas filmo "Kalabrija” režisieriaus Pierre‘as-François Sauteras žvelgia laidotuvių, o tiksliau - repatriacijos kontekste. Jis ilgai ieškojo gyvų bei mirusių filmo herojų ir, galima sakyti, laidotuvių biure atliko tam tikrą stažuotę. Apie kamerų valdymą gulint greta karsto, žmogaus vienatvės klausimą ir romų dainas - netrumpoje filmo kūrimo istorijoje.

Vytautas Ališauskas: turiu savo versiją to, kas iš tiesų pavaizduota šiame kūrinyje

Henriko Natalevičiaus paveikslas „Iškyla į gamtą“ – neįkyrus, tačiau labai įdomus pašnekovas. Ne veltui jau daugiau nei dešimt metų jis užima pagrindinę vietą ant sienos diplomato, filosofo, istoriko Vytauto Ališausko namuose.

Kunigas Ričardas Doveika: taip, aš mylėjau moterį (9)

Andrius Mamontovas, Džordana Butkutė, Ričardas Doveika ir kiti atskleis, kaip tapti pačiais geriausiais ir kokia visuotinio pripažinimo kaina.

Neįtikėtinai atvira aktoriaus M. Repšio išpažintis: daug mąsčiau apie mirtį (15)

„Aš nemiegojau dešimt metų. Aš nieko nedariau, nes maniau, kad visiems taip yra. Juk mano darbe daug streso ir įtampos. Tada pradėjo į galvą lįsti blogos mintys,“ – atvirai prisipažįsta žinomas aktorius Marius Repšys.

Plastikos chirurgas Darius Radzevičius: žmona yra mano sąžinė (7)

Plastinės chirurgijos chirurgas m. dr. Darius Radzevičius (49 m.) įsitikinęs, kad geriausia grožio operacija yra ta, kurios nesimato.

Kodėl Vytautas Didysis pas žmoną skubėdavo lyg akis išdegęs? (64)

Lietuvos didžiojo kunigaikščio pirmoji žmona Ona suvaidino svarbų vaidmenį Vytauto gyvenimo istorijoje. Labiausiai pagarsėjo Lietuvos metraščiuose užfiksuotas pasakojimas, kaip jos pagalba Vytautas 1382 m. pabėgo iš Jogailos nelaisvės.

Edgaras Montvidas: profesinės aukštumos išmokė mylėti gyvenimo paprastumą

Tenoras Edgaras Montvidas – viena didžiausių Lietuvos operos žvaigždžių pasaulyje. Beveik du dešimtmečiai darbo žymiausiose scenose neatėmė ypatingos jo skleidžiamos šilumos ir jaukaus paprastumo.

Irūna Puzaraitė: žinojau, kad bus kažkas tokio, bet kad taip stipriai... (5)

Kai kas galėtų tai pavadinti mistišku sutapimu, kad seserys pastojo ir sūnų susilaukė beveik tuo pačiu metu.