Garsios Lietuvos moterys pristatė savo geriausias fotografijas apie Lietuvą

Šeštus metus Kovo 8-ąją VCUP 5 aukšte atidaroma garsių Lietuvos moterų kurtų fotografijų paroda „Mano geriausias kadras”. Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio proga fotografijų parodos tema – Lietuva.
Nomeda Marčėnaitė
© ELTA

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kas yra Lietuva parodos dalyvėms? Koks šalies kampelis ar akimirka yra gražiausia ir brangiausia? Lietuvos valstybės šimtmečio proga – spalvinga per šešiasdešimt nuotraukų mozaika, atspindinti asmeninį moterų požiūrį ir santykį su gimtine.

Jolanta Talaikytė
Jolanta Talaikytė
© ELTA

Šiemet parodoje dalyvauja net 64 nuotraukų autorės iš Lietuvos ir viso pasaulio. Kaip ir kasmet į projektą siekiama įtraukti užsienyje gyvenančias lietuves. Parodoje pirmą kartą dalyvauja Italijoje gyvenanti olimpinė čempionė Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt, Lietuvos kultūros atašė Prancūzijoje Vida Gražienė, šeštus Airijoje gyvenanti dainininkė Eurika Masytė, neseniai į JAV emigravusi Aušra Haglund, Maltoje įsikūrusi modelis Violeta Repčenkaitė, Vokietijoje – sporto žurnalistė Laima Janušonytė-Steinhoff, Italijoje gyvenanti žurnalistė Jurga Jurkevičienė, devintus metus Prancūzijoje įsikūrusi rašytoja Erika Umbrasaitė, į Kanarų salas žiemoti pabėgusi modelis Eva Saikovska-Rumšas.

Ieva Rimkutė
Ieva Rimkutė
© ELTA

Žinoma, jos visos aplanko gimtąjį kraštą, artimuosius, gimines, draugus, fotografuoja įvairiausius Lietuvos kampelius ir su savimi stengiasi išsivežti ne tik vaizdus, bet ir kvapus bei skonius. Galbūt todėl Lietuvą vienai primena lietuviškų rūgštynių sriuba emigracijoje, kitai – trispalvė, supakuota į lagaminą vietoj suknelės...

Violeta Baublienė
Violeta Baublienė
© ELTA

Daugybė nuotraukų autorių sukūrė netikėtą ir margą Lietuvos vaizdą – tikrų tikriausią mozaiką, sudėliotą iš jūrų ir ežerų, upių, sodybų, gėlių, mylimiausių žmonių – senelių, jaunimo, vaikų, šeimų – tai jungia kartas, Lietuvos praeitį ir ateitį.

Jolanta Sadauskienė
Jolanta Sadauskienė
© ELTA

Paliesta ir skaudi – emigracijos – tema. Eurikos Masytės nuotraukoje užfiksuota lietuvių šeima braidžiojanti po ne savos Baltijos, o Airijos jūros pakrantę. Jūra – lyg emigracijos simbolis – žiūri į nuotrauką ir galvoji, kiek žmonių yra perplaukę jūras, ieškodami geresnio gyvenimo? Emigravo, imigravo, ieškojo, rado, nerimo, grįžo, negrįžo... O pamatęs kitos autorės nuotrauką nustembi, kaip galima kur nors išvažiuoti iš tokios gražios šalies kaip Lietuva?

Garsios Lietuvos moterys pristatė savo geriausias fotografijas apie Lietuvą
© ELTA

VI Garsių Lietuvos moterų fotografijų paroda „Mano geriausias kadras. Lietuva” VCUP 5 aukšte bus eksponuojama nuo kovo 8 iki birželio 8 dienos. Už labiausiai patikusias nuotraukas galima balsuoti VCUP 5 aukšte ir portale lrytas.lt. Daugiausiai balsų surinkusių nuotraukų autorės tradiciškai bus apdovanotos vertingais prizais.

Neda Malūnavičiūtė
Neda Malūnavičiūtė
© ELTA

Praėjusiais metais parodoje „Mano geriausias kadras. Vyrai” daugiausiai žiūrovų balsų surinko Lilijos Valatkienės („Kaip gerai, kad turime vienas kitą”), Neringos Skrudupaitės („Kelionių Dievas”) ir Evos Saikovskos-Rumšas („Džentelmeno palata”) nuotraukos.

Vakaro akimirkos (Dainiaus Labučio nuotr.):

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Modelis Ditė Antanaitytė podiumą iškeitė į gamtos prieglobstį

Kelionės, klajonės išaugina sparnus. Į nuotykių, pažinimo, lėto ar kūrybiškai intensyvaus buvimo kelią kviečia ir liepos mėnesio „Moters“ žurnalo herojai: modelis Ditė Antanaitytė, menininkai Nomeda ir Gediminas Urbonai, režisierė Emilija Škarnulytė, muziklogas Viktoras Gerulaitis, dainų autorė ir vokalistė Dovilė Filmanavičiūtė-Mis Sheep ir kiti.

43-ejų amerikiečių aktorė Eva Longoria susilaukė pirmagimio

Serialo „Nusivylusios namų šeimininkės“ žvaigždė pagimdė berniuką, savo portale skelbia žurnalas „Hola! USA“.

Natalija Martinavičienė: šiuo metu esu pačiame gražiausiame amžiuje

Verslininkė bei prekės ženklo „Natali De Lyrik“ įkūrėja Natalija Martinavičienė (40 m.) sako, kad ji nėra užsispyrusi karjeristė, pirmoje vietoje yra vaikai, todėl po darbų iš karto lekia namo ruošti pietus bei rūpintis namais.

Leidėja Eglė Jokužytė: kai susidūriau su neregių pasauliu, pasikeitė ir mano pačios gyvenimas

Ji paima vaiką, kuris niekada nematė šviesos, už rankos ir veda. Nori jam daug papasakoti apie pasaulį, spalvas ir knygas, į kurias žmonės sudeda išmintį. Būti neregių vaikų akimis – toks šiandien yra leidyklos „Verslas ar menas“ vadovės Eglės Jokužytės pašaukimas.

Seniai viešumoje bematyta Alma Adamkienė pasirodė Vilniaus festivalio baigiamajame koncerte

Pasiklausyti Vilniaus festivalio baigiamojo koncerto rinkosi meno elitas.

Turtingos, gražios, populiarios, tačiau meilėje joms nesiseka (1)

Gražios, turtingos, žymios ir geidžiamos. Jos turi viską, išskyrus tą vienintelį, su kuriuo namuose galėtų dalintis savo džiaugsmais ir liūdesiu. Kodėl šioms Holivudo žvaigždėms nesiseka meilėje?

Eglė Daugėlaitė-Kryževičienė: bijau nespėti per man skirtą gyvenimą nuveikti to, ko noriu (1)

Kai laidų, renginių vedėjos Eglės Daugėlaitės-Kryževičienės paklausiau, kokių silpnybių ši turinti, nesitikėjau atsakymo: „Vėluoti“. Kaip jai sekasi nepavėluoti į vedamą televizijos laidą „Labas rytas“, kaip įveikia darbe patiriamą stresą, apie santuoką, prasmingo gyvenimo receptus, svajones, baimes ir kalbėjausi su ja.

Blake Mycoskie – verslininkas, batais apdovanojęs skurdžiausių šalių vaikus

Vieną sėkmingiausių pasaulio socialinių verslų, kompaniją „Toms“ įkūręs Blake Mycoskie įrodė, kad įmanoma darant gera dirbti pelningai. Išskirtiniame interviu mūsų portalui jis pasidalino savo verslo istorija.

Džordana Butkutė apie artimuosius: aš juos labai myliu, tačiau dažnai pasimatyti negalime

Kitą savaitgalį Džordana sugrįš į savo vaikystės miestą Šakius ir būtinai apkabins artimuosius. O tai padaryti ji gali retai...

Jonas Nainys: savo vaikus norėčiau auklėti kaip mama – kliaudamasis nuojauta (2)

Televizijos ir radijo laidų vedėjas, grupės „Radistai“ narys Jonas Nainys (34 m.) kiekvieną rytą pradeda skambučiu savo mamai Laimai Nainienei (64 m.). Pasvalyje gyvenanti moteris sūnų tiesiogiai mato retokai, užtat laikas, kai jis veda televizijos laidas, šventas – namie turi būti visiška tyla.