Garsios Lietuvos moterys pristatė savo geriausias fotografijas apie Lietuvą

Šeštus metus Kovo 8-ąją VCUP 5 aukšte atidaroma garsių Lietuvos moterų kurtų fotografijų paroda „Mano geriausias kadras”. Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio proga fotografijų parodos tema – Lietuva.
Nomeda Marčėnaitė
© ELTA

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kas yra Lietuva parodos dalyvėms? Koks šalies kampelis ar akimirka yra gražiausia ir brangiausia? Lietuvos valstybės šimtmečio proga – spalvinga per šešiasdešimt nuotraukų mozaika, atspindinti asmeninį moterų požiūrį ir santykį su gimtine.

Jolanta Talaikytė
Jolanta Talaikytė
© ELTA

Šiemet parodoje dalyvauja net 64 nuotraukų autorės iš Lietuvos ir viso pasaulio. Kaip ir kasmet į projektą siekiama įtraukti užsienyje gyvenančias lietuves. Parodoje pirmą kartą dalyvauja Italijoje gyvenanti olimpinė čempionė Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt, Lietuvos kultūros atašė Prancūzijoje Vida Gražienė, šeštus Airijoje gyvenanti dainininkė Eurika Masytė, neseniai į JAV emigravusi Aušra Haglund, Maltoje įsikūrusi modelis Violeta Repčenkaitė, Vokietijoje – sporto žurnalistė Laima Janušonytė-Steinhoff, Italijoje gyvenanti žurnalistė Jurga Jurkevičienė, devintus metus Prancūzijoje įsikūrusi rašytoja Erika Umbrasaitė, į Kanarų salas žiemoti pabėgusi modelis Eva Saikovska-Rumšas.

Ieva Rimkutė
Ieva Rimkutė
© ELTA

Žinoma, jos visos aplanko gimtąjį kraštą, artimuosius, gimines, draugus, fotografuoja įvairiausius Lietuvos kampelius ir su savimi stengiasi išsivežti ne tik vaizdus, bet ir kvapus bei skonius. Galbūt todėl Lietuvą vienai primena lietuviškų rūgštynių sriuba emigracijoje, kitai – trispalvė, supakuota į lagaminą vietoj suknelės...

Violeta Baublienė
Violeta Baublienė
© ELTA

Daugybė nuotraukų autorių sukūrė netikėtą ir margą Lietuvos vaizdą – tikrų tikriausią mozaiką, sudėliotą iš jūrų ir ežerų, upių, sodybų, gėlių, mylimiausių žmonių – senelių, jaunimo, vaikų, šeimų – tai jungia kartas, Lietuvos praeitį ir ateitį.

Jolanta Sadauskienė
Jolanta Sadauskienė
© ELTA

Paliesta ir skaudi – emigracijos – tema. Eurikos Masytės nuotraukoje užfiksuota lietuvių šeima braidžiojanti po ne savos Baltijos, o Airijos jūros pakrantę. Jūra – lyg emigracijos simbolis – žiūri į nuotrauką ir galvoji, kiek žmonių yra perplaukę jūras, ieškodami geresnio gyvenimo? Emigravo, imigravo, ieškojo, rado, nerimo, grįžo, negrįžo... O pamatęs kitos autorės nuotrauką nustembi, kaip galima kur nors išvažiuoti iš tokios gražios šalies kaip Lietuva?

Garsios Lietuvos moterys pristatė savo geriausias fotografijas apie Lietuvą
© ELTA

VI Garsių Lietuvos moterų fotografijų paroda „Mano geriausias kadras. Lietuva” VCUP 5 aukšte bus eksponuojama nuo kovo 8 iki birželio 8 dienos. Už labiausiai patikusias nuotraukas galima balsuoti VCUP 5 aukšte ir portale lrytas.lt. Daugiausiai balsų surinkusių nuotraukų autorės tradiciškai bus apdovanotos vertingais prizais.

Neda Malūnavičiūtė
Neda Malūnavičiūtė
© ELTA

Praėjusiais metais parodoje „Mano geriausias kadras. Vyrai” daugiausiai žiūrovų balsų surinko Lilijos Valatkienės („Kaip gerai, kad turime vienas kitą”), Neringos Skrudupaitės („Kelionių Dievas”) ir Evos Saikovskos-Rumšas („Džentelmeno palata”) nuotraukos.

Vakaro akimirkos (Dainiaus Labučio nuotr.):

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Aktorius Petras Venslovas: pastatėme spektaklį bažnyčioje, kur sovietų kariai į Kristų kaip taikinį šaudydavo (1)

Kai Petrui buvo metukai, jį į tėvo švarką įsuptą, su tėvais ir vyresniuoju broliu išvežė į Sibirą.

7 vaikų mama Sabina Daukantaitė: šeima leidžia man pasijusti labai ypatinga moterimi (2)

Populiaraus tinklaraščio „7 taškai“ autorės, septynių vaikų mamos, kūrybinės agentūros vadovės Sabinos Daukantaitės romane „Vandeninės moterys“ pasakojama apie trijų draugių gyvenimo vingius, savęs paieškas, motinystės ir saviraiškos kompromisą, meilę, jausmų gylį, trapias laimės akimirkas. Autorė teigia, kad tokios knygos negalėtų parašyti, jei pati nebūtų „iki kaklo įsibridusi į kunkuliuojančias gyvenimo sroves.“

500 moterų sėmėsi drąsos nesėkmes ir sunkumus paversti galimybėmis

Savaitgalį daugiau nei 500 moterų klausėsi žinomų ekspertų pranešimų bei sėmėsi stiprybės atsikelti po pirmų nepavykusių bandymų ir judėti pirmyn – net jei tam reikės dar dešimčių ar šimtų mėginimų ir žingsnių.

Emigrantė Vaida: nuo valytojos iki verslininkės – išsipildė visi norai

Atvykę į Londoną daugelis naujakurių pradeda nuo tos pačios starto linijos. Imasi kažko paprasto, nekvalifikuoto ir lengvai prieinamo.

Lina Ever: apie atsilikusią Vokietiją arba senoviška vaikystė – kaip iš mūsų senų fotografijų (3)

Kad Vokietija technologiškai atsilikusi, pastebi visi turistai iš Lietuvos, bandantys atsiskaityti banko kortelėmis.

Vedų mokytojas Anantara Das: būdamas 40-ies uždariau savo biuro duris, pasiėmiau katiną, kompiuterį ir išvažiavau į kaimą (7)

Bhakti jogas, vedų mokytojas Anantara Das (53 m.) net sutrinka pavadintas pasaulietiniu Algio Razmino vardu. Tie laikai, kai buvo teisininkas ir verslininkas, jam atrodo nutolę negrįžtamai, tarsi tai būtų nutikę kažkam kitam.

Dainininkė Beata: po dvejų skyrybų likau viena su dviem vaikais (4)

Legendinės grupės „Funky” vokalistę Beatą Wilkin dabar atpažįsta ne kiekvienas jaunas lietuvis, nors kadaise ją buvo galima vadinti viena geidžiamiausių Lietuvos merginų.

Gabija Lunevičiūtė: Vilniuje yra meilės arka, kurią kartu perėję įsimylėjėliai sujungiami visam gyvenimui (2)

Vilnius – stebuklų, pabaisų ir angelų, aistringų personažų ir šiuolaikinėmis pasakomis bandančių patikėti žmonių miestas.

Jaunoji mokslininkė Auksė Gaižauskaitė: 90 procentų mūsų darbo sudaro rutina ir nesėkmės

Mamos šiems mokslininkams vis dar priekaištauja dėl nemiegotų naktų. Išties, pergalė prestižiniame tarptautiniame sintetinės biologijos konkurse „iGEM“ jaunajai mokslininkei Auksei Gaižauskaitei (23 m.) ir visai studentų komandai kainavo dešimt mėnesių atkaklaus darbo.

Jubiliejų švenčiantis aktorius Algirdas Pintukas: kiek ten man? Vos per trisdešimt!

Gražaus jubiliejaus - 75 metų - šią savaitę sulaukęs Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorius Algirdas Pintukas daugiau nei 50 metų praleido teatro scenoje, džiugindamas žiūrovus ryškiais, linksmais ar graudžiais personažais.