Egoistinis požiūris į kūną padėjo sukurti verslą Londone

Keturiolika metų Londone gyvenanti Lina Petraitytė (31 m.) sako nesigailinti nutraukusi finansininkės karjerą, kad įgyvendintų drąsią svajonę – įkurtų sporto studiją. Dabar „Egoist Body Studios“ populiari, o jos savininkė trykšta gera nuotaika ir sveikata.

Svajonių darbas?
Londoniete save vadinti jau galinti Lina šio miesto namais nevadina. „Londonas, žinoma, nuostabus, – neneigia ji. – Čia visko tiek daug, nėra kada nuobodžiauti, bet aš mėgstu keisti aplinką, man vis norisi išbandyti ką nors nauja. Studijų metais teko pagyventi Maskvoje ir Madride, tai buvo tikrai įdomu.“ O studijavo pašnekovė politinę ekonomiką universitetinėje Londono ekonomikos ir politikos mokslų mokykloje (London School of Economics and Political Science). Baigusi ją, imli ir motyvuota absolventė greitai įsidarbino investicijų kompanijoje finansų analitike. „Man pasisekė – dirbau su apribotos rizikos fondais. Tai – daugelio šios srities specialistų svajonių darbas. Mano specializacija buvo augančios rinkos: buvusi Sovietų Sąjunga, Brazilija, Kinija... Negaliu sakyti, kad nesidžiaugiau tuo, ką dariau, tiesiog labai pavargdavau – kartais tekdavo plušėti po 24 val. per parą.“ Nuo krūvio sušlubavo Linos sveikata, ėmė skaudėti nugarą. Teko ieškoti būdų, kaip susigrąžinti gerą savijautą. Vienas jų buvo Pilateso užsiėmimai, tik iki vėlumos dirbančiai Linai nepavyko nuodugniai mankštintis, nes nesisekė rasti vedamų jai tinkamu laiku ir nedidelėmis grupėmis.

Užsiėmimai vedami mažoms grupėms – taip instruktoriai kiekvienam klientui gali skirti daugiau dėmesio
Užsiėmimai vedami mažoms grupėms – taip instruktoriai kiekvienam klientui gali skirti daugiau dėmesio
Asmeninio archyvo nuotr.
Kuo toliau, tuo mažiau finansininkės darbas Liną džiugino: „Studijuoti ekonomiką man patiko, tačiau taikyti šią discipliną praktiškai toli gražu nebuvo taip įdomu. Aš nieko nekūriau, o norėjosi! Be to, vargino nugaros problemos. Supratau, kad nenoriu aukoti sveikatos dėl pinigų ar įvertinimo.“ Tuo dvejonių metu į Londoną studijuoti interjero dizaino atvažiavo Linos sesuo Aistė Stragytė. Beje, abi merginos turi ilgametę pramoginių šokių šokimo patirtį. „Egoist Body Studios“ puikuojasi kalnais apdovanojimų už sėkmingus pasirodymus tarptautiniuose konkursuose.
Abejojantiesiems dėl pasirinktos profesijos karjeros mokytojai (angl. career coach) dažnai pataria bandyti įsivaizduoti, į kokį darbą norėtų grįžti po atostogų. Lina pasakoja išbandžiusi šį vaizduotės pratimą: pasvėrė savo patirtį sporte ir norą gyventi sveikai, o tada... įsteigė „Egoist Body Studios“. Kodėl pavadinime yra žodis „egoist“? Linai atrodo, kad reikėtų nepamiršti savo kūno, skirti daugiau dėmesio, rūpintis– tada ir jis ilgiau tarnaus. O merginos mėgstamo Pilateso metodo esmė yra būtent tausoti kūną ir didinti jo tvarumą. Anot pašnekovės, šiuos užsiėmimus liaupsina ir garsios Holivudo žvaigždės: aktorės Sarah Jessica Parker, Sandra Bullock, Cameron Diaz. „Darbas ir stresas mus verčia kūprintis, nugaros skausmais skundžiasi vis daugiau jaunų žmonių. Pilateso pratimai padeda kūnui grįžti į tiesią ir tvirtą padėtį, mums vėl būti gracingiems ir stovėti tiesiems kaip styga“,– tvirtina Lina. Buvusi finansininkė net ėmėsi nelengvo mokymo kurso, kad galėtų užsiėmimus vesti pati.

Studijoje siūlomi ne tik jogos, Pilateso, bet ir įvairių šokių užsiėmimai
Studijoje siūlomi ne tik jogos, Pilateso, bet ir įvairių šokių užsiėmimai
Asmeninio archyvo nuotr.
Tarsi visuomeninis klubas
Būtų neteisinga teigti, kad naują Linos veiklą nuo pat pradžių lydėjo fantastiška sėkmė, bet fortūna jai šypsojosi. Tarkim, kai užsiminė studijų draugei, kad ieško patalpų, ši parekomendavo Liną organizacijai „The Georgian Group“, besirūpinančiai Anglijos monarchų Jurgių valdymo laikotarpio (1700–1837 m.) architektūros paveldu (draugė buvo šios institucijos narė). Ir štai būsimoji sporto klubo vadovė jau stovi prie nuomojamo namo vienoje gražiausių ir prabangiausių Londono vietų – Fitzrovijoje (ji apima po dalelę Kamdeno ir Vestminsterio rajonų; čia susitelkusios sveikatinimo paslaugas siūlančios, taip pat verslo (daugiau – smulkiojo), mokslo įstaigos – aut. past.). „Kai įėjau į vidų, man net kvapą užgniaužė, – prisimena pašnekovė. – Pagalvojau, kad niekas neišnuomos man tokių patalpų, bet pasisekė: savininkai jų dar nebuvo pradėję reklamuoti, aš buvau pirmoji interesantė. Ir... leido man naudotis puse namo už padorią kainą. Tiesa, teko įveikti rimtą interviu, nes savininkai būtinai norėjo įsitikinti, kad tinkamai rūpinsiuosi paveldui priklausančiomis patalpomis.“ Lina gavo leidimą atlikti kosmetinį remontą naudojant tik specialius tradicinius dažus. Interjerą seserys kūrė pačios. „Derinome senovinius interjero elementus su jaunų modernių dizainerių kūriniais. Tol klaidžiojome po sendaikčių turgus ir dizaino parodas bei muges, kol surinkome neblogą kolekciją“, – šypsosi pašnekovė. Ilgo ir kruopštaus triūso rezultatas – jauki, stilinga, bohemiška studija. Sporto žurnale „Women‘s Fitness“ ji įvardyta kaip viena puikiausių Londone, o laikraštyje „London Evening Standard“ raginta ją aplankyti vien dėl atmosferos.
„Iš pradžių teko beprotiškai daug dirbti, – neslepia Lina. – Tiesą sakant, pirmus metus save klausiau – gal išprotėjau, kad ėmiausi tokios avantiūros? Nežinojau, nuo ko pradėti, ir nebuvo, kas pataria. Visus biurokratinius reikalus teko tvarkyti pačiai, o jų buvo daug. Dabar faktas, kad studija yra nepastebima (tiesiog gražios žalios durys, jokių iškabų), džiugina, o tada tai buvo prakeiksmas – juk niekas nieko apie mus nežinojo.“ Taigi „Egoist Body Studios“ likimas visiškai priklausė nuo jos lankytojų pasakojimų. O pasakoti buvo ką: apie patyrusius ir šiltus jogos bei Pilateso mokytojus, apie išskirtinį dėmesį kiekvienam lankytojui, apie linksmus retro šokių užsiėmimus. Visų per pirmąjį darbo pusmetį studijoje apsilankiusių žinomų spaudos leidinių žurnalistų parašyti atsiliepimai puikūs. „Manau, labai svarbu yra tai, kad esame Fitzrovijoje, – kuklinasi Lina. – Čia kuriasi dabar be galo madingo nedidelio verslo atstovai: konceptualūs butikai, restoranai, studijos. Taigi pataikėme „ant bangos“. Mūsų privalumas tas, kad sportuoti atėjęs žmogus čia jaučiasi kaip namie. Aplinka jauki, estetiška. Tai – ne didžiulė anonimiška sporto salė, tai – tarsi visuomeninis klubas (angl. k. social club). Daugumą klientų pažįstu asmeniškai, kasdien pasitinku juos kaip draugus.“

Šviesi ir jauki studija „Egoist Body Studios“ niekuo neprimena tipiško sporto klubo
Šviesi ir jauki studija „Egoist Body Studios“ niekuo neprimena tipiško sporto klubo
Asmeninio archyvo nuotr.
Stovykla Lietuvoje
Pasak studijos įkūrėjos, sėkmė juos lydi dar ir todėl, kad žmonės pastaruoju metu labiau ieško individualius poreikius atitinkančių užsiėmimų, tikisi būti prižiūrimi pagal tai, kokiomis sveikatos problemomis skundžiasi. Galima sakyti – nuo kiekybės pereinama prie kokybės. Tai lemia ir didėjantis sąmoningumas, su sveikatinimu susijęs išprusimas. Dauguma „Egoist Body Studios“ klientų yra šlyjančia sveikata susirūpinę finansų srities 30–45 metų amžiaus darbuotojai. Ši studija jiems patogi, nes yra arti darbo, tad padeda sutaupyti laiko. Klausiu, kaip buvę kolegos vertina kardinalius Linos karjeros pokyčius. „Daugelis yra nepatenkinti turimu darbu, svajoja apie savo verslą. Keli tą ir padarė, taigi turiu pagrindo manyti, kad įkvėpiau juos ryžtis, – diplomatiškai dėsto pašnekovė. – Žinoma, yra žmonių, kuriems patinka dirbti finansų srityje, ten jie save realizuoja. Tik kai kurie moka per didelę kainą – pavyzdžiui, viena mano draugė, kuria dėl daromos puikios karjeros visi žavisi, išgyveno visišką nervinį išsekimą. Kiekvienas renkasi tai, kas patinka, kas motyvuoja: uždarbis, kūryba, įvertinimas ar dar kas nors.“
Pasak Linos, Londonas dabar pamišęs dėl retro stiliaus, tad madingi ir 4-ąjį, 5-ąjį dešimtmečiais populiarūs šokiai: čarlstonas, lindihopas. Romantiška, istorijos dvasios persmelkta „Egoist Body Studios“ tarsi sukurta tokioms linksmybėms, tad turi nemažai džiazo bei retro šokių pamokų lankytojų. Lina teigia visada laikanti ranką ant mados pulso: pavyzdžiui, kai Londoną buvo apėmusi filmo „Purvini šokiai“ manija, „Egoist Body Studios“ kvietė į tokias pamokas.
Pernai pašnekovei šovė mintis perkelti studiją į Lietuvą, t. y. organizuoti čia stovyklas. Tai labai praktikuoja jogos mokyklos, tik jos keliones organizuoja į šiltuosius kraštus, tarkim, Maldyvų salas, Ispaniją ir pan. O Lina savo studijos klientus nusprendė išbandyti ankstyvu lietuvišku rudeniu. Ir kaipgi sekėsi? „Viskas praėjo kuo puikiausiai, svečiai kelione labai džiaugėsi. Daugelis pirmą kartą maudėsi ežere – jiems tai buvo didžiausia egzotika, – džiaugiasi mergina. – Šįmet tokių stovyklų organizuosime daugiau. Viskas vyks Zarasų regioniniame parke. Pirma jų – jau kovo pabaigoje. Beje, dalyvauti gali ir lietuviai.“

Žavi lietuvaitė Lina Londone jaučiasi kaip namie, bet neatmeta minties, kad verslo galimybių ieškos ir kitur
Žavi lietuvaitė Lina Londone jaučiasi kaip namie, bet neatmeta minties, kad verslo galimybių ieškos ir kitur
Asmeninio archyvo nuotr.
Versli ir stilinga
Lina jau nebijo prisipažinti puoselėjanti svajonę studiją plėsti – gal tik Londone, o gal ir kituose kraštuose. „Daugelis užsieniečių klientų įsitikinę, kad tokių įstaigų reikia ir jų šalyse. Žinoma, kiek gąsdina mintis, kad vėl viską reikės pradėti iš pradžių“, – sako pašnekovė. Juolab kad dabar studija išgyvena tikrą bumą. Pernai apie merginas rašyta net žurnale „Elle China“. Studijos vadovė išduoda, kad šis faktas nėra kažkas nepaprasta: „Žurnalas ruošė medžiagą apie Londoną prieš olimpines žaidynes. Leidinio fotografė – mūsų pažįstama – kaip tik ieškojo žmonių, pažįstančių Londoną, taigi mums su Aiste teko duoti interviu ir parodyti savo mėgstamiausias vietas.“
Gal ir nenuostabu, kad „Elle China“ susidomėjo Lina ir Aiste – sesės atrodo lyg nužengusios iš garsaus gatvės mados tinklaraščio puslapių. Merginų stilių sunku apibūdinti vienu žodžiu, nes jos itin originaliai derina vintažinius drabužius su jaunų mados kūrėjų darbais. Linai didelę įtaką padarė penkeri Noting Hile praleisti metai. „Šio rajono gyventojai – tikri eksperimentuotojai. Kai ten gyvenau, jie buvo pamišę dėl vintažinių daiktų, o dabar manija apėmusi visą miestą. Vintažo mugės ir turgūs vyksta kone kasdien. Dauguma mano drabužių yra būtent iš tokių vietų. Be to, netoli mūsų studijos gausu nuostabių butikų. Originalios juvelyrikos ir aksesuarų dažnai įsigyjame čia esančiose konceptualiose parduotuvėse“, – atvirauja lietuvė.

Klausiu Liną, kiek energijos reikalauja pastangos būti stilingai, versliai ir ar kartais neišsikrauna baterijos? Fizinį ir dvasinį tonusą pašnekovei palaikyti padeda užsiėmimai pačios studijoje. Taip pat – pasivaikščiojimas po Londono parkus. „Kai jaučiuosi pavargusi, apsiaunu patogius batus ir traukiu į netoliese esantį Regento parką. Nors paskutiniu metu, tiesą sakant, nėra ko atsigavinėti – streso patiriu visai nedaug. Man labai patinka tai, ką darau, esu apsupta nuostabių žmonių. Be to, Londone nėra kada liūdėti. Štai neseniai lankiausi savo mėgstamos grupės „Angus and Julia Stone“ koncerte. Buvo nuostabu.“ Ir nors Londone gausu atrakcijų, mergina čia neužsibūna – kone kiekvieną savaitgalį kur nors keliauja.
Galiausiai pasiteirauju, ar, žvelgdama atgal, Lina galėtų pasakyti, kodėl jai pasisekė įgyvendinti tokį drąsų projektą viename konkurencingiausių pasaulio miestų. Juk tiek naujų verslų čia žlunga net neįsibėgėję. „Aš tikrai mėgaujuosi tuo, ką darau, – atsako mergina. – O kai dirbi mėgstamą darbą, sunkumus daug lengviau įveikti. Žinoma, sunku laukti sėkmės, bet svarbu apsišarvuoti kantrybe. Ir dirbti – sunkiai, daug.“ Anot studijos vadovės, kad verslas įsivažiuotų, reikia laiko. Jai prireikė maždaug dvejų metų. Taigi prie gero uždarbio pratusiai merginai teko kaip reikiant pasispausti, bet per tą laiką įgyta patirtis – neįkainojama. „Atėjau iš visai kitos srities, viską turėjau daryti pati. Labai daug išmokau. Jei kas nors patinka, reikia bandyti – nepabandęs nežinosi.“

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis