Egiptietį pamilusi Deimantė: lietuvių požiūris į santuokas su musulmonais keisis

 (3)
Londone 5 metus gyvenanti Deimantė Bartkutė jausmingą romaną su vyresniu egiptiečiu pradėjo ne realiame pasaulyje, o internete.
© LRT

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

„Realybėje buvau tyli ir kukli, o internete tapdavau drąsesnė“, – sako 23-ejų Deimantė, pripažinusi, kad niekada nebūtų užkalbinusi patinkančio vaikino, o štai virtualiame pasaulyje – visai kas kita.

Viskas prasidėjo dar tuomet, kai D. Bartkutė mokėsi Lietuvoje. „Tiesiog atsimenu, kad buvo kažkokia tema internete apie islamofobiją. Ir aš parašiau, kad kaip galima teisti žmogų, nieko nežinant apie religiją ar kultūrą“, – prisimena mergina. Musulmonui vaikinui patiko, kad lietuvaitė internete aršiai gina islamą ir jį išpažįstančius žmones – juk tokių labai reta. Todėl jis pats užkalbino Deimantę ir ėmė vis dažniau jai rodyti dėmesį.

Egiptietį pamilusi Deimantė: lietuvių požiūris į santuokas su musulmonais keisis
© LRT

Tada dar gyvendama gimtuosiuose Biržuose Deimantė buvo nepilnametė, tačiau penkerių metų skirtumas su egiptiečiu neišgąsdino. Tiesa, kelerius metus internetu mezgęsi santykiai buvo didžioji jos paslaptis, kurią žinojo tik geriausia draugė. Mergina jaudinosi, kad artimieji gali nesuprasti tokios meilės. O pati kasdien klimpo vis giliau ir giliau – po ilgų mėnesių susirašinėjimo ėmė jausti, kad stipriai prisirišo prie žmogaus, kurio akyse dar nematė.

„Vieną dieną atsidariau savo pašto adresą ir radau bilietą savo vardu į Egiptą. Nemeluosiu, tikrai dvejojau, bijojau skristi“, – pripažįsta Deimantė Bartkutė. Visgi pamatyti savo žmogų realybėje ji troško labiau už bet ką: „Apgalvojau visus įmanomus scenarijus, apsvarsčiau viską, kas gali būti baisiausia, bet vis tik leidausi į kelionę.“ Pirmas gyvas pasimatymas tarsi pralaužė ledus – su mylimuoju Mohamedu ji ėmė matytis kas du-tris mėnesius.

Egiptietį pamilusi Deimantė: lietuvių požiūris į santuokas su musulmonais keisis
© LRT

Atvykti aplankyti mylimos merginos į Londoną Deimantės išrinktasis negali, kadangi egiptiečiai į Europą kelionių vizas gauna tik labai išskirtiniais atvejais. Tačiau atstumas tarp Londono ir Kairo porai atrodo menka smulkmena. Tai įrodo ir sužadėtuvių žiedas ant merginos rankos. Deimantė negali suprasti, kodėl daug kas Lietuvoje baiminasi islamą išpažįstančių žmonių. Ji sako, kad nuoširdžiai įsimylėjusiai porai religiniai skirtumai nė motais.

„Tuos, kurie baiminasi, kad būsiu įtraukta į islamą – galiu nuraminti, manęs niekas neprivers keisti religijos. Mano vyras tai puikiai žino“, – tikina ji. Deimantė mano, kad jos meilės istorija daug ką šokiruos ir supykdys, tačiau ji dėl to nepergyvena. Mergina įsitikinusi, kad lietuvių požiūris į santuokas su musulmonais keisis. Socialinės dokumentikos laida „Emigrantai“ ir kitokia D. Bartkutės meilės istorija – jau šį vakarą 19:30 val. per LRT televiziją.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Iš karališkų rūmų – ilgai lauktos žinios (atnaujinta)

Prasidėjus sąrėmiams, britų hercogienė Kate ryte nuvyko į ligoninę.

Meghan Markle netikras brolis kaltina seserį vaidyba: ji tapo kitu žmogumi

Netikras brolis neslepia nusivylimo savo seserimi Meghan.

Amerikietis rašytojas lietuviška pavarde: mano tėtis apie Lietuvą visiškai nieko nežinojo

Dar neseniai amerikietis rašytojas Kenas Ilgunas (34 m.), galvodamas apie savo šaknis, įsivaizdavo tik kiltus, dūdmaišius ir aukštikalnes. Neseniai išdygo Lietuva. „Gali būti, kad didingos praeities, bet daug kentėjusių valstybių aidas ir yra mano pagarbos kovojantiesiems su už save galingesnėmis jėgomis priežastis“, – teigia amerikietis.

Įsimylėjusi aktorė Valda Bičkutė: praėjusi savo pragarą, išmokau vertinti dviejų žmonių ryšį

37-erių aktorė ir ketveriais metais vyresnis poetas, dramaturgas Mindaugas Valiukas susipažino prieš gerus du dešimtmečius.

Isabella Rossellini: 43-ejų buvo per sena, 63-ejų – tobula

Sulaukusi 43-ejų Isabella Rossellini dėl savo amžiaus neteko modelio darbo, o 63-ejų ji tos pačios ją atleidusios kompanijos buvo netikėtai pakviesta sugrįžti. Štai kaip į septintąją dešimtį įkopusi aktorė ir modelis iš naujo užkariavo grožio industriją.

Mirė buvusi pirmoji JAV dama Barbara Bush

Mirė buvusi pirmoji JAV dama Barbara Bush. Buvusio prezidento George'o H. W. Busho žmona ir vėlesnio prezidento George'o W. Busho motina užgeso antradienį būdama 92 metų, pranešė šeimos biuras.

Maisto tinklaraštininkė Kristina: baigusi universitetą, pagal specialybę nedirbau nė dienos

Maisto tinklaraštininkė Kristina Pišniukaitė (27 m.) išskirtinė ne tik tuo, kad turi nepaprastai daug sekėjų, bet ir tuo, kad siūlo gana neįprastus receptus – be glitimo, kiaušinių ir pieno produktų. Pasirodo, valgis be šių ingredientų gali būti ne tik sveikas, bet ir skanus.

Gintarė Songailė apie tai, kaip viską spėja: mane įkvėpė mamos pavyzdys (5)

Rinkodaros direktorė Gintarė Songailė (27) – pavyzdys moterims, sukančioms galvas, kaip suderinti karjerą ir motinystę. Kartu su krepšinio treneriu Dariumi Songaila augindama tris vaikus ji suspėja ne tik pasirūpini šeima, prižiūrėti verslą, aktyviai dalyvauti socialiniame gyvenime, bet ir atrasti laiko pomėgiams.

Agnė Jagelavičiūtė turi patarimą moterims, kurios nori išsaugoti bebyrančius santykius (3)

Itin moteriška, su ilgų plaukų šukuosena – tokią Agnę Jagelavičiūtę galima sutikti šiomis dienomis. 37-erių Agnė neslepia, kad išvaizdos pokyčiai – neatsitiktiniai, bėgant metams ji ima jaustis moteriška ir seksuali.

Vieno paveikslo istorija. Netikėtas susidūrimas su tetos portretu

„Ji nebuvo graži“, – prisimena portrete vaizduojamą savo tetą ponia Kristina Mekšrūnienė. „Ji nebuvo graži“, – sako portreto autorė Elena Nona Zavadskienė. Ir abi šypsodamosi priduria: „Bet...“