Egiptietį pamilusi Deimantė: lietuvių požiūris į santuokas su musulmonais keisis

 (3)
Londone 5 metus gyvenanti Deimantė Bartkutė jausmingą romaną su vyresniu egiptiečiu pradėjo ne realiame pasaulyje, o internete.
© LRT

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

„Realybėje buvau tyli ir kukli, o internete tapdavau drąsesnė“, – sako 23-ejų Deimantė, pripažinusi, kad niekada nebūtų užkalbinusi patinkančio vaikino, o štai virtualiame pasaulyje – visai kas kita.

Viskas prasidėjo dar tuomet, kai D. Bartkutė mokėsi Lietuvoje. „Tiesiog atsimenu, kad buvo kažkokia tema internete apie islamofobiją. Ir aš parašiau, kad kaip galima teisti žmogų, nieko nežinant apie religiją ar kultūrą“, – prisimena mergina. Musulmonui vaikinui patiko, kad lietuvaitė internete aršiai gina islamą ir jį išpažįstančius žmones – juk tokių labai reta. Todėl jis pats užkalbino Deimantę ir ėmė vis dažniau jai rodyti dėmesį.

Egiptietį pamilusi Deimantė: lietuvių požiūris į santuokas su musulmonais keisis
© LRT

Tada dar gyvendama gimtuosiuose Biržuose Deimantė buvo nepilnametė, tačiau penkerių metų skirtumas su egiptiečiu neišgąsdino. Tiesa, kelerius metus internetu mezgęsi santykiai buvo didžioji jos paslaptis, kurią žinojo tik geriausia draugė. Mergina jaudinosi, kad artimieji gali nesuprasti tokios meilės. O pati kasdien klimpo vis giliau ir giliau – po ilgų mėnesių susirašinėjimo ėmė jausti, kad stipriai prisirišo prie žmogaus, kurio akyse dar nematė.

„Vieną dieną atsidariau savo pašto adresą ir radau bilietą savo vardu į Egiptą. Nemeluosiu, tikrai dvejojau, bijojau skristi“, – pripažįsta Deimantė Bartkutė. Visgi pamatyti savo žmogų realybėje ji troško labiau už bet ką: „Apgalvojau visus įmanomus scenarijus, apsvarsčiau viską, kas gali būti baisiausia, bet vis tik leidausi į kelionę.“ Pirmas gyvas pasimatymas tarsi pralaužė ledus – su mylimuoju Mohamedu ji ėmė matytis kas du-tris mėnesius.

Egiptietį pamilusi Deimantė: lietuvių požiūris į santuokas su musulmonais keisis
© LRT

Atvykti aplankyti mylimos merginos į Londoną Deimantės išrinktasis negali, kadangi egiptiečiai į Europą kelionių vizas gauna tik labai išskirtiniais atvejais. Tačiau atstumas tarp Londono ir Kairo porai atrodo menka smulkmena. Tai įrodo ir sužadėtuvių žiedas ant merginos rankos. Deimantė negali suprasti, kodėl daug kas Lietuvoje baiminasi islamą išpažįstančių žmonių. Ji sako, kad nuoširdžiai įsimylėjusiai porai religiniai skirtumai nė motais.

„Tuos, kurie baiminasi, kad būsiu įtraukta į islamą – galiu nuraminti, manęs niekas neprivers keisti religijos. Mano vyras tai puikiai žino“, – tikina ji. Deimantė mano, kad jos meilės istorija daug ką šokiruos ir supykdys, tačiau ji dėl to nepergyvena. Mergina įsitikinusi, kad lietuvių požiūris į santuokas su musulmonais keisis. Socialinės dokumentikos laida „Emigrantai“ ir kitokia D. Bartkutės meilės istorija – jau šį vakarą 19:30 val. per LRT televiziją.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Primabalerina Haruka Ohno: Lietuvoje pasijutau reikalinga

„Nesu apdovanota išskirtiniu talentu, viskas, ką pasiekiau, – sunkaus darbo rezultatas“, – su japonams įprastu kuklumu sako Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro primabalerina Haruka Ohno (27 m.). Klausydamasi nejučiomis imi gėrėtis šios moters iki svajonės išsipildymo atvedusia tvirto charakterio ir trapaus grakštaus kūno derme.

Ką karališkosios šeimos nariai vilkėjo į princo Louiso krikštynas?

Karališkoji šeima susirinko švęsti savo naujausio nario – mažojo princo Louiso.

Saulius Urbonavičius-Samas: Panevėžys turi kažką tokio, ko žodžiais nenusakysi (3)

Prie Nevėžio ir Skaistakalnio parke jaunas dienas leidęs TV laidų prodiuseris, grupės „Bix“ siela Saulius Urbonavičius-Samas prisipažįsta, kad jo gimtasis Panevėžys – neatpažįstamai pasikeitęs. Atsikračius sovietinio palikimo šiandien jame daugiau spalvų, tvarkos ir grožio, bet miesto ateitis priklauso nuo daug didesnių dalykų.

10 keistų taisyklių, kurių turi laikytis Meghan Markle (4)

Kai priklausai britų monarchijai, neabejotinai tenka laikytis tam tikrų taisyklių. Kai kurios jų yra griežtos, kai kurios – neįprastos, o kitos – tiesiog neįtikėtinos.

Indrė Trakimaitė: tėčio situacija man parodė, kad negalima atidėlioti gyvenimo

Visi žino, kad ekologiškiausia yra keliauti po savo šalį. Vietinio turizmo entuziastė ir aktyvi skatintoja Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė (40 m.) nemažai prisidėjo prie to, kad kasmet vis daugiau lietuvių savo šalį atranda iš naujo. Beje, atradimų netrūksta ir pačiai Indrei.

Kodėl po Mindaugo daugiau karalių nebebuvo?

Lietuvos karalystė egzistavo tik 10 metų: nuo Mindaugo vainikavimo 1253 m. liepą iki jo nužudymo 1263 metais. Vėliau žinomi dar du mėginimai sukurti Lietuvos karalystę.

Karalius Mindaugas: iš pradžių pamirštas, vėliau – nevertintas

1413 metais ginčo dėl Žemaitijos tarp Vytauto ir Jogailos bei Vokiečių ordino įkarštyje lietuvių oponentai priminė vieną epizodą iš tolimos Lietuvos praeities. Ordino atstovai tarpininko teismui pateikė „lietuvių karaliaus“ Mindaugo (~1200–1263 m.) dokumentus, pagal kuriuos šis perleidęs Ordinui Žemaitijos žemes ir kitas teritorijas. Lietuvos valdovų atsakymas buvo netikėtas, esą nėra žinoma, ar toks karalius apskritai kada nors gyveno.

Jonas Mekas: man nerūpi, kad ir Vakaruose būčiau pripažintas

Jonas Mekas (95 m.) mažiausiai nori kalbėti apie praeitį. „Mano požiūris į gyvenimą – kaip kameros objektyvo. Noriu fiksuoti tik tai, kas vyksta dabar prieš mano akis. Man įdomu tik dabartis“, – sako pasaulyje bene geriausiai žinomas Lietuvos menininkas, kai susitinkame Londono knygų mugėje. Sulig šiais žodžiais jis išsitraukia iš kišenės kamerą ir pradeda mus filmuoti.

Kaune įvyko iškilmingas Dainų šventės atidarymas (FOTO)

Paskutinę birželio dieną į Kauną susirinkę Lietuvos meno kolektyvai iš Lietuvos ir kitų šalių paliudijo, kad Dainų švenčių gyvybė neblėsta, veikiau - „dega mūsų širdyse“. Pagal neseną tradiciją, pirmas Dainų šventės renginys, kaip ir ankstesniais metais, įvyko Kaune.

Rygoje gimusi Dainų dienos Kaune režisierė V. Streiča: Latvijoje tos šventės – kitokios

Senųjų ąžuolų apsuptame Dainų slėnyje šeštadienio rytą vyks nacionalinės Lietuvos šimtmečio Dainų šventės renginio, skirto Kaunui, - Dainų dienos - generalinė repeticija.