Edmundas Jakilaitis: įspėjau žmoną dėl vieno dalyko

Nepatogius ir aštrius klausimus kas dieną tv laidoje užduodantis žurnalistas Edmundas Jakilaitis neslepia, kad jam yra tekę sulaukti ir grasinimų.
© ELTA / G. Bartuškos nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

„Man buvo 21-eri metai, ir po mano reportažo atsistatydino susisiekimo ministras. Man tai buvo šokas. Aš naktį eidavau vaikščioti po savo mikrorajoną, nes negalėjau suvokti šitos žodžio galios, kas tai yra. Būdavo nemiegodavau ir po kelias naktis, nes tai buvo didelis stresas. Negalėjau suvokti tokio dalyko, kad tu paklausinėjai kažko, kažką ištraukei, sužinojai, padarei reportažą, pateikei visuomenei ir po jo atsistatydina ministras”, – apie atėjusį suvokimą, kokia yra tikroji žiniasklaidos galia, prisimena vienas žinomiausių Lietuvos žurnalistų Edmundas Jakilaitis.

Nepatogius ir aštrius klausimus kas dieną LRT laidoje „Dėmesio centre” užduodantis žurnalistas neslepia, kad jam yra tekę sulaukti ir grasinimų: „Tiesą pasakius, man tik keletą kartų gyvenime taip aiškiai yra pagrasinę. Tai nėra labai dažnas atvejis. Viename mieste vienas aukštas pareigas užimantis asmuo man pasakė: tu iš šito miesto neišvažiuosi. Bet, pasirodo, – išvažiavau. Tai tie pirmi susilietimai su žodžio galia įspūdingi, o po to pripranti. O dabar tai kad ir britvom lytų, miegu ramiausiai, gyvenu linksmiausiai.”

Pernai išrinktas vienu įtakingiausių Lietuvos žmonių, E. Jakilaitis tik numoja ranka ir prisimena karjeros pradžią: „Kai įsikėlėme į šiuos namus, kai bankas nedavė kredito, skolinomės iš draugų, ėmėme vartojimo kreditus baldams, ir, pamenu, sumokam viską ir mėnesiui lieka 170 litų šeimai. Bet aš įspėjau žmoną dėl vieno dalyko – aš tikrai negaišiu savo gyvenimo vien dėl to, kad uždirbčiau kuo daugiau pinigų. Tai nėra mane motyvuojantis dalykas, pinigų turėjimas nebus mano veiklos tikslas. O tų rinkimų aš nesureikšminu, ir jie man, tiesą pasakius, juokingi. Man atrodo, kad tie visi rinkimai yra nieko verti, nes žmonės neskiria žinomumo nuo įtakos. Taip, renkant žurnalistą, gal daugeliui ir šauna į galvą Jakilaičio pavardė, bet žinomumas tiesiog yra mano darbo dalis.”

E. Jakilaičio ir dar dviejų tą pačią dieną gimusių žmonių gyvenimo istorijos – jau šį vakarą, 19:30 val. dokumentinėje apybraižoje „Gimę tą pačią dieną“ per LRT televiziją.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Aktorius Petras Venslovas: pastatėme spektaklį bažnyčioje, kur sovietų kariai į Kristų kaip taikinį šaudydavo (1)

Kai Petrui buvo metukai, jį į tėvo švarką įsuptą, su tėvais ir vyresniuoju broliu išvežė į Sibirą.

7 vaikų mama Sabina Daukantaitė: šeima leidžia man pasijusti labai ypatinga moterimi (2)

Populiaraus tinklaraščio „7 taškai“ autorės, septynių vaikų mamos, kūrybinės agentūros vadovės Sabinos Daukantaitės romane „Vandeninės moterys“ pasakojama apie trijų draugių gyvenimo vingius, savęs paieškas, motinystės ir saviraiškos kompromisą, meilę, jausmų gylį, trapias laimės akimirkas. Autorė teigia, kad tokios knygos negalėtų parašyti, jei pati nebūtų „iki kaklo įsibridusi į kunkuliuojančias gyvenimo sroves.“

500 moterų sėmėsi drąsos nesėkmes ir sunkumus paversti galimybėmis

Savaitgalį daugiau nei 500 moterų klausėsi žinomų ekspertų pranešimų bei sėmėsi stiprybės atsikelti po pirmų nepavykusių bandymų ir judėti pirmyn – net jei tam reikės dar dešimčių ar šimtų mėginimų ir žingsnių.

Emigrantė Vaida: nuo valytojos iki verslininkės – išsipildė visi norai

Atvykę į Londoną daugelis naujakurių pradeda nuo tos pačios starto linijos. Imasi kažko paprasto, nekvalifikuoto ir lengvai prieinamo.

Lina Ever: apie atsilikusią Vokietiją arba senoviška vaikystė – kaip iš mūsų senų fotografijų (3)

Kad Vokietija technologiškai atsilikusi, pastebi visi turistai iš Lietuvos, bandantys atsiskaityti banko kortelėmis.

Vedų mokytojas Anantara Das: būdamas 40-ies uždariau savo biuro duris, pasiėmiau katiną, kompiuterį ir išvažiavau į kaimą (7)

Bhakti jogas, vedų mokytojas Anantara Das (53 m.) net sutrinka pavadintas pasaulietiniu Algio Razmino vardu. Tie laikai, kai buvo teisininkas ir verslininkas, jam atrodo nutolę negrįžtamai, tarsi tai būtų nutikę kažkam kitam.

Dainininkė Beata: po dvejų skyrybų likau viena su dviem vaikais (4)

Legendinės grupės „Funky” vokalistę Beatą Wilkin dabar atpažįsta ne kiekvienas jaunas lietuvis, nors kadaise ją buvo galima vadinti viena geidžiamiausių Lietuvos merginų.

Gabija Lunevičiūtė: Vilniuje yra meilės arka, kurią kartu perėję įsimylėjėliai sujungiami visam gyvenimui (2)

Vilnius – stebuklų, pabaisų ir angelų, aistringų personažų ir šiuolaikinėmis pasakomis bandančių patikėti žmonių miestas.

Jaunoji mokslininkė Auksė Gaižauskaitė: 90 procentų mūsų darbo sudaro rutina ir nesėkmės

Mamos šiems mokslininkams vis dar priekaištauja dėl nemiegotų naktų. Išties, pergalė prestižiniame tarptautiniame sintetinės biologijos konkurse „iGEM“ jaunajai mokslininkei Auksei Gaižauskaitei (23 m.) ir visai studentų komandai kainavo dešimt mėnesių atkaklaus darbo.

Jubiliejų švenčiantis aktorius Algirdas Pintukas: kiek ten man? Vos per trisdešimt!

Gražaus jubiliejaus - 75 metų - šią savaitę sulaukęs Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorius Algirdas Pintukas daugiau nei 50 metų praleido teatro scenoje, džiugindamas žiūrovus ryškiais, linksmais ar graudžiais personažais.