Edmundas Jakilaitis: įspėjau žmoną dėl vieno dalyko

Nepatogius ir aštrius klausimus kas dieną tv laidoje užduodantis žurnalistas Edmundas Jakilaitis neslepia, kad jam yra tekę sulaukti ir grasinimų.
© ELTA / G. Bartuškos nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

„Man buvo 21-eri metai, ir po mano reportažo atsistatydino susisiekimo ministras. Man tai buvo šokas. Aš naktį eidavau vaikščioti po savo mikrorajoną, nes negalėjau suvokti šitos žodžio galios, kas tai yra. Būdavo nemiegodavau ir po kelias naktis, nes tai buvo didelis stresas. Negalėjau suvokti tokio dalyko, kad tu paklausinėjai kažko, kažką ištraukei, sužinojai, padarei reportažą, pateikei visuomenei ir po jo atsistatydina ministras”, – apie atėjusį suvokimą, kokia yra tikroji žiniasklaidos galia, prisimena vienas žinomiausių Lietuvos žurnalistų Edmundas Jakilaitis.

Nepatogius ir aštrius klausimus kas dieną LRT laidoje „Dėmesio centre” užduodantis žurnalistas neslepia, kad jam yra tekę sulaukti ir grasinimų: „Tiesą pasakius, man tik keletą kartų gyvenime taip aiškiai yra pagrasinę. Tai nėra labai dažnas atvejis. Viename mieste vienas aukštas pareigas užimantis asmuo man pasakė: tu iš šito miesto neišvažiuosi. Bet, pasirodo, – išvažiavau. Tai tie pirmi susilietimai su žodžio galia įspūdingi, o po to pripranti. O dabar tai kad ir britvom lytų, miegu ramiausiai, gyvenu linksmiausiai.”

Pernai išrinktas vienu įtakingiausių Lietuvos žmonių, E. Jakilaitis tik numoja ranka ir prisimena karjeros pradžią: „Kai įsikėlėme į šiuos namus, kai bankas nedavė kredito, skolinomės iš draugų, ėmėme vartojimo kreditus baldams, ir, pamenu, sumokam viską ir mėnesiui lieka 170 litų šeimai. Bet aš įspėjau žmoną dėl vieno dalyko – aš tikrai negaišiu savo gyvenimo vien dėl to, kad uždirbčiau kuo daugiau pinigų. Tai nėra mane motyvuojantis dalykas, pinigų turėjimas nebus mano veiklos tikslas. O tų rinkimų aš nesureikšminu, ir jie man, tiesą pasakius, juokingi. Man atrodo, kad tie visi rinkimai yra nieko verti, nes žmonės neskiria žinomumo nuo įtakos. Taip, renkant žurnalistą, gal daugeliui ir šauna į galvą Jakilaičio pavardė, bet žinomumas tiesiog yra mano darbo dalis.”

E. Jakilaičio ir dar dviejų tą pačią dieną gimusių žmonių gyvenimo istorijos – jau šį vakarą, 19:30 val. dokumentinėje apybraižoje „Gimę tą pačią dieną“ per LRT televiziją.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

43-ejų amerikiečių aktorė Eva Longoria susilaukė pirmagimio

Serialo „Nusivylusios namų šeimininkės“ žvaigždė pagimdė berniuką, savo portale skelbia žurnalas „Hola! USA“.

Natalija Martinavičienė: šiuo metu esu pačiame gražiausiame amžiuje

Verslininkė bei prekės ženklo „Natali De Lyrik“ įkūrėja Natalija Martinavičienė (40 m.) sako, kad ji nėra užsispyrusi karjeristė, pirmoje vietoje yra vaikai, todėl po darbų iš karto lekia namo ruošti pietus bei rūpintis namais.

Leidėja Eglė Jokužytė: kai susidūriau su neregių pasauliu, pasikeitė ir mano pačios gyvenimas

Ji paima vaiką, kuris niekada nematė šviesos, už rankos ir veda. Nori jam daug papasakoti apie pasaulį, spalvas ir knygas, į kurias žmonės sudeda išmintį. Būti neregių vaikų akimis – toks šiandien yra leidyklos „Verslas ar menas“ vadovės Eglės Jokužytės pašaukimas.

Seniai viešumoje bematyta Alma Adamkienė pasirodė Vilniaus festivalio baigiamajame koncerte

Pasiklausyti Vilniaus festivalio baigiamojo koncerto rinkosi meno elitas.

Eglė Daugėlaitė-Kryževičienė: bijau nespėti per man skirtą gyvenimą nuveikti to, ko noriu (1)

Kai laidų, renginių vedėjos Eglės Daugėlaitės-Kryževičienės paklausiau, kokių silpnybių ši turinti, nesitikėjau atsakymo: „Vėluoti“. Kaip jai sekasi nepavėluoti į vedamą televizijos laidą „Labas rytas“, kaip įveikia darbe patiriamą stresą, apie santuoką, prasmingo gyvenimo receptus, svajones, baimes ir kalbėjausi su ja.

Blake Mycoskie – verslininkas, batais apdovanojęs skurdžiausių šalių vaikus

Vieną sėkmingiausių pasaulio socialinių verslų, kompaniją „Toms“ įkūręs Blake Mycoskie įrodė, kad įmanoma darant gera dirbti pelningai. Išskirtiniame interviu mūsų portalui jis pasidalino savo verslo istorija.

Džordana Butkutė apie artimuosius: aš juos labai myliu, tačiau dažnai pasimatyti negalime

Kitą savaitgalį Džordana sugrįš į savo vaikystės miestą Šakius ir būtinai apkabins artimuosius. O tai padaryti ji gali retai...

Jonas Nainys: savo vaikus norėčiau auklėti kaip mama – kliaudamasis nuojauta (2)

Televizijos ir radijo laidų vedėjas, grupės „Radistai“ narys Jonas Nainys (34 m.) kiekvieną rytą pradeda skambučiu savo mamai Laimai Nainienei (64 m.). Pasvalyje gyvenanti moteris sūnų tiesiogiai mato retokai, užtat laikas, kai jis veda televizijos laidas, šventas – namie turi būti visiška tyla.

„Sidabrinių gervių“ raudonuoju kilimu žengė kultūros elitas

11-ieji „Sidabrinės gervės“ apdovanojimai prasidėjo.

„Sidabrinių gervių“ apdovanojimuose – filmo „Stebuklas“ triumfas

Trečiadienio vakarą iškilmingoje ceremonijoje išdalintos „Sidabrinių gervių“ statulėlės.