Brangiausios visų laikų skyrybos

 (13)
Skyrybos jokiam žmogui nėra malonus procesas. Nespėjus susitaikyti, kad santykiai nutrūko, tenka dalintis vaikus, namus ir turtą. O kas nutinka, kai vienas sutuoktinių – pasakiškai turtingas žmogus? Tuomet nepavyksta išvengti nei ilgų teismo procesų, nei viešumo.
Roman Abramovich ir Dasha Zhukova
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Neseniai paviešinta žinia apie rusų oligarcho Roman’o Abramovich’iaus ir meno žinovės, verslininkės Dasha’os Zhukova’os dešimtmetį trukusios santuokos griūtį pakurstė kalbas apie tai, kad galime sulaukti brangiausių visų laikų skyrybų, galimai sieksiančių ne vieną milijardą dolerių. Kol kas nežinoma, ar pora legaliai apsaugojo savo turtą prieš tuoktuves, greičiausiai tai ir bus vienas pagrindinių veiksnių, nulemsiančių turto dalybas.

Nieko keisto, kad turtingieji vis dažniau kartu su sužadėtuvių žiedu įteikia ir vedybinę sutartį – nutrūkę santykiai jiems gali labai daug kainuoti! Brangiausių pasaulio skyrybų sąraše puikuojasi ne tik milijonais, bet ir milijardais dolerių vertinami teismo sprendimai.

Madonna ir Guy Ritchie (76-92 milijonai dolerių)

Dainininkė Madonna ir režisierius Guy Ritchie susituokė 2000-aisiais, o išsiskyrė po aštuonerių metų, 2008-aisiais. G. Ritchie viešai atviravo apie santuokos griūties priežastis, pasak jo, gyvenimas su žvaigžde tapo lyg „muilo opera”. Madonna susilaikė nuo komentarų, puse lūpų užsimindama, kad bėgant laikui jų santuokoje nebeliko meilės. Tai vienas retesnių atvejų, kai skyrybų metu moters pinigai yra priteisiami vyrui, o ne atvirkščiai.

Madonna ir Guy Ritchie
Madonna ir Guy Ritchie
© Vida Press

Harrison Ford ir Melissa Mathison (85-118 milijonų dolerių)

Aktorius Harrison’as Ford’as ir scenarijų autorė Melissa Mathison santuokoje pragyveno 17 metų, o išsiskyrė 2004-aisiais, po tris metus trukusio teismų proceso. Manoma, kad M. Mathison iš aktoriaus prisiteisė nuo 85 iki 118 milijonų dolerių. Privatumą saugantis H. Ford’as nekomentavo šios situacijos. Po skyrybų aktorius pradėjo santykius su serialo „Ally McBeal” žvaigžde Calista Flockhart.

Harrison Ford ir Melissa Mathison
Harrison Ford ir Melissa Mathison
© Vida Press

Michael Jordan ir Juanita Vanoy (168 milijonai dolerių)

Vienas žymiausių visų laikų krepšininkų Michael’as Jordan’as ir Juanita Vanoy išsiskyrė po 17-a metų trukusios santuokos. Pora bandė išsaugoti santuoką, netgi buvo atsiėmę prašymą skirtis, bet galiausiai viskas baigėsi skyrybomis. Moteris prisiteisė 168 milijonus dolerių, šeimos namą, esantį Čikagoje, ir trijų vaikų globą.

Michael Jordan ir Juanita Vanoy
Michael Jordan ir Juanita Vanoy
© Vida Press

Roman Abramovich ir Irina Malandina (300 milijonų dolerių)

1991-aisiais Roman’as Abramovich’ius vedė buvusią stiuardesę Iriną Maladiną, tai buvau jau antroji jo santuoka. Pora santuokoje išgyveno 16 metų, susilaukė penkių vaikų. Manoma, kad santykiai nutrūko milijardieriui sutikus 24-erių metų modelį Dashą Zhukovą, tačiau oficiali versija – pora nutolo dėl įtempto vyro tvarkaraščio. 300 milijonų – tik maža R. Abramovich’iaus turto dalelė, manoma, kad tokią nedidelę pinigų sumą I. Maladina gavo dėl to, kad skyrybų procesas vyko Rusijoje, Chukotka’os mieste, kur R. Abramovich’ius yra meras (Didžiojoje Britanijoje skyrybų procesas greičiausiai būtų buvęs daug palankesnis moteriai), be to, spėjama, kad vyras dar prieš santuoką teisiškai apsaugojo savo turtą.

Roman Abramovich ir Irina Malandina
Roman Abramovich ir Irina Malandina
© Vida Press

Mel Gibson ir Robyn Moore (425 milijonai dolerių)

Žymusis Mel’as Gibson’as dantų higienos specialistę Robyn Moore vedė dar būdamas niekam nežinomas aktorius, taigi nenuostabu, kad apie vedybinę sutartį niekas negalvojo. Praėjus 26-eriems santuokos metams pora paskelbė apie skyrybas. Tuo metu M. Gibson’as jau viešai demonstravo meilę naujai gyvenimo draugei, rusei Oksana’i Grigorieva’i, kuri netrukus pradėjo lauktis jų kūdikio. Skyrybos – vienos brangiausių Holivude, buvusiai žmonai, su kuria susilaukė septynių vaikų, aktorius turėjo atiduoti lygiai pusę viso savo turto.

Mel Gibson ir Robyn Moore
Mel Gibson ir Robyn Moore
© Vida Press

Adnan Khashoggi and Soraya Khashoggi (874 milijonai dolerių)

1961-aisiais Saudo Arabijos verslininkas Adnan Khashoggi Soraya’ą vedė 20-metę anglę Sandra Daly, kuri, priėmusi Islamo religiją pasivadino Soraya. Praėjus 13-ai metų pora pasuko skirtingais keliais, o skyrybų procesas S. Khashoggi pavertė labai turtinga moterimi – jai buvo priteisti 874 milijonai dolerių.

Adnan Khashoggi, žmona Soraya ir Shapira Khashoggi
Adnan Khashoggi, žmona Soraya ir Shapira Khashoggi
© Vida Press

Bernie Eccelstone ir Slavica Eccelstone (1,2 milijardo dolerių)

Bernie Eccelstone'as, ilgametis automobilių sporto lenktynių „Formulė 1” vadovas ir Slavica Eccelstone, buvusi manekenė, visada vadinti viena keisčiausių pramogų pasaulio porų. 23-ejus metus santuokoję pragyvenusią porą iš kitų išskyrė įspūdingas jų ūgių skirtumas: 188 cm ūgio moteris buvo gerokai aukštesnė už smulkų 162 cm ūgio vyrą. Jie išsiskyrė po 24-erius metus trukusios santuokos, už kurią S. Eccelstone buvo atseikėti 1,2 milijardai dolerių.

Bernie Eccelstone ir Slavica Eccelstone
Bernie Eccelstone ir Slavica Eccelstone
© Vida Press

Rupert Murdoch ir Anna Maria Torv (1,7 milijardai dolerių)

Įtakingiausiu pasaulyje vadinamas žiniasklaidos magnatas, kuris įkūrė žiniasklaidos korporaciją „21st Century Fox”, ir antroji jo žmona, Anna Maria Torv, išsiskyrė po 32-ejus metus trukusios santuokos. Vyras buvo priverstas A. M. Torv perleisti nemenką dalį savo turto – net 1,7 milijardus dolerių. Praėjus vos 17-ai dienų po skyrybų jis vedė iš Kinijos kilusią verslininkę Wendi Deng, su kuria, beje, taip pat išsiskyrė praėjus 14-ai metų. Šįkart turtas buvo dalijamas atsižvelgiant į prieš vestuves pasirašytą sutartį.

Rupert Murdoch ir Anna Maria Torv
Rupert Murdoch ir Anna Maria Torv
© Vida Press

Alec Wildenstein ir Jocelyn Perisse (2,5 milijardai dolerių)

Iš itin turtingos šeimos kilęs meno kolekcionierius Alec’as Wildenstein’as su Šveicarijoje gimusia, o vėliau plastines operacijas pamėgusia ir „moterimi-kate” praminta Jocelyn Perisse santuokoje išgyveno net 21-erius metus. Moteris prašymą skirtis padavė užtikusi savo vyrą lovoje su 19-mete jo sekretore. Turto dalybos – vienos įspūdingiausių istrorijoje, po skyrybų savo reikmėms patenkinti J. Perisse net 13-a metų iš vyro kasmet gaudavo po 100 milijonų dolerių.

Jocelyn Perisse
Jocelyn Perisse
© Vida Press
Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Regimantas Adomaitis: jau nebevaikštau į teatrą, užsiimu kulinarija (17)

„Scanoramoje“ aktorius pristatė prieš 50 metų sukurtą lietuvišką filmą „Suaugusių žmonių žaidimai“, kuriame jis atliko lovelaso vaidmenį.

Vėlyva motinystė? Kodėl gi ne – žvaigždės, susilaukusios vaikų po 40-ies (9)

Šiuolaikinės moters gyvenime nuolat iškyla pasirinkimo dilemos. Karjera ir šeima konkuruoja dėl pirmaplanio vaidmens. Vis dėlto daugelis moterų nemato problemų planuodamos savo gyvenimą: sukūrusios sėkmingą karjerą pasineria į vėlyvą motinystę.

Žmogaus teisių aktyvistė E. Pizzey: man liko nedaug laiko, bet dar labai norėčiau pamatyti feminizmo žlugimą (108)

Pirmosios pasaulyje moterų prieglaudos įkūrėjai rašytojai, žmogaus teisių aktyvistei Erin Pizzey teko sulaukti grasinimų mirtimi, judėti su policijos apsauga ir netgi emigruoti, tačiau ji niekada neatsižadėjo savo įsitikinimų. Šią legendinę asmenybę pakalbino žurnalistė Jolanta Miškinytė.

Į Lietuvą grįžusi D. Grigienė: Amerikoje lietuvybę išlaikyti būtų buvę sunku (10)

„Iki pasaulyje įsivyraus vyrų ir moterų lygybė, tol šioje srityje bus ką veikti“, – neabejoja „Swedbank“ Lietuvoje valdybos pirmininkė Dovilė Grigienė (40 m.). Ji visiškai tikra, kad lygios galimybės komandoje įžiebia kūrybiškumo ugnį, kuria ypatingą darbo aplinką, dėl to pasiekiama daug geresnių rezultatų. Į vyrų bankininkų pasaulį įsiveržusi Dovilė įsitikino, kad lyderystė turi prasmę. Lyderiai formuoja visuomenę ir visų mūsų ateitį.

Agnė Gilytė: vaikai geriausiai patikrina santykių tvirtumą (2)

Sekti stilistę Agnę Gilytę (33 m.) – nelengva užduotis, nes tradicinis ištekėjusios ir vaikų turinčios moters scenarijus darbas–namai šiuo atveju neveikia. Jos dienos prasideda panašiai, bet anaiptol nėra panašios. Gal ir gerai, nes Agnė tikina, kad rutina ją žudo, o mes juk norime matyti ją gyvą?

Sudėtingą operaciją patyręs K. Smoriginas: labiausiai gaila būtų anūkus palikti (13)

„Sugijau kaip šuva. Dirbu pilna koja“, – šypsosi roko operos „Jūratė ir Kastytis“ režisierius ir aktorius Kostas Smoriginas (64 m.) su kolegomis besirengiantis legendines roko operos atsisveikinimo turui po Lietuvos miestus.

Režisierius A. Blaževičius: manau, dirbant atominėje elektrinėje patiriama mažiau streso, nei kuriant filmą (2)

Vilnietis kino režisierius Andrius Blaževičius (32 m.) – parankus pašnekovas: atviras, kalba paprastai, bet turi ką pasakyti.

„Scanoramos“ atidarymo šventėje - būrys kino mylėtojų (nuotraukų albumas)

Ketvirtadienio vakarą vyko Europos šalių kino forumo „Scanorama“ atidarymo šventė. Šiemet didžiausias rudens kino festivalis pasitiko kaip reta gausia festivalio programa, kurią šventinį vakarą atidarė intelektualaus britiško humoro juosta „Vakarėlis“.

Gatvės medžiotoju tituluojamas fotografas V. Alesius: mes vis dar labai bijome nepaklusti standartams (2)

Kartais atrodo, kad jis mus visus stebi. Vidutinio amžiaus vyras žilstelėjusiais smilkiniais su fotoaparatu rankoje. Germanistas, vertėjas, o laisvalaikiu fotografas Vincas Alesius (45 m.) lyg karoliukus veria Vilniaus kasdienybės akimirkas. Tos akimirkos labai skirtingos – nuo tviskančių gatvės podiumų iki beviltiškų stoties rajono šaligatvių.

E. Umbrasaitė: Prancūzijoje supratau, kad šokoladas, nauja suknelė ar jaunas meilužis – ne nuodėmė (13)

Žurnalistė ir rašytoja Erika Umbrasaitė antradienio vakarą Vilniaus galerijoje „Vartai“ pristatė naują, leidyklos „Alma littera“ išleistą knygą „Prancūzija Mon amour“. Renginį moderavo žurnalo ir portalo „Moteris“ vyriausioji redaktorė Gražina Michnevičiūtė.