Aktorė Valda Bičkutė: meilė padeda viskam – ir dirbti, ir gyventi

 (6)
Vilniaus mažojo teatro aktorė Valda Bičkutė, atlikusi vaidmenis ne viename kino filme ir seriale, pasakoja apie savo aistrą vaidinimui, dalinasi vaikystės prisiminimais.
© Asmeninis albumas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kur šiuo metu filmuojatės/vaidinate?

Šiuo metu niekur nesifilmuoju, esu užsiėmusi daugiau teatriniais darbais. Šią vasarą daugiau atostogauju nei vaidinu.

Kinas ir teatras jums yra darbas, gyvenimo būdas ar noras išgarsėti?

Tikrai ne trečias variantas. Kinas ir teatras man yra darbas ir gyvenimo būdas. Aktoriai yra įdomūs žmonės ir jais automatiškai domisi kiti, tai vadinu šalutiniu šios profesijos poveikiu.

Kaip prasidėjo meilė kinui ir teatrui?

Meilė šiai profesijai turbūt prasidėjo dar mokykloje. Vaikystėje dalyvavau skaitovų konkursuose, šokau pramoginius šokius – patyriau, ką reiškia stovėti scenoje, kas man labai patiko. Tuomet ir nusprendžiau, kad po mokyklos noriu stoti į aktorinį – taip ir tapau aktore.

Aktorė Valda Bičkutė: meilė padeda viskam – ir dirbti, ir gyventi
© Asmeninis albumas

Ar teko persirgti žvaigždžių liga?

Ne, kol kas dar žvaigždžių ligos nepatyriau. Gal tai dar bus ateityje.

Koks paskirtas vaidmuo jums labiausiai patiko ir labiausiai jus pačią atitiko?

Manau, kad visi vaidmenys šiek tiek mane atitinka, nes visuomet įsikūnijus į paskirtą vaidmenį randu kažką panašaus į save. Na, o labiausiai patikęs vaidmuo – istorinė asmenybė, XIX a. Vokietijos pianistė, kompozitorė, R. Šumano žmona – Klara Šuman. Įkūnyti tokią didžią istorinę asmenybę – didelė garbė. Tai tikrai ypatinga moteris, ją vadino Ciara, kas reiškia "šviesulys, šviesa". Joje užkoduota geniali menininkė ir tuo pat metu įstabi moteris. Šį personažą įkūnijau spektaklyje „Trio“.

Galbūt turite savo svajonių vaidmenį?

Neturiu, nes taip yra lengviau priimti naują, tau paskirtą personažą, labiau juo džiaugiesi. Nesu iš tų, kurie svajoja apie vaidmenį, džiaugiuosi, kas yra šiuo metu.

Aktorė Valda Bičkutė: meilė padeda viskam – ir dirbti, ir gyventi
© Asmeninis albumas

Ar turite savo mėgstamiausią aktorių/aktorę?

Negalėčiau konkrečiai įvardinti. Yra labai daug gerų aktorių, tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Labai žaviuosi anglų aktore Helen Mirren, prancūzėmis Juliette Binoche, Isabelle Huppert, taip pat Holivudo aktore Meryl Streep.

Kuo skiriasi darbas teatre nuo darbo filmuojantis kine?

Kino ir teatro aktorių pasauliai labai skiriasi. Kinas yra realybės imitavimas, o teatras - išraiškos menas, tikras kontaktas su žiūrovu. Man labai patinka vaidinti tiek kine, tiek spektaklyje – tai vienodai nuostabu.

Išdrįsote apsinuoginti filmuose „Akmuo“ ir „Tyli naktis“. Kaip nusprendėte filmuotis tokiose juostose?

Patys vaidmenys yra labai įdomūs, geri filmų scenarijai, režisieriai. Nėra ko išsigąsti, jei yra erotinių scenų.

Ką manote apie meilę? Ar ji padeda dirbti ar kaip tik trukdo?

Kuo daugiau meilės – tuo geriau. Meilė padeda viskam – ir dirbti, ir gyventi labiau norisi mylint.

Papasakokite apie savo vaikystę. Kur ir kaip užaugote? Ką atsinešėte iš vaikystės?

Užaugau Telšiuose, gražioje, pavyzdingoje šeimoje. Augau su tėčiu, mama ir sesute. Labai gerai mokiausi – mokyklą baigiau dešimtukais. Lankiau pramoginius šokius, labai mėgau skaityti knygas, turėjau daug gerų draugų. Vaikystę labai smagu prisiminti, iš jos iki šiol „nešioju“ su savimi žemaitišką charakterį bei temperamentą, meilę literatūrai, taip pat ir šiomis dienomis, kai turiu daugiau laisvesnio laiko, vis nueinu į šokių pamokas.

Aktorė Valda Bičkutė: meilė padeda viskam – ir dirbti, ir gyventi
© Asmeninis albumas

Kokią savo ateitį matote po dešimties metų?

Laimingą, turtingą, sėkmingą, kupiną meilės. Noriu, kad mano ateitis būtų užpildyta kinu, teatru, įvairiais vaidmenimis, žiūrovais, kelionėmis. Taip pat noriu kuo daugiau laiko praleisti su šeima.

Papasakokite, kaip leidžiate šią vasarą.

Šią vasarą vaidinti teko nedaug, tad nuoširdžiai atostogauju – daug laiko praleidžiu prie jūros, ežerų, Žemaitijoje. Galiu daug laiko pabūti gamtoje, ko labiausiai ir trokšta mano širdis. Į užsienį išvykti paatostogauti nepavyko, tačiau rugsėjį planuoju kelionę į Italiją.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Režisierė R. Rakauskaitė: dokumentinio kino variklis – žmonių istorijos

Režisierės Ramunės Rakauskaitės dėmesį traukia tie, kurie skiriasi iš minios.

Dėl filmo režisierius laidotuvių biure atliko "stažuotę": ką jis ten pamatė?

Į darbo ir migracijos temas filmo "Kalabrija” režisieriaus Pierre‘as-François Sauteras žvelgia laidotuvių, o tiksliau - repatriacijos kontekste. Jis ilgai ieškojo gyvų bei mirusių filmo herojų ir, galima sakyti, laidotuvių biure atliko tam tikrą stažuotę. Apie kamerų valdymą gulint greta karsto, žmogaus vienatvės klausimą ir romų dainas - netrumpoje filmo kūrimo istorijoje.

Kunigas Ričardas Doveika: taip, aš mylėjau moterį (9)

Andrius Mamontovas, Džordana Butkutė, Ričardas Doveika ir kiti atskleis, kaip tapti pačiais geriausiais ir kokia visuotinio pripažinimo kaina.

Neįtikėtinai atvira aktoriaus M. Repšio išpažintis: daug mąsčiau apie mirtį (15)

„Aš nemiegojau dešimt metų. Aš nieko nedariau, nes maniau, kad visiems taip yra. Juk mano darbe daug streso ir įtampos. Tada pradėjo į galvą lįsti blogos mintys,“ – atvirai prisipažįsta žinomas aktorius Marius Repšys.

Plastikos chirurgas Darius Radzevičius: žmona yra mano sąžinė (6)

Plastinės chirurgijos chirurgas m. dr. Darius Radzevičius (49 m.) įsitikinęs, kad geriausia grožio operacija yra ta, kurios nesimato.

Kodėl Vytautas Didysis pas žmoną skubėdavo lyg akis išdegęs? (64)

Lietuvos didžiojo kunigaikščio pirmoji žmona Ona suvaidino svarbų vaidmenį Vytauto gyvenimo istorijoje. Labiausiai pagarsėjo Lietuvos metraščiuose užfiksuotas pasakojimas, kaip jos pagalba Vytautas 1382 m. pabėgo iš Jogailos nelaisvės.

Edgaras Montvidas: profesinės aukštumos išmokė mylėti gyvenimo paprastumą

Tenoras Edgaras Montvidas – viena didžiausių Lietuvos operos žvaigždžių pasaulyje. Beveik du dešimtmečiai darbo žymiausiose scenose neatėmė ypatingos jo skleidžiamos šilumos ir jaukaus paprastumo.

Irūna Puzaraitė: žinojau, kad bus kažkas tokio, bet kad taip stipriai... (5)

Kai kas galėtų tai pavadinti mistišku sutapimu, kad seserys pastojo ir sūnų susilaukė beveik tuo pačiu metu.

R. Vanagaitė: mano išvaizda buvo didžiausių kompleksų priežastis (34)

Rašytoja dalinasi prisiminimais apie savo seserį dvynę.

Žurnalistė ir rašytoja L. Jastramskienė: stengiuosi slopinti savo poreikį sakyti tiesą, tai kainuoja daug jėgų (3)

„Kai žiūriu į Didžiojo Grįžulo Ratus, pirmiausia išgirstu traukinius. Jie vežė mano Tėtį, kai jam buvo vos penkeri, į Sibirą, pas baltąsias meškas. Šį žvaigždyną graikai vadino Didžiosios Lokės žvaigždynu, jis ryškiausias rugpjūtį – mano Tėvo kelionės anapusėn ir mano gimimo mėnesį,“ - sako žurnalistė ir rašytoja Loreta Jastramskienė (54 m.).