Aktorė Valda Bičkutė: meilė padeda viskam – ir dirbti, ir gyventi

 (6)
Vilniaus mažojo teatro aktorė Valda Bičkutė, atlikusi vaidmenis ne viename kino filme ir seriale, pasakoja apie savo aistrą vaidinimui, dalinasi vaikystės prisiminimais.
© Asmeninis albumas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kur šiuo metu filmuojatės/vaidinate?

Šiuo metu niekur nesifilmuoju, esu užsiėmusi daugiau teatriniais darbais. Šią vasarą daugiau atostogauju nei vaidinu.

Kinas ir teatras jums yra darbas, gyvenimo būdas ar noras išgarsėti?

Tikrai ne trečias variantas. Kinas ir teatras man yra darbas ir gyvenimo būdas. Aktoriai yra įdomūs žmonės ir jais automatiškai domisi kiti, tai vadinu šalutiniu šios profesijos poveikiu.

Kaip prasidėjo meilė kinui ir teatrui?

Meilė šiai profesijai turbūt prasidėjo dar mokykloje. Vaikystėje dalyvavau skaitovų konkursuose, šokau pramoginius šokius – patyriau, ką reiškia stovėti scenoje, kas man labai patiko. Tuomet ir nusprendžiau, kad po mokyklos noriu stoti į aktorinį – taip ir tapau aktore.

Aktorė Valda Bičkutė: meilė padeda viskam – ir dirbti, ir gyventi
© Asmeninis albumas

Ar teko persirgti žvaigždžių liga?

Ne, kol kas dar žvaigždžių ligos nepatyriau. Gal tai dar bus ateityje.

Koks paskirtas vaidmuo jums labiausiai patiko ir labiausiai jus pačią atitiko?

Manau, kad visi vaidmenys šiek tiek mane atitinka, nes visuomet įsikūnijus į paskirtą vaidmenį randu kažką panašaus į save. Na, o labiausiai patikęs vaidmuo – istorinė asmenybė, XIX a. Vokietijos pianistė, kompozitorė, R. Šumano žmona – Klara Šuman. Įkūnyti tokią didžią istorinę asmenybę – didelė garbė. Tai tikrai ypatinga moteris, ją vadino Ciara, kas reiškia "šviesulys, šviesa". Joje užkoduota geniali menininkė ir tuo pat metu įstabi moteris. Šį personažą įkūnijau spektaklyje „Trio“.

Galbūt turite savo svajonių vaidmenį?

Neturiu, nes taip yra lengviau priimti naują, tau paskirtą personažą, labiau juo džiaugiesi. Nesu iš tų, kurie svajoja apie vaidmenį, džiaugiuosi, kas yra šiuo metu.

Aktorė Valda Bičkutė: meilė padeda viskam – ir dirbti, ir gyventi
© Asmeninis albumas

Ar turite savo mėgstamiausią aktorių/aktorę?

Negalėčiau konkrečiai įvardinti. Yra labai daug gerų aktorių, tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Labai žaviuosi anglų aktore Helen Mirren, prancūzėmis Juliette Binoche, Isabelle Huppert, taip pat Holivudo aktore Meryl Streep.

Kuo skiriasi darbas teatre nuo darbo filmuojantis kine?

Kino ir teatro aktorių pasauliai labai skiriasi. Kinas yra realybės imitavimas, o teatras - išraiškos menas, tikras kontaktas su žiūrovu. Man labai patinka vaidinti tiek kine, tiek spektaklyje – tai vienodai nuostabu.

Išdrįsote apsinuoginti filmuose „Akmuo“ ir „Tyli naktis“. Kaip nusprendėte filmuotis tokiose juostose?

Patys vaidmenys yra labai įdomūs, geri filmų scenarijai, režisieriai. Nėra ko išsigąsti, jei yra erotinių scenų.

Ką manote apie meilę? Ar ji padeda dirbti ar kaip tik trukdo?

Kuo daugiau meilės – tuo geriau. Meilė padeda viskam – ir dirbti, ir gyventi labiau norisi mylint.

Papasakokite apie savo vaikystę. Kur ir kaip užaugote? Ką atsinešėte iš vaikystės?

Užaugau Telšiuose, gražioje, pavyzdingoje šeimoje. Augau su tėčiu, mama ir sesute. Labai gerai mokiausi – mokyklą baigiau dešimtukais. Lankiau pramoginius šokius, labai mėgau skaityti knygas, turėjau daug gerų draugų. Vaikystę labai smagu prisiminti, iš jos iki šiol „nešioju“ su savimi žemaitišką charakterį bei temperamentą, meilę literatūrai, taip pat ir šiomis dienomis, kai turiu daugiau laisvesnio laiko, vis nueinu į šokių pamokas.

Aktorė Valda Bičkutė: meilė padeda viskam – ir dirbti, ir gyventi
© Asmeninis albumas

Kokią savo ateitį matote po dešimties metų?

Laimingą, turtingą, sėkmingą, kupiną meilės. Noriu, kad mano ateitis būtų užpildyta kinu, teatru, įvairiais vaidmenimis, žiūrovais, kelionėmis. Taip pat noriu kuo daugiau laiko praleisti su šeima.

Papasakokite, kaip leidžiate šią vasarą.

Šią vasarą vaidinti teko nedaug, tad nuoširdžiai atostogauju – daug laiko praleidžiu prie jūros, ežerų, Žemaitijoje. Galiu daug laiko pabūti gamtoje, ko labiausiai ir trokšta mano širdis. Į užsienį išvykti paatostogauti nepavyko, tačiau rugsėjį planuoju kelionę į Italiją.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Regimantas Adomaitis: jau nebevaikštau į teatrą, užsiimu kulinarija (9)

„Scanoramoje“ aktorius pristatė prieš 50 metų sukurtą lietuvišką filmą „Suaugusių žmonių žaidimai“, kuriame jis atliko lovelaso vaidmenį.

Žmogaus teisių aktyvistė E. Pizzey: man liko nedaug laiko, bet dar labai norėčiau pamatyti feminizmo žlugimą (88)

Pirmosios pasaulyje moterų prieglaudos įkūrėjai rašytojai, žmogaus teisių aktyvistei Erin Pizzey teko sulaukti grasinimų mirtimi, judėti su policijos apsauga ir netgi emigruoti, tačiau ji niekada neatsižadėjo savo įsitikinimų. Šią legendinę asmenybę pakalbino žurnalistė Jolanta Miškinytė.

Į Lietuvą grįžusi D. Grigienė: Amerikoje lietuvybę išlaikyti būtų buvę sunku (9)

„Iki pasaulyje įsivyraus vyrų ir moterų lygybė, tol šioje srityje bus ką veikti“, – neabejoja „Swedbank“ Lietuvoje valdybos pirmininkė Dovilė Grigienė (40 m.). Ji visiškai tikra, kad lygios galimybės komandoje įžiebia kūrybiškumo ugnį, kuria ypatingą darbo aplinką, dėl to pasiekiama daug geresnių rezultatų. Į vyrų bankininkų pasaulį įsiveržusi Dovilė įsitikino, kad lyderystė turi prasmę. Lyderiai formuoja visuomenę ir visų mūsų ateitį.

Agnė Gilytė: vaikai geriausiai patikrina santykių tvirtumą (1)

Sekti stilistę Agnę Gilytę (33 m.) – nelengva užduotis, nes tradicinis ištekėjusios ir vaikų turinčios moters scenarijus darbas–namai šiuo atveju neveikia. Jos dienos prasideda panašiai, bet anaiptol nėra panašios. Gal ir gerai, nes Agnė tikina, kad rutina ją žudo, o mes juk norime matyti ją gyvą?

Sudėtingą operaciją patyręs K. Smoriginas: labiausiai gaila būtų anūkus palikti (13)

„Sugijau kaip šuva. Dirbu pilna koja“, – šypsosi roko operos „Jūratė ir Kastytis“ režisierius ir aktorius Kostas Smoriginas (64 m.) su kolegomis besirengiantis legendines roko operos atsisveikinimo turui po Lietuvos miestus.

Režisierius A. Blaževičius: manau, dirbant atominėje elektrinėje patiriama mažiau streso, nei kuriant filmą (2)

Vilnietis kino režisierius Andrius Blaževičius (32 m.) – parankus pašnekovas: atviras, kalba paprastai, bet turi ką pasakyti.

„Scanoramos“ atidarymo šventėje - būrys kino mylėtojų (nuotraukų albumas)

Ketvirtadienio vakarą vyko Europos šalių kino forumo „Scanorama“ atidarymo šventė. Šiemet didžiausias rudens kino festivalis pasitiko kaip reta gausia festivalio programa, kurią šventinį vakarą atidarė intelektualaus britiško humoro juosta „Vakarėlis“.

Gatvės medžiotoju tituluojamas fotografas V. Alesius: mes vis dar labai bijome nepaklusti standartams (2)

Kartais atrodo, kad jis mus visus stebi. Vidutinio amžiaus vyras žilstelėjusiais smilkiniais su fotoaparatu rankoje. Germanistas, vertėjas, o laisvalaikiu fotografas Vincas Alesius (45 m.) lyg karoliukus veria Vilniaus kasdienybės akimirkas. Tos akimirkos labai skirtingos – nuo tviskančių gatvės podiumų iki beviltiškų stoties rajono šaligatvių.

E. Umbrasaitė: Prancūzijoje supratau, kad šokoladas, nauja suknelė ar jaunas meilužis – ne nuodėmė (13)

Žurnalistė ir rašytoja Erika Umbrasaitė antradienio vakarą Vilniaus galerijoje „Vartai“ pristatė naują, leidyklos „Alma littera“ išleistą knygą „Prancūzija Mon amour“. Renginį moderavo žurnalo ir portalo „Moteris“ vyriausioji redaktorė Gražina Michnevičiūtė.

A. Saladžienė: visgi dar daug porų vadovaujasi mąstymu, jog svarbiausia, kad vyras padarytų karjerą (2)

„Mūsų organizacijoje vadovų žvaigždžių nerasite. Čia vadovas turi būti vienas iš komandos, pasiraitoti rankoves ir kartu su ja siekti rezultato, visuomet būti per žingsnį priekyje ir drąsiai, su didele energija burti komandą judėti pirmyn“, – įsitikinusi Arminta Saladžienė (43 m.), pasaulinės finansinių paslaugų ir technologijų lyderės „Nasdaq“ vertybinių popierių paslaugų vadovė, viceprezidentė.