4 faktai iš prancūzų rašytojo Alexandre‘o Dumas gyvenimo: palaidūnas, gurmanas ir aiškiaregis

 (7)
1802 metų liepos 24 d. gimė skaitomiausias pasaulyje prancūzų rašytojas Alexandre‘as Dumas. Per savo audringą gyvenimą A. Dumas spėjo parašyti ir išleisti daugiau nei 500 tomų įvairių žanrų kūrinių.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vien tik rašytojo memuarai sudaro 22 tomus. Atrinkome keturis autoriaus, parašiusio šimtus romanų, kurie tapo pasaulio kultūrinio paveldo dalimi, gyvenimo faktus.

Baisus išlaidūnas

Šlovė A. Dumas aplankė gana anksti. Jo pjesės, straipsniai, romanai greitai užkariavo auditoriją. Kartu su sėkme autorių užplūdo ir dideli pinigai. Vis dėlto nepaisant apsukrumo, pinigų ilgai išlaikyti jis nesugebėdavo. Jis mėgo gyventi plačiai. Iki gyvenimo pabaigos jis iššvaistė savo pasakiškus turtus, kuriuos susikrovė iš knygų, ir tapo kone skurdžiumi.

4 faktai iš prancūzų rašytojo Alexandre‘o Dumas gyvenimo: palaidūnas, gurmanas ir aiškiaregis
© Vida Press

Nepasotinamas meilužis

Apie A. Dumas temperamentą Paryžiuje buvo pasakojamos legendos. Tikslaus rašytojo meilužių skaičiaus nepavyko nustatyti net patiems kruopščiausiems biografams. Vienų duomenimis, jis turėjo 350 meilužių, kitų – daugiau nei 500. Pats rašytojas taip komentavo savo meilės nuotykius: „Kalbama apie mano „afrikietiškas aistras“, bet daug meilužių aš turiu tik iš filantropinių paskatų: jei turėčiau tik vieną meilužę, ji mirtų jau po savaitės!“ Nenuostabu, kad tikslaus savo nesantuokinių vaikų skaičiaus nežinojo net pats A. Dumas.

Apsirijėlis ir kulinaras

A. Dumas ne šiaip mėgo skaniai pavalgyti, jis šlovino maistą kaip kultą. Šiais laikais jam būtų diagnozuota priklausomybė nuo maisto. Beje, ši priklausomybė turėjo ir teigiamą pusę: A. Dumas puikiai gamino ir parašė vieną garsiausių kulinarinių knygų pasaulyje. Jis visą gyvenimą kolekcionavo receptus. Būdamas Kaukaze jis paragavo šašlykų ir jo dėka apie šį patiekalą sužinojo visa Prancūzija.

4 faktai iš prancūzų rašytojo Alexandre‘o Dumas gyvenimo: palaidūnas, gurmanas ir aiškiaregis
© Vida Press

Mistikas ir aiškiaregys

Be moterų ir maisto A. Dumas domino spiritizmo seansai ir mistika. Įdomu tai, kad jis ir pats išpranašavo kai kuriuos dalykus. 1858 m. lapkritį A. Dumas parašė, kad Rusijoje įvyks revoliucija, Lenkija ir Suomija atsiskirs, o iš emigracijos sugrįš genialus tremtinys, kuris įkurs federacinę respubliką. Taip pat A. Dumas praktiškai išpranašavo savo mirtį romane „Grafas Montekristas“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

5 būdai, kuriais princas Harry ir Meghan Markle per savo vestuves pagerbė princesę Dianą

Princo Harry ir Meghan Markle vestuvės į istoriją įeis kaip viena didžiausių šio dešimtmečio karališkųjų švenčių. Nieko keisto, kad svarbiausią savo gyvenimo dieną princas rado ne vieną būdą paminėti savo velionės mamos atminimą.

Kensingtono rūmai: nuspręsta, kas vietoj tėvo prie altoriaus lydės Meghan Markle

M. Markle tėvas Thomas dėl širdies operacijos negalės dalyvauti vestuvėse ir lydėti dukters prie altoriaus.

Gabriele d‘Annunzio: italų rašytojas, diktatorius, suvedžiotojas, kuriam priskaičiuojama iki 4 tūkstančių meilužių (1)

„Il Vate.“ Pranašas, tautos dainius, vizionierius. Taip Gabriele‘ę d‘Annunzio (1863–1938 m.) vadino italai. Greta rikiuojasi ir kiti apibūdinimai: rašytojas, politikas, karo didvyris, diktatorius, fašizmo ideologas, rafinuotas suvedžiotojas ir dekadentizmo simbolis. Socialinių vaidmenų, titulų ir epitetų gausa liudija mažų mažiausiai tai, kad d‘Annunzio buvo intriguojanti asmenybė.

Po pasaulį besibastanti Viktoro Gerulaičio dukra Eglė: keliauti viena nebijojau ir nebijau

Kai pirmą kartą į rankas pakliuvo žinomo muzikologo Viktoro Gerulaičio dukros Eglės Gerulaitytės (33 m.) „Bastūnės liudijimai“ su pačia autore neįprasta šukuosena ant viršelio, į galvą atėjo vienintelis žodis – drąsu. Visgi pradėjusi skaityti knygą supratau, kad tai – tik smulkmena. Drąsu buvo keliauti vienai motociklu po Pietų Amerikos šalis nemokant gerai važiuoti, neturint modernių žemėlapių ir pinigų susimokėti už sočią vakarienę bei viešbučius.

Neuromokslininkė Urtė Neniškytė: namo grįžau su dukra ir su paveikslu

Viskas prasidėjo nuo racionalaus sprendimo: svetainės sienai reikia paveikslo. Šis pasakojimas – ne nuotykis ir ne meilės istorija. Vis dėlto Vytenio Lingio paveikslo „Kalnai“ (2016 m.) atsiradimas neuromokslininkės Urtės Neniškytės namuose neapsiėjo be sutapimų ir naujų potyrių.

Jūroje žmonos netekęs Romualdas Požerskis: mačiau jos akis, bet kitą akimirką dingo ir neberadau

Garsus fotomenininkas, iš jūros ištraukęs skęstančias anūkes, žmonos išgelbėti nebespėjo.

Melania Trump pateko į ligoninę

JAV pirmajai poniai Melaniai Trump buvo atlikta inkstų operacija.

Jonas Öhmanas: tie, kurie teigia nieko nebijantys, meluoja. Visi ko nors bijo (2)

Joną Öhmaną (52 m.) kažkas neseniai pavadino žinomiausiu švedu Lietuvoje ir populiariausiu lietuviu Ukrainoje. Šį žmogų būtų labai sunku įsprausti į vieną apibrėžimą. Jis Upsalos universitete studijavo teologiją ir filologiją, atvažiavęs į Lietuvą ėmė tyrinėti pokarį ir kurti apie tai dokumentinius filmus, dabar važinėja į Ukrainą pilnomis dėžėmis. Vienos jų – vaikams, kitos – snaiperiams.

Vienuolis Kęstutis Marčiulynas: pinigai gali sugadinti net ir patį dvasingiausią žmogų (1)

Visada tikėjau, jog nuoširdus pokalbis su kitu žmogumi gydo – pokalbis apie gyvenimo patirtis, pamatytus stebuklus ir išgyventus skausmus, paslėptas ar visiems suprantamas, tačiau sunkiai įgyvendinamas gyvenimo tiesas.

Dailininkė Gia Ram: turbūt dėl to ir tapau nuogas moteris, nes jos – be kaukių (2)

Viena ryškiausių jaunos kartos Lietuvos tapytojų Gia Ram, atrodo, alsuoja laisvę. Drąsi menininkė netelpa į jokius rėmus – „jie tik mūsų galvose“, sako ji. Nepabijojusi mesti mokslų dailės akademijoje, Gia pati atrado savo kelią, surengė sėkmingas parodas ir vėl pristato naujus darbus, persmelktus spalvų ir slapto palinkėjimo – išdrįsti būti savimi.