4 faktai iš prancūzų rašytojo Alexandre‘o Dumas gyvenimo: palaidūnas, gurmanas ir aiškiaregis

 (7)
1802 metų liepos 24 d. gimė skaitomiausias pasaulyje prancūzų rašytojas Alexandre‘as Dumas. Per savo audringą gyvenimą A. Dumas spėjo parašyti ir išleisti daugiau nei 500 tomų įvairių žanrų kūrinių.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vien tik rašytojo memuarai sudaro 22 tomus. Atrinkome keturis autoriaus, parašiusio šimtus romanų, kurie tapo pasaulio kultūrinio paveldo dalimi, gyvenimo faktus.

Baisus išlaidūnas

Šlovė A. Dumas aplankė gana anksti. Jo pjesės, straipsniai, romanai greitai užkariavo auditoriją. Kartu su sėkme autorių užplūdo ir dideli pinigai. Vis dėlto nepaisant apsukrumo, pinigų ilgai išlaikyti jis nesugebėdavo. Jis mėgo gyventi plačiai. Iki gyvenimo pabaigos jis iššvaistė savo pasakiškus turtus, kuriuos susikrovė iš knygų, ir tapo kone skurdžiumi.

4 faktai iš prancūzų rašytojo Alexandre‘o Dumas gyvenimo: palaidūnas, gurmanas ir aiškiaregis
© Vida Press

Nepasotinamas meilužis

Apie A. Dumas temperamentą Paryžiuje buvo pasakojamos legendos. Tikslaus rašytojo meilužių skaičiaus nepavyko nustatyti net patiems kruopščiausiems biografams. Vienų duomenimis, jis turėjo 350 meilužių, kitų – daugiau nei 500. Pats rašytojas taip komentavo savo meilės nuotykius: „Kalbama apie mano „afrikietiškas aistras“, bet daug meilužių aš turiu tik iš filantropinių paskatų: jei turėčiau tik vieną meilužę, ji mirtų jau po savaitės!“ Nenuostabu, kad tikslaus savo nesantuokinių vaikų skaičiaus nežinojo net pats A. Dumas.

Apsirijėlis ir kulinaras

A. Dumas ne šiaip mėgo skaniai pavalgyti, jis šlovino maistą kaip kultą. Šiais laikais jam būtų diagnozuota priklausomybė nuo maisto. Beje, ši priklausomybė turėjo ir teigiamą pusę: A. Dumas puikiai gamino ir parašė vieną garsiausių kulinarinių knygų pasaulyje. Jis visą gyvenimą kolekcionavo receptus. Būdamas Kaukaze jis paragavo šašlykų ir jo dėka apie šį patiekalą sužinojo visa Prancūzija.

4 faktai iš prancūzų rašytojo Alexandre‘o Dumas gyvenimo: palaidūnas, gurmanas ir aiškiaregis
© Vida Press

Mistikas ir aiškiaregys

Be moterų ir maisto A. Dumas domino spiritizmo seansai ir mistika. Įdomu tai, kad jis ir pats išpranašavo kai kuriuos dalykus. 1858 m. lapkritį A. Dumas parašė, kad Rusijoje įvyks revoliucija, Lenkija ir Suomija atsiskirs, o iš emigracijos sugrįš genialus tremtinys, kuris įkurs federacinę respubliką. Taip pat A. Dumas praktiškai išpranašavo savo mirtį romane „Grafas Montekristas“.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Regimantas Adomaitis: jau nebevaikštau į teatrą, užsiimu kulinarija (17)

„Scanoramoje“ aktorius pristatė prieš 50 metų sukurtą lietuvišką filmą „Suaugusių žmonių žaidimai“, kuriame jis atliko lovelaso vaidmenį.

Vėlyva motinystė? Kodėl gi ne – žvaigždės, susilaukusios vaikų po 40-ies (9)

Šiuolaikinės moters gyvenime nuolat iškyla pasirinkimo dilemos. Karjera ir šeima konkuruoja dėl pirmaplanio vaidmens. Vis dėlto daugelis moterų nemato problemų planuodamos savo gyvenimą: sukūrusios sėkmingą karjerą pasineria į vėlyvą motinystę.

Žmogaus teisių aktyvistė E. Pizzey: man liko nedaug laiko, bet dar labai norėčiau pamatyti feminizmo žlugimą (108)

Pirmosios pasaulyje moterų prieglaudos įkūrėjai rašytojai, žmogaus teisių aktyvistei Erin Pizzey teko sulaukti grasinimų mirtimi, judėti su policijos apsauga ir netgi emigruoti, tačiau ji niekada neatsižadėjo savo įsitikinimų. Šią legendinę asmenybę pakalbino žurnalistė Jolanta Miškinytė.

Į Lietuvą grįžusi D. Grigienė: Amerikoje lietuvybę išlaikyti būtų buvę sunku (10)

„Iki pasaulyje įsivyraus vyrų ir moterų lygybė, tol šioje srityje bus ką veikti“, – neabejoja „Swedbank“ Lietuvoje valdybos pirmininkė Dovilė Grigienė (40 m.). Ji visiškai tikra, kad lygios galimybės komandoje įžiebia kūrybiškumo ugnį, kuria ypatingą darbo aplinką, dėl to pasiekiama daug geresnių rezultatų. Į vyrų bankininkų pasaulį įsiveržusi Dovilė įsitikino, kad lyderystė turi prasmę. Lyderiai formuoja visuomenę ir visų mūsų ateitį.

Agnė Gilytė: vaikai geriausiai patikrina santykių tvirtumą (2)

Sekti stilistę Agnę Gilytę (33 m.) – nelengva užduotis, nes tradicinis ištekėjusios ir vaikų turinčios moters scenarijus darbas–namai šiuo atveju neveikia. Jos dienos prasideda panašiai, bet anaiptol nėra panašios. Gal ir gerai, nes Agnė tikina, kad rutina ją žudo, o mes juk norime matyti ją gyvą?

Sudėtingą operaciją patyręs K. Smoriginas: labiausiai gaila būtų anūkus palikti (13)

„Sugijau kaip šuva. Dirbu pilna koja“, – šypsosi roko operos „Jūratė ir Kastytis“ režisierius ir aktorius Kostas Smoriginas (64 m.) su kolegomis besirengiantis legendines roko operos atsisveikinimo turui po Lietuvos miestus.

Režisierius A. Blaževičius: manau, dirbant atominėje elektrinėje patiriama mažiau streso, nei kuriant filmą (2)

Vilnietis kino režisierius Andrius Blaževičius (32 m.) – parankus pašnekovas: atviras, kalba paprastai, bet turi ką pasakyti.

„Scanoramos“ atidarymo šventėje - būrys kino mylėtojų (nuotraukų albumas)

Ketvirtadienio vakarą vyko Europos šalių kino forumo „Scanorama“ atidarymo šventė. Šiemet didžiausias rudens kino festivalis pasitiko kaip reta gausia festivalio programa, kurią šventinį vakarą atidarė intelektualaus britiško humoro juosta „Vakarėlis“.

Gatvės medžiotoju tituluojamas fotografas V. Alesius: mes vis dar labai bijome nepaklusti standartams (2)

Kartais atrodo, kad jis mus visus stebi. Vidutinio amžiaus vyras žilstelėjusiais smilkiniais su fotoaparatu rankoje. Germanistas, vertėjas, o laisvalaikiu fotografas Vincas Alesius (45 m.) lyg karoliukus veria Vilniaus kasdienybės akimirkas. Tos akimirkos labai skirtingos – nuo tviskančių gatvės podiumų iki beviltiškų stoties rajono šaligatvių.

E. Umbrasaitė: Prancūzijoje supratau, kad šokoladas, nauja suknelė ar jaunas meilužis – ne nuodėmė (13)

Žurnalistė ir rašytoja Erika Umbrasaitė antradienio vakarą Vilniaus galerijoje „Vartai“ pristatė naują, leidyklos „Alma littera“ išleistą knygą „Prancūzija Mon amour“. Renginį moderavo žurnalo ir portalo „Moteris“ vyriausioji redaktorė Gražina Michnevičiūtė.