4 faktai iš prancūzų rašytojo Alexandre‘o Dumas gyvenimo: palaidūnas, gurmanas ir aiškiaregis

 (7)
1802 metų liepos 24 d. gimė skaitomiausias pasaulyje prancūzų rašytojas Alexandre‘as Dumas. Per savo audringą gyvenimą A. Dumas spėjo parašyti ir išleisti daugiau nei 500 tomų įvairių žanrų kūrinių.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vien tik rašytojo memuarai sudaro 22 tomus. Atrinkome keturis autoriaus, parašiusio šimtus romanų, kurie tapo pasaulio kultūrinio paveldo dalimi, gyvenimo faktus.

Baisus išlaidūnas

Šlovė A. Dumas aplankė gana anksti. Jo pjesės, straipsniai, romanai greitai užkariavo auditoriją. Kartu su sėkme autorių užplūdo ir dideli pinigai. Vis dėlto nepaisant apsukrumo, pinigų ilgai išlaikyti jis nesugebėdavo. Jis mėgo gyventi plačiai. Iki gyvenimo pabaigos jis iššvaistė savo pasakiškus turtus, kuriuos susikrovė iš knygų, ir tapo kone skurdžiumi.

4 faktai iš prancūzų rašytojo Alexandre‘o Dumas gyvenimo: palaidūnas, gurmanas ir aiškiaregis
© Vida Press

Nepasotinamas meilužis

Apie A. Dumas temperamentą Paryžiuje buvo pasakojamos legendos. Tikslaus rašytojo meilužių skaičiaus nepavyko nustatyti net patiems kruopščiausiems biografams. Vienų duomenimis, jis turėjo 350 meilužių, kitų – daugiau nei 500. Pats rašytojas taip komentavo savo meilės nuotykius: „Kalbama apie mano „afrikietiškas aistras“, bet daug meilužių aš turiu tik iš filantropinių paskatų: jei turėčiau tik vieną meilužę, ji mirtų jau po savaitės!“ Nenuostabu, kad tikslaus savo nesantuokinių vaikų skaičiaus nežinojo net pats A. Dumas.

Apsirijėlis ir kulinaras

A. Dumas ne šiaip mėgo skaniai pavalgyti, jis šlovino maistą kaip kultą. Šiais laikais jam būtų diagnozuota priklausomybė nuo maisto. Beje, ši priklausomybė turėjo ir teigiamą pusę: A. Dumas puikiai gamino ir parašė vieną garsiausių kulinarinių knygų pasaulyje. Jis visą gyvenimą kolekcionavo receptus. Būdamas Kaukaze jis paragavo šašlykų ir jo dėka apie šį patiekalą sužinojo visa Prancūzija.

4 faktai iš prancūzų rašytojo Alexandre‘o Dumas gyvenimo: palaidūnas, gurmanas ir aiškiaregis
© Vida Press

Mistikas ir aiškiaregys

Be moterų ir maisto A. Dumas domino spiritizmo seansai ir mistika. Įdomu tai, kad jis ir pats išpranašavo kai kuriuos dalykus. 1858 m. lapkritį A. Dumas parašė, kad Rusijoje įvyks revoliucija, Lenkija ir Suomija atsiskirs, o iš emigracijos sugrįš genialus tremtinys, kuris įkurs federacinę respubliką. Taip pat A. Dumas praktiškai išpranašavo savo mirtį romane „Grafas Montekristas“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Tatjana Lavrinovič: niekada per daug negalvojau apie grožį

Šiluma, ramybė ir užsispyrimas – šiais trimis žodžiais galima apibūdinti Tatjaną Lavrinovič. Tatjana pasakoja, iš kur šias savybes paveldėjo bei atskleidžia ne tik išorinį, bet ir vidinį savo grožį.

Astrologė Vaiva Budraitytė: svarbiausi šiemet bus meilės reikalai

Atėjus naujiems metams daugelis ima spėlioti, ką jie atneš – ar bus palankūs finansiškai, ar nesirgsime, kaip seksis meilės ir šeimyniniuose reikaluose.

Ieva Zasimauskaitė: esu ne kartą pagalvojusi, kad noriu nutraukti gyvenimą

Kada ir kaip prasidėjo atlikėjos Ievos Zasimauskaitės kritimas ir kilimas? Kas ją privertė dėlioti naujus prioritetus, kitaip pažvelgti į gyvenimą?

28 metus su žmona gyvenantis Andrius Kaniava žino ilgalaikės santuokos paslaptį

Aktorius, režisierius, bardas Andrius Kaniava neseniai nusipirko laikrodį. Užsisegė jį ant rankos ir vis žvilgčioja - ar tikrai nevėluoja.

Scenografė Virginija Idzelytė: tai visiškai nemoteriška specialybė + VIDEO

Lietuvos teatro sąjunga pristato tęstinį video projektą Teatro elitas apie žymiausius ir svarbiausius vyresnės kartos teatro menininkus.

Deivydas Zvonkus: atsiradus vaikams teko smarkiai pakoreguoti ir asmeninį, ir profesinį gyvenimą (1)

Vienas populiariausių šalyje muzikos prodiuserių Deivydas Zvonkus – itin geidžiamas daugelyje muzikinių televizijos projektų. Žinomas vyras neslepia, jog šeimoje atsiradus dvyniams Kornelijai ir Donatui, teko smarkiai pakoreguoti ne tik asmeninį, bet ir profesinį gyvenimą.

Nomeda Marčėnaitė: vyrą susirasti lengva, tačiau tokį kaip Vytas – sunku (6)

Penkerius metus į pasimatymus vaikštantys Nomeda Marčėnaitė ir Vytas Palavinskas leisis į metus truksiančią kelionę aplink pasaulį.

Erika Umbrasaitė: metas steigti gundymo mokyklas vyrams (5)

Panašu, kad Prancūzijoje prasidėjo ne tik lyčių karas, bet ir karas tarp moterų intelektualių.

Katažina Zvonkuvienė mano, kad vaikus maitinit vegetariškai – pavojinga (1)

Pastarosiomis savaitėmis žiniasklaidoje ir viešojoje erdvėje netyla diskusijos apie tai, kaip sveikiausia maitinti vaikus jiems nepakenkiant.