4 faktai iš prancūzų rašytojo Alexandre‘o Dumas gyvenimo: palaidūnas, gurmanas ir aiškiaregis

 (7)
1802 metų liepos 24 d. gimė skaitomiausias pasaulyje prancūzų rašytojas Alexandre‘as Dumas. Per savo audringą gyvenimą A. Dumas spėjo parašyti ir išleisti daugiau nei 500 tomų įvairių žanrų kūrinių.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vien tik rašytojo memuarai sudaro 22 tomus. Atrinkome keturis autoriaus, parašiusio šimtus romanų, kurie tapo pasaulio kultūrinio paveldo dalimi, gyvenimo faktus.

Baisus išlaidūnas

Šlovė A. Dumas aplankė gana anksti. Jo pjesės, straipsniai, romanai greitai užkariavo auditoriją. Kartu su sėkme autorių užplūdo ir dideli pinigai. Vis dėlto nepaisant apsukrumo, pinigų ilgai išlaikyti jis nesugebėdavo. Jis mėgo gyventi plačiai. Iki gyvenimo pabaigos jis iššvaistė savo pasakiškus turtus, kuriuos susikrovė iš knygų, ir tapo kone skurdžiumi.

4 faktai iš prancūzų rašytojo Alexandre‘o Dumas gyvenimo: palaidūnas, gurmanas ir aiškiaregis
© Vida Press

Nepasotinamas meilužis

Apie A. Dumas temperamentą Paryžiuje buvo pasakojamos legendos. Tikslaus rašytojo meilužių skaičiaus nepavyko nustatyti net patiems kruopščiausiems biografams. Vienų duomenimis, jis turėjo 350 meilužių, kitų – daugiau nei 500. Pats rašytojas taip komentavo savo meilės nuotykius: „Kalbama apie mano „afrikietiškas aistras“, bet daug meilužių aš turiu tik iš filantropinių paskatų: jei turėčiau tik vieną meilužę, ji mirtų jau po savaitės!“ Nenuostabu, kad tikslaus savo nesantuokinių vaikų skaičiaus nežinojo net pats A. Dumas.

Apsirijėlis ir kulinaras

A. Dumas ne šiaip mėgo skaniai pavalgyti, jis šlovino maistą kaip kultą. Šiais laikais jam būtų diagnozuota priklausomybė nuo maisto. Beje, ši priklausomybė turėjo ir teigiamą pusę: A. Dumas puikiai gamino ir parašė vieną garsiausių kulinarinių knygų pasaulyje. Jis visą gyvenimą kolekcionavo receptus. Būdamas Kaukaze jis paragavo šašlykų ir jo dėka apie šį patiekalą sužinojo visa Prancūzija.

4 faktai iš prancūzų rašytojo Alexandre‘o Dumas gyvenimo: palaidūnas, gurmanas ir aiškiaregis
© Vida Press

Mistikas ir aiškiaregys

Be moterų ir maisto A. Dumas domino spiritizmo seansai ir mistika. Įdomu tai, kad jis ir pats išpranašavo kai kuriuos dalykus. 1858 m. lapkritį A. Dumas parašė, kad Rusijoje įvyks revoliucija, Lenkija ir Suomija atsiskirs, o iš emigracijos sugrįš genialus tremtinys, kuris įkurs federacinę respubliką. Taip pat A. Dumas praktiškai išpranašavo savo mirtį romane „Grafas Montekristas“.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Dovilės Bilkštienės vieno paveikslo paroda daugeliui atėmė žadą

Dovilės paveikslas iššaukė ne tik karštus meno gerbėjų, bet ir socialinės erdvės tyrinėtojų, filosofų ginčus.

Po filmo „Šventasis“ premjeros – neįprasti vertinimai

Lietuvių kino akademijos apdovanojimuose geriausiu metų filmu pripažintas filmas „Šventasis“, apkeliavęs keliolika užsienio festivalių, rugsėjo 19 d. pristatytas ir Lietuvos žiūrovams.

Režisierė R. Rakauskaitė: dokumentinio kino variklis – žmonių istorijos

Režisierės Ramunės Rakauskaitės dėmesį traukia tie, kurie skiriasi iš minios.

Dėl filmo režisierius laidotuvių biure atliko "stažuotę": ką jis ten pamatė?

Į darbo ir migracijos temas filmo "Kalabrija” režisieriaus Pierre‘as-François Sauteras žvelgia laidotuvių, o tiksliau - repatriacijos kontekste. Jis ilgai ieškojo gyvų bei mirusių filmo herojų ir, galima sakyti, laidotuvių biure atliko tam tikrą stažuotę. Apie kamerų valdymą gulint greta karsto, žmogaus vienatvės klausimą ir romų dainas - netrumpoje filmo kūrimo istorijoje.

Vytautas Ališauskas: turiu savo versiją to, kas iš tiesų pavaizduota šiame kūrinyje

Henriko Natalevičiaus paveikslas „Iškyla į gamtą“ – neįkyrus, tačiau labai įdomus pašnekovas. Ne veltui jau daugiau nei dešimt metų jis užima pagrindinę vietą ant sienos diplomato, filosofo, istoriko Vytauto Ališausko namuose.

Kunigas Ričardas Doveika: taip, aš mylėjau moterį (9)

Andrius Mamontovas, Džordana Butkutė, Ričardas Doveika ir kiti atskleis, kaip tapti pačiais geriausiais ir kokia visuotinio pripažinimo kaina.

Neįtikėtinai atvira aktoriaus M. Repšio išpažintis: daug mąsčiau apie mirtį (15)

„Aš nemiegojau dešimt metų. Aš nieko nedariau, nes maniau, kad visiems taip yra. Juk mano darbe daug streso ir įtampos. Tada pradėjo į galvą lįsti blogos mintys,“ – atvirai prisipažįsta žinomas aktorius Marius Repšys.

Plastikos chirurgas Darius Radzevičius: žmona yra mano sąžinė (7)

Plastinės chirurgijos chirurgas m. dr. Darius Radzevičius (49 m.) įsitikinęs, kad geriausia grožio operacija yra ta, kurios nesimato.

Kodėl Vytautas Didysis pas žmoną skubėdavo lyg akis išdegęs? (64)

Lietuvos didžiojo kunigaikščio pirmoji žmona Ona suvaidino svarbų vaidmenį Vytauto gyvenimo istorijoje. Labiausiai pagarsėjo Lietuvos metraščiuose užfiksuotas pasakojimas, kaip jos pagalba Vytautas 1382 m. pabėgo iš Jogailos nelaisvės.

Edgaras Montvidas: profesinės aukštumos išmokė mylėti gyvenimo paprastumą

Tenoras Edgaras Montvidas – viena didžiausių Lietuvos operos žvaigždžių pasaulyje. Beveik du dešimtmečiai darbo žymiausiose scenose neatėmė ypatingos jo skleidžiamos šilumos ir jaukaus paprastumo.