Katažina Zvonkuvienė: jaučiausi negraži, nevykusi, blogesnė už kitus

 (5)
„Nors buvau labai laimingas, artimųjų meilės apsuptas vaikas, tačiau iš vaikystės vis dėlto geriausiai prisimenu ne tėvų ir artimųjų meilę, o baisias, labai skausmingas patyčias, mane lydėjusias mokykloje“, – pokalbį pradeda žinoma dainininkė, beveik pusantrų metų dvynukų Donato ir Kornelijos mama Katažina Zvonkuvienė.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

„Jaučiausi kitokia – pravardžiuojama, negraži, nevykusi, blogesnė už kitus. Tačiau, žiūrint iš laiko perspektyvos, jei ne tos žiaurios patyčios, šiandien tikrai nebūčiau tuo, kas esu. Esu be galo tikintis žmogus ir žinau, kad Dievas sunkiausius išbandymus siunčia tik tiems, kurie sugeba juos pakelti. Man vaikystėje tai nuolat kartojo tėvai, tačiau prireikė nemažai laiko, kad tai įsisąmoninčiau. Šis suvokimas atėjo kartu su branda. Išgyventos skausminga patirtis mane sustiprino, išugdė mano užsispyrimą, tikėjimą Dievu ir savo jėgomis. Vėliau, būtent dėl šių mane sustiprinusių savybių, gyvenime daug pasiekiau ir labai dėkoju tėvams, kad mane visada palaikė“, – pasakoja Katažina.

Moteris pripažįsta, kad sulaukusi savo vaikų, bendraudama su jais, iš naujo permąstė ir įvertino savo santykį su tėvais. „Juk savo vaikams stengiamės duoti geriausia, ką gavome iš savųjų arba atvirkščiai – stengiamės nekartoti savo tėvų klaidų“, – samprotauja. – Aš dėkoju savo tėvams, kad netapau taip vadinamo auksinio jaunimo atstove. Man baisu matyti, kaip kai kurie šiuolaikiniai vaikai bei jaunuoliai elgiasi ar bendrauja su aplinkiniais – mano esą pasaulio centras, įsivaizduoja, kad viskas sukasi aplink juos.“

Katažina Zvonkuvienė: jaučiausi negraži, nevykusi, blogesnė už kitus
© Asmeninio albumo nuotr.

„Mano tikslas, kad mūsų su Deivydu vaikai būtų dori žmonės, tai yra svarbiausia, – sako Katažina. – Kad būtų tikintys, garbingi, kuklūs, kultūringi, mandagūs, gerbtų tėvus ir aplinkinius, kad būtų atsakingi už savo žodžius ir veiksmus, kad jokiais būdais nemanipuliuotų tėvų žinomumu, kad gerbtų šeimos ir savo šalies tradicijas. Tikrai nesieksiu, kad jiems būtų viskas „padėta ant lėkštutės““, – užtikrintai kalba žinoma moteris.

Visų šių dalykų vaikai pirmiausia mokosi šeimoje, tad, pasak Katažinos, svarbu, kad vaikai turėtų į ką lygiuotis. „Tėvai vaikams yra veidrodis – noriu juo būti savo vaikams“, – pripažįsta. Juk vaikai mato ir girdi, kaip elgiesi, kaip bendrauji su kitais žmonėmis, su savo tėvais.

„Žinoma, negali būti 100 procentų tikras, kad tau pavyks, kad vaikai seks būtent tavo pavyzdžiu, tačiau reikia stengtis. Dabar esu tikra, kad mūsų vaikai mato gerus pavyzdžius – Deivydo ir mano šeimos vertybės puikiai sutampa, o, kalbant apie draugus, jie savaime tarsi „išsirūšiuoja“ – atkrenta tie, su kuriais mums nelabai pakeliui bei lieka tie, kuriuos labiausiai mylime, su kuriais dalijamės bendromis vertybėmis. Tad ir šių draugų bei jų vaikų įtaka mūsų dvynukams bus neabejotinai teigiama“, – pasakoja Katažina.

„Pasitaiko atvejų, kad net ir šauniausių tėvų vaikai pasuka klystkeliais, tačiau stengiuosi, kad mūsų mažyliai aplink turėtų vien gerus pavyzdžius“, – ryžtingai pokalbį baigia Katažina Zvonkuvienė. Daugiau įdomių istorijų bei naudingų patarimų išgirsite didžiojo „Gelbėkit vaikus“ paramos koncerto „Už vaikystę“ metu kovo 16 d. per LNK televiziją.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vaikas

Psichologų pastebėjimai apie tai, kas nutinka, kai vaikas yra nuolat lyginamas su kitais

Tėvų ir pedagogų nuomonės, kaip vertinti moksleivių mokymosi rezultatus, išsiskiria ir sukelia nemažai aistrų.

Grupė „Biplan“ gros, kad sergančiųjų išsėtine skleroze vaikai galėtų stovyklauti

Kovo 21 d. grupė Biplan kartu su Vilniaus išsėtinės sklerozės draugija Feniksai kviečia į nemokamą koncertą, kuris vyks klube „Legendos” (Vilnius, Kalvarijų g. 85).

Tyrimai įrodė, kas padeda įveikti egzemą (2)

Dažnai žmonės, turintys odos problemų, vengia dėvėti vilnonius drabužius, nes yra įsitikinę, kad vilna sukels dar daugiau nemalonų kaip paraudimą ar niežėjimą. Tačiau naujausi tyrimai skelbia gerą žinią tiems, kurie turi ypač jautrią odą ir serga egzema. Pasirodo, kad merino vilna kaip pirmo sluoksnio drabužis gydo ir ramina sudirgusią odą.

Ruošiant vaiką mokyklai yra svarbesnių dalykų už raides ir skaičius

Būsimųjų pirmokų ir priešmokyklinukų tėvai, galvodami apie pasiruošimą mokyklai, neretai daugiausia dėmesio skiria raidžių ir skaičių pažinimui, nerimauja, ar vaikas turi išmokti skaityti, atlikti sudėties ir atimties veiksmus dar prieš pirmąją klasę.

„Vaikų svajonės“ plečia veiklą: pagalbos kreipiasi į svajonių pildytojus

Prieš aštuonerius metus projektas „Vaikų svajonės“ startavo su 300 svajonių Vilniaus regione – 2017 m. jų visoje Lietuvoje išpildyta net 18 tūkst. Projekto organizatoriai tikina apie tokią sėkmę ir projekto plėtrą pradžioje net nesvajoję ir atskleidžia projekto ateities planus: „Svajones pildyti norime visus metus!”

Katažina Zvonkuvienė: jaučiausi negraži, nevykusi, blogesnė už kitus (5)

„Nors buvau labai laimingas, artimųjų meilės apsuptas vaikas, tačiau iš vaikystės vis dėlto geriausiai prisimenu ne tėvų ir artimųjų meilę, o baisias, labai skausmingas patyčias, mane lydėjusias mokykloje“, – pokalbį pradeda žinoma dainininkė, beveik pusantrų metų dvynukų Donato ir Kornelijos mama Katažina Zvonkuvienė.

Kristina Savickytė-Damanskienė: kaip rasti tinkamiausią bendravimo su savo vaiku būdą

Suaugusiųjų elgesys su vaiku didžiąja dalimi formuoja vaiko požiūrį į save ir aplinką, o vaikystės patirtys turi didelės įtakos jau suaugusio žmogaus gyvenimo kokybei.

Neringa Čereškevičienė: kaip išauginti patriotą?

„Kai klausau, ką mokykloje kalba vaikai, man atrodo, kad jie peraugo savo tėvus. O gal jie tik pas mus tokie?” - stebisi pradinės mokyklos „Upė” ir vaikų darželio „Tele Bim Bam” įkūrėja, vis rečiau scenoje pasirodanti Neringa Čereškevičienė.

Šokėja Eglė Straleckaitė: pagimdžiusi galvojau, gal aš kokia blogietė

Eglę Straleckaitę pažįsta visa Lietuva. Garsi šokėja dar būdama mokinė pateko į televiziją ir laimėjo ne vieną TV projektą, ji savo nuoširdumu visada pataikydavo tiesiai į žmonių širdis. O štai visai neseniai atvertė naują gyvenimo lapą – ištekėjo ir sukūrė savo šeimą.

Kiek kiaušinių vaikams rekomenduojama suvalgyti per dieną?

Mitybos specialistai teigia, kad joks kitas produktas neturi tokio organizmui reikalingų medžiagų derinio, kuris stiprina imunitetą ir skatina augimą. Todėl kiaušiniai ypač naudingi vaikystėje ir paauglystėje.