Katažina Zvonkuvienė: jaučiausi negraži, nevykusi, blogesnė už kitus

 (5)
„Nors buvau labai laimingas, artimųjų meilės apsuptas vaikas, tačiau iš vaikystės vis dėlto geriausiai prisimenu ne tėvų ir artimųjų meilę, o baisias, labai skausmingas patyčias, mane lydėjusias mokykloje“, – pokalbį pradeda žinoma dainininkė, beveik pusantrų metų dvynukų Donato ir Kornelijos mama Katažina Zvonkuvienė.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

„Jaučiausi kitokia – pravardžiuojama, negraži, nevykusi, blogesnė už kitus. Tačiau, žiūrint iš laiko perspektyvos, jei ne tos žiaurios patyčios, šiandien tikrai nebūčiau tuo, kas esu. Esu be galo tikintis žmogus ir žinau, kad Dievas sunkiausius išbandymus siunčia tik tiems, kurie sugeba juos pakelti. Man vaikystėje tai nuolat kartojo tėvai, tačiau prireikė nemažai laiko, kad tai įsisąmoninčiau. Šis suvokimas atėjo kartu su branda. Išgyventos skausminga patirtis mane sustiprino, išugdė mano užsispyrimą, tikėjimą Dievu ir savo jėgomis. Vėliau, būtent dėl šių mane sustiprinusių savybių, gyvenime daug pasiekiau ir labai dėkoju tėvams, kad mane visada palaikė“, – pasakoja Katažina.

Moteris pripažįsta, kad sulaukusi savo vaikų, bendraudama su jais, iš naujo permąstė ir įvertino savo santykį su tėvais. „Juk savo vaikams stengiamės duoti geriausia, ką gavome iš savųjų arba atvirkščiai – stengiamės nekartoti savo tėvų klaidų“, – samprotauja. – Aš dėkoju savo tėvams, kad netapau taip vadinamo auksinio jaunimo atstove. Man baisu matyti, kaip kai kurie šiuolaikiniai vaikai bei jaunuoliai elgiasi ar bendrauja su aplinkiniais – mano esą pasaulio centras, įsivaizduoja, kad viskas sukasi aplink juos.“

Katažina Zvonkuvienė: jaučiausi negraži, nevykusi, blogesnė už kitus
© Asmeninio albumo nuotr.

„Mano tikslas, kad mūsų su Deivydu vaikai būtų dori žmonės, tai yra svarbiausia, – sako Katažina. – Kad būtų tikintys, garbingi, kuklūs, kultūringi, mandagūs, gerbtų tėvus ir aplinkinius, kad būtų atsakingi už savo žodžius ir veiksmus, kad jokiais būdais nemanipuliuotų tėvų žinomumu, kad gerbtų šeimos ir savo šalies tradicijas. Tikrai nesieksiu, kad jiems būtų viskas „padėta ant lėkštutės““, – užtikrintai kalba žinoma moteris.

Visų šių dalykų vaikai pirmiausia mokosi šeimoje, tad, pasak Katažinos, svarbu, kad vaikai turėtų į ką lygiuotis. „Tėvai vaikams yra veidrodis – noriu juo būti savo vaikams“, – pripažįsta. Juk vaikai mato ir girdi, kaip elgiesi, kaip bendrauji su kitais žmonėmis, su savo tėvais.

„Žinoma, negali būti 100 procentų tikras, kad tau pavyks, kad vaikai seks būtent tavo pavyzdžiu, tačiau reikia stengtis. Dabar esu tikra, kad mūsų vaikai mato gerus pavyzdžius – Deivydo ir mano šeimos vertybės puikiai sutampa, o, kalbant apie draugus, jie savaime tarsi „išsirūšiuoja“ – atkrenta tie, su kuriais mums nelabai pakeliui bei lieka tie, kuriuos labiausiai mylime, su kuriais dalijamės bendromis vertybėmis. Tad ir šių draugų bei jų vaikų įtaka mūsų dvynukams bus neabejotinai teigiama“, – pasakoja Katažina.

„Pasitaiko atvejų, kad net ir šauniausių tėvų vaikai pasuka klystkeliais, tačiau stengiuosi, kad mūsų mažyliai aplink turėtų vien gerus pavyzdžius“, – ryžtingai pokalbį baigia Katažina Zvonkuvienė. Daugiau įdomių istorijų bei naudingų patarimų išgirsite didžiojo „Gelbėkit vaikus“ paramos koncerto „Už vaikystę“ metu kovo 16 d. per LNK televiziją.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vaikas

Žinia neturintiems kur dėti vaikų: nemokamų stovyklų yra, tik reikia paieškoti

Dirbantiems ir neturintiems kur dėti vaikų - galvos skausmas, kuo juos užimti vasaros mėnesiais. Kaip skelbė ELTA, mokamų stovyklų pasiūla didžiulė, tačiau jų kainos siekia iki 500 eurų vaikui už savaitę, o pradinukai, kurių nepatariama ilgam palikti vienų, vasarą atostogauja 12 savaičių.

Kaip turėtume reaguoti į nevaldomą vaikų pyktį?

Kaip pasikeistų jūsų šeimos gyvenimas, jeigu vaikai, būtų valdomi ne negatyvaus, o pozityvaus proto, išmoktų ne priešiškai, o palankiai reaguoti į kasdienes situacijas: ginčus su broliais ir seserimis, prašymus išjungti elektroninius prietaisus ir klausyti, raginimus ruošti namų darbus, vakarinius konfliktus rengiantis eiti miegoti?

Žaidimas, kuris padės vaikams išvengti seksualinės prievartos

Įvairaus amžiaus vaikai atostogaudami stovyklose, pas giminaičius, senelius ar draugus, neretai atsiduria situacijose, kai kyla grėsmė tapti seksualinės prievartos aukomis arba yra seksualiai išnaudojami. Kaip tėvams ir mokytojams pasikalbėti su vaikais, kad jie atpažintų pavojingas situacijas tiek internete, tiek realiame pasaulyje?

Psichologė: kaip vaiko neužslopinti, kad augtų pasitikintis savimi ir kitais

Skirtingais vaiko amžiaus tarpsniais formuojasi vis kitos savybės, atsiranda naujų poreikių, daugėja norų. Kaip jų neužslopinti, kad vaikas augtų pasitikintis savimi ir kitais, iniciatyvus ir savarankiškas, mokėtų atpažinti savo jausmus ir juos reikšti?

Kaip per egzaminų sesiją įveikti stresą ir nepalūžti?

Kelis mėnesius truksiantis brandos egzaminų maratonas jau prasidėjo. Daugeliui abiturientų jis kelia didesnį ar mažesnį stresą. Nevaldomas jis gali sumenkinti mokymosi produktyvumą, o ypatingai rimtais atvejais netgi sukelti ir pakankamai rimtų sveikatos sutrikimų.

Kaip padėti vaikui atskleisti jo gabumus

Šiandien, kai virtuali realybė taip vilioja, vaikų interesų spektras dažnai tik ja ir apsiriboja. Deja, psichologės Miglės Motiejūnaitės teigimu, per didelis technologijų naudojimas neigiamai veikia vaiko gebėjimą sutelkti dėmesį, be to – daug laiko praleidžiantis vienas jis vėliau susiduria su sunkumais tvarkydamasis socialinėse situacijose.

Lietuvos mamos: gimdyti renkasi vėliau ir vis dažniau - ne santuokoje

Kiekviena mama - nepakartojama, bet prieš Motinos dieną ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.

5 vunderkindų mama Foreli pataria, kaip užauginti talentingus bei gabius vaikus

Foreli Blinstrubaitė-Kramarik – ypatinga moteris! Lietuvių kilmės autorė, lektorė, ugdymo specialistė bei kompozitorė jaunystėje išvyko į JAV, ten sukūrė šeimą ir kartu su vyru susilaukė penkių vaikų. Visi penki Foreli vaikai pasižymi ypač puikiai išreikštais talentais įvairiose meno, mokslo ir kultūros srityse.

Jūsų vaikas alergiškas? Nedrauskite jam purvinomis rankomis ragauti maisto (6)

Tėvai, auginantys alergišką ar astma sergantį vaiką, privalo ne tik tinkamai prižiūrėti namus, atsakingai rinkti maistą, bet ir išmokyti aplinkinius, ką daryti ištikus priepuoliui, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas. Be to, priduria jis, reikia leisti vaikui ir išsitepti, ir purvinomis rankomis paragauti kokio maisto.

„Tėvų linijoje“ specialistai padeda nusiraminti ir surasti konkrečiai situacijai geriausią sprendimą

Daugiau nei pusmetį veikianti - „Tėvų linija“ - vienintelė vieta, kur visos Lietuvos tėvai gali gauti nemokamą, profesionalią psichologinę pagalbą vaikų auklėjimo klausimais. Paskambinus nemokamu telefono numeriu 8 800 900 12, su Paramos vaikams centro psichologais galima konsultuotis dėl įvairių problemų, kylančių visais vaikų amžiaus tarpsniais.