Su žmonos inkstu gyvenantis vyras: tai kilniausias meilės įrodymas

Žmonos Vidos inkstas D. Svetlikauskui grąžino gyvenimą.
© ELTA

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Didesnės dovanos nei išgelbėta gyvybė ir sveikata negali būti. Taip sako Darius Svetlikauskas, kuriam buvo persodintas žmonos Vidos inkstas.

Žmonos pasiaukojimą jis vadina kilniausiu meilės įrodymu ir atsidavimu, tačiau pati Vida sprendimo dovanoti inkstą žygdarbiu nelaiko. „Juk mes esame šeima, jis man pats artimiausias ir brangiausias žmogus“, - sako moteris.

Projekto „Draugystė veža“ ir Nacionalinio transplantacijos biuro dėka Svetlikauskai vieši Portugalijoje ir palaiko Lietuvos atstovę „Eurovizijoje“ Ievą Zasimauskaitę. Taip pat planuoja susitikti su Salvadoru Sobraliu, kuris pernai metų „Eurovizijos“ konkurse dalyvavo ir net nugalėjo sirgdamas itin sunkia širdies liga.

Su žmonos inkstu gyvenantis vyras: tai kilniausias meilės įrodymas
© ELTA

Po pusmečio S. Sobraliui buvo atlikta širdies transplantacija. Donoro dėka atlikėjas sveiksta ir jau planuoja koncertinius pasirodymus.

„Tai puiki galimybė Europai ir pasauliui perduoti žinutę apie organų donorystę, jos reikšmę ir prasmę“, - įsitikinęs D. Svetlikauskas.

Šį šeštadienį Latvijoje, Liepojos mieste, žinutę apie organų donorystę skleis žmonės, kurie laimėjo gyvenimą sulaukę donorinių organų - inkstų ar širdies. Dauguma net nežino, kas jų gelbėtojai, bet yra dėkingi donorų artimiesiems už nesavanaudiškai priimtą sprendimą, už kitų žmonių gyvybių išgelbėjimą.

Žygyje dalyvaus ir pacientų artimieji, kurie laimingi turėdami mylimą ir brangų žmogų šalia.

Vida ir Darius Svetlikauskai sako, kad donorystės dėka šeimos gali gyventi laimingą, aktyvų gyvenimą, kaip kad dainuoja I. Zasimauskaitės kūrinyje „Kol myliu“.

Tai gegužės 12 dieną paliudys ir tarptautinio pėsčiųjų žygio Liepojoje organizatoriai. Renginio atidaryme Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ komanda kalbės apie organų donorystės svarbą.

ELTA primena, kad šiuo metu Lietuvoje organų ir audinių transplantacijos laukia 416 žmonių, iš jų - 16 vaikai.

Su žmonos inkstu gyvenantis vyras: tai kilniausias meilės įrodymas
© ELTA

Inksto transplantacijos laukia 179 recipientai, kasos ir inksto komplekso transplantacijos - 8, širdies transplantacijos - 45, plaučių - 10, širdies ir plaučių komplekso transplantacijos - 5, kepenų - 73, ragenos transplantacijos reikia 96 pacientams.

„Pagalvokime ir pasikalbėkime su artimaisiais apie organų donorystę. Tiems, kurių savi organai nebefunkcionuoja, vienintelė galimybė sugrįžti į visavertį gyvenimą - organo persodinimo operacija“, - sako Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ prezidentė Aušra Degutytė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Gydytojas apie sąnarių skausmus: tik neužsiimkite savigyda

Sąnarių skausmai yra dažna ne tik vyresnio, bet ir jaunesnio amžiaus žmonių problema.

V. Kurpienė: sumuštiniai gali būti ir maistingi

Jei vaikystėje girdėjote, kad avižos skirtos arkliams, pamirškite tai! Šiandien žinome, kad tai – puikus sveikatos šaltinis.

Neįgalią dukrytę auginanti Svetlana išgirdo vėžio diagnozę: likimo smūgius padeda atlaikyti ir visai nepažįstami žmonės

„Man buvo 38-eri, kai vieną gražią vasaros dieną sužinojau, kad sergu krūties vėžiu“ , – sako Svetlana Uzlova iš Kaliningrado. Krūties vėžys yra dažniausia onkologinė moterų liga visame pasaulyje, tačiau kiekvienai krūties vėžiu susirgusiai moteriai jos liga yra unikali, kiekviena turi savo istoriją.

Agnė Kulitaitė: atsisaikiusi pridėtinio cukraus pirmuosius teigiamus rezultatus pajuto kone iškart (3)

Pridėtinio cukraus atsisakiusi Agnė Kulitaitė: trys spurgos „vienu mauku“ man prilygdavo juokui.

Vaistininkė: ši liga yra labai pavojinga ir kelia rimtų komplikacijų, tačiau nemažai žmonių ją ignoruoja

Daugeliui žmonių vengiant reguliariai tikrintis kraujo spaudimą, sergamumo mastai arterine hipertenzija didėja.

Prof. R. Žaliūnas: lietuviai gyvens per 100 metų, bet tik su viena sąlyga

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) rektorius, Kardiologijos klinikos vadovas Remigijus Žaliūnas įsitikinęs, kad šiame šimtmetyje gimę lietuviai gyvens daugiau kaip 100 metų, jei bus mokomi gyventi sveikai.

Kineziterapeutės patarimai, kaip padailinti figūrą prieš vasaros sezoną

Artėjantis vasaros sezonas daugeliui tampa tikru galvos skausmu. Vieni neturi ką rengtis, nes per žiemą atsirado keletas papildomų kilogramų, kitų raumenys prarado ankstesnę formą ir nesinori atostogų prie jūros, tretiems nuo sėdimo darbo ir pernelyg mažo judėjimo šaltuoju metų laiku skauda nugarą ir kaklą.

Ar galima numesti riebalų tik nuo konkrečios kūno vietos? 10 aktualiausių klausimų trenerei

Nesvarbu, ar sportuojame pirmąsias savaites, ar kelerius metus – klausimų ir diskusijų, susijusių su sportu ir mityba, niekuomet nepritrūkstame.

Išgyvenate baimę, nerimą ir paniką? Gali būti, kad dėl to kaltas vidurių pūtimas

Tai, kad stresas sukelia virškinimo sutrikimus, žinome jau seniai. Bet būna ir atvirkščiai.

Prieš 2 metus baisią diagnozę išgirdęs vyras: viena akimi apakau per tris dienas

Išsėtinė sklerozė – tai itin sudėtinga, žiauri liga, nuo kurios Lietuvoje kenčia tūkstančiai žmonių. Visgi, kaip sako su šiuo imuninės sistemos sutrikimu kovojantis Barzdų klubo prezidentas Valdas Samkus, plačioji visuomenė apie ją žino mažai, o su ja gyvenantys dažniausiai jaučiasi nematomais.