Pažangios technologijos leis susilaukti kūdikio ir vyresniame amžiuje

Nevaisingumo gydymo srityje – revoliucingas proveržis.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Dauguma šeimų svajoja apie kūdikį, tačiau ne visoms pavyksta jo susilaukti. Nors priežasčių gali būti įvairių, viena jų – ankstyvas kiaušidžių išsekimas. Vis dėlto ilgametis mokslininkų darbas ir tyrimai moterims suteikia galimybę atsukti vaisingumo laikrodį ir natūraliai pastoti.

„Tai gali būti vadinama ir revoliucingu proveržiu, atvertusiu visiškai naują puslapį vaisingumo gydymo srityje, naudojant pažangiausias technologijas bei pačios moters organizmo resursus“, – teigia Elina Žurman, klinikos „Motina ir vaikas“ gydytoja akušerė ginekologė.

Galimybė pastoti natūraliai

Kūdikio susilaukti norinčios, tačiau negalinčios moterys dabar jau turi galimybę pastoti natūraliai, atlikus kiaušidžių atjauninimo PRP terapiją. Ji leidžia atlikti pagalbinio apvaisinimo procedūrą, naudojant pačios moters kiaušialąstes. Kiaušidžių atjauninimo procesas apima du etapus ir turi minimalią komplikacijų tikimybę. Pirmajame etape paruošiama moters trombocitais praturtinta plazma. Procedūra pradedama duriant į veną ir taip pripildant kelis mėgintuvėlius kraujo. Vėliau, filtruojant per sudėtingą sistemą, baltieji kraujo kūneliai ir trombocitai atskiriami nuo raudonųjų kraujo kūnelių ir serumo.

Kita kiaušidžių atjauninimo proceso dalis – PRP injekcija į kiaušides. Ši procedūra yra minimaliai invazinė, kadangi trombocitais praturtinta plazma sušvirkščiama į kiaušides pro makštį, ultragarso kontrolėje, taip išvengiant sudėtingų chirurginių intervencijų. Gydytoja nuramina, kad pačios procedūros bijoti nereikia.

„Procedūra daroma lengvos sedacijos metu, kurią atlieka patyręs gydytojas anesteziologas. Jei dėl tam tikrų objektyvių priežasčių pacientei negalima taikyti nejautros, išlieka galimybė procedūrą atlikti be jos“, – sako gydytoja E. Žurman.

Ar visos moterys gali tikėtis vienodo rezultato?

Nors procedūros rezultatai gali būti išties įspūdingi, įtakos tam turi ir pačios pacientės individualios charakteristikos, be to, procedūros sėkmė priklauso ir nuo amžiaus. Tinkamiausias amžius atlikti procedūrą yra jaunesnėms nei 50 metų moterims menopauzės ar perimenopauzės laikotarpiu.

Taip pat vyresnėms nei 35 metų amžiaus moterims, kenčiančioms dėl nevaisingumo bei turinčioms mažą kiaušidžių funkcinį rezervą ir žemą antimiulerinio hormono kiekį. Procedūra atliekama ir jaunesnėms nei 35 metų amžiaus moterims, kurių kiaušidžių funkcinis rezervas yra mažas bei nepakankamas antimiulerinio hormono kiekis.

Gydytoja teigia, kad PRP taip pat turi teigiamą poveikį moterims, siekiančioms pastoti, tačiau turinčioms problemų dėl embrionų apsunkinto įsitvirtinimo gimdos ertmėje. „Trombocitais praturtinta plazma atveria naujas galimybes moterims, kurioms praeityje buvo nesėkmingai taikytos pagalbinio apvaisinimo procedūros“, – tvirtina gydytoja.

Viltis susilaukti naujagimio – dar didesnė

Galima drąsiai teigti, kad šiandien inovatyvus kiaušidžių atjauninimas trombocitais pripildyta plazma praplečia nevaisingumo gydymo galimybes. Ji suteikia vilčių susilaukti vaikelio moterims, kenčiančioms nuo priešlaikinio kiaušidžių išsekimo ar amžiaus lemto vaisingumo sumažėjimo. Gydymui naudojant paciento kraujo ląsteles, išvengiama galimybės užsikrėsti ligomis, perduodamomis per kraujo komponentus. Kadangi PRP paruošti naudojama išimtinai paciento kraujo plazma ir nenaudojami sintetiniai priedai, išvengiama alerginių reakcijų bei per kraują platinamų ligų.

„Džiaugiamės sėkmingai perėmę užsienio kolegų patirtį taikant šią pažangią ir daug žadančią nevaisingumo gydymo metodiką. Didžiuojamės galėdami vieni pirmųjų Lietuvoje padėti moterims susilaukti vaikelio“, – sako gydytoja Elina Žurman.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Mitybos specialistė: tai yra didžiausia svorį metančių žmonių klaida (1)

Pasak mitybos specialistės Indrės Tursovės, viena dažniausiai pasitaikančių klaidų yra ta, kad žmonės, norėdami numesti svorio, pirmiausia visiškai išbraukia riebalus iš savo mitybos raciono

Gyvenimo be sporto neįsivaizduojanti pora: tai darome ne dėl gražaus kūno

Kad turėtume dailų kūną, turime sveikai maitintis ir daug sportuoti. Tai žinome visi, tačiau pasakyti lengva, o kur kas sunkiau tai ivykdyti. Motyvuojanti jauna pora – treneris Aurimas Šidiškis 28 m.) ir sporto entuziastė Simona Žitkauskaitė 26 m.) – pasakoja apie sportą drauge, sveiką gyvenimo būdą, tinkamą mitybą bei tai, kaip išlaikyti motyvaciją sportuojant.

Asmeninė trenerė Rūta Beišytė žino receptą, kaip pasiekti tobulą figūrą (1)

Asmeninė trenerė bei mitybos specialistė, knygos „Ideali figūra“ autorė Rūta Beišytė-Aminova (30) dalinasi patarimais kaip pasiekti savo idealią figūrą. Sveikos gyvensenos propaguotoja sako, jog vieno idealios figūros standarto nėra – kiekvienam žmogui ideali figūra yra skirtinga.

Kodėl vienas gėrė, valgė rūkytą mėsą, nesportavo ir gyveno šimtą metų, o kitas – ne

Ar gali vienas gydytojas išmanyti viską – endokrinologiją, mitybą, kineziterapiją, genetiką, ginekologiją? Funkcinės medicinos specialistė Algė Ivaškevičė mano, kad ne tik gali, bet ir privalo, nes tik suvokdami, kaip veikia visas organizmas, galime atrasti tinkamiausią kelią į sveikatą.

Tibeto pratimai ne tik padeda atsikratyti nereikalingų kilogramų, bet ir grąžina gyvenimo džiaugsmą

Pasak Tibeto vienuolių, reguliariai atliekant Tibeto pratimus galima ne tik sustiprinti ar išsaugoti puikią fizinę būklę, raumenų tonusą, atsikratyti nereikalingų kilogramų, tapti judresniu, bet ir susigrąžinti gyvenimo džiaugsmą.

Ar maisto netoleravimą sukelia tik gliutenas?

Ar gali sveikas maistas tapti jūsų slaptu priešu? Vis tik taip atsitinka, kai organizmas netoleruoja tam tikrų maisto produktų ir prasideda įvairūs uždegiminiai procesai, kurie gali tapti lėtiniais. Tuomet dažnai pučia pilvą, lydi nuovargis, jaučiami įvairūs skausmai, išberia odą ar net pradeda augti svoris.

Pažangios technologijos leis susilaukti kūdikio ir vyresniame amžiuje

Nevaisingumo gydymo srityje – revoliucingas proveržis.

Moterys ir vyrai skirtingai serga vėžiu – kodėl taip yra?

Specialistai pastebi, kad vyrų ir moterų sirgimas onkologinėmis ligomis gana skirtingas įvairiais aspektais. Ir tam paaiškinti vis daugėja naujausiais mokslo pasiekimais pagrįstų argumentų.

Apie ką jus įspėja tinstančios kojos?

Yra žmonių, kurie sulaukę vasaros karščių su malonumu prisimena žiemos šalčius. Ne tik lėtinėmis širdies ir kraujagyslių ligomis sergantiems pacientams, bet ir sveikiems žmonėms karščiai neretai kelia fizinį diskomfortą.

Po mokslininkų tyrimų: ar tikrai mėsos vartojimas didina ankstyvos mirties riziką? (1)

Daugelis neįsivaizduojame pietų lėkštės be mėsos. Valgome ir graužiame save: „Vegetaru tapčiau, sveikesnis būčiau“. Vis dėlto valgyti mėsą ar ne? Ką pataria mokslininkai?