Pagrindiniai glitimo netoleravimo požymiai

Laikas išsklaidyti mitus dėl pagrindinio XXI a. alergeno. Neretai tenka išgirsti itin populiarų verdiktą – glitimo netoleravimas, tačiau kažin ar visi suvokia, ką tai iš tikrųjų reiškia.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Situaciją dar labiau komplikuoja tai, kad toli gražu ne visais atvejais pavyksta tinkamai diagnozuoti šią organizmo ypatybę savarankiškai. Šį nesusipratimą išspręsti padės pagrindiniai glitimo netoleravimo simptomai.

Stiprūs skrandžio skausmai

Problemos dėl glitimo netoleravimo glaudžiai susijusios su virškinimo problemomis. Taigi pirmiausia rekomenduojama atkreipti dėmesį į dažnai pasireiškiančius, tačiau greitai išnykstančius skrandžio skausmus. Kai vargina glitimo netoleravimas, skrandis reaguoja spazmais kiekvieną kartą, kai ten patenka daug glitimo turintis maistas.

Neaiškios kilmės galvos svaigimas

Dažnai varginantis galvos svaigimas ir pykinimas be aiškios priežasties taip pat gali reikšti, kad jūsų organizmas netoleruoja glitimo. Su šia problema susidūrę žmonės dažnai skundžiasi, kad jaučiasi praradę pusiausvyrą, dezorientuoti, jiems pasireiškia sąmonės aptemimo efektas ir kiti ne ką mažesnį nerimą keliantys kognityvinio sutrikimo požymiai.

Nuotaikų kaita

Nuotaikų kaita, kurią sukelia bendras organizmo patiriamas fizinis stresas ir virškinimo sutrikimai, - itin dažnas glitimo netoleravimo požymis. Tai yra savotiška organizmo apsauginė reakcija, kai tenka išeikvoti 10 kartų daugiau energijos glitimui suvirškinti. Deja, nepaisant išeikvotos energijos dažnai šios pastangos vis tik būna bevaisės. Padidėjęs dirglumas ir bendras liūdesys – ganėtinai dažni šios būklės simptomai.

Lėtinė migrena

Alergiją glitimui turintieji dažniau susiduria su sisteminiais galvos skausmais. Jie gali trukti labai ilgai, ypač po glitimo daug turinčių produktų vartojimo.

Niežulys

Egzemos priepuoliai ir odos niežulys – gana dažnai pasireiškiantis glitimo netoleravimo simptomas. Imuninė sistema išskiria padidintą kovai su glitimu skirtų antikūnų kiekį, kurie savo ruožtu sukelia psoriazę ar egzemą.

Lėtinis nuovargis

Jei nuolat jaučiatės pavargę, neturintys jėgų, vertėtų atkreipti dėmesį į mitybą ir atlikti glitimo netoleravimo tyrimus. Tokia organizmo reakcija ganėtinai nesudėtingai paaiškinama: organizmas nuolat išskiria atsaką kenksmingam elementui suduodančių medžiagų, išeikvodamas šiam beprasmiškam procesui visą savo energiją. Tokiais atvejais net ir 8 valandų trukmės miegas nepadeda įveikti nuovargį, kuris tampa lėtiniu.

Jei pastebėjote bent du jus nuolat varginančius simptomus iš šio sąrašo, vertėtų susimąstyti apie savo mitybos racioną ir atlikti eksperimentą laikinai atsisakant glitimo turinčių produktų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Kaip gaminti, kad nesugadintume sveikų maisto produktų?

Dar namuose, sudarinėdami pirkinių sąrašą, mintyse dėliojame planus, kokį patiekalą rinksimės pietums ar vakarienei. Žuvį, mėsą ar daržoves? Kokį gaminimo būdą pasirinksime - virsime, troškinsime ar kepsime?

Kaip atskirti gripą nuo peršalimo? 9 požymiai

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad gripo simptomai prasideda staiga, o peršalimo - vystosi lėtai.

Krūtis didinti yra pigiau, nei mažinti – ko dar nežinojote apie plastines operacijas? (1)

Geriau jaustis ir būti patrauklesniam kitiems – šis noras žinomas visiems. Jei gamta neapdovanojo tokia išvaizda, kad būtum ja patenkintas, dažnai gali padėti plastinės chirurgijos specialistai.

Į kalnus tūkstančius išvedęs 75-erių keliautojas: senatvės gyvenime nėra

Lietuvos keliautojų sąjungos prezidentas, sporto renginių organizatorius Algimantas Jucevičius (75 m.) dažnai kartoja, kad senatvės žmogaus gyvenime nėra.

Mitybos specialistė: vegetarai saugo sveikatą ar žaloja? (3)

Kasmet vis labiau populiarėjant sveikai mitybai, nuolat girdime apie naujas dietas, mitybos planus. Daugėja žmonių propaguojančių vegetarizmą ne tik dėl etinių sumetimų, bet teigia, kad tai sveikiau. Ar visuomet taip ir yra?

Jaučiate tingulį? Tai gali būti rimtų ligų požymis

Apėmusi tinginystė ir nenoras ką veikti – kai kada šie simptomai reiškia ne charakterio ydą, o tikrų tikriausią ligą.

Norite išvengti gripo? Vos vieno įpročio atsisakymas gerokai sumažins šią riziką

Aštuonias iš dešimties infekcinių ligų perduodame per nešvarias rankas.

Alergija šalčiui – kas tai ir kaip nuo jos apsisaugoti?

Trindami šaltyje įraudusius skruostus ir nuo žvarbos patinusias rankas nejučia imame svarstyti – gal tai alergija šalčiui? Kuo skiriasi alergija nuo dilgėlinės, o dilgėlinė – nuo paprasto jautrumo?

Mitai apie riebalus arba kodėl reikia liautis skaičiuoti kalorijas

Šiame tekste rasite visą informaciją, kurią būtina žinoti apie produktus, kurių sudėtyje gausu riebalų. Nors dar prieš kelerius metus mokslininkai ir dietologai iš esmės reabilitavo riebalus, daugelis vis dar nepatikliai žvelgia į šį maisto komponentą.

Pagrindiniai glitimo netoleravimo požymiai

Laikas išsklaidyti mitus dėl pagrindinio XXI a. alergeno. Neretai tenka išgirsti itin populiarų verdiktą – glitimo netoleravimas, tačiau kažin ar visi suvokia, ką tai iš tikrųjų reiškia.