Pagrindiniai glitimo netoleravimo požymiai

Laikas išsklaidyti mitus dėl pagrindinio XXI a. alergeno. Neretai tenka išgirsti itin populiarų verdiktą – glitimo netoleravimas, tačiau kažin ar visi suvokia, ką tai iš tikrųjų reiškia.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Situaciją dar labiau komplikuoja tai, kad toli gražu ne visais atvejais pavyksta tinkamai diagnozuoti šią organizmo ypatybę savarankiškai. Šį nesusipratimą išspręsti padės pagrindiniai glitimo netoleravimo simptomai.

Stiprūs skrandžio skausmai

Problemos dėl glitimo netoleravimo glaudžiai susijusios su virškinimo problemomis. Taigi pirmiausia rekomenduojama atkreipti dėmesį į dažnai pasireiškiančius, tačiau greitai išnykstančius skrandžio skausmus. Kai vargina glitimo netoleravimas, skrandis reaguoja spazmais kiekvieną kartą, kai ten patenka daug glitimo turintis maistas.

Neaiškios kilmės galvos svaigimas

Dažnai varginantis galvos svaigimas ir pykinimas be aiškios priežasties taip pat gali reikšti, kad jūsų organizmas netoleruoja glitimo. Su šia problema susidūrę žmonės dažnai skundžiasi, kad jaučiasi praradę pusiausvyrą, dezorientuoti, jiems pasireiškia sąmonės aptemimo efektas ir kiti ne ką mažesnį nerimą keliantys kognityvinio sutrikimo požymiai.

Nuotaikų kaita

Nuotaikų kaita, kurią sukelia bendras organizmo patiriamas fizinis stresas ir virškinimo sutrikimai, - itin dažnas glitimo netoleravimo požymis. Tai yra savotiška organizmo apsauginė reakcija, kai tenka išeikvoti 10 kartų daugiau energijos glitimui suvirškinti. Deja, nepaisant išeikvotos energijos dažnai šios pastangos vis tik būna bevaisės. Padidėjęs dirglumas ir bendras liūdesys – ganėtinai dažni šios būklės simptomai.

Lėtinė migrena

Alergiją glitimui turintieji dažniau susiduria su sisteminiais galvos skausmais. Jie gali trukti labai ilgai, ypač po glitimo daug turinčių produktų vartojimo.

Niežulys

Egzemos priepuoliai ir odos niežulys – gana dažnai pasireiškiantis glitimo netoleravimo simptomas. Imuninė sistema išskiria padidintą kovai su glitimu skirtų antikūnų kiekį, kurie savo ruožtu sukelia psoriazę ar egzemą.

Lėtinis nuovargis

Jei nuolat jaučiatės pavargę, neturintys jėgų, vertėtų atkreipti dėmesį į mitybą ir atlikti glitimo netoleravimo tyrimus. Tokia organizmo reakcija ganėtinai nesudėtingai paaiškinama: organizmas nuolat išskiria atsaką kenksmingam elementui suduodančių medžiagų, išeikvodamas šiam beprasmiškam procesui visą savo energiją. Tokiais atvejais net ir 8 valandų trukmės miegas nepadeda įveikti nuovargį, kuris tampa lėtiniu.

Jei pastebėjote bent du jus nuolat varginančius simptomus iš šio sąrašo, vertėtų susimąstyti apie savo mitybos racioną ir atlikti eksperimentą laikinai atsisakant glitimo turinčių produktų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Mitybos specialistė: tai yra didžiausia svorį metančių žmonių klaida (2)

Pasak mitybos specialistės Indrės Tursovės, viena dažniausiai pasitaikančių klaidų yra ta, kad žmonės, norėdami numesti svorio, pirmiausia visiškai išbraukia riebalus iš savo mitybos raciono

Gyvenimo be sporto neįsivaizduojanti pora: tai darome ne dėl gražaus kūno

Kad turėtume dailų kūną, turime sveikai maitintis ir daug sportuoti. Tai žinome visi, tačiau pasakyti lengva, o kur kas sunkiau tai ivykdyti. Motyvuojanti jauna pora – treneris Aurimas Šidiškis 28 m.) ir sporto entuziastė Simona Žitkauskaitė 26 m.) – pasakoja apie sportą drauge, sveiką gyvenimo būdą, tinkamą mitybą bei tai, kaip išlaikyti motyvaciją sportuojant.

Asmeninė trenerė Rūta Beišytė žino receptą, kaip pasiekti tobulą figūrą (1)

Asmeninė trenerė bei mitybos specialistė, knygos „Ideali figūra“ autorė Rūta Beišytė-Aminova (30) dalinasi patarimais kaip pasiekti savo idealią figūrą. Sveikos gyvensenos propaguotoja sako, jog vieno idealios figūros standarto nėra – kiekvienam žmogui ideali figūra yra skirtinga.

Kodėl vienas gėrė, valgė rūkytą mėsą, nesportavo ir gyveno šimtą metų, o kitas – ne

Ar gali vienas gydytojas išmanyti viską – endokrinologiją, mitybą, kineziterapiją, genetiką, ginekologiją? Funkcinės medicinos specialistė Algė Ivaškevičė mano, kad ne tik gali, bet ir privalo, nes tik suvokdami, kaip veikia visas organizmas, galime atrasti tinkamiausią kelią į sveikatą.

Tibeto pratimai ne tik padeda atsikratyti nereikalingų kilogramų, bet ir grąžina gyvenimo džiaugsmą

Pasak Tibeto vienuolių, reguliariai atliekant Tibeto pratimus galima ne tik sustiprinti ar išsaugoti puikią fizinę būklę, raumenų tonusą, atsikratyti nereikalingų kilogramų, tapti judresniu, bet ir susigrąžinti gyvenimo džiaugsmą.

Dietologė: kaip, atsisakius pridėtinio cukraus, išvengti nemalonių simptomų

Siekiantys gyventi sveikiau žino, kad vienas pagrindinių sveikos mitybos principų – pridėtinio cukraus atsisakymas. Vis dėlto gydytoja dietologė Jūratė Dobrovolskienė pabrėžia, kad išbraukus pridėtinį cukrų iš savo mitybos raciono staiga, smarkiai išauga nemalonių organizmui pojūčių tikimybė.

Ar maisto netoleravimą sukelia tik gliutenas?

Ar gali sveikas maistas tapti jūsų slaptu priešu? Vis tik taip atsitinka, kai organizmas netoleruoja tam tikrų maisto produktų ir prasideda įvairūs uždegiminiai procesai, kurie gali tapti lėtiniais. Tuomet dažnai pučia pilvą, lydi nuovargis, jaučiami įvairūs skausmai, išberia odą ar net pradeda augti svoris.

Pažangios technologijos leis susilaukti kūdikio ir vyresniame amžiuje

Nevaisingumo gydymo srityje – revoliucingas proveržis.

Moterys ir vyrai skirtingai serga vėžiu – kodėl taip yra?

Specialistai pastebi, kad vyrų ir moterų sirgimas onkologinėmis ligomis gana skirtingas įvairiais aspektais. Ir tam paaiškinti vis daugėja naujausiais mokslo pasiekimais pagrįstų argumentų.