Pagrindiniai glitimo netoleravimo požymiai

Laikas išsklaidyti mitus dėl pagrindinio XXI a. alergeno. Neretai tenka išgirsti itin populiarų verdiktą – glitimo netoleravimas, tačiau kažin ar visi suvokia, ką tai iš tikrųjų reiškia.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Situaciją dar labiau komplikuoja tai, kad toli gražu ne visais atvejais pavyksta tinkamai diagnozuoti šią organizmo ypatybę savarankiškai. Šį nesusipratimą išspręsti padės pagrindiniai glitimo netoleravimo simptomai.

Stiprūs skrandžio skausmai

Problemos dėl glitimo netoleravimo glaudžiai susijusios su virškinimo problemomis. Taigi pirmiausia rekomenduojama atkreipti dėmesį į dažnai pasireiškiančius, tačiau greitai išnykstančius skrandžio skausmus. Kai vargina glitimo netoleravimas, skrandis reaguoja spazmais kiekvieną kartą, kai ten patenka daug glitimo turintis maistas.

Neaiškios kilmės galvos svaigimas

Dažnai varginantis galvos svaigimas ir pykinimas be aiškios priežasties taip pat gali reikšti, kad jūsų organizmas netoleruoja glitimo. Su šia problema susidūrę žmonės dažnai skundžiasi, kad jaučiasi praradę pusiausvyrą, dezorientuoti, jiems pasireiškia sąmonės aptemimo efektas ir kiti ne ką mažesnį nerimą keliantys kognityvinio sutrikimo požymiai.

Nuotaikų kaita

Nuotaikų kaita, kurią sukelia bendras organizmo patiriamas fizinis stresas ir virškinimo sutrikimai, - itin dažnas glitimo netoleravimo požymis. Tai yra savotiška organizmo apsauginė reakcija, kai tenka išeikvoti 10 kartų daugiau energijos glitimui suvirškinti. Deja, nepaisant išeikvotos energijos dažnai šios pastangos vis tik būna bevaisės. Padidėjęs dirglumas ir bendras liūdesys – ganėtinai dažni šios būklės simptomai.

Lėtinė migrena

Alergiją glitimui turintieji dažniau susiduria su sisteminiais galvos skausmais. Jie gali trukti labai ilgai, ypač po glitimo daug turinčių produktų vartojimo.

Niežulys

Egzemos priepuoliai ir odos niežulys – gana dažnai pasireiškiantis glitimo netoleravimo simptomas. Imuninė sistema išskiria padidintą kovai su glitimu skirtų antikūnų kiekį, kurie savo ruožtu sukelia psoriazę ar egzemą.

Lėtinis nuovargis

Jei nuolat jaučiatės pavargę, neturintys jėgų, vertėtų atkreipti dėmesį į mitybą ir atlikti glitimo netoleravimo tyrimus. Tokia organizmo reakcija ganėtinai nesudėtingai paaiškinama: organizmas nuolat išskiria atsaką kenksmingam elementui suduodančių medžiagų, išeikvodamas šiam beprasmiškam procesui visą savo energiją. Tokiais atvejais net ir 8 valandų trukmės miegas nepadeda įveikti nuovargį, kuris tampa lėtiniu.

Jei pastebėjote bent du jus nuolat varginančius simptomus iš šio sąrašo, vertėtų susimąstyti apie savo mitybos racioną ir atlikti eksperimentą laikinai atsisakant glitimo turinčių produktų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Pataria, kaip per mėnesį atsikratyti 2-4 kilogramų

Iki vasaros liko vos daugiau nei mėnuo, o šylančios dienos primena – atostogos, maudymosi sezonas jau ne už kalnų. Norėdami padailinti kūno linijas, o kartu ir atsisakyti per žiemą sukauptų nepageidaujamų kilogramų, kai kurie žmonės puola į desperaciją – laikosi itin griežtų dietų, valandų valandas pluša sporto salėje. Kaip neperspausti savęs, išlaikant gerą nuotaiką, formą bei savijautą?

Jogai įspėja: kvėpavimas per burną pavojingas tiek mažam, tiek suaugusiajam (1)

Žmogaus poreikis viską kontroliuoti yra beribis. Sąmoningai valdyti panūdome net tokią nevalingą organizmo funkciją kaip kvėpavimas. Kuo tai naudinga ir pavojinga, aiškinasi Virginija Rimkuvienė.

Kai sveika mityba virsta manija

Šis sutrikimas pirmą kartą paminėtas daugiau nei prieš 20 metų.

Eteriniai aliejai gali pakeisti kone visą vaistinėlės turinį

93 proc. lietuvių, rūpinantis vaikų sveikata, svarbu priemonių natūralumas.

Kokie 5 riešutai yra patys naudingiausi jūsų organizmui?

Riešutai – natūralus grožiui ir sveikatai būtinų vitaminų bei mineralų šaltinis, nepamainoma gamtos dovana mūsų organizmui.

Mankšta, kuri ne tik kūno riebalus degina, bet ir veikia kaip osteoporozės profilaktika

Sudeginti dvigubai daugiau kalorijų nei bėgiojant, atgauti vaikystės džiaugsmą ir pasidaryti asmenukę avint futuristinius batus, – net spirgėjau iš nekantrumo išbandyti treniruotę „Kangoo Jumps“.

Mėgstate naktinėti? Sužinokite, kaip tai jums atsilieps senatvėje

6,5 metų laiko trukęs tyrimas, kuriame dalyvavo daugiau kaip 430 tūkst. žmonių.

Dviguba pasmakrė dingo be plastinės operacijos (2)

Su amžiumi smakrą keliame vis aukščiau. Ne tiek siekdamos pademonstruoti ryžtą, kiek norėdamos gerai atrodyti nuotraukose. Deja, ateina laikas, kai paslėpti dvigubos pasmakrės nepadeda net šis gudrus triukas.

Naują gydymo metodą nuo migrenos išbandžiusi Eglė: gyvenimas pradėjo gerėti

Tie, kuriuos bent kartą yra ištikęs migrenos priepuolis, regis, atiduotų bet ką, kad tik jis liautųsi. Deja, numalšinti šį nepakeliamą skausmą ne taip jau paprasta. Laimei, mokslininkai rankų nenuleidžia – tiria, ieško, vėl tiria... Ir ko tik neatranda.

Trenerė Inga Žuolytė apie savo svorio pokyčius: toks gyvenimas – tik savęs kankinimas (7)

Žinoma tinklaraštininkė ir sporto trenerė ryžosi praleisti 10 savaičių be cukraus.