Reklama

Nauji dantys – per vieną dieną

 (11)
Skaitmeninės technologijos sparčiai keičia visą pasaulį, ir ypač sėkmingai taikomos medicinoje. Kaip jos pakeitė dantų protezavimo sritį, sutiko papasakoti odontologijos klinikos „Privati praktika“ vadovas gydytojas odontologas Jevgenij Travkin.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tradicijos – puikus dalykas, bet, kai kalbame apie mediciną, jų laikytis ne visuomet tikslinga. Juk nenorėtume, kad mūsų dantis vis dar gydytų barzdaskučiai, tiesiog išraudami sugedusius savo replėmis. Kad ir kaip gerai išmanytum tam tikrus laiko patikrintus gydymo metodus, negali jų taikyti visą gyvenimą.

„Nauji metodai, modernios technologijos, galimybė mokytis – tai užtikrina ir visos medicinos, ir kiekvieno dirbančio šioje srityje evoliuciją. Tobulėji tik judėdamas į priekį, nepasiduodamas inercijai, nebijodamas bandyti, ieškoti“, – sako gydytojas odontologas Jevgenij Travkin. Pasak jo, iki šiol protezuojant dantis dominavo rankų darbas.

„Pamažu nuo gipsinių dantų atspaudų perėjome prie modernių silikoninių medžiagų. Iš pradžių dantų vainikėlius kaldavo, vėliau jie pradėti lieti, o atsiradus naujoms medžiagoms, tarkim, keramikai, cirkoniui, teko įgyti naujų įgūdžių, – pasakoja J. Travkin. – Dar daugiau novatoriškumo reikia dabar, kai į mediciną įžengė skaitmeninės technologijos. Greitai, kuriant dantis, naudotis jomis bus taip pat įprasta kaip ir išmaniuoju telefonu. Aišku, kaip ir anksčiau, taip ir dabar, atkuriant dantis reikia ir kūrybiškumo, estetikos pojūčio.“

Nesunku įsivaizduoti, kaip kompiuteris gali pasitarnauti registruojant klientus ar peržiūrint nuotraukas, bet kaip jis galėtų eliminuoti žmogaus rankų darbą gaminant dantis? Protezuojanti gydytoja odontologė Birutė Šlekienė vaizdžiai pademonstruoja visą procesą. Iš pradžių paciento dantys nuskenuojami specialiu aparatu, leidžiančiu atkurti 3D vaizdą. Naudojant specialią programą kompiuterio ekrane įvairiais rakursais galima atidžiai apžiūrėti abu žandikaulius, įvertinti sąkandį, dantų padėtį, morfologiją ir kitus svarbius faktorius. Speciali programa padeda sumodeliuoti geriausius atkuriamų dantų variantus ir juos priderinti prie paciento poreikių. Parinkus spalvą, visa informacija siunčiama į specialų frezavimo įrenginį ir šis naują dantį pagamina per keliolika minučių.

Nauji dantys – per vieną dieną
© Reklamos užsakovas

„Kadangi mes dantų protezavimui naudojame vieną kokybiškiausių medžiagų – bemetalę keramiką, jo apdorojimas trunka kiek ilgiau, – paaiškina gydytojas. – Kad iš bemetalės keramikos pagamintas dantis būtų tvirtas, elastingas ir estetiškas, tenka šią medžiagą kaitinti ir glazūruoti porcelianinėje krosnyje. Nepaisant to, visa procedūra trunka vos keletą valandų.“ Po visko telieka perkelti naujus dantis į paciento burną.

Odontologės Birutės Šlekienės darbo akimirka. Dantų skenavimas intraoraline kamera.
Odontologės Birutės Šlekienės darbo akimirka. Dantų skenavimas intraoraline kamera.
© Asmeninio albumo nuotr.

Pažangūs gydytojai odontologai šią techniką taiko itin noriai, nes ji padeda gerokai sutrumpinti darbo procesą ir išvengti klaidų. O kuo tai naudinga pacientams? „Visų pirma, tai padeda jiems sutaupyti laiko, – paaiškina B. Šlekienė. – Prisiminkim, kaip įprastai vykdavo ši procedūra.

Pirmiausia būdavo nuimami atspaudai, paskui dantų technikas savaitę ar ilgiau pagal juos gamindavo dantis. Jie retai kada tikdavo iš pirmo karto, tad būdavo grąžinami technikui, koreguojami – kelias iki naujų dantų galėdavo užtrukti ir mėnesį. Šiam laikotarpiui neretai prireikdavo laikinų protezų, o tai – papildomos išlaidos. Jau nekalbame apie laiko sąnaudas – jei anksčiau reikėdavo 4 ar 5 atskirų vizitų į kliniką, tai dabar užtenka kelių valandų, todėl įprastas žmogaus gyvenimo ritmas nesutrinka.

Nauji dantys – per vieną dieną
© Reklamos užsakovas

Procedūra tapo kur kas malonesnė ir komfortiškesnė, nes nebereikia daryti tradicinių silikoninių atspaudų. Be to, naujosios technologijos leidžia pagaminti maksimaliai patogius ir natūraliems artimus dantis – sumažinus žmogiškojo faktoriaus įtaką, sumažėja ir netikslumų tikimybė.“ Gal tai reiškia, kad ir odontologų greitai nereikės? Birutė Šlekienė šypteli. „Jokia technika negali pakeisti žmogaus ryšio su žmogumi, gydytojo rankų. Daug bendraujame su pacientais, nes norime, kad rezultatai kuo labiau atitiktų jų lūkesčius“, – sako gydytoja.


Užsakymo nr.: PT_76291395

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Kaip gaminti, kad nesugadintume sveikų maisto produktų?

Dar namuose, sudarinėdami pirkinių sąrašą, mintyse dėliojame planus, kokį patiekalą rinksimės pietums ar vakarienei. Žuvį, mėsą ar daržoves? Kokį gaminimo būdą pasirinksime - virsime, troškinsime ar kepsime?

Kaip atskirti gripą nuo peršalimo? 9 požymiai

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad gripo simptomai prasideda staiga, o peršalimo - vystosi lėtai.

Krūtis didinti yra pigiau, nei mažinti – ko dar nežinojote apie plastines operacijas? (1)

Geriau jaustis ir būti patrauklesniam kitiems – šis noras žinomas visiems. Jei gamta neapdovanojo tokia išvaizda, kad būtum ja patenkintas, dažnai gali padėti plastinės chirurgijos specialistai.

Į kalnus tūkstančius išvedęs 75-erių keliautojas: senatvės gyvenime nėra

Lietuvos keliautojų sąjungos prezidentas, sporto renginių organizatorius Algimantas Jucevičius (75 m.) dažnai kartoja, kad senatvės žmogaus gyvenime nėra.

Mitybos specialistė: vegetarai saugo sveikatą ar žaloja? (3)

Kasmet vis labiau populiarėjant sveikai mitybai, nuolat girdime apie naujas dietas, mitybos planus. Daugėja žmonių propaguojančių vegetarizmą ne tik dėl etinių sumetimų, bet teigia, kad tai sveikiau. Ar visuomet taip ir yra?

Jaučiate tingulį? Tai gali būti rimtų ligų požymis

Apėmusi tinginystė ir nenoras ką veikti – kai kada šie simptomai reiškia ne charakterio ydą, o tikrų tikriausią ligą.

Norite išvengti gripo? Vos vieno įpročio atsisakymas gerokai sumažins šią riziką

Aštuonias iš dešimties infekcinių ligų perduodame per nešvarias rankas.

4 diplomus turinti Toma Kumžienė: tik tapusi kuksando mokytoja supratau, kad į darbą galima keltis su džiaugsmu

Grafikos dizainerė, komunikacijų specialistė, ambasadoriaus žmona, generalinė mados namų direktorė... Keturis aukštojo mokslo diplomus turinti Toma Kumžienė (37 m.) per savo gyvenimą išbandė daug įvairių vaidmenų ir profesijų, bet tik tapusi kuksando mokytoja suprato, kad į darbą galima kas rytą keltis su džiaugsmu ir dirbti be jokio streso.

Alergija šalčiui – kas tai ir kaip nuo jos apsisaugoti?

Trindami šaltyje įraudusius skruostus ir nuo žvarbos patinusias rankas nejučia imame svarstyti – gal tai alergija šalčiui? Kuo skiriasi alergija nuo dilgėlinės, o dilgėlinė – nuo paprasto jautrumo?

Mitai apie riebalus arba kodėl reikia liautis skaičiuoti kalorijas

Šiame tekste rasite visą informaciją, kurią būtina žinoti apie produktus, kurių sudėtyje gausu riebalų. Nors dar prieš kelerius metus mokslininkai ir dietologai iš esmės reabilitavo riebalus, daugelis vis dar nepatikliai žvelgia į šį maisto komponentą.