Reklama

Nauji dantys – per vieną dieną

 (11)
Skaitmeninės technologijos sparčiai keičia visą pasaulį, ir ypač sėkmingai taikomos medicinoje. Kaip jos pakeitė dantų protezavimo sritį, sutiko papasakoti odontologijos klinikos „Privati praktika“ vadovas gydytojas odontologas Jevgenij Travkin.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tradicijos – puikus dalykas, bet, kai kalbame apie mediciną, jų laikytis ne visuomet tikslinga. Juk nenorėtume, kad mūsų dantis vis dar gydytų barzdaskučiai, tiesiog išraudami sugedusius savo replėmis. Kad ir kaip gerai išmanytum tam tikrus laiko patikrintus gydymo metodus, negali jų taikyti visą gyvenimą.

„Nauji metodai, modernios technologijos, galimybė mokytis – tai užtikrina ir visos medicinos, ir kiekvieno dirbančio šioje srityje evoliuciją. Tobulėji tik judėdamas į priekį, nepasiduodamas inercijai, nebijodamas bandyti, ieškoti“, – sako gydytojas odontologas Jevgenij Travkin. Pasak jo, iki šiol protezuojant dantis dominavo rankų darbas.

„Pamažu nuo gipsinių dantų atspaudų perėjome prie modernių silikoninių medžiagų. Iš pradžių dantų vainikėlius kaldavo, vėliau jie pradėti lieti, o atsiradus naujoms medžiagoms, tarkim, keramikai, cirkoniui, teko įgyti naujų įgūdžių, – pasakoja J. Travkin. – Dar daugiau novatoriškumo reikia dabar, kai į mediciną įžengė skaitmeninės technologijos. Greitai, kuriant dantis, naudotis jomis bus taip pat įprasta kaip ir išmaniuoju telefonu. Aišku, kaip ir anksčiau, taip ir dabar, atkuriant dantis reikia ir kūrybiškumo, estetikos pojūčio.“

Nesunku įsivaizduoti, kaip kompiuteris gali pasitarnauti registruojant klientus ar peržiūrint nuotraukas, bet kaip jis galėtų eliminuoti žmogaus rankų darbą gaminant dantis? Protezuojanti gydytoja odontologė Birutė Šlekienė vaizdžiai pademonstruoja visą procesą. Iš pradžių paciento dantys nuskenuojami specialiu aparatu, leidžiančiu atkurti 3D vaizdą. Naudojant specialią programą kompiuterio ekrane įvairiais rakursais galima atidžiai apžiūrėti abu žandikaulius, įvertinti sąkandį, dantų padėtį, morfologiją ir kitus svarbius faktorius. Speciali programa padeda sumodeliuoti geriausius atkuriamų dantų variantus ir juos priderinti prie paciento poreikių. Parinkus spalvą, visa informacija siunčiama į specialų frezavimo įrenginį ir šis naują dantį pagamina per keliolika minučių.

Nauji dantys – per vieną dieną
© Reklamos užsakovas

„Kadangi mes dantų protezavimui naudojame vieną kokybiškiausių medžiagų – bemetalę keramiką, jo apdorojimas trunka kiek ilgiau, – paaiškina gydytojas. – Kad iš bemetalės keramikos pagamintas dantis būtų tvirtas, elastingas ir estetiškas, tenka šią medžiagą kaitinti ir glazūruoti porcelianinėje krosnyje. Nepaisant to, visa procedūra trunka vos keletą valandų.“ Po visko telieka perkelti naujus dantis į paciento burną.

Odontologės Birutės Šlekienės darbo akimirka. Dantų skenavimas intraoraline kamera.
Odontologės Birutės Šlekienės darbo akimirka. Dantų skenavimas intraoraline kamera.
© Asmeninio albumo nuotr.

Pažangūs gydytojai odontologai šią techniką taiko itin noriai, nes ji padeda gerokai sutrumpinti darbo procesą ir išvengti klaidų. O kuo tai naudinga pacientams? „Visų pirma, tai padeda jiems sutaupyti laiko, – paaiškina B. Šlekienė. – Prisiminkim, kaip įprastai vykdavo ši procedūra.

Pirmiausia būdavo nuimami atspaudai, paskui dantų technikas savaitę ar ilgiau pagal juos gamindavo dantis. Jie retai kada tikdavo iš pirmo karto, tad būdavo grąžinami technikui, koreguojami – kelias iki naujų dantų galėdavo užtrukti ir mėnesį. Šiam laikotarpiui neretai prireikdavo laikinų protezų, o tai – papildomos išlaidos. Jau nekalbame apie laiko sąnaudas – jei anksčiau reikėdavo 4 ar 5 atskirų vizitų į kliniką, tai dabar užtenka kelių valandų, todėl įprastas žmogaus gyvenimo ritmas nesutrinka.

Nauji dantys – per vieną dieną
© Reklamos užsakovas

Procedūra tapo kur kas malonesnė ir komfortiškesnė, nes nebereikia daryti tradicinių silikoninių atspaudų. Be to, naujosios technologijos leidžia pagaminti maksimaliai patogius ir natūraliems artimus dantis – sumažinus žmogiškojo faktoriaus įtaką, sumažėja ir netikslumų tikimybė.“ Gal tai reiškia, kad ir odontologų greitai nereikės? Birutė Šlekienė šypteli. „Jokia technika negali pakeisti žmogaus ryšio su žmogumi, gydytojo rankų. Daug bendraujame su pacientais, nes norime, kad rezultatai kuo labiau atitiktų jų lūkesčius“, – sako gydytoja.


Užsakymo nr.: PT_76291395

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Mitybos specialistė: tai yra didžiausia svorį metančių žmonių klaida (1)

Pasak mitybos specialistės Indrės Tursovės, viena dažniausiai pasitaikančių klaidų yra ta, kad žmonės, norėdami numesti svorio, pirmiausia visiškai išbraukia riebalus iš savo mitybos raciono

Gyvenimo be sporto neįsivaizduojanti pora: tai darome ne dėl gražaus kūno

Kad turėtume dailų kūną, turime sveikai maitintis ir daug sportuoti. Tai žinome visi, tačiau pasakyti lengva, o kur kas sunkiau tai ivykdyti. Motyvuojanti jauna pora – treneris Aurimas Šidiškis 28 m.) ir sporto entuziastė Simona Žitkauskaitė 26 m.) – pasakoja apie sportą drauge, sveiką gyvenimo būdą, tinkamą mitybą bei tai, kaip išlaikyti motyvaciją sportuojant.

Asmeninė trenerė Rūta Beišytė žino receptą, kaip pasiekti tobulą figūrą (1)

Asmeninė trenerė bei mitybos specialistė, knygos „Ideali figūra“ autorė Rūta Beišytė-Aminova (30) dalinasi patarimais kaip pasiekti savo idealią figūrą. Sveikos gyvensenos propaguotoja sako, jog vieno idealios figūros standarto nėra – kiekvienam žmogui ideali figūra yra skirtinga.

Kodėl vienas gėrė, valgė rūkytą mėsą, nesportavo ir gyveno šimtą metų, o kitas – ne

Ar gali vienas gydytojas išmanyti viską – endokrinologiją, mitybą, kineziterapiją, genetiką, ginekologiją? Funkcinės medicinos specialistė Algė Ivaškevičė mano, kad ne tik gali, bet ir privalo, nes tik suvokdami, kaip veikia visas organizmas, galime atrasti tinkamiausią kelią į sveikatą.

Tibeto pratimai ne tik padeda atsikratyti nereikalingų kilogramų, bet ir grąžina gyvenimo džiaugsmą

Pasak Tibeto vienuolių, reguliariai atliekant Tibeto pratimus galima ne tik sustiprinti ar išsaugoti puikią fizinę būklę, raumenų tonusą, atsikratyti nereikalingų kilogramų, tapti judresniu, bet ir susigrąžinti gyvenimo džiaugsmą.

Dietologė: kaip, atsisakius pridėtinio cukraus, išvengti nemalonių simptomų

Siekiantys gyventi sveikiau žino, kad vienas pagrindinių sveikos mitybos principų – pridėtinio cukraus atsisakymas. Vis dėlto gydytoja dietologė Jūratė Dobrovolskienė pabrėžia, kad išbraukus pridėtinį cukrų iš savo mitybos raciono staiga, smarkiai išauga nemalonių organizmui pojūčių tikimybė.

Ar maisto netoleravimą sukelia tik gliutenas?

Ar gali sveikas maistas tapti jūsų slaptu priešu? Vis tik taip atsitinka, kai organizmas netoleruoja tam tikrų maisto produktų ir prasideda įvairūs uždegiminiai procesai, kurie gali tapti lėtiniais. Tuomet dažnai pučia pilvą, lydi nuovargis, jaučiami įvairūs skausmai, išberia odą ar net pradeda augti svoris.

Pažangios technologijos leis susilaukti kūdikio ir vyresniame amžiuje

Nevaisingumo gydymo srityje – revoliucingas proveržis.

Moterys ir vyrai skirtingai serga vėžiu – kodėl taip yra?

Specialistai pastebi, kad vyrų ir moterų sirgimas onkologinėmis ligomis gana skirtingas įvairiais aspektais. Ir tam paaiškinti vis daugėja naujausiais mokslo pasiekimais pagrįstų argumentų.

Apie ką jus įspėja tinstančios kojos?

Yra žmonių, kurie sulaukę vasaros karščių su malonumu prisimena žiemos šalčius. Ne tik lėtinėmis širdies ir kraujagyslių ligomis sergantiems pacientams, bet ir sveikiems žmonėms karščiai neretai kelia fizinį diskomfortą.