Julija Janus kviečia sergantiesiems vėžiu padovanoti Viltį

Mūsų niekas nemokė, kaip suteikti psichologinę pagalbą žmogui, išgirdusiam mirtinos ligos nuosprendį.
© Olga Posaškova

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kartą išgirdau vienos mergaitės frazę: „Kokia aš, tokia ir Lietuva“. Skaitydama nuolatinius burnojimus facebooke ir vėl prisiminiau ją. Skundai ir gausiai liejama pagieža. Jeigu energiją sunaudotą skųstis pakreiptume padaryti gerą darbą- Lietuva taptų geresne vieta būti. Su tokia mintimi esu čia ir rašau šį laišką.

Šiemet, kaip ir kasmet, net nepastebėjau, kaip skubiai atėjo lapkritis – iki Kalėdų liko vos kelios savaitės. Tikriausiai daugelis iš jūsų laikotės tradicijos keistis simboliškomis dovanėlėmis darbovietėse? Nusprendžiate, jog jos nekainuos daugiau negu penkių, dešimties eurų? Susitarimo klausimas... Tačiau ar visuomet už tą kelių eurų sumą pavyksta nupirkti kažką reikalingo ir prasmingo?

Vėžys – gąsdinanti ir gražiausius gyvenimo planus sugriaunanti diagnozė. Ji atrodo tolima, tačiau tikriausiai daugeliui iš jūsų, skaitančių, ar jūsų artimųjų, teko kaip nors su ja susidurti. Tačiau kas įvyksta po diagnozės? Mūsų gydytojų niekas nemokė, kaip suteikti psichologinę pagalbą žmogui, išgirdusiam mirtinos ligos nuosprendį. Kaip gyventi toliau, nenugrimzti į depresiją, rasti jėgų gydytis ir neprarasti vilties?

Julija Janus kviečia sergantiesiems vėžiu padovanoti Viltį
© Organizatorių nuotr.

Kai sužinojau, jog Klaipėdoje yra Vilties namai, padedantys vėžiu sergantiems žmonėms nepalūžti, ieškoti tolesnės gyvenimo prasmės ir skatinti organizmo savigydą (ir visa tai daro nemokamai!), aš supratau, jog noriu, galiu ir turiu juos palaikyti. Šiuo metu Vilties namus ir jų personalą išlaiko tik labdaros lėšos, surenkamos Vilties bėgimo ir kitų sporto rungtynių ar renginių metu. Vasarą važiavau susitikti su jų pacientėmis. Tai moterys, kurių patirtis jungia ta pati diagnozė, tačiau jos išgyvena skirtingus etapus: kai kurios dar tik sužinojo, jog serga, kai kurios patiria chemijos kursą, kitos jau sveiksta. Kalbėjomės apie grožį, jo prasmes. Pažadėjau joms, kad dar kartą grįšiu – tik šįsyk jau su pagalbos idėja.

Kalbėjausi su savo kolegomis. Žinau, jog artimiausiomis dienomis visose didžiosiose parduotuvėse prasidės išpardavimo akcijos, kurios trauks visus, norinčius nupirkti dovanų artimiesiems. Aš nekviesiu į savo parduotuves ateiti pirkti daiktų. Kviečiu jus ateiti ir padaryti gerą darbą – padovanoti Viltį. Mes pagaminome apyrankę „Viltis“, kurios kaina – 5 eurai. Jos savikaina yra 65 euro centai, 87 eurocentai bus atidėti mokesčiams. Visi likę pinigai keliaus Vilties namams.

Julija Janus kviečia sergantiesiems vėžiu padovanoti Viltį
© Organizatorių nuotr.

Nusipirkę šią apyrankę, dovanosite Viltį tiems, kuriems jos labiausiai reikia, ypač šiuo džiaugsmingų švenčių metu. Padėkite grimztantiems į neviltį, baimę ir tamsą išsivaduoti ir iš jos grįžti kaip nugalėtojams. Apyrankės bus parduodamos visose Julia Janus parduotuvėse Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir internetu www.juliajanus.com

Julija Janus

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Mitybos specialistė: tai yra didžiausia svorį metančių žmonių klaida (1)

Pasak mitybos specialistės Indrės Tursovės, viena dažniausiai pasitaikančių klaidų yra ta, kad žmonės, norėdami numesti svorio, pirmiausia visiškai išbraukia riebalus iš savo mitybos raciono

Gyvenimo be sporto neįsivaizduojanti pora: tai darome ne dėl gražaus kūno

Kad turėtume dailų kūną, turime sveikai maitintis ir daug sportuoti. Tai žinome visi, tačiau pasakyti lengva, o kur kas sunkiau tai ivykdyti. Motyvuojanti jauna pora – treneris Aurimas Šidiškis 28 m.) ir sporto entuziastė Simona Žitkauskaitė 26 m.) – pasakoja apie sportą drauge, sveiką gyvenimo būdą, tinkamą mitybą bei tai, kaip išlaikyti motyvaciją sportuojant.

Asmeninė trenerė Rūta Beišytė žino receptą, kaip pasiekti tobulą figūrą (1)

Asmeninė trenerė bei mitybos specialistė, knygos „Ideali figūra“ autorė Rūta Beišytė-Aminova (30) dalinasi patarimais kaip pasiekti savo idealią figūrą. Sveikos gyvensenos propaguotoja sako, jog vieno idealios figūros standarto nėra – kiekvienam žmogui ideali figūra yra skirtinga.

Kodėl vienas gėrė, valgė rūkytą mėsą, nesportavo ir gyveno šimtą metų, o kitas – ne

Ar gali vienas gydytojas išmanyti viską – endokrinologiją, mitybą, kineziterapiją, genetiką, ginekologiją? Funkcinės medicinos specialistė Algė Ivaškevičė mano, kad ne tik gali, bet ir privalo, nes tik suvokdami, kaip veikia visas organizmas, galime atrasti tinkamiausią kelią į sveikatą.

Tibeto pratimai ne tik padeda atsikratyti nereikalingų kilogramų, bet ir grąžina gyvenimo džiaugsmą

Pasak Tibeto vienuolių, reguliariai atliekant Tibeto pratimus galima ne tik sustiprinti ar išsaugoti puikią fizinę būklę, raumenų tonusą, atsikratyti nereikalingų kilogramų, tapti judresniu, bet ir susigrąžinti gyvenimo džiaugsmą.

Dietologė: kaip, atsisakius pridėtinio cukraus, išvengti nemalonių simptomų

Siekiantys gyventi sveikiau žino, kad vienas pagrindinių sveikos mitybos principų – pridėtinio cukraus atsisakymas. Vis dėlto gydytoja dietologė Jūratė Dobrovolskienė pabrėžia, kad išbraukus pridėtinį cukrų iš savo mitybos raciono staiga, smarkiai išauga nemalonių organizmui pojūčių tikimybė.

Ar maisto netoleravimą sukelia tik gliutenas?

Ar gali sveikas maistas tapti jūsų slaptu priešu? Vis tik taip atsitinka, kai organizmas netoleruoja tam tikrų maisto produktų ir prasideda įvairūs uždegiminiai procesai, kurie gali tapti lėtiniais. Tuomet dažnai pučia pilvą, lydi nuovargis, jaučiami įvairūs skausmai, išberia odą ar net pradeda augti svoris.

Pažangios technologijos leis susilaukti kūdikio ir vyresniame amžiuje

Nevaisingumo gydymo srityje – revoliucingas proveržis.

Moterys ir vyrai skirtingai serga vėžiu – kodėl taip yra?

Specialistai pastebi, kad vyrų ir moterų sirgimas onkologinėmis ligomis gana skirtingas įvairiais aspektais. Ir tam paaiškinti vis daugėja naujausiais mokslo pasiekimais pagrįstų argumentų.

Apie ką jus įspėja tinstančios kojos?

Yra žmonių, kurie sulaukę vasaros karščių su malonumu prisimena žiemos šalčius. Ne tik lėtinėmis širdies ir kraujagyslių ligomis sergantiems pacientams, bet ir sveikiems žmonėms karščiai neretai kelia fizinį diskomfortą.