Julija Janus kviečia sergantiesiems vėžiu padovanoti Viltį

Mūsų niekas nemokė, kaip suteikti psichologinę pagalbą žmogui, išgirdusiam mirtinos ligos nuosprendį.
© Olga Posaškova

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kartą išgirdau vienos mergaitės frazę: „Kokia aš, tokia ir Lietuva“. Skaitydama nuolatinius burnojimus facebooke ir vėl prisiminiau ją. Skundai ir gausiai liejama pagieža. Jeigu energiją sunaudotą skųstis pakreiptume padaryti gerą darbą- Lietuva taptų geresne vieta būti. Su tokia mintimi esu čia ir rašau šį laišką.

Šiemet, kaip ir kasmet, net nepastebėjau, kaip skubiai atėjo lapkritis – iki Kalėdų liko vos kelios savaitės. Tikriausiai daugelis iš jūsų laikotės tradicijos keistis simboliškomis dovanėlėmis darbovietėse? Nusprendžiate, jog jos nekainuos daugiau negu penkių, dešimties eurų? Susitarimo klausimas... Tačiau ar visuomet už tą kelių eurų sumą pavyksta nupirkti kažką reikalingo ir prasmingo?

Vėžys – gąsdinanti ir gražiausius gyvenimo planus sugriaunanti diagnozė. Ji atrodo tolima, tačiau tikriausiai daugeliui iš jūsų, skaitančių, ar jūsų artimųjų, teko kaip nors su ja susidurti. Tačiau kas įvyksta po diagnozės? Mūsų gydytojų niekas nemokė, kaip suteikti psichologinę pagalbą žmogui, išgirdusiam mirtinos ligos nuosprendį. Kaip gyventi toliau, nenugrimzti į depresiją, rasti jėgų gydytis ir neprarasti vilties?

Julija Janus kviečia sergantiesiems vėžiu padovanoti Viltį
© Organizatorių nuotr.

Kai sužinojau, jog Klaipėdoje yra Vilties namai, padedantys vėžiu sergantiems žmonėms nepalūžti, ieškoti tolesnės gyvenimo prasmės ir skatinti organizmo savigydą (ir visa tai daro nemokamai!), aš supratau, jog noriu, galiu ir turiu juos palaikyti. Šiuo metu Vilties namus ir jų personalą išlaiko tik labdaros lėšos, surenkamos Vilties bėgimo ir kitų sporto rungtynių ar renginių metu. Vasarą važiavau susitikti su jų pacientėmis. Tai moterys, kurių patirtis jungia ta pati diagnozė, tačiau jos išgyvena skirtingus etapus: kai kurios dar tik sužinojo, jog serga, kai kurios patiria chemijos kursą, kitos jau sveiksta. Kalbėjomės apie grožį, jo prasmes. Pažadėjau joms, kad dar kartą grįšiu – tik šįsyk jau su pagalbos idėja.

Kalbėjausi su savo kolegomis. Žinau, jog artimiausiomis dienomis visose didžiosiose parduotuvėse prasidės išpardavimo akcijos, kurios trauks visus, norinčius nupirkti dovanų artimiesiems. Aš nekviesiu į savo parduotuves ateiti pirkti daiktų. Kviečiu jus ateiti ir padaryti gerą darbą – padovanoti Viltį. Mes pagaminome apyrankę „Viltis“, kurios kaina – 5 eurai. Jos savikaina yra 65 euro centai, 87 eurocentai bus atidėti mokesčiams. Visi likę pinigai keliaus Vilties namams.

Julija Janus kviečia sergantiesiems vėžiu padovanoti Viltį
© Organizatorių nuotr.

Nusipirkę šią apyrankę, dovanosite Viltį tiems, kuriems jos labiausiai reikia, ypač šiuo džiaugsmingų švenčių metu. Padėkite grimztantiems į neviltį, baimę ir tamsą išsivaduoti ir iš jos grįžti kaip nugalėtojams. Apyrankės bus parduodamos visose Julia Janus parduotuvėse Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir internetu www.juliajanus.com

Julija Janus

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Eteriniai aliejai gali pakeisti kone visą vaistinėlės turinį

93 proc. lietuvių, rūpinantis vaikų sveikata, svarbu priemonių natūralumas.

Kokie 5 riešutai yra patys naudingiausi jūsų organizmui?

Riešutai – natūralus grožiui ir sveikatai būtinų vitaminų bei mineralų šaltinis, nepamainoma gamtos dovana mūsų organizmui.

Mankšta, kuri ne tik kūno riebalus degina, bet ir veikia kaip osteoporozės profilaktika

Sudeginti dvigubai daugiau kalorijų nei bėgiojant, atgauti vaikystės džiaugsmą ir pasidaryti asmenukę avint futuristinius batus, – net spirgėjau iš nekantrumo išbandyti treniruotę „Kangoo Jumps“.

Mėgstate naktinėti? Sužinokite, kaip tai jums atsilieps senatvėje

6,5 metų laiko trukęs tyrimas, kuriame dalyvavo daugiau kaip 430 tūkst. žmonių.

Dviguba pasmakrė dingo be plastinės operacijos (2)

Su amžiumi smakrą keliame vis aukščiau. Ne tiek siekdamos pademonstruoti ryžtą, kiek norėdamos gerai atrodyti nuotraukose. Deja, ateina laikas, kai paslėpti dvigubos pasmakrės nepadeda net šis gudrus triukas.

Naują gydymo metodą nuo migrenos išbandžiusi Eglė: gyvenimas pradėjo gerėti

Tie, kuriuos bent kartą yra ištikęs migrenos priepuolis, regis, atiduotų bet ką, kad tik jis liautųsi. Deja, numalšinti šį nepakeliamą skausmą ne taip jau paprasta. Laimei, mokslininkai rankų nenuleidžia – tiria, ieško, vėl tiria... Ir ko tik neatranda.

Trenerė Inga Žuolytė apie savo svorio pokyčius: toks gyvenimas – tik savęs kankinimas (7)

Žinoma tinklaraštininkė ir sporto trenerė ryžosi praleisti 10 savaičių be cukraus.

Sergate neaiškia liga? Ieškokite metalų!

Nuovargio priepuoliai, galvos ar širdies skausmai, silpnumas, drebulys, karščiavimai be aiškios priežasties, staiga slinkti pradėję plaukai, gausus prakaitavimas.

Ryto rutina optimaliai sveikatai: paprasti ritualai, kurie pažadins kūną, nuramins protą

Tūkstančius metų prieš tradicinę mediciną atsiradęs senovės Indijos mokslas Ajurveda teigia, kad ryto rutina gali nulemti ne tik mūsų emocinę būseną, bet ir kūno sveikatą.

Kodėl valdingos ir pasiturinčios motinos dažniau gimdo berniukus (1)

Pasirodo, kūdikio lytį gali lemti motinos charakteris ir šeimos materialinė padėtis.