Julija Janus kviečia sergantiesiems vėžiu padovanoti Viltį

Mūsų niekas nemokė, kaip suteikti psichologinę pagalbą žmogui, išgirdusiam mirtinos ligos nuosprendį.
© Olga Posaškova

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kartą išgirdau vienos mergaitės frazę: „Kokia aš, tokia ir Lietuva“. Skaitydama nuolatinius burnojimus facebooke ir vėl prisiminiau ją. Skundai ir gausiai liejama pagieža. Jeigu energiją sunaudotą skųstis pakreiptume padaryti gerą darbą- Lietuva taptų geresne vieta būti. Su tokia mintimi esu čia ir rašau šį laišką.

Šiemet, kaip ir kasmet, net nepastebėjau, kaip skubiai atėjo lapkritis – iki Kalėdų liko vos kelios savaitės. Tikriausiai daugelis iš jūsų laikotės tradicijos keistis simboliškomis dovanėlėmis darbovietėse? Nusprendžiate, jog jos nekainuos daugiau negu penkių, dešimties eurų? Susitarimo klausimas... Tačiau ar visuomet už tą kelių eurų sumą pavyksta nupirkti kažką reikalingo ir prasmingo?

Vėžys – gąsdinanti ir gražiausius gyvenimo planus sugriaunanti diagnozė. Ji atrodo tolima, tačiau tikriausiai daugeliui iš jūsų, skaitančių, ar jūsų artimųjų, teko kaip nors su ja susidurti. Tačiau kas įvyksta po diagnozės? Mūsų gydytojų niekas nemokė, kaip suteikti psichologinę pagalbą žmogui, išgirdusiam mirtinos ligos nuosprendį. Kaip gyventi toliau, nenugrimzti į depresiją, rasti jėgų gydytis ir neprarasti vilties?

Julija Janus kviečia sergantiesiems vėžiu padovanoti Viltį
© Organizatorių nuotr.

Kai sužinojau, jog Klaipėdoje yra Vilties namai, padedantys vėžiu sergantiems žmonėms nepalūžti, ieškoti tolesnės gyvenimo prasmės ir skatinti organizmo savigydą (ir visa tai daro nemokamai!), aš supratau, jog noriu, galiu ir turiu juos palaikyti. Šiuo metu Vilties namus ir jų personalą išlaiko tik labdaros lėšos, surenkamos Vilties bėgimo ir kitų sporto rungtynių ar renginių metu. Vasarą važiavau susitikti su jų pacientėmis. Tai moterys, kurių patirtis jungia ta pati diagnozė, tačiau jos išgyvena skirtingus etapus: kai kurios dar tik sužinojo, jog serga, kai kurios patiria chemijos kursą, kitos jau sveiksta. Kalbėjomės apie grožį, jo prasmes. Pažadėjau joms, kad dar kartą grįšiu – tik šįsyk jau su pagalbos idėja.

Kalbėjausi su savo kolegomis. Žinau, jog artimiausiomis dienomis visose didžiosiose parduotuvėse prasidės išpardavimo akcijos, kurios trauks visus, norinčius nupirkti dovanų artimiesiems. Aš nekviesiu į savo parduotuves ateiti pirkti daiktų. Kviečiu jus ateiti ir padaryti gerą darbą – padovanoti Viltį. Mes pagaminome apyrankę „Viltis“, kurios kaina – 5 eurai. Jos savikaina yra 65 euro centai, 87 eurocentai bus atidėti mokesčiams. Visi likę pinigai keliaus Vilties namams.

Julija Janus kviečia sergantiesiems vėžiu padovanoti Viltį
© Organizatorių nuotr.

Nusipirkę šią apyrankę, dovanosite Viltį tiems, kuriems jos labiausiai reikia, ypač šiuo džiaugsmingų švenčių metu. Padėkite grimztantiems į neviltį, baimę ir tamsą išsivaduoti ir iš jos grįžti kaip nugalėtojams. Apyrankės bus parduodamos visose Julia Janus parduotuvėse Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir internetu www.juliajanus.com

Julija Janus

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Kaip gaminti, kad nesugadintume sveikų maisto produktų?

Dar namuose, sudarinėdami pirkinių sąrašą, mintyse dėliojame planus, kokį patiekalą rinksimės pietums ar vakarienei. Žuvį, mėsą ar daržoves? Kokį gaminimo būdą pasirinksime - virsime, troškinsime ar kepsime?

Kaip atskirti gripą nuo peršalimo? 9 požymiai

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad gripo simptomai prasideda staiga, o peršalimo - vystosi lėtai.

Krūtis didinti yra pigiau, nei mažinti – ko dar nežinojote apie plastines operacijas? (1)

Geriau jaustis ir būti patrauklesniam kitiems – šis noras žinomas visiems. Jei gamta neapdovanojo tokia išvaizda, kad būtum ja patenkintas, dažnai gali padėti plastinės chirurgijos specialistai.

Į kalnus tūkstančius išvedęs 75-erių keliautojas: senatvės gyvenime nėra

Lietuvos keliautojų sąjungos prezidentas, sporto renginių organizatorius Algimantas Jucevičius (75 m.) dažnai kartoja, kad senatvės žmogaus gyvenime nėra.

Mitybos specialistė: vegetarai saugo sveikatą ar žaloja? (3)

Kasmet vis labiau populiarėjant sveikai mitybai, nuolat girdime apie naujas dietas, mitybos planus. Daugėja žmonių propaguojančių vegetarizmą ne tik dėl etinių sumetimų, bet teigia, kad tai sveikiau. Ar visuomet taip ir yra?

Jaučiate tingulį? Tai gali būti rimtų ligų požymis

Apėmusi tinginystė ir nenoras ką veikti – kai kada šie simptomai reiškia ne charakterio ydą, o tikrų tikriausią ligą.

Norite išvengti gripo? Vos vieno įpročio atsisakymas gerokai sumažins šią riziką

Aštuonias iš dešimties infekcinių ligų perduodame per nešvarias rankas.

4 diplomus turinti Toma Kumžienė: tik tapusi kuksando mokytoja supratau, kad į darbą galima keltis su džiaugsmu

Grafikos dizainerė, komunikacijų specialistė, ambasadoriaus žmona, generalinė mados namų direktorė... Keturis aukštojo mokslo diplomus turinti Toma Kumžienė (37 m.) per savo gyvenimą išbandė daug įvairių vaidmenų ir profesijų, bet tik tapusi kuksando mokytoja suprato, kad į darbą galima kas rytą keltis su džiaugsmu ir dirbti be jokio streso.

Alergija šalčiui – kas tai ir kaip nuo jos apsisaugoti?

Trindami šaltyje įraudusius skruostus ir nuo žvarbos patinusias rankas nejučia imame svarstyti – gal tai alergija šalčiui? Kuo skiriasi alergija nuo dilgėlinės, o dilgėlinė – nuo paprasto jautrumo?

Mitai apie riebalus arba kodėl reikia liautis skaičiuoti kalorijas

Šiame tekste rasite visą informaciją, kurią būtina žinoti apie produktus, kurių sudėtyje gausu riebalų. Nors dar prieš kelerius metus mokslininkai ir dietologai iš esmės reabilitavo riebalus, daugelis vis dar nepatikliai žvelgia į šį maisto komponentą.