Reklama

Dviguba pasmakrė dingo be plastinės operacijos

 (2)
Su amžiumi smakrą keliame vis aukščiau. Ne tiek siekdamos pademonstruoti ryžtą, kiek norėdamos gerai atrodyti nuotraukose. Deja, ateina laikas, kai paslėpti dvigubos pasmakrės nepadeda net šis gudrus triukas.
© Reklamos užsakovo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kaip veidui grąžinti ryškesnį kontūrą, o kaklui – grakštumą, pataria plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Giedrė Stundžaitė-Baršauskienė.

Riebalų klostėse dingusi žandikaulio linija liūdina ir sendina kur kas labiau nei smulkios juoko raukšlelės akių kampučiuose. Ilgai vyravo nuomonė, jog grąžinti veidui ryškesnį kontūrą įmanoma tik imantis gana radikalių procedūrų – riebalų nusiurbimo ir veido patempimo.

„Džiaugiuosi, kad pagaliau galime pasiūlyti dar vieną metodą – vienintelį nechirurginį, bet ne mažiau efektyvų – deoksicholio rūgšties injekcijas“, – sako plastinės chirurgijos gydytoja Giedrė Stundžaitė-Baršauskienė.

Naikina riebalines ląsteles

Kas gi yra toji stebuklinga priemonė ir kodėl mes apie ją iki šiol negirdėjome? „Deoksicholio rūgštis yra riebalinę ląstelę ardantis fermentas, – sako G. Stundžaitė-Baršauskienė. – Tai žmogaus organizme randama medžiaga, jos yra tulžyje. Ši rūgštis padeda suskaidyti ir pašalinti riebalus iš virškinamojo trakto. Nedidelės jos dozės kosmetologijoje naudojamos jau seniai, tarkim, įeina į mezoterapinių tirpalų, skirtų celiulitui gydyti ar veido kontūrui stangrinti, sudėtį. Tiesa, šiose priemonėse deoksicholio rūgšties yra vos 1 proc., ji labiau veikia medžiagų apykaitą. Tai padeda pastangrinti odą ir kiek paryškinti veido kontūrą, bet poveikis yra laikinas ir neryškus.“

Pasmakrės riebalams naikinti naudojamų injekcijų veikimo principas – visai kitoks. Joms naudojama kur kas labiau koncentruota ir išgryninta deoksicholio rūgštis, o jos taikinys – riebalinės ląstelės. Rūgštis išardo jų membranas, riebalai suskyla ir pasišalina iš organizmo. „Sunaikintos ląstelės neatauga, tad procedūrų nereikia kartoti, – pabrėžia chirurgė. – Amerikiečiai šią metodiką naudoja jau daugiau kaip 10 metų, o tyrimai atliekami dar seniau, ir nėra užfiksuota nė vieno atvejo, kai pacientą reikėjo pergydyti.“ Europoje ši metodika naudojama apie porą metų, gydytoja G. Stundžaitė-Baršauskienė ją taiko kiek ilgiau nei metus.

„Per tą laiką dar nė vieno žmogaus neteko įtikinėti, kad rezultatas yra. Visi tai akivaizdžiai matė patys, – sako gydytoja. – Daugumai jų užteko dviejų procedūrų. Maksimalus šių procedūrų kiekis yra šešios, bet tiek jų prireikia retam.“

Specialiai – pasmakrei

Jei šios injekcijos taip puikiai tirpdo riebalus, galbūt jas galima leisti ir į kitas kūno vietas – tarkim, pilvą? „Tai nėra pigus produktas, tad tirpdyti didesnėms riebalų sankaupoms netiks, – paaiškina chirurgė. – Pilvo riebalus geriau nusiurbti. Deoksicholio rūgštis tinkamesnė nedidelėms lokalioms riebalų sankaupoms tirpdyti. Atliekami įvairūs tyrimai, bet kol kas ši metodika taikoma tik pasmakrės zonai.

Pasmakrei ji tobulai tinka dėl kelių priežasčių. Pirmiausia deoksicholio rūgštis nėra selektyvi. Jei neteisingai suleisi, ji gali ištirpdyti ir kitas struktūras, o pasmakrė yra gana saugi zona, nes arti nėra nervų, svarbių kraujagyslių ir pan. Be to, šios injekcijos atlieka ir stangrinamąjį efektą – nelikus riebalinės ląstelės, prasideda uždegiminis procesas ir ima gamintis kolagenas. Jis patempia odą. Pasmakrės oda – labai plona, nusiurbus didesnį riebalų kiekį, ji neretai likdavo kaboti, tad tekdavo ją patempti kosmetiniais siūlais ar netgi operuojant. Naudojant deoksicholio rūgšties injekcijas, jokių papildomų priemonių neprireikia, oda gražiai susitraukia pati.“

Svarbus ir pooperacinis komfortas. Veidas – ne pilvas, jo po drabužiais nepaslėpsi. Nusiurbus riebalus savaitę ar ilgiau tenka nešioti specialų visą galvą juosiantį tvarstį. O štai po injekcijų likusius patinimus ir kraujosrūvas nesunku paslėpti tiesiog po aukšta apykakle ar šaliku, tad jau kitą dieną galima rodytis viešumoje.

Saugiai ir tiksliai

Šias procedūras gali atlikti tik medicininį išsilavinimą turintis specialistas, baigęs specialius kursus ir gavęs pažymėjimą. „Jei žinai, ką darai – į kokį gylį, į kuriuos taškus ir su kokia adata reikia leisti injekcijas, tai grėsmės nekelia, – teigia estetinės chirurgijos gydytoja G. Stundžaitė-Baršauskienė. – Kad nebūtų jokių netikslumų, ant pasmakrės užklijuojamas trafaretas. Tai padeda apsaugoti rizikingesnes zonas ir išlaikyti tikslų atstumą tarp dūrių (maždaug kas 0,5 cm).

Medžiaga pasiskirsto tolygiai, nelieka jokių nepaliestų plotelių, nesusidaro duobučių. Kartais šios injekcijos netgi naudojamos panaikinti nelygumams po riebalų nusiurbimo.“ Gydytoja pripažįsta, kad po procedūros gali atsirasti patinimų, kraujosrūvų, bet tai yra ne komplikacijos, o natūralios pasekmės.

„Atlikti šias procedūras rekomenduojama ne dažniau kaip kas mėnesį, dar geriau – kas 6 savaites, nes tiek laiko dar vyksta procesai – išsivaikšto medžiaga, gaminasi kolagenas, tad neverta slopinti jo sintezės, – sako estetinės chirurgijos specialistė. – Per tiek laiko ir oda aprimsta. Ar skausminga? Meluočiau, jei sakyčiau, kad procedūra maloni. Pojūčiai panašūs kaip mezoterapijos, bet viskas trunka neilgai – apie 5 minutes leidžiamos injekcijos, dar porą minučių pamaudžia, ir viskas. Tokių, kurie atsistotų ir išeitų įpusėjus seansą, nebuvo. Nustebino tai, kad kai kuriems žmonėms neskaudėjo išvis. Viskas priklauso nuo individualaus skausmo slenksčio.“ Kad nemalonūs pojūčiai sumažėtų, dūrių vieta patepama skausmą malšinančiu kremu su lidokainu, šaldoma prieš ir po procedūros.

Kam netinka?

Gydytoja G. Stundžaitė-Baršauskienė teigia, kad deoksicholio rūgšties injekcijomis noriai naudojasi ne tik moterys, bet ir vyrai – jie sudaro trečdalį visų pacientų. Vidutinis besikreipiančiųjų amžius – 30–50 metų. Vaikams, taip pat nėščioms ir žindančioms moterims ji neatliekama. Vyresniems nei 70 metų žmonėms gali būti nelabai veiksminga dėl sulėtėjusios medžiagų apykaitos ir pernelyg nukarusios odos. Taip pat svarbu įvertinti, dėl kokių priežasčių susiformavo dviguba pasmakrė. Jei tai nutiko ne dėl riebalų pertekliaus, bet padidėjus raumenims, skydliaukei, patinus limfmazgiams ar seilių liaukoms, deoksicholio rūgštis nepadės. Kiekvieną atvejį įvertina gydytojas per pirminę apžiūrą. Jei žmogus yra labai apkūnus, turi didelį antsvorį, norimo efekto taip pat gali nebūti. Alergija deoksicholio rūgščiai nepastebėta.

Kuo injekcijos pranašesnės už riebalų nusiurbimą?

1. Šis metodas yra nechirurginis, mažai invazyvus.
2. Procedūra nesudėtinga, jai atlikti nereikia nejautros.
3. Jau kitą dieną galima eiti į darbą.
4. Riebalai nutirpdomi tolygiau, nelieka duobučių.
5. Turi stangrinamąjį efektą, tad oda nelieka kaboti.

PRIEŠ ir PO (8 savaitės po trečios procedūros)

Dviguba pasmakrė dingo be plastinės operacijos
© Reklamos užsakovo nuotr.

Nekoreguotos mokamo modelio nuotraukos, padarytos prieš tris deoksicholio rūgšties injekcijų seansus ir po jų.1
Nuo gydymo pradžios iki pabaigos paciento svoris reikšmingai nekito. 1

1. Data on File: INT/0051/2017
Parengimo data : 2018 m. kovo mėn. IM/0123/2018

Užsakymo nr.: PT_77675099

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Jogai įspėja: kvėpavimas per burną pavojingas tiek mažam, tiek suaugusiajam

Žmogaus poreikis viską kontroliuoti yra beribis. Sąmoningai valdyti panūdome net tokią nevalingą organizmo funkciją kaip kvėpavimas. Kuo tai naudinga ir pavojinga, aiškinasi Virginija Rimkuvienė.

Eteriniai aliejai gali pakeisti kone visą vaistinėlės turinį

93 proc. lietuvių, rūpinantis vaikų sveikata, svarbu priemonių natūralumas.

Kokie 5 riešutai yra patys naudingiausi jūsų organizmui?

Riešutai – natūralus grožiui ir sveikatai būtinų vitaminų bei mineralų šaltinis, nepamainoma gamtos dovana mūsų organizmui.

Mankšta, kuri ne tik kūno riebalus degina, bet ir veikia kaip osteoporozės profilaktika

Sudeginti dvigubai daugiau kalorijų nei bėgiojant, atgauti vaikystės džiaugsmą ir pasidaryti asmenukę avint futuristinius batus, – net spirgėjau iš nekantrumo išbandyti treniruotę „Kangoo Jumps“.

Mėgstate naktinėti? Sužinokite, kaip tai jums atsilieps senatvėje

6,5 metų laiko trukęs tyrimas, kuriame dalyvavo daugiau kaip 430 tūkst. žmonių.

Dviguba pasmakrė dingo be plastinės operacijos (2)

Su amžiumi smakrą keliame vis aukščiau. Ne tiek siekdamos pademonstruoti ryžtą, kiek norėdamos gerai atrodyti nuotraukose. Deja, ateina laikas, kai paslėpti dvigubos pasmakrės nepadeda net šis gudrus triukas.

Naują gydymo metodą nuo migrenos išbandžiusi Eglė: gyvenimas pradėjo gerėti

Tie, kuriuos bent kartą yra ištikęs migrenos priepuolis, regis, atiduotų bet ką, kad tik jis liautųsi. Deja, numalšinti šį nepakeliamą skausmą ne taip jau paprasta. Laimei, mokslininkai rankų nenuleidžia – tiria, ieško, vėl tiria... Ir ko tik neatranda.

Trenerė Inga Žuolytė apie savo svorio pokyčius: toks gyvenimas – tik savęs kankinimas (7)

Žinoma tinklaraštininkė ir sporto trenerė ryžosi praleisti 10 savaičių be cukraus.

Sergate neaiškia liga? Ieškokite metalų!

Nuovargio priepuoliai, galvos ar širdies skausmai, silpnumas, drebulys, karščiavimai be aiškios priežasties, staiga slinkti pradėję plaukai, gausus prakaitavimas.

Ryto rutina optimaliai sveikatai: paprasti ritualai, kurie pažadins kūną, nuramins protą

Tūkstančius metų prieš tradicinę mediciną atsiradęs senovės Indijos mokslas Ajurveda teigia, kad ryto rutina gali nulemti ne tik mūsų emocinę būseną, bet ir kūno sveikatą.