Burokėlių sultys - ne tik kraujui stiprinti

Mes žinome, kad burokėlių sultys stiprina kraują, tačiau mokslininkai teigia, kad yra kur kas daugiau teigiamų šios daržovės savybių.

* Jeigu jums padidėjęs kraujospūdis, vieną arbatinį šaukštelį medaus užpilkite 100 mililitrų raudonųjų burokėlių sulčių. Mišinio gerkite tris kartus per dieną. Ši priemonė puikiai padeda sergantiesiems hipertenzija.

* JAV atliktas tyrimas parodė, kad burokėlių sultys gali būti naudingos ne tik kraujo spaudimui, širdžiai, bet ir pagerinti kraujo tekėjimą į smegenis ir tokiu būdu padėti apsisaugoti nuo demencijos.

"Jau anksčiau atlikti keli išsamūs tyrimai parodė, kad geriant burokėlių sultis gali sumažėti kraujospūdis, tačiau mes norėjome įsitikinti, kad šios sultys taip pat gali sustiprinti kraujo patekimą į smegenis", - sako prof. Daniel Kim-Shapiro.

Geras smegenų aprūpinimas krauju yra svarbus kognityvinei sveikatai, kadangi manoma, jog senstant pablogėjęs kraujo patekimas į smegenis yra susijęs su demencijos pradžia.

Burokėliuose yra daug nitratų, o žmogaus organizmas juos paverčia nitritais, kurie išplečia kraujagysles ir pagerina kraujo tekėjimą.

Shutterstock nuotr.
Mokslininkai tyrė 14 žmonių, kurių amžius buvo 70 metų ar daugiau. Pusė tiriamųjų dvi dienas gavo daug nitratų turinčius pusryčius, įskaitant beveik pusę litro burokėlių sulčių, o kitų tiriamųjų pusryčiai nitratų turėjo mažai. Dalyvių smegenims atlikus magnetinio rezonanso tyrimą (MRT), abiejų grupių nariai dvi dienas gavo priešingos sudėties pusryčių, o tada vėl atliktas smegenų MRT.

MRT atskleidė, kad kraujo patekimas į smegenų kaktinės skilties, kuri paprastai siejama su demencija, baltąją medžiagą buvo geresnis tiems, kas buvo gavęs nitratų turtingo maisto.

* Britų mokslininkai yra nustatę, kad geriant burokėlių sultis, didėja žmonių ištvermingumas, burokėliuose esantys nitratai mažina deguonies įsisavinimą, o tai palengvina mankštinimąsi. Burokėlių sulčių vartojimas gali padėti ne tik sportininkams, bet ir žmonėms su širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo susirgimais.

Mokslininkų teigimu, tai gali pagerinti pagyvenusių žmonių gyvenimo kokybę ir įgalinti juos atlikti užduotis, kurių priešingu atveju jie net nebandytų atlikti.

Žmonėms senstant arba susirgus širdies ir kraujagyslių sistemą pažeidžiančiomis ligomis, deguonies kiekis, pasisavinamas fizinės veiklos metu, gali smarkiai sumažėti. Mokslininkai teigia, kad burokėlių sultys reikšmingai mažina deguonies poreikį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis