35 kg netekusi Jolanta: ne sportas svarbiausia

Kaunietė Jolanta, per metus numetusi 35 kilogramus teigia, jog svarbiausia – kad svoris kristų palengva.

Savaitgalio skaitomiausi straipsniai:
- Austrijoje gyvenanti lietuvė sukūrė verslą, kuri ketina perkelti ir į Lietuvą
- L. Lago: Ispanių ir lietuvių charakteris nelabai ir skiriasi - visos karštakošės
- Geriausios liekninančios iškrovos dietos – per dieną ištirps iki 3,5 kg
- Šitos medžiagos gali būti daugybės endokrininių ligų, persileidimo, nevaisingumo priežastis
- 4 sekso pozos, sustiprinančios emocinį ryšį
- Medutis su varške

Moteris, mėsą iškeitusi į supermaistą, dalinasi svorio metimo patarimais, tačiau teigia, jog universalaus būdo antsvoriui numesti nėra – kiekvienas turi atrasti tai, kas tinka jam pačiam.

Kas Jus paskatino atsikratyti nepageidaujamų kilogramų?

Svorio priaugau dėl skydliaukės veiklos sutrikimų. Tai nutiko labai staiga po gimdymo – kartu su kitais negalavimais, tokiais kaip depresija, bendras silpnumas man pradėjo augti svoris. Vieną dieną pasisvėrus pamačiau, jog sveriu 95 kilogramus. Supratusi, jog trūksta tik penkių kilogramų iki šimto, suvokiau, jog reikia susiimti ir pradėti rūpintis savimi.

Kas metant svorį buvo sunkiausia?

Niekada nemėgau gaminti valgyti, neturėdavau tam nei laiko, nei noro. Dažnai tiesiog nusipirkdavau jau pagamintų produktų iš prekybos centro. Dėl to sunkiausia buvo pradėti gaminti sveiką maistą namuose pačiai. Sudėtingiausia buvo pati pradžia, kadangi savo valgymo įpročius teko keisti iš esmės. Visiškai nebesilankau greito maisto užkandinėse, nors seniau ten buvau dažnas svečias.

Kokiu būdu Jums pavyko sulieknėti?

Per vienerius metus numečiau 35 kilogramus. Visiškai atsisakiau mėsos, ir tai man labai padėjo. Vietoj jos ėmiau maitintis sveikesniais produktais, į savo racioną įtraukiau supermaistą - tai yra, tokius produktus, kurie turi labai mažai kalorijų, bet yra labai maistingi: avokadai, lašiša, brokoliai, greipfrutai, lęšiai, rudieji ryžiai, įvairūs riešutai, tokie kaip migdolai, pistacijos ir graikiškieji...

Pradėjau valgyti labai daug sėklų, grūdų ir kruopų, kavą iškeičiau į žalią arbatą. Kavos atsisakyti buvo sunkiausia, kadangi labai ją mėgstu. Labai pamėgau sveikuoliškus kokteilius. Juos gamindavau vien tik iš žalumynų, vaisių ir daržovių, nenaudojant pieno produktų. Tarkime, suplakdavau bananą, tarkuotą imbierą ir persiką su šiek tiek natūralaus medaus ir vandens. Šis būdavo mano mėgiamiausias. Tokius kokteilius gerdavau ryte, jie labai sotūs ir skanūs. Tik labai gaila, jog Lietuvoje dėl klimato negalime pasidžiaugti ilgu ir gausiu šviežių uogų, vaisių ir daržovių derliumi. Dėl to pastebėjau, jog sveikai maitintis pas mus nėra labai pigu. 

Bandžiau sportuoti, man padėjo joga, o šiltuoju metų laiku – dviratis. Bet visgi manau, jog svarbiausia – mityba, labai daug sportuoti nereikia. Ką dedi į save, taip ir atrodai. Paminėsiu: ypač svarbu yra gerai išsimiegoti, žinoma, likus 3–4 valandoms iki miego nieko nevalgyti, neapkrauti organizmo, bei per dieną išgerti daug skysčių, geriausia – vandens su citrina. Vasarą aš vandenį paskanindavau įvairiomis uogomis – braškėmis, mėlynėmis, avietėmis. Valgant stengdavausi neskubėti, gerai sukramtyti kiekvieną kąsnį.

Susireguliavau savo dienotvarkę - prieš miegą mėgdavau išeiti į lauką ramiai pasivaikščioti lėtai kvėpuojant, tuomet užmigdavau lengvai ir nesunkiai. Pastebėjau, jog daugelis galvoja, kad laikytis dietos ir sveikai maitintis yra nuobodu, bet tai nėra tiesa. Sveika mityba nereiškia, kad valgai vien salotų lapus. Tai yra kur kas daugiau. Sveiką mitybą susieju su žvaliu protu, gera savijauta ir puikia nuotaika.

Ar anksčiau mėginote mesti svorį?

Ne, anksčiau niekada neturėjau problemų, dėl to nebuvo lengva. Labai daug skaičiau apie sveiką gyvenimo būdą, surinkau daug informacijos ir mėginau atrasti tai, kas labiausiai padėtų man.

Ką patartumėte moterims, kurios svajoja atsikratyti viršsvorio?

Iš savo patirties galiu pasakyti, jog svarbiausia – tinkamai maitintis. Pradėjus sveikai valgyti nesijauti apsunkusi, jautiesi ir atrodai žvalesnė, geresnės nuotaikos, atsiranda daugiau motyvacijos daryti kažką, sumažėja įvairių ligų, susijusių su antsvoriu, rizika. Bet galbūt kažkam kitam labiausiai padėtų sportas, o dar kitam - žaliavalgystė? Todėl svarbu labai daug domėtis ir atrasti tai, kas labiausiai tinka pačiam. Svoris turi kristi iš lėto, mitybos įpročius reikia keisti labai apgalvotai, kad spėtų prisitaikyti tiek kūnas, tiek organizmas. Svarbiausia – nebijoti gyvenime kažką keisti, o moterims, kurios nori numesti svorio, palinkėčiau būti kantrioms.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis