Apgamus ir kitus odos darinius pašalinkite greitai ir be skalpelio

„Nebenoriu žiūrėti į tuos apgamus – jie bjauroja visą mano veidą“, – rypuoja draugė, nesėkmingai išbandžiusi ne vieną liaudišką būdą. Kam eksperimentuoti – šiuolaikiniai įvaiurių odos darinių šalinimo būdai išspręs jūsų problemą greitai, neskausmingai ir be pasekmių.

Konsultuoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja dermatologė Irina Pugačiova

Gydytoja, dėl kokių odos darinių žmonės kreipiasi į jus?

Labai įvairiai - dėl apgamų, karpų, papilomų, keratomų, randų, išsiplėtusių kapiliarų ir kt. Visus juos saugiai ir be skalpelio šaliname lazeriu Fotona.

Gal žmonės labiau įpratę prie chirurginio darinių šalinimo? Kuo lazeris pranašesnis?

Lazeris skalpelį chirurgijoje pakeitė daugiau nei prieš 30 metų ir iki šiol yra universaliausias ir dažniausiai dermatologijoje naudojamas lazeris. Ir – neabejotinai – gydymas lazeriais turi daug privalumų, lyginant su įprastiniais chirurginiais gydymo metodais. Tai yra gerai kontroliuojamas, tikslus ir saugus metodas. Jis neskausmingas, labai retais atvejais taikomas vietinis nuskausminimas. Šis gydymo metodas yra minimaliai invazyvus ir sterilus. Dauguma procedūrų atliekama ambulatorinėmis sąlygomis. Karštis, kuris išsiskiria gydymo lazeriu metu, sterilizuoja gydomą vietą, taigi labai sumažėja infekcijos galimybė.

Be to, tai yra trumpa gydymo procedūra. Priklausomai nuo defekto, gali užtrukti nuo kelių iki keliolikos minučių. O gijimo laipotarpis – trumpas. Dėl minimalios invazijos ir sterilumo pasveikstama labai greitai.

Kaip reikėtų elgtis po procedūros, ar lieka žaizdų?

Po procedūrų dažniausiai lieka nedidelė žaizdelė, o aplink esanti oda nežymiai patinsta, nėra kraujavimo ir randėjimo. Komplikacijų praktiškai nebūna. Patinimas išnyksta po 1–2 dienų, o žaizda paprastai užgyja per 1–2 savaites. Gijimo laikotarpis yra žymiai trumpesnis negu po kitų šalinimo būdų. Užgijus nelieka jokios ženklo arba minimali žymelė.

Žmonės labai jautriai reaguoja į darinius, bijo piktybinių...

Lazeriu galima šalinti tik nepiktybinius odos navikus ir apgamus, todėl prieš procedūrą būtina gydytojo konsultacija. Šalinamas darinys, ypač apgamas, yra apžiūrimas dermatoskopu ir ištiriamas histologiškai. Nustačius, kad odos darinys neturi jokių piktybinių požymių, jį galima pašalinti.

Jei gydymas lazeriu netinka, gydytojas specialistas rekomenduoja kitą gydymo būdą.

Kaip vyksta procedūra?

Prieš šalinant odos darinį lazeriu, retais atvejais atliekamas vietinis nuskausminimas. Procedūra trunka neilgai, priklauso nuo darinio dydžio, dažniausiai iki 20 min. Po procedūros pacientui paaiškinama apie pašalinto darinio vietos priežiūrą. Po pašalinimo procedūros negalima lankytis baseine, pirtyje, soliariume. Tinkamiausias metų laikas odos darinių šalinimui yra ruduo, žiema.

Ar gali lazeris pakenkti, paveikti gilesnius nei reikia sluoksnius?

Lazerio skleidžiamą šviesą sugeria vanduo, esantis odos ląstelėse. Šviesos energija virsta šiluma, o kadangi apie 80 proc. ląstelės sudaro vandens, odos defekto ląstelės tiesiog išgarinamos. Vieno impulso metu pašalinami tik 2–3 ląstelių sluoksniai, todėl nėra pavojaus, kad oda bus paveikta per giliai.

Tai patikimas, dažniausiai neskausmingas ir efektyvus gydymo būdas.

Užsakymo nr.: PT_69257584

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis