Kodėl vyrams taip sunku moters atsiprašyti?

 (3)
Mes mielai jiems atleistume, bet jie tyli lyg užsiūti. Pasirodo, kalta mūsų netinkama reakcija.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Atsiprašyti nelengva tiek vyrams, tiek moterims. Ypač, kai šis žodis nėra vien mechaniškas burbtelėjimas, kažką užkliudžius alkūne, bet iš tiesų jautiesi kaltas, nes įskaudinai ar nuvylei kitą žmogų. „Atsiprašau, esu kaltas“, – atrodo reikėtų tik tiek, ir į namus vėl sugrįžtų santarvė. Deja, taip nenutinka. Psichologas, filosofijos mokslų daktaras Johnas Gray knygoje Marso ir Veneros pasimatymai. Kaip užmegzti tvirtą meilės ryšį“ (leidykla „Alma littera“) atskleidžia gana netikėtą priežastį, kodėl vyrai nemėgsta atsiprašinėti.

Vietoj atleidimo – nauji priekaištai
„Viena, kas skatina vyrus neatsiprašyti bendraujant su moterimis, yra tai, kad atsiprašymai moterų neveikia, – ar bent vyrai nemano, jog veiktų“, – rašo Johnas Gray. Lygindamas vyrų ir moterų pasaulius pirmąjį jis vadina Marso planetos vardu, o antrąjį – Veneros. „Kai Marse vyras pasisako apgailestaująs, jis prisipažįsta suklydęs. Kitas vyras patenkintas priima atsiprašymą. Marsietis galvoja: „Gerai, dabar, kai tu prisipažinai, kad esi neteisus, o aš teisus, mes vėl galim draugauti.“ Veneroje visai kitaip. Kai pasakai, kad apgailestauji, prasideda aptarinėjimas. Kai vyras atsiprašo partnerės, ji pradeda nepaprastai išsamiai aiškinti, kodėl jis turėtų jaustis nusižengęs. Sulaukęs tokio atsako, vyras tiesiog sugniūžta – juk jis tikėjosi, kad atsiprašius aptarinėjimai baigsis. Kai partnerė ima kalbėti, partneris mano, kad atsiprašymas visiškai nepadėjo“, – visiškai paprastai painią vyrų ir moterų bendravimo schemą paaiškina J. Gray.

„Aš nekaltas...“
Ką gi tuomet daro išsigandęs vyras? Antrą, dar baisesnę klaidą! Jis stengiasi nuraminti moterį, bandydamas išaiškinti savo elgesio priežastį ir įtikinti, kad iš tiesų juk nieko bloga nenutiko. Pasak psichologo, Marse ši taktika puikiai veikia. Tačiau – ne Veneroje. Išgirdusi pasiteisinimus, moteris dar labiau įsiunta, nes jai atrodo, kad vyras visai nesijaučia kaltas, bando kaltę suversti kažkokioms aplinkybėms ir negana to, dar įrodinėja, kad ji yra paranojikė ir piktinasi visai be reikalo...

Tarkim, vyras sako: „Atleisk, kad to vakarėlio metu trumpam dingau. Paprasčiausiai šnekėjausi su keliais senais draugais. Nemaniau, kad pasijusi apleista. Jokiu būdu nenorėjau tavęs įskaudinti..“ Moteris girdi: „Tu neturėtum būti tokia jautri. Jeigu būtum normali, nebūtum taip įsižeidusi. Aš nepadariau nieko bloga. Aš tik kalbėjausi su senais draugais.“

Pasistenkite suprasti
Kaip išsikapstyti iš šios keblios situacijos? Tiek marsiečiams, tiek venerietėms praverstų nusileisti ant Žemės ir išmokti girdėti vieniems kitus. Vyrai turėtų suprasti, kad aiškindamasi detales moteris nesiekia nuvertinti atsiprašymo – tiesiog nori išsikalbėti, papasakoti, kaip jaučiasi, ir įsitikinti, kad vyro atsiprašymas nėra mechaniškas, jis iš tiesų suprato esąs neteisus.

Na, o mums, moterims, kartais į atsiprašymą reikėtų reaguoti paprasčiau. Juk troleibuse ant kojos užlipusiam ir atsiprašiusiam piliečiui neimam aiškinti, kaip mums iš tiesų skauda, kaip jis sugadino mūsų batelį ir koks yra nevėkšla. Juolab nereikalaujame pasižadėti kitą kartą taip nesielgti. Panašiai galėtume reaguoti ir į vyro atsiprašymus. „Nieko tokio. Suprantu, kad nepadarei to tyčia. Draugai yra draugai, tiesiog pristigau tavo dėmesio.“ Jis pasijus dėkingas, kad nedarote iš musės dramblio, ir kitąsyk pasistengs būti atidesnis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Psichologija

Savaitės horoskopas: žvaigždės žada sėkmingą laiką

Ko tikėtis šią savaitę, kam ruoštis, – sužinokite.

Horoskopas: gal ši savaitė bus ramesnė?

Sužinokime, kas mūsų laukia šią savaitę.

Horoskopas: kas Jūsų laukia šią savaitę

Kokių permainų tikėtis šią savaitę, sužinokime.

Vakarėlių pagundos – ar įmanoma flirtuoti saugiai (1)

Anot statistikos, maždaug ketvirtadalis vienos nakties nuotykių įvyksta per įmonių vakarėlius. Ar įmanoma flirtuoti saugiai?

Horoskopas: kokia bus pirmoji metų savaitė (1)

Astrologinė prognozė savaitei, sausio 1-7 dienoms.

Prislėgtumas ir niūri nuotaika jau nebėra svarbiausias akivaizdus depresijos signalas (4)

Pozityvumas tapo tokia neatsiejama mūsų įvaizdžio dalimi, kad liūdėti atrodo beveik nepadoru. Tik ar slėpdami savo blogą nuotaiką po plačia šypsena, nerizikuojame nugrimzti į depresiją ir likti be pagalbos?

Astrologė Rima: poros privalo išnaudoti šį laiką

Venera keliauja Ožiaragiu nuo gruodžio 25 d. iki 2018 sausio 18 d.

Eskedar Maštavičienė: kai atvykau į Lietuvą, mane aprengė geri žmonės. Dabar tai darau aš. (2)

Jau trečius metus rengiama akcija „Padovanok suknelę“ apėmė net 12 Lietuvos miestų.

Kas 2018 metais laukia meilėje visų Zodiako ženklų

Vienas iš ženklų, žadančių laimę ateinančiais metais, susiję su tuo, ką pirmą sutiksite po Naujuosius metus skelbiančių laikrodžio dūžių. Sutiksite vyrą – būsit laimingas. O kalbant apie horoskopus, Geltonojo Šuns metai apskritai žada būti neblogi. Taip pat ir širdies reikaluose.

Kūčių vakaro žaidimai: burtai ir ateities spėjimai (2)

Nuo senų senovės šią naktį buvo bandoma žvilgterėti į ateitį ir buvo tikima, kad šios dienos darbai ir ritualai gali nulemti visų metų sėkmę.