Eskedar Maštavičienė: kai atvykau į Lietuvą, mane aprengė geri žmonės. Dabar tai darau aš.

 (2)
Jau trečius metus rengiama akcija „Padovanok suknelę“ apėmė net 12 Lietuvos miestų.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kai svarstome, ko reikia materialinių sunkumų turinčioms moterims, dažniausiai kalbame apie maistą, šiltus drabužius ar kitus būtinus pragyvenimo reikmenis. Retam lietuviui ateitų į galvą pasiūlyti joms... vakarinių suknelių.

Bet emocingajai etiopei Eskedar Maštavičienei prieš trejus metus į galvą šovė būtent tokia mintis. „Kiekviena moteris visų pirma yra moteris, – sako Eskedar. – Nors ir kokios negandos ją užkluptų, ji privalo atrasti laiko sau, pasilepinti. Kad žmogus atrastų motyvaciją pakeisti gyvenimą, kartais reikia visai nedaug – pasipuošti, patekti į kitą aplinką, pasijusti kitokiu žmogumi ir patikėti, kad esi vertas to gražesnio ir sėkmingesnio gyvenimo. Aš pati esu pabėgėlė. Kai atvykau į Lietuvą, neturėjau nieko. Pirmuosius drabužius man padovanojo kiti žmonės.“

Eskedar Maštavičienė: kai atvykau į Lietuvą, mane aprengė geri žmonės. Dabar tai darau aš.
© Asmeninio albumo nuotr.

Startavusi prieš dvejus metus, šiemet socialinė akcija „Padovanok suknelę“ įsibėgėjo kaip reikiant ir apėmė net 12 Lietuvos miestų: Vilnių, Kauną, Klaipėdą, Panevėžį, Šiaulius, Švenčionis, Ignaliną, Visaginą, Kėdainius, Rokiškį, Širvintas ir Palangą.

Visuose nurodytuose miestuose tam tikru adresu moterys raginamos atvežti savo nenaudojamas progines sukneles, batelius, aksesuarus. Juk proginių drabužių panaudojimo laikas toks trumpas – reta kuri apsivelka tą pačią suknelę dažniau nei 3 kartus. Taip vis dar graži ir nauja, bet nenaudojama ji lieka kaboti spintoje, nors galėtų nudžiuginti kitą moterį. Minėtuose miestuose yra suknelių surinkimo punktai, į kuriuos moterys gali atnešti nenaudojamus puošnius drabužius ar aksesuarus. Tiesa, šiuo metu akcija jau artėja į pabaigą. Rytoj, gruodžio 22 d.(penktadienį), įvyks renginiai paskutiniuose 4 likusiuose miestuose Vilniuje, Klaipėdoje, Kėdainiuose ir Palangoje, tad iki pietų dar galima suskubti ten atnešti savo dovanas.

Eskedar Maštavičienė: kai atvykau į Lietuvą, mane aprengė geri žmonės. Dabar tai darau aš.
© Asmeninio albumo nuotr.

Vėliau prasidės didžioji šventė – moterys rinksis ir matuosis sukneles, batelius, papuošalus, joms bus daromas makiažas ir šukuosenos, visos vaišinsis kava, saldumynais, bendraus, klausysis muzikos. „Nepaprastai smagu matyti prieš veidrodį stovinčią, pasipuošusią, aukštakulniais avinčią moterį, kurios akyse spindi džiaugsmas, nes šis vakaras skirtas jai, – sako E. Maštavičienė. – Moterims būtina ištrūkti iš namų ir surasti laiko sau. Pasipuošti galima ir kasdien. Tikiuosi, kad moterys, pasiėmusios šias sukneles į namus, jomis apsirengusios pasitiks šventes.“

Šiandien Eskedar Maštavičienė labiausiai nori kreiptis į tas, kurios nori, bet nesiryžta ateiti į tokius renginius. „Norėtųsi, kad moterų būtų kuo daugiau. Suknelių užteks visoms, o kai kurios galės pasiimti ir po kelias. Štai Vilniuje jų turime apie 300. Mes bendradarbiaujame su valstybinėmis institucijomis, šeimos rūpybos centrais, įvairiomis bendruomenėmis, moterų krizių centrais, gausių šeimų asociacija – daugumą moterų į renginius atsiveža šių organizacijų atstovai. Aš noriu kreiptis į kitas. Atvykite pačios ir pakvieskite sunkiau besiverčiančią kaimynę, giminaitę ar kitą likimo sesę. Tegul šie renginiai tampa moterų solidarumo švente.“

Eskedar Maštavičienė: kai atvykau į Lietuvą, mane aprengė geri žmonės. Dabar tai darau aš.
© Asmeninio albumo nuotr.

Renginio vietų adresus galite rasti feisbuko paskyroje „Padovanok“arba sužinoti telefonu 8 615 39223

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Psichologija

Savaitės horoskopas: žvaigždės žada sėkmingą laiką

Ko tikėtis šią savaitę, kam ruoštis, – sužinokite.

Horoskopas: gal ši savaitė bus ramesnė?

Sužinokime, kas mūsų laukia šią savaitę.

Horoskopas: kas Jūsų laukia šią savaitę

Kokių permainų tikėtis šią savaitę, sužinokime.

Vakarėlių pagundos – ar įmanoma flirtuoti saugiai (1)

Anot statistikos, maždaug ketvirtadalis vienos nakties nuotykių įvyksta per įmonių vakarėlius. Ar įmanoma flirtuoti saugiai?

Horoskopas: kokia bus pirmoji metų savaitė (1)

Astrologinė prognozė savaitei, sausio 1-7 dienoms.

Prislėgtumas ir niūri nuotaika jau nebėra svarbiausias akivaizdus depresijos signalas (4)

Pozityvumas tapo tokia neatsiejama mūsų įvaizdžio dalimi, kad liūdėti atrodo beveik nepadoru. Tik ar slėpdami savo blogą nuotaiką po plačia šypsena, nerizikuojame nugrimzti į depresiją ir likti be pagalbos?

Astrologė Rima: poros privalo išnaudoti šį laiką

Venera keliauja Ožiaragiu nuo gruodžio 25 d. iki 2018 sausio 18 d.

Eskedar Maštavičienė: kai atvykau į Lietuvą, mane aprengė geri žmonės. Dabar tai darau aš. (2)

Jau trečius metus rengiama akcija „Padovanok suknelę“ apėmė net 12 Lietuvos miestų.

Kas 2018 metais laukia meilėje visų Zodiako ženklų

Vienas iš ženklų, žadančių laimę ateinančiais metais, susiję su tuo, ką pirmą sutiksite po Naujuosius metus skelbiančių laikrodžio dūžių. Sutiksite vyrą – būsit laimingas. O kalbant apie horoskopus, Geltonojo Šuns metai apskritai žada būti neblogi. Taip pat ir širdies reikaluose.

Kūčių vakaro žaidimai: burtai ir ateities spėjimai (2)

Nuo senų senovės šią naktį buvo bandoma žvilgterėti į ateitį ir buvo tikima, kad šios dienos darbai ir ritualai gali nulemti visų metų sėkmę.