Eskedar Maštavičienė: kai atvykau į Lietuvą, mane aprengė geri žmonės. Dabar tai darau aš.

 (3)
Jau trečius metus rengiama akcija „Padovanok suknelę“ apėmė net 12 Lietuvos miestų.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kai svarstome, ko reikia materialinių sunkumų turinčioms moterims, dažniausiai kalbame apie maistą, šiltus drabužius ar kitus būtinus pragyvenimo reikmenis. Retam lietuviui ateitų į galvą pasiūlyti joms... vakarinių suknelių.

Bet emocingajai etiopei Eskedar Maštavičienei prieš trejus metus į galvą šovė būtent tokia mintis. „Kiekviena moteris visų pirma yra moteris, – sako Eskedar. – Nors ir kokios negandos ją užkluptų, ji privalo atrasti laiko sau, pasilepinti. Kad žmogus atrastų motyvaciją pakeisti gyvenimą, kartais reikia visai nedaug – pasipuošti, patekti į kitą aplinką, pasijusti kitokiu žmogumi ir patikėti, kad esi vertas to gražesnio ir sėkmingesnio gyvenimo. Aš pati esu pabėgėlė. Kai atvykau į Lietuvą, neturėjau nieko. Pirmuosius drabužius man padovanojo kiti žmonės.“

Eskedar Maštavičienė: kai atvykau į Lietuvą, mane aprengė geri žmonės. Dabar tai darau aš.
© Asmeninio albumo nuotr.

Startavusi prieš dvejus metus, šiemet socialinė akcija „Padovanok suknelę“ įsibėgėjo kaip reikiant ir apėmė net 12 Lietuvos miestų: Vilnių, Kauną, Klaipėdą, Panevėžį, Šiaulius, Švenčionis, Ignaliną, Visaginą, Kėdainius, Rokiškį, Širvintas ir Palangą.

Visuose nurodytuose miestuose tam tikru adresu moterys raginamos atvežti savo nenaudojamas progines sukneles, batelius, aksesuarus. Juk proginių drabužių panaudojimo laikas toks trumpas – reta kuri apsivelka tą pačią suknelę dažniau nei 3 kartus. Taip vis dar graži ir nauja, bet nenaudojama ji lieka kaboti spintoje, nors galėtų nudžiuginti kitą moterį. Minėtuose miestuose yra suknelių surinkimo punktai, į kuriuos moterys gali atnešti nenaudojamus puošnius drabužius ar aksesuarus. Tiesa, šiuo metu akcija jau artėja į pabaigą. Rytoj, gruodžio 22 d.(penktadienį), įvyks renginiai paskutiniuose 4 likusiuose miestuose Vilniuje, Klaipėdoje, Kėdainiuose ir Palangoje, tad iki pietų dar galima suskubti ten atnešti savo dovanas.

Eskedar Maštavičienė: kai atvykau į Lietuvą, mane aprengė geri žmonės. Dabar tai darau aš.
© Asmeninio albumo nuotr.

Vėliau prasidės didžioji šventė – moterys rinksis ir matuosis sukneles, batelius, papuošalus, joms bus daromas makiažas ir šukuosenos, visos vaišinsis kava, saldumynais, bendraus, klausysis muzikos. „Nepaprastai smagu matyti prieš veidrodį stovinčią, pasipuošusią, aukštakulniais avinčią moterį, kurios akyse spindi džiaugsmas, nes šis vakaras skirtas jai, – sako E. Maštavičienė. – Moterims būtina ištrūkti iš namų ir surasti laiko sau. Pasipuošti galima ir kasdien. Tikiuosi, kad moterys, pasiėmusios šias sukneles į namus, jomis apsirengusios pasitiks šventes.“

Šiandien Eskedar Maštavičienė labiausiai nori kreiptis į tas, kurios nori, bet nesiryžta ateiti į tokius renginius. „Norėtųsi, kad moterų būtų kuo daugiau. Suknelių užteks visoms, o kai kurios galės pasiimti ir po kelias. Štai Vilniuje jų turime apie 300. Mes bendradarbiaujame su valstybinėmis institucijomis, šeimos rūpybos centrais, įvairiomis bendruomenėmis, moterų krizių centrais, gausių šeimų asociacija – daugumą moterų į renginius atsiveža šių organizacijų atstovai. Aš noriu kreiptis į kitas. Atvykite pačios ir pakvieskite sunkiau besiverčiančią kaimynę, giminaitę ar kitą likimo sesę. Tegul šie renginiai tampa moterų solidarumo švente.“

Eskedar Maštavičienė: kai atvykau į Lietuvą, mane aprengė geri žmonės. Dabar tai darau aš.
© Asmeninio albumo nuotr.

Renginio vietų adresus galite rasti feisbuko paskyroje „Padovanok“arba sužinoti telefonu 8 615 39223

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Psichologija

Dienos horoskopas: liūtams rūpės meilės reikalai, skorpionų laukia emociškai jaudinantis įvykis

Liepos dvidešimt antroji, sekmadienis - 203-ioji metų diena (paskutinė 29-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 162 dienos.

Dienos horoskopas: Jaučių savaitgalis priklausys nuo santykių su aplinkiniais, mergelių laukia išlaidos

Liepos dvidešimt pirmoji, šeštadienis - 202-oji metų diena (šeštoji 29-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 163 dienos.

Geriausia karjera pagal Zodiako ženklą

Zodiako ženklas turi įtakos jūsų asmenybei, tad nenuostabu, kad jis gali parodyti ir būtent jums labiausiai tinkantį profesinį kelią. Štai kokia karjera yra tinkamiausia kiekvienam Zodiako ženklui.

Dienos horoskopas: Jaučiams parūps meilė, Svarstykles aplankys įkvėpimas

Liepos dvidešimtoji, penktadienis - 201-oji metų diena (penktoji 29-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 164 dienos.

Dienos horoskopas: Vėžiams geriau pasaugoti sveikatą, Mergelių laukia rūpesčiai

Liepos devynioliktoji, ketvirtadienis - 200-oji metų diena (ketvirtoji 29-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 165 dienos.

15 bruožų, būdingų moterims, kurios įsivelia į destruktyvius santykius

Ar galima per didelę meilę vadinti priklausomybe? Nors visos moterys trokšta mylėti ir būti mylimos, daugelis jų nuolat įsivelia į nelaimingus, destruktyvius santykius su vyrais.

5 patarimai, kaip kokybiškai pailsėti per atostogas

Ar pažįstamas jausmas, kad atostogos praėjo, o atrodo, kad taip ir nepailsėjai? Ši savijauta turi paaiškinamas priežastis. Ką daryti, kad per atostogas iš tiesų pailsėtume, pataria gyd. psichoterapeutė Gražina Sidorovienė.

Dienos horoskopas: Dvyniai mėgausis populiarumu, Avinų lauks staigmenos

Liepos aštuonioliktoji, trečiadienis - 199-oji metų diena (trečioji 29-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 166 dienos.

Dienos horoskopas: Svarstyklės sužinos intymią paslaptį, Jaučių laukia finansinis laimėjimas

Liepos 17-oji - Pasaulio lietuvių vienybės diena. Stepono Dariaus ir Stasio Girėno žuvimo diena.

Dienos horoskopas: šiandien nepersidirbsime

Liepos šešioliktoji, pirmadienis - 197-oji metų diena (pirmoji 29-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 168 dienos.