Eskedar Maštavičienė: kai atvykau į Lietuvą, mane aprengė geri žmonės. Dabar tai darau aš.

 (3)
Jau trečius metus rengiama akcija „Padovanok suknelę“ apėmė net 12 Lietuvos miestų.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kai svarstome, ko reikia materialinių sunkumų turinčioms moterims, dažniausiai kalbame apie maistą, šiltus drabužius ar kitus būtinus pragyvenimo reikmenis. Retam lietuviui ateitų į galvą pasiūlyti joms... vakarinių suknelių.

Bet emocingajai etiopei Eskedar Maštavičienei prieš trejus metus į galvą šovė būtent tokia mintis. „Kiekviena moteris visų pirma yra moteris, – sako Eskedar. – Nors ir kokios negandos ją užkluptų, ji privalo atrasti laiko sau, pasilepinti. Kad žmogus atrastų motyvaciją pakeisti gyvenimą, kartais reikia visai nedaug – pasipuošti, patekti į kitą aplinką, pasijusti kitokiu žmogumi ir patikėti, kad esi vertas to gražesnio ir sėkmingesnio gyvenimo. Aš pati esu pabėgėlė. Kai atvykau į Lietuvą, neturėjau nieko. Pirmuosius drabužius man padovanojo kiti žmonės.“

Eskedar Maštavičienė: kai atvykau į Lietuvą, mane aprengė geri žmonės. Dabar tai darau aš.
© Asmeninio albumo nuotr.

Startavusi prieš dvejus metus, šiemet socialinė akcija „Padovanok suknelę“ įsibėgėjo kaip reikiant ir apėmė net 12 Lietuvos miestų: Vilnių, Kauną, Klaipėdą, Panevėžį, Šiaulius, Švenčionis, Ignaliną, Visaginą, Kėdainius, Rokiškį, Širvintas ir Palangą.

Visuose nurodytuose miestuose tam tikru adresu moterys raginamos atvežti savo nenaudojamas progines sukneles, batelius, aksesuarus. Juk proginių drabužių panaudojimo laikas toks trumpas – reta kuri apsivelka tą pačią suknelę dažniau nei 3 kartus. Taip vis dar graži ir nauja, bet nenaudojama ji lieka kaboti spintoje, nors galėtų nudžiuginti kitą moterį. Minėtuose miestuose yra suknelių surinkimo punktai, į kuriuos moterys gali atnešti nenaudojamus puošnius drabužius ar aksesuarus. Tiesa, šiuo metu akcija jau artėja į pabaigą. Rytoj, gruodžio 22 d.(penktadienį), įvyks renginiai paskutiniuose 4 likusiuose miestuose Vilniuje, Klaipėdoje, Kėdainiuose ir Palangoje, tad iki pietų dar galima suskubti ten atnešti savo dovanas.

Eskedar Maštavičienė: kai atvykau į Lietuvą, mane aprengė geri žmonės. Dabar tai darau aš.
© Asmeninio albumo nuotr.

Vėliau prasidės didžioji šventė – moterys rinksis ir matuosis sukneles, batelius, papuošalus, joms bus daromas makiažas ir šukuosenos, visos vaišinsis kava, saldumynais, bendraus, klausysis muzikos. „Nepaprastai smagu matyti prieš veidrodį stovinčią, pasipuošusią, aukštakulniais avinčią moterį, kurios akyse spindi džiaugsmas, nes šis vakaras skirtas jai, – sako E. Maštavičienė. – Moterims būtina ištrūkti iš namų ir surasti laiko sau. Pasipuošti galima ir kasdien. Tikiuosi, kad moterys, pasiėmusios šias sukneles į namus, jomis apsirengusios pasitiks šventes.“

Šiandien Eskedar Maštavičienė labiausiai nori kreiptis į tas, kurios nori, bet nesiryžta ateiti į tokius renginius. „Norėtųsi, kad moterų būtų kuo daugiau. Suknelių užteks visoms, o kai kurios galės pasiimti ir po kelias. Štai Vilniuje jų turime apie 300. Mes bendradarbiaujame su valstybinėmis institucijomis, šeimos rūpybos centrais, įvairiomis bendruomenėmis, moterų krizių centrais, gausių šeimų asociacija – daugumą moterų į renginius atsiveža šių organizacijų atstovai. Aš noriu kreiptis į kitas. Atvykite pačios ir pakvieskite sunkiau besiverčiančią kaimynę, giminaitę ar kitą likimo sesę. Tegul šie renginiai tampa moterų solidarumo švente.“

Eskedar Maštavičienė: kai atvykau į Lietuvą, mane aprengė geri žmonės. Dabar tai darau aš.
© Asmeninio albumo nuotr.

Renginio vietų adresus galite rasti feisbuko paskyroje „Padovanok“arba sužinoti telefonu 8 615 39223

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Psichologija

Išsiskyrimas – nevykėlių lemtis? Psichologės įžvalgos apie skyrybas

Išsiskyrimas – būtina ir neišvengiama santykių dalis, nes visi santykiai, kaip ir gyvenimas, turi pradžią ir pabaigą. Deja, šis filosofinis rakursas neišgelbsti nuo skausmo tų, kuriems tenka išgyventi išsiskyrimą. Vis dėlto, daugiau žinant apie šį procesą, ištverti darosi lengviau.

Astrologinė prognozė balandžio 27-ajai: vardadieniai, horoskopai

Balandžio dvidešimt septintoji, penktadienis - 117-oji metų diena (penktoji 17-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 248 dienos.

Astrologinė prognozė balandžio 26-ajai

Balandžio dvidešimt šeštoji, ketvirtadienis - 116-oji metų diena (ketvirtoji 17-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 249 dienos.

Horoskopas balandžio 25-ajai: horoskopas, vardadieniai

Balandžio 25-oji - šv. Morkus, Daržų diena, sėjos pradžia. Pasaulinė maliarijos diena. Pasaulinė pingvinų diena.

Balandžio 24-oji: vardadieniai, astrologija

Balandžio 24-oji - Tarptautinė jaunimo solidarumo diena. DNR diena. Šuns diena.

Kaip elgiasi įsižeidę Zodiako ženklai

Kiekvieną žmogų galima įskaudinti, įžeisti, bet kiekvienas žmogus nuoskaudą supranta savaip, skirtingai suvokia emocijas ir poelgius. Siūlome paskaityti, kaip įsižeidžia zodiako ženklai.

Kunigas Arūnas Peškaitis: Žinau, kas yra perdegimo sindromas, gyvenime patyriau jį ne kartą

Net 53 proc. Lietuvos medikų yra perdegę, o ES įmonės kasmet patiria daugiau nei 20 mlrd. nuostolių, nes jų darbuotojai dėl perdegimo neatvyksta į darbą. Stresas yra antra pagal dažnumą pravaikštų priežastis. Ką daryti, kad ši statistika pasikeistų?

Horoskopas: kokiems darbams ši savaitė bus palanki

Astrologinė prognozė savaitei, balandžio 23-29 dienoms.

Balandžio 23-ioji: vardadieniai, astrologija

Balandžio 23-ioji - Jurginės, Šv. Jurgio, antrojo Lietuvos globėjo, diena. Ganiklio diena. Pasaulinė knygos ir autorių teisių diena. Anglų kalbos diena.

Ko tikėtis šiandien, balandžio 22-ąją

Balandžio 22-oji - Tarptautinė motinos Žemės diena.