3 tipai moterų, kurias stresas veikia labiausiai

3 tipai moterų, kurias stresas veikia labiausiai  6

Paskelbta: 2012/11/05
Parengė Milda Stonkutė, moteris.lt
Tyrimai patvirtina, kad moterys jautriau reaguoja į stresą nei vyrai. Tačiau yra moterų, kurios reaguoja dar jautriau.

Portalas woman.ru siūlo susipažinti su 3 labiausiai streso pažeidžiamais moterų tipais ir pateikia patarimus, kaip galima būtų sumažinti jo daromą žalą.

I tipas. Atsakingoji

Jos gyvenimo kredo „Viską galiu pati!" ji įsitikinusi, kad niekas nieko už ją negali padaryti geriau. Nesvarbu, darbe ar namuose ji nė akimirkai nepaleidžia vadžių iš rankų. Ji pati tvarko visus namus (nes dukra nemoka deramai išblizginti paviršių), tvarko vaikų žaislus bei knygų lentynas (kol įkalbėsi juos tai padaryti, galą gausi), surenka vyro išmėtytus daiktus (atsibodo bartis), darbe pati atsakinėja į skambučius, redaguoja tekstus, skaičiuoja finansus ir t.t., nes yra įsitikinusi - daugumą dalykų lengviau padaryti pačiai nei išmokyti tai padaryti kitus. Nenuostabu, kad bandydama aprėpti daugybę savų ir svetimų pareigų, šio tipo moteris neretai vakare vos kojas pavelka.

Esminė atsakingosios problema yra ta, kad ji nejaučia, kada jai reikia sustoti ir pailsėti. Tempia viską iki paskutinės akimirkos, o paskui - bac ir palūžta: atsiduria ligoninėje ar panyra į visišką apatiją ir depresiją.

Kas galėtų padėti?

1. Atskirkite „noriu" nuo „reikia". Paimkite popieriaus lapą ir vienoje pusėje surašykite dalykus, kuriuos šiandien darysite, nes norite, ir kuriuos darysite, nes to reikia. Įvertinkite abi lapo puses. Jei „reikia" pusė yra gerokai didesnė nei „noriu", vadinasi jūsų gyvenimo prioritetai suskirstyti neteisingai ir jums anksčiau ar vėliau gresia pervargimas. Mat yra viena auksinė taisyklė - tas pats darbas, dirbamas iš pareigos emociškai ir fiziškai vargina labiau nei daromas su noru. Dabar ryžtingai iš grupelės „reikia" išbraukite tai, ko reikia nebūtinai. Jums turėtų atlaisvėti bent jau pusvalandis - išnaudokite jį tik sau (maloniam apsipirkimui, pietums su seniai matyta drauge, masažui ar pasivaikščiojimui). Jei tokių punktų nerandate, eikite prie antrojo pratimo.

2. Paimkite lapą popieriaus ir surašykite labiausiai nepageidaujamus, bet būtinus atlikti darbus. O dabar sąžiningai prie kiekvieno išvardinkite galimas pasekmes. Tarkim, „Šiandien reikia iššveisti vonią ir tualetą". Kas bus, jei to nepadarysiu? „Vonia ir tualetas nebus idealiai švarūs; jei užsuks svečių, jie pamanys, kad esu nelabai tvarkinga" Kas dar? Kaip matote, nieko tragiško. Įdomu tai, kad neprievartaujant savęs, ateis toks laikas, kai vonios šveitimas atsidurs prie „noriu" skyrelio.   

II tipas. Perfekcionistė

Jos gyvenimo kredo: „Tobulumui ribų nėra". Pedantiška, korektiška, nepasitikinti niekuo, net savimi, viską tikrina iki begalybės ir net tuomet, kai neranda prie ko prikibti, vis tiek neatrodo laiminga, nes bijo, kad bus ką nors svarbaus pražiopsojusi. Neretai kabinėdamasi prie smulkmenų pražiopso esminius dalykus arba taip ilgai užsižaidžia su detalėmis, kad nespėja padaryti kur kas svarbesnių darbų. Kadangi pasaulis tobulas nėra, ji negali nė akimirkai rasti ramybės.

Esminė šio tipo moterų problema, kad jos niekada neatsipalaiduoja. Tik skirtingai nei atsakingosios, jos pervargsta ne fiziškai, o psichologiškai. Normalus žmogus jaučia įtampą darydamas darbą ir atsipalaiduoja jį padaręs. Šio tipo moterys neatsipalaiduoja nė akimirkai, nes po kiekvieno darbo lieka jausmas, kad galima buvo tai padaryti dar geriau. Tai lemia užsitęsusį stresą, kurį psichologai vadina di-stresu.

Kas galėtų padėti?

1. Išmokite įžvelgti grožį netobulume. Stebėkite gamtą, kitus žmones, įvairius reiškinius, vaikų piešinius. Atkreipkite dėmesį, kokia žavi gali būti asimetrija, šveplavimas, netaisyklinga eisena ar nesuderintos spalvos. Pabandykite suprasti, kodėl gyva gėlė yra mielesnė nei tobulų formų, niekada nevystanti plastmasinė. Leiskite sau truputį netobulumo - pavaikščiokite bent namuose nesišukavusi ar nesutvarkytu manikiūru.

2. Dažniau stebėkite žaidžiančius vaikus, kačiukus, laisvai bendraujančius žmones. Galbūt tai padės jums suprasti, kiek džiaugsmo gali teikti spontaniškumas. Leiskite sau improvizuoti, užsukite į svečius neperspėjusi ar netikėtai išeikite iš darbo anksčiau. Išmokusi pažeisti taisykles, nebebūsite tokia preciziškai priklausoma nuo detalių.

III tipas. Pagalbininkė

Jos kredo: „Visada pasiruošus!" Jai gali paskambinti dieną, vakare, vidury nakties, per atostogas, šventes ar laidotuves - ji visuomet atsilieps, visada ras laiko išklausyti ir pasisiūlys padėti. Neretai šio tipo moterys meta savo reikalus, kad galėtų padėti kitiems. Daro tai net tuomet, kai niekas jų neprašo. Tarkim, draugė paskambina pasiteirauti, kokia dantų gydytojo pavardė, o pagalbininkė tuoj pat pasišauna pati jam paskambinti, susitarti dėl vizito ir dar draugę iki jo pavežėti.

Esminė pagalbininkės problema yra menka savivertė. Ji jaučiasi vertinga tik tuomet, kai yra visiems reikalinga, todėl nuolat nori būti įvykių sukūryje ir įrašyta visų pažįstamų užrašų knygutėse pirmuoju numeriu. Tačiau žmonės greitai pripranta prie jos gerumo ir liaujasi jausti dėkingumą. Taigi vietoj visuotinio žavėjimosi pagalbininkė sulaukia tik begalinio nuovargio.

Kas galėtų padėti?

1. Išmokite padaryti pauzę, prieš ištardama „taip". Išgirdusi kokį nors prašymą, suskaičiuokite bent iki 5 ir tuomet užuot sakiusi „Žinoma, jokių prolemų", atsakykite: „Turiu apie tai pagalvoti". Taip ir padarykite. Pažiūrėkite į veidrodį, į savo namus. Gal jums reikėtų nueiti pas kosmetologę? Ar pabaigti skaityti prieš mėnesį numestą knygą? Įvertinkite, ar tikrai tas žmogus be jūsų pagalbos neišsivers ir atsakykite jam „taip" tik sąžiningai nusprendusi, jog esate vienintelis padėti galintis asmuo.

2. Paskaičiuokite. Kiekvieną konkretų atvejį įvertinkite blaiviai - ko jūs netenkate ir ką iš to gaunate. Ar tas dalykas, dėl kurio aukojatės, išties vertas tos kainos, kurią mokate. Galbūt sugaišite visą dieną padėdama ieškoti draugei batų, bet viskas baigsis tik nuovargiu ir draugės zyzimu, kad vėl išsirinkote ne tai, ko reikia?  Gal ir neverta skaičiuoti laiko, kurį praleidžiate prie sunkiai sergančio artimojo lovos, bet kažin ar verta aukoti pusdienį tam, kad aplankytumėte draugę, kurią pakirto sloga.

PARAŠYKITE SAVO KOMENTARĄ
Yra 6 komentarai
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė
Beata Tiškevič: kaip būtų lengva, jei būčiau gimusi vyru...

Beata Tiškevič: kaip būtų lengva, jei būčiau gimusi vyru...  23

Aš daug kartų svajojau apie tai, kaip viskas būtų lengva ir puiku, jeigu būčiau gimusi...

Julia Child

Garsioji kulinarinių laidų vedėja žinojo ir sėkmingos santuokos paslapčių. RECEPTAS  1

Jei nebūtų Julios Child, šiandien tikriausiai nieko nežinotume nei apie Jamie Oliverį, nei...

69-erių moteris metė karjerą ir tapo modeliu  5

Aštuntas dešimtmetis ant nosies nėra kliūtis sėkmingai modelio karjerai. Tą įrodė 69 metų britė Christyne Remnant, metusi sėkmingą...

Paryžiaus gatvės mada

Gatvės mada: brandesnio amžiaus moterys Paryžiuje (FOTO)  6

Paryžius – garsiausia mados sostinė , čia moterys spindi elegancija ir subtilumu....

Vilma Javtokienė

Podiumu žingsniuos galybė garsių moterų

Laura Imbrasienė, Renata Norvilė ir Simona Nainė taps debiutinės „V. Desire“ kolekcijos...

Gimtadienio proga – 10 stilingiausių V. Beckham įvaizdžių (FOTO)

Šiandien garsenybių pamėgta dizainerė Victoria Beckham švenčia 40-metį. Buvusi atlikėja jau spėjo išsikovoti vietą po saule tarp...

Manekenė Matilda Lowther prie mados namų "Burberry" suknelės priderino odinę baikerių striukę.DJ Leigh Lezark vilki tokią pačią "Burberry" suknutę iš šiųmetės pavasario ir vasaros kolekcijos.

Stiliaus dvikovų archyvas >>
HOROSKOPAS
dvyniai

Gana nerami diena. Labiau norėsis visus kritikuoti arba verkšlenti dėl problemų, nei pasikliauti savo jėgomis bei galva. Tuo tarpu iš jūsų gali būti pareikalauta atsakomybės, pasiaiškinimų dėl tam tikrų veiksmų ar sprendimų.

Visų ženklų horoskopai >>
Kokie baldai madingi? Rekomenduoja interjero dizaineriai

Norite atnaujinti būstą? Neskubėkite pirkti naujų baldų! Tekste rasite pasaulio dizainerių patarimus, ką verta pirkti, o ką pakanka atnaujinti, kokios interjero detalės šiemet madingiausios.

Garsių menininkų parodoje jau pirmą dieną nupirkta darbų už 10 tūkst. litų

Garsių menininkų parodoje jau pirmą dieną nupirkta darbų už 10 tūkst. litų

Antradienio vakarą „Domus galerijoje“ atidaryta didžiausia lietuvių dailės paroda „Menas namams“. Į parodos atidarymą- vernisažą suplūdo per 400 meno mylėtojų, verslininkų,...

5 naudingiausi kambariniai augalai pagal fengšui

5 naudingiausi kambariniai augalai pagal fengšui  4

Įsivaiduokite, vienu svarbiausių dalykų aplinkoje fengšui įvardija oro kokybę patalpoje.

Plytelės - ir grindims, ir sienoms. Kaip pasirinkti?

Plytelės - ir grindims, ir sienoms. Kaip pasirinkti?  5

Plytelės - aktuali ir universali medžiaga, kuri nuo seno labai plačiai naudojama. Atitinkamos medžiagos plytelėmis galima iškloti bet kurią konstrukciją ar patalpą: sienas ir grindis...

Makiažas 30+ moteriai: lūpų makiažas

Makiažas 30+ moteriai: lūpų makiažas (VIDEO)

Putlios lūpos – jaunystės ženklas. Tačiau jų oda itin plona, todėl pačios pirmos...

Išmėgink maskuojantį kremą ir mėgaukis ypač lygia veido oda

Išmėgink maskuojantį kremą ir mėgaukis ypač lygia veido oda

Ko gero dauguma mūsų, vertindamos savo veido odos kokybę veidrodyje, nepriklausomai nuo...

Grožio išradimas, pelnęs beveik 100 apdovanojimų  1

Nepriekaištinga, lygi bei jaunatviška oda – grožio pramonės mokslininkų siekiamybė. Laboratorijose jie siekia įgyvendinti tobulos odos...

mergina, anoreksija, dieta

Balerinų dieta: per 10 dienų - 10 kg ir jokio alkio  10

Kartais gerai pasimokyti iš kitų, taip pat ir lieknėjant. Šį kartą skaitytojos atvirai...

Kaip pagelbėti maudžiančioms kojoms?

Kaip pagelbėti maudžiančioms kojoms?  1

Dauguma žmonių dirba biuruose ir nesvarbu, kokias pareigas užima, naudojasi kompiuteriu, t.y....

Mankšta žasto sričiai padailinti

Šiltėjant orams vis labiau apnuoginame rankas ir norisi, kad jų oda būtų stangri, „neplevėsuotų lyg vėliavėlės“. Tad siūlome jums...

Keptas tinginys - netikėtai skanu

Skanus jis tiek šiltas, tiek jau atšąlęs.

Guliašo sriuba

Čia - ir sriuba, ir pagrindinis patiekalas viename.

Trapios tešlos čeburekai su mėsa

Trapi tešla. Minkšta mėsytė - šiuos čeburekus kerta net vaikai!

Lazanija su varške

Lazanija su varške  1

Kvepia pavasariu? Nebesinori mėsos ir sunkaus maisto? Prašau - Jums gardi kvepianti lazanija . Nepatingėkite ir pabandykite!

Velykų boba, kurios receptui - daugiau nei 200 metų

Velykų boba, kurios receptui - daugiau nei 200 metų  4

Šį savaitgalį švęsime Velykas , tačiau nedaugelis žino šios šventės pavadinimo reikšmę. Kaip teigia žemaičiai, jis kilo nuo žemaitiško žodžio „velkinis“, kuris reiškia...

Mėsos vyniotinis kaip pas mamą. Virtuvės šefės patarimai

Mėsos vyniotinis kaip pas mamą. Virtuvės šefės patarimai  3

Artėjant šv. Velykoms džiaugiamės nubudusia gamta, puošiame namus bei ieškome patarimų, kokius patiekalus pagaminti šventiniam stalui.

Horoskopas balandžio 17-24: ko tikėtis per Velykas?

Horoskopas balandžio 17-24: ko tikėtis per Velykas?

Savaitės pradžia – nelengvų išbandymų metas.

Kodėl vyresnėms naudinga užmegzti santykius su "berniuku - žaisliuku"?

Kodėl vyresnėms naudinga užmegzti santykius su "berniuku - žaisliuku"?  14

Lietuvėms moterims vis dar drovu viešumoje rodytis su vyru, kuris yra keliolika metų...

Pilnas Mėnulio užtemimas. Laukia iššūkiai, kokių nebuvo 100 metų!  31

Pilnas Mėnulio užtemimas - 2014 metų balandžio 15 d. 10:42 Lietuvos laiku.

Ar būna vaikų vegetarų?

Ar būna vaikų vegetarų?  3

Šįkart išklausykime kelias skirtingas nuomones.

Jei Jūsų vaikas Avinas

Jei Jūsų vaikas Avinas

Jeigu jums gimė vaikutis po Avino ženklu, pasiruoškite tam, kad sūnus ar duktė iš jūsų...

Skiepų vengimas tampa tam tikra mada, ypač jaunų tėvų tarpe  8

Tyrimai rodo, kad Lietuvoje daugėja tėvų, nepritariančių profilaktiniam vaikų skiepijimui. Gydytojai ir vaistininkai tokią tendencija...

Indai: moterys yra karalienės, tačiau be vyro - niekas

Indai: moterys yra karalienės, tačiau be vyro - niekas  44

Praleidus 4 mėnesius Indijoje, šioje didžiulėje, įspūdžių kupinoje šalyje, sunku apsispręsti,...

Vieninteliame pasaulyje kulinarinių nuotraukų festivalyje - ir erotikos atspalvis

Vieninteliame pasaulyje kulinarinių nuotraukų festivalyje - ir erotikos atspalvis

Ragauti pradedame akimis. Kerinčios fotografijos tarsi pratęsia subtilias, bet labai trumpalaikes...

Niujorko restoranų patiekalai - it meno kūriniai

Niujorko restoranų patiekalai - it meno kūriniai

Naujas madingiausias Niujorko gastronomines vietas aplankiusi žurnalistė sako, kad šiuolaikinius...

Aktoriai prabilo apie seksą Larso von Triero „Nimfomanėje“

Aktoriai prabilo apie seksą Larso von Triero „Nimfomanėje“

Du įdomūs aktoriai iš skandalingosios Larso von Triero „Nimfomanės“ kolektyvo –...

„Nimfomanės“ aktorius Willemas Dafoe: Nesu Holivudo sutvėrimas

„Nimfomanės“ aktorius Willemas Dafoe: Nesu Holivudo sutvėrimas  2

Kitą savaitę į Lietuvos kino teatrus atkeliaus antroji kino skandalisto Larso von Triero naujojo filmo...

K. Costneris - sergančio CŽV agento vaidmenyje

Pastaraisiais metais sukurti veiksmo filmai išryškino vieną tendenciją: greitai bėgti, taikliai šaudyti, sumaniai išsisukti iš...

Bardai tarp žvaigždžių: Olegas Ditkovskis ir Neda

Bardai tarp žvaigždžių: Olegas Ditkovskis ir Neda  1

Projekto „Bardai tarp žvaigždžių“ koncerte – neišskiriamas scenos duetas – Olegas ir...

Scenoje - aklo gitaros virtuozo iš Niujorko pasirodymas

Scenoje - aklo gitaros virtuozo iš Niujorko pasirodymas

Balandžio 14d. „Tamsta worldwide“ renginių ciklas „Tamsta“ gyvos muzikos klube Vilniuje pristato...

„Sevilijos kirpėjas“ flamenko stiliumi

„Sevilija, flamenkas ir smagi nuotaika“ – taip artėjančią Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro premjerą, Gioachino Rossini...

Skaityk daugiau

Svajonių namai: 340 kv.m būstas su didžiule terasa

Panorama į jūrą, 340 kv.m namo plotas, 141 kv.m aplinka ir 4 kambariai - pateikiame interjerą, kuris...

Manonamai

11 idėjų, kaip iškuopti namus be chemijos

Prieš didžiąsias metų šventes įprasta išblizginti, iššveisti namus, kad juose visada viešpatautų...

Manonamai

Buto Vilniuje remontas: 1 savaitė

Dizainerė Lina Ruokienė šiuo metu vykdo buto Žvėryne, Vilniuje remontą. Kiekvieną penktadienį...

Manonamai
Anna Nicole Smith

10 viešbučių, kurių kambariai regėjo garsenybių mirtis FOTO

Kadangi įžymiems žmonėms dažnai tenka apsistoti viešbučiuose, nieko keisto, kad čia neretai...

Perpasauli
Estija

Estai Velykas švenčia ne kaip visi

Šv. Velykų margutis Estijoje – ne tik vaisingumo ir gamtos nubudimo simbolis, tačiau ir meilės...

Perpasauli
Alpinistai

Neeilinė lietuvių alpinistų ekspedicija II: akistata su dorovės...

Sisia Pangma - viena iš keturiolikos aukščiausių viršūnių, perkopiančių 8000 metrų ribą. Ją...

Perpasauli