Pasidaryk pats. Vyno butelių stovas - per 15 minučių

Pasidaryk pats. Vyno butelių stovas - per 15 minučių%
Iš žurnalo "Mano namai" archyvo (autorius - Augis Narmantas)

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Neįprasta ir keista - įstrižai pasvirusi lenta, ant kurios horizontaliai laikosi vyno butelis... O iš tiesų tai visai paprasta konstrukcija: tuo padėjo įsitikinti „Alternus Habitus" architektai, pritaikę fizikos dėsnius ir pagaminę pasvirusį vyno butelių laikiklį iš paprastos lentos. Jums telieka pasinaudoti siūloma originalia idėja ir patiems pasidaryti tokį stovą, juolab kad tai ilgai netruks.

Jums reikės:

- 2,5 cm storio medinės lentos, ilgis - mažiausiai 33 cm;

- Kampų šablono, kuriuo galima tiksliai nupjauti galus 45 laipsnių kampu.

- Pjūklo medžiui pjauti;

- Kampainio;

- 3 cm skersmens grąžto;

- Aštraus peiliuko;

- Pieštuko;

- Švitrinio popieriaus.

Dviejų butelių laikiklis

Tiksliai išmatuoti svorio centrą, kad ant stovo gerai laikytųsi du buteliai, gana sudėtinga, todėl pateikiame tikslius matmenis.

  1. Butelio laikiklio ilgis turi būti maždaug butelio aukščio - apie 31-33 cm. Tad jei turite ilgesnę lentą, tiksliai pamatuokite, pasižymėkite pieštuku ir naudodami kampų šabloną nupjaukite lentą 45 laipsnių kampu.

  2. Pamatuokite vyno butelio svorio centrą. Tai galite padaryti padėję jį ant pieštuko ar kitokio cilindrinio pagaliuko. Svorio centras bus ten, kur, padėjus butelį ant pieštuko, jis laikys pusiausvyrą. Tą vietą pažymėkite pieštuku ant etiketės.

  3. Šonu paverstos lentos galą, kuris nupjautas 45 laipsnių kampu, pridėkite prie kampainio. Tada prie įstrižos lentos pridėkite vyno butelį, kaip parodyta paveikslėlyje. Ant jo etiketės pažymėtas svorio centras turi būti maždaug 1 cm atstumu nuo lentos galo. Neatitraukę butelio iš abiejų pusių ant lentos aiškiai pažymėkite, kur liečiasi jo kakliuko viršutinė ir apatinė dalis.

  4. Butelio kakliuko diametras - maždaug 3 cm, todėl jums reikės tokio pat diametro grąžto, kad tilptų kakliukas. Linijos, žyminčios vietas, kur kakliuko viršutinė ir apatinė dalys liečiasi su šonu paversta lenta, rodo, kokio dydžio skylę reikės išpjauti. Jei lenta 2,5 cm storio, reikės 6,5 cm ilgio skylės, jeigu ji siauresnė - trumpesnės ir atvirkščiai. Pasižymėkite skylės kraštų linijas ir tas vietas, kur reikės gręžti - 1,5 cm nuo viršutinės ir apatinės linijos.

  5. Išgręžkite dvi skyles. Grąžtu stenkitės tiksliai pataikyti į pažymėtus apskritimų centrus, kad išeitų lygi laikiklio skylė ir joje gerai laikytųsi butelis.

  6. Likusį tarp išgręžtų skylių tarpelį nugremžkite aštriu peiliuku. Šį darbą atlikite itin kruopščiai. Seksis lengviau, jei naudosite nedidelį, bet labai aštrų peiliuką. Išgremžus tarpelį turi likti taisyklingos formos skylė suapvalintais galais.

  7. Visą medinę lentą patrinkite smulkiu švitriniu popieriumi, ypač skylės briaunas ir lentos kraštus. Tuomet jau galite mėginti, ar viską pavyko padaryti inkamai - įkiškite butelio kakliuką į skylę ir žiūrėkite, ar laikiklis tikrai stovi.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

Kada geriausias laikas persodinti kambarines gėles?

Kambarinės gėlės – tikra namų puošmena, tačiau visada svarbu jas tinkamai prižiūrėti. Svarbu ne tik pasirūpinti, kad gėlės būtų reguliariai laistomos, bet taip pat užtikrinti, kad jų persodinimas būtų atliekamas tinkamai. Taigi, kada ir kaip persodinti gėles?

Skandinaviško stiliaus bute dominuoja gamtos motyvai (3)

Kuriant interjerą Gintarei Jarmalavičiūtei labai svarbūs buvo funkciniai sprendimai. Buto erdvė nedidelė, tad ją reikėjo panaudoti taip, kad čia gyvensiantys žmonės jaustųsi laisvai, galėtų nevaržomai judėti, kad funkcinės zonos būtų išdėstytos racionaliai bei patogiai, o ir pritaikomos pagal poreikius.

Klasikinio stiliaus namuose – ir sovietmečio palikimo, ir moderno elementų

Vilnietę Kariną Semakaitę nuosavas interjero detalių ir namų kvapų verslas beveik įpareigoja turėti estetiškus namus. Jauna moteris pripažįsta, kad jai iš tikrųjų patinka gyventi gražiai.

Rankinių dizainerė apie studiją šimtamečiame smetoniniame name: jaučiu to meto dvasią (4)

Prekių ženklo „Gėda Pelėda“ rankinių dizainerė, tapytoja, interjerų kūrėja kaunietė Kristina Lisauskė (33 m.) neseniai įsikraustė į savotiškai mintimis prisišauktą studiją. Moteris pasakoja jau seniai svajojusi ir ieškojusi ypatingos – erdvios ir šviesios – studijos aukštomis lubomis Kauno senamiestyje.

Netipiškai įrengtas 39 kv. m. butas tapo maksimaliai patogiu (10)

Sostinėje naujos statybos name esantis nedidelis butas tapo smagia užuovėja skoningumą vertinančiai porai.

Erdvų trijų aukštų butą menininkė remontuoja pati (3)

Vilnietė knygų dizainerė Agnė Dautartaitė-Krutulė savo namus kuria panašiai kaip knygas: jautriai, stebėdama aplinką ir įsiklausydama į žmones. Įsižiūrėdama į daiktus ir atskleisdama jų savitumą. Ir dar nepaiso madų – šių dizainerė sako labai nemėgstanti.

Šimtamečiai dailininkės namai slepia galybę istorijų (7)

Vilnietė tapytoja, dailės pedagogė Arūnė Tornau dar yra talentinga istorijų pasakotoja. Ji daug žino bei mielai pasakoja ir apie vietą, kurioje gyvena, – pačiame sostinės centre esantį istorinį kvartalą, vadinamą Montvilos kolonija arba Montvilos trikampiu.

Sužinokite, kaip sukurti namuose prabangą ir eleganciją (1)

„Qi“ kolekcija – tai prestižinio italų prekės ženklo „Scavolini“ meistriškumas ir Japonijos studijos „Nendo“ išskirtinio požiūrio duetas, interpretuojantis dizainą kaip siurprizą, eksperimentavimą bei rafinuotas detales.

Kalėdinių dekoracijų TOP 5 – kad namai atrodytų šventiškai ir naujai

Kalėdinę puošybą užkariauja rankų darbo dekoracijos ir netikėtos spalvos.

5 priežastys įsigyti oro drėkintuvą (1)

Oro drėkintuvas – absoliučiai nepakeičiamas dalykas, ypač gyvenantiems bute. Varle.lt buitinės technikos ekspertas Justinas Kaušinis pateikia penkias priežastis, kodėl dabar verta investuoti į oro drėkintuvą.