Pasidaryk pats. Vyno butelių stovas - per 15 minučių

Pasidaryk pats. Vyno butelių stovas - per 15 minučių%
Iš žurnalo "Mano namai" archyvo (autorius - Augis Narmantas)

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Neįprasta ir keista - įstrižai pasvirusi lenta, ant kurios horizontaliai laikosi vyno butelis... O iš tiesų tai visai paprasta konstrukcija: tuo padėjo įsitikinti „Alternus Habitus" architektai, pritaikę fizikos dėsnius ir pagaminę pasvirusį vyno butelių laikiklį iš paprastos lentos. Jums telieka pasinaudoti siūloma originalia idėja ir patiems pasidaryti tokį stovą, juolab kad tai ilgai netruks.

Jums reikės:

- 2,5 cm storio medinės lentos, ilgis - mažiausiai 33 cm;

- Kampų šablono, kuriuo galima tiksliai nupjauti galus 45 laipsnių kampu.

- Pjūklo medžiui pjauti;

- Kampainio;

- 3 cm skersmens grąžto;

- Aštraus peiliuko;

- Pieštuko;

- Švitrinio popieriaus.

Dviejų butelių laikiklis

Tiksliai išmatuoti svorio centrą, kad ant stovo gerai laikytųsi du buteliai, gana sudėtinga, todėl pateikiame tikslius matmenis.

  1. Butelio laikiklio ilgis turi būti maždaug butelio aukščio - apie 31-33 cm. Tad jei turite ilgesnę lentą, tiksliai pamatuokite, pasižymėkite pieštuku ir naudodami kampų šabloną nupjaukite lentą 45 laipsnių kampu.

  2. Pamatuokite vyno butelio svorio centrą. Tai galite padaryti padėję jį ant pieštuko ar kitokio cilindrinio pagaliuko. Svorio centras bus ten, kur, padėjus butelį ant pieštuko, jis laikys pusiausvyrą. Tą vietą pažymėkite pieštuku ant etiketės.

  3. Šonu paverstos lentos galą, kuris nupjautas 45 laipsnių kampu, pridėkite prie kampainio. Tada prie įstrižos lentos pridėkite vyno butelį, kaip parodyta paveikslėlyje. Ant jo etiketės pažymėtas svorio centras turi būti maždaug 1 cm atstumu nuo lentos galo. Neatitraukę butelio iš abiejų pusių ant lentos aiškiai pažymėkite, kur liečiasi jo kakliuko viršutinė ir apatinė dalis.

  4. Butelio kakliuko diametras - maždaug 3 cm, todėl jums reikės tokio pat diametro grąžto, kad tilptų kakliukas. Linijos, žyminčios vietas, kur kakliuko viršutinė ir apatinė dalys liečiasi su šonu paversta lenta, rodo, kokio dydžio skylę reikės išpjauti. Jei lenta 2,5 cm storio, reikės 6,5 cm ilgio skylės, jeigu ji siauresnė - trumpesnės ir atvirkščiai. Pasižymėkite skylės kraštų linijas ir tas vietas, kur reikės gręžti - 1,5 cm nuo viršutinės ir apatinės linijos.

  5. Išgręžkite dvi skyles. Grąžtu stenkitės tiksliai pataikyti į pažymėtus apskritimų centrus, kad išeitų lygi laikiklio skylė ir joje gerai laikytųsi butelis.

  6. Likusį tarp išgręžtų skylių tarpelį nugremžkite aštriu peiliuku. Šį darbą atlikite itin kruopščiai. Seksis lengviau, jei naudosite nedidelį, bet labai aštrų peiliuką. Išgremžus tarpelį turi likti taisyklingos formos skylė suapvalintais galais.

  7. Visą medinę lentą patrinkite smulkiu švitriniu popieriumi, ypač skylės briaunas ir lentos kraštus. Tuomet jau galite mėginti, ar viską pavyko padaryti inkamai - įkiškite butelio kakliuką į skylę ir žiūrėkite, ar laikiklis tikrai stovi.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

Nomeda Marčėnaitė buvusiame garaže įrengė gyvenamąją erdvę

Menininkė ir visuomenininkė Nomeda Marčėnaitė buvusiame garaže įrengė gyvenamąją erdvę. Jai apibūdinti tiktų šios moters vestų televizijos laidų pavadinimai: „Kitaip. Su Nomeda“ ir „Skanūs pokalbiai“.

Lofte įrengtos menininkų dirbtuvės tapo antraisiais namais

Vilnietė tapytoja Eglė Gineitytė su vyru menininku Andriumi Leonavičiumi rado vietą, kurioje abu jaučiasi kaip namie ir dar laisvi kurti: Eglė – tapyti, Andrius – įgyvendinti su medžiu susijusias fantazijas. Lofte esančią 60 m2 studiją jiedu kuria kaip savo tikrus namus, su tokia pat meile.

3 svarbūs patarimai, į ką atkreipti dėmesį norint įsirengti palėpę (1)

Senamiesčio privalumus žino kiekvienas miestietis: puiki lokacija, nuostabus vaizdas ir veiklos – apsčiai. Tad norinčių čia gyventi niekuomet netrūksta. O kiekviena laisva erdvė – išmaniai išnaudojama.

5 fengšui paslaptys: kaip pasiekti ne tik profesinę sėkmę, bet ir didesnį atlyginimą (1)

Norite pagerinti situaciją darbe ir pakilti karjeros laiptais neišeinant iš namų? Čia gali padėti fengšui.

Namo šeimininkai: norėjome paprastų dalykų – kad būstas būtų estetiškas ir patogus

Prieš dešimtmetį statytas nuosavas Žanetos ir Arvydo Paunksnių namas Vilniuje suplanuotas taip, kad jame savo privačią erdvę turėtų kiekvienas nemažos šeimos narys.

Pinigų medis: svarbiausios priežiūros taisyklės (11)

Zamiokulkas – tai augalas, kitaip dar vadinamas pinigų medžiu. Jį pravartu turėti kiekvienuose namuose: mokslininkų teigimu pinigų medis padeda išvalyti patalpų orą ir pagerina jo kokybę, tokiu būdu pagerėja patalpoje būnančių žmonių protinė veikla, geriau išsimiegama.

Interjere – tapetų renesansas: sienas puošia garsiausi mados kūrėjai (1)

Mados pojūtis – daugiau negu apranga ir drabužių kolekcijos. Garsiausi dizaineriai savo kūrybinius sumanymus vis aktyviau išreiškia interjero dizaino sprendimais.

PATARIMAI: Ko negalima plauti indaplovėje?

Indaplovė nėra tas įrenginių tipas, be kurių sunku įsivaizduoti gyvenimą. Nes juk kur kas reikalingesnių – šaldytuvas ar skalbimo mašina.

Dizainerė Jurgita Januškevičiūtė vertina savo namus, turinčius istoriją

Vilnietė drabužių dizainerė Jurgita Januškevičiūtė į pasaulį, žmones, aplinką žvelgia holistiškai – vertina ne atskirus dalykus, o visumą. Daug dirbanti, įvairios veiklos turinti moteris stengiasi gyventi santarvėje su gamta, ištaikyti laiko ir neskubriems moteriškiems malonumams – veido masažui ar paplepėti su draugėmis.

Madingas interjeras: kokios yra pagrindinės šių ir kitų metų tendencijos? (2)

Maria O'Brian, kompanijos „Ikea“ asortimento plėtros kūrybinė lyderė, nuolat keliauja po pasaulį ir ieško užuominų, kokios galėtų būti ateinančių metų tendencijos. Su „Moters“ skaitytojomis ji pasidalijo savo mintimis apie šių ir kitų metų tendencijas.