Pakeisk namų interjerą: savo rankomis ir be didelių išlaidų

 (1)
Pakeisk namų interjerą: savo rankomis ir be didelių išlaidų%
Nuotraukos – gamintojų, iš žurnalo „Mano namai“ archyvo, „iStockphoto“

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Daugiau spalvų, daugiau šviesos, daugiau pokyčių – toks natūralus atsinaujinimo troškimas laikas nuo laiko neaplenkia nė vieno...

Paprasčiausia – sukeisti vietomis“

Kartais atrodo, kad du objektyvūs veiksniai – laikas ir pinigai – kaip prie kojų pririšti sunkūs akmenys neleidžia polėkiui išskleisti sparnų, kad atnaujintume savo namų interjerą. Kaip pakeisti požiūrį ir atsilaikyti prieš jų spaudimą, pataria architektė Asta Puolienė:

„Pakeitus vienos sienos spalvą kambarys gali atrodyti neatpažįstamai. Didelių investicijų nereikia – juk pačiam galima rasti tapetų „Senukuose“ ir per pusdienį juos suklijuoti. Kai siena taps spalvinga, ant jos nebereikės paveikslo – šį galima pakabinti kitur. Be to, paveikslo rėmą tinka perdažyti sienos dažais – jis atrodys naujai, nes rėmas susilies su siena, ir vaizdas išryškės. Kai kambaryje nušvinta viena ryški spalva, atsižvelgiant į ją galima rinktis aksesuarus – pavyzdžiui, užuolaidos kutus. Namuose gali atsirasti ir tokių detalių kaip „puokštės“, kurias sudaro bent penki kutai, – jomis dekoruokite visus kambario kampus. Kutai gali būti tiek vienos, tiek įvairiausių spalvų.

Prekybos centruose yra nebrangių pagalvėlių užvalkalų – tikrai įmanoma rasti tinkamų atspalvių. Nelabai sudėtinga ir nauju audiniu aptraukti minkštąją kėdžių dalį.

Dar vienas būdas paprastai ir pigiai atnaujinti namus – sukeisti daiktus vietomis. Tarkim, galima nukabinti visus kambaryje esančius paveikslus, o vietoj jų sieną dekoruoti veidrodžiu, iki tol buvusiu koridoriuje. Naujai galima išdėlioti pačius įvairiausius daiktus: sukeisti vietomis virtuvėje ir svetainėje esančias kėdes ar miegamajame ir valgomajame patiestus kilimus, uždengti sofą lovatiese ar apsiuvus audinio atraižą papuošti kambarį netikėta draperija. Interjerą pakeistų ir nauji, kitos spalvinės gamos šviestuvų gaubteliai, priderinti prie perdažytos sienos.“

Užuolaidų audiniai ir aksesuarai - iš salono "Niuansai"

Klostės lemia stilių

Jei pirmiausia nutarėte atnaujinti užuolaidas (juk į jas vis krypsta žvilgsnis, kai norime pasigrožėti žaluma už lango...), galimybių išties daug: galima pakeisti jų drapiravimą, pakabinimo būdą ar puošybą. Tiesa, improvizuojant svarbu išsaugoti harmoningą interjero stiliaus visumą.

Užuolaidų audiniai ir aksesuarai - iš salono "Niuansai"

* Pakeitus užuolaidų drapiravimo būdą interjeras įgaus kitokį stilistinį atspalvį. Juk, tarkim, klostės suteikia ne tik minkštumo ir jaukumo, bet ir sustiprina klasikinio stiliaus įvaizdį. O jei užuolaidas pakeisime į romėniškas (romanetes) ar priderinsime širmas, būstas atrodys modernesnis, ne toks solidus. Vis dėlto eksperimentuojant ir derinant klasikinio ir modernaus stiliaus elementus (o tai dabar madinga...), net menkiausios detalės turėtų sukurti išbaigtumo įspūdį.

Užuolaidų audiniai  ir aksesuarai - iš salono "Decosense"

* Pakeitus užuolaidų pakabinimo mechanizmą klostes gali pakeisti romėniškos užuolaidos – interjeras atrodys visai kitaip: jos tvirtinamos ne lango šonuose, o virš jo ir užima čia esančią erdvę, taigi atveria žvilgsniui palangę. Beje, galima pakeisti ir šios dekorą. Romėniškų užuolaidų mechanizmai yra kelių rūšių, pasiuvimo būdai irgi gali būti įvairūs. Techniškai jas įmanoma pakabinti net ant didžiulių, tarkim, trijų metrų aukščio ir tokio pat pločio langų. Tiesa, jeigu jie varstomi, užuolaidas geriau suskirstyti dalimis. Audiniai tinka visokie, bet tankesni yra funkcionalesni.

* Dar subtilesnės širmos. Jei plokščias audinys atrodo pernelyg griežtai, širmą galima derinti su pakabinamomis dieninėmis ir naktinėmis užuolaidomis. Beje, pabodus ją bus galima nuimti, į bėgelius įstatyti kilputes ir pakabinti užuolaidas.

* Interjere, kur vyrauja rytietiški motyvai, lengvą audinį galima tiesiog užmesti ant karnizo – jis primins indišką sarį, o drauge atrodys vasariškai ir lengvai.

Užuolaidos -iš katalogo "Heine", www.otto.lt

Vienspalvių dieninių užuolaidų audinio dekoratyvumą geriausiai išryškina klostės.

Nenuvertinkite karnizo

Pasak dizainerių, karnizas – tai svarbus dekoratyvus akcentas, jis taip pat derinamas prie vienokio ar kitokio stiliaus. Taigi pakeitus karnizus galima sukurti kitokią nuotaiką, ypač tada, kai pabosta minimalizmas ir norime ryškesnių dekoro elementų...

- Karnizas atrodys įspūdingiau, jeigu jo spalvą derinsite prie šviestuvų, baldų rankenėlių, o ne prie sienų ar užuolaidų audinio – tokiu atveju jis susilieja į vieną visumą ir neišsiskiria.

- Kai baldai masyvesni, galima pasirinkti įspūdingesnius užuolaidų žiedus. Tarkim, ne įprastai apvalius, o kitų geometrinių formų aštresniais kampais – kad ir trikampius. O minimalistiniame interjere stilingiau atrodys ne tik nepastebimas karnizas, bet ir maži lakoniškų formų kabliukai.

Užuolaidos - iš katalogo "Heine", www.otto.lt

- Karnizai gali būti ne tik apvalūs, bet ir kampuoti – šiuo metu tokia italų gamintojų naujovė pasaulyje labai madinga.

- Karnizo antgaliai – toli gražu ne menka smulkmena, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Šiuo metu parduotuvėse jų yra gan netradicinių – pavyzdžiui, keraminių, derančių prie virtuvės interjero elementų ir drauge pakartojančių už lango sužaliavusios gamtos spalvas bei raštus.

- Užuolaidų viršų dekoruoti itin nesudėtinga: kitaip prisegus audinį, žiedus pakeitus raišteliais išties galima sau parašyti pliusą pavasariško interjero atnaujinimo darbų sąraše.

Originalūs laikikliai

Virvelės, grandinėlės, suverti stiklo karoliukai, audinio juostelės ir stilingi magnetukai ne tik prilaiko užuolaidas, bet ir paryškina lango kontūrą viena kita atsainiai dekoratyvia kloste.

Užuolaidų audiniai ir aksesuarai - iš salono "Decocense"

* Nedidukai magnetiniai laikikliai gali pakeisti lengvų dieninių užuolaidų klostavimą. Juos tinka tvirtinti ne tik iš šonų, bet ir iš apačios – pakitus užuolaidos ilgiui kambarys atrodys kitaip nei iki šiol. Tik svarbu atminti, kad sunkaus audinio jie nenulaikys.

* Ne vien tik užuolaidos laikiklis, bet ir kabliukas atlieka savo vaidmenį kalbant apie puošybą – jie gali būti tiek įmantrios formos, tiek minimalistinės.

* Įvairiaspalvės juostelės ir dekoratyvios sagos, subtilūs nėriniai ir įdomios faktūros audinio atraižos – kiekvienuose namuose tikrai atsiras tokių įdomių daikčiukų arsenalas, užsilikęs iš kokios nors kitos namų puošybos srities. Kiekvienas jų gali tapti netikėta ir nauja užuolaidų dekoro detale.

Užuolaidų audiniai ir aksesuarai - iš salono "Niuansai"

 

Atnaujintos užuolaidos atrodo dekoratyviai, jei tik neperkrautos detalių. Taigi reikėtų apsispręsti, ką keisite: karnizo aksesuarus, audinio dekorą ar laikiklius, ir pasirinkti vieną variantą.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

Nomeda Marčėnaitė buvusiame garaže įrengė gyvenamąją erdvę

Menininkė ir visuomenininkė Nomeda Marčėnaitė buvusiame garaže įrengė gyvenamąją erdvę. Jai apibūdinti tiktų šios moters vestų televizijos laidų pavadinimai: „Kitaip. Su Nomeda“ ir „Skanūs pokalbiai“.

Lofte įrengtos menininkų dirbtuvės tapo antraisiais namais

Vilnietė tapytoja Eglė Gineitytė su vyru menininku Andriumi Leonavičiumi rado vietą, kurioje abu jaučiasi kaip namie ir dar laisvi kurti: Eglė – tapyti, Andrius – įgyvendinti su medžiu susijusias fantazijas. Lofte esančią 60 m2 studiją jiedu kuria kaip savo tikrus namus, su tokia pat meile.

3 svarbūs patarimai, į ką atkreipti dėmesį norint įsirengti palėpę (1)

Senamiesčio privalumus žino kiekvienas miestietis: puiki lokacija, nuostabus vaizdas ir veiklos – apsčiai. Tad norinčių čia gyventi niekuomet netrūksta. O kiekviena laisva erdvė – išmaniai išnaudojama.

5 fengšui paslaptys: kaip pasiekti ne tik profesinę sėkmę, bet ir didesnį atlyginimą (1)

Norite pagerinti situaciją darbe ir pakilti karjeros laiptais neišeinant iš namų? Čia gali padėti fengšui.

Namo šeimininkai: norėjome paprastų dalykų – kad būstas būtų estetiškas ir patogus

Prieš dešimtmetį statytas nuosavas Žanetos ir Arvydo Paunksnių namas Vilniuje suplanuotas taip, kad jame savo privačią erdvę turėtų kiekvienas nemažos šeimos narys.

Pinigų medis: svarbiausios priežiūros taisyklės (11)

Zamiokulkas – tai augalas, kitaip dar vadinamas pinigų medžiu. Jį pravartu turėti kiekvienuose namuose: mokslininkų teigimu pinigų medis padeda išvalyti patalpų orą ir pagerina jo kokybę, tokiu būdu pagerėja patalpoje būnančių žmonių protinė veikla, geriau išsimiegama.

Interjere – tapetų renesansas: sienas puošia garsiausi mados kūrėjai (1)

Mados pojūtis – daugiau negu apranga ir drabužių kolekcijos. Garsiausi dizaineriai savo kūrybinius sumanymus vis aktyviau išreiškia interjero dizaino sprendimais.

PATARIMAI: Ko negalima plauti indaplovėje?

Indaplovė nėra tas įrenginių tipas, be kurių sunku įsivaizduoti gyvenimą. Nes juk kur kas reikalingesnių – šaldytuvas ar skalbimo mašina.

Dizainerė Jurgita Januškevičiūtė vertina savo namus, turinčius istoriją

Vilnietė drabužių dizainerė Jurgita Januškevičiūtė į pasaulį, žmones, aplinką žvelgia holistiškai – vertina ne atskirus dalykus, o visumą. Daug dirbanti, įvairios veiklos turinti moteris stengiasi gyventi santarvėje su gamta, ištaikyti laiko ir neskubriems moteriškiems malonumams – veido masažui ar paplepėti su draugėmis.

Madingas interjeras: kokios yra pagrindinės šių ir kitų metų tendencijos? (2)

Maria O'Brian, kompanijos „Ikea“ asortimento plėtros kūrybinė lyderė, nuolat keliauja po pasaulį ir ieško užuominų, kokios galėtų būti ateinančių metų tendencijos. Su „Moters“ skaitytojomis ji pasidalijo savo mintimis apie šių ir kitų metų tendencijas.