Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose

 (10)
Jei namuose norite nedidelių pokyčių, nereikia aukoti atostogų. Užteks ir savaitgalių, kad šiek tiek pertvarkytumėte namus. Nežymus remontas brangiai nekainuos ir neužims daug laiko, tačiau sukurs akivaizdų dekoratyvinį įspūdį.
© "Mano namai"

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Atgaivinkite svetainę
Svetainę atnaujiname dažniau ir mieliau nei kitus kambarius. Lengviausia tai padaryti nudažius sienas, nes nauja spalva labiausiai pakeičia bendrą vaizdą ir sukuria visai kitą įspūdį. Svarbiausia, kad galima naujai dažyti ne visas sienas, o centrinę – tą, prie kurios stovi televizorius.

Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose
© "Mano namai"

Akivaizdus pokytis bus matyti kita spalva išdažius nišas, tarpus tarp lentynų, sienas, susiliečiančias kampais, – taip kambarį padalysite į zonas. Nepamirškite ir lubų – jas taip pat galima (ir reikia!) dažyti būtent ne baltai. Jeigu norite harmoningo spalvų derinio, galite naudoti keletą šiltų arba šaltų atspalvių, artimų paletėje spalvų. Kontrastą sukursite pasirinkę priešingas paletės spalvas. Toks derinys padarys kambarį ryškesnį ir gyvesnį. O pats paprasčiausias būdas svetainei atnaujinti – pridėlioti ryškių jaukių pagalvėlių.

Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose
© "Mano namai"

Atnaujinkite virtuvę
Negalite sau leisti šiais metais įsigyti naujų virtuvės baldų? Nieko baisaus, galima sėkmingai atnaujinti senus. Virtuvėse paprastai greičiausiai nusidėvi viršutinės dangos, tad, norėdami šiai patalpai suteikti naują vaizdą, galite pakeisti tik stalviršius. Ir nebūtinai iš brangaus marmuro ar granito. Stalviršiai iš šių akmenų imitacijų ar iš natūralaus medžio atrodys ne ką prasčiau. Taip pat galima atnaujinti ir greit nusidėvinčią zoną – sieną už indų plovyklos.

Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose
© "Mano namai"

Jei nėra galimybės jos išklijuoti keraminėmis plytelėmis, pigiau (ir gerokai greičiau!) pasinaudoti alternatyviais variantais, kuriuos siūlo statybinių medžiagų parduotuvės: pavyzdžiui, tai prilipinamos klijuotės, plaunamieji tapetai ar vinilo plytelės (jos labai greitai priklijuojamos specialiais klijais). Mažą ir tamsią virtuvę galima padaryti jaukesnę ir šviesesnę pritaisius nedidelius šviestuvus spintelių apačioje. Toks apšvietimas pigiai ir veiksmingai išryškins bet kokį tamsų kampą, o iš jo sklindanti švelni šviesa puikiai pakeis žvakes per romantišką vakarienę.

Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose
© "Mano namai"

Kūrybiškai pažvelkite į vaikų kambarį
Vaikų kambarys tiesiog prašyte prašosi ryškių spalvų ir eklektikos. Kurį laiką pamirškite tvarkingą baldų komplektą ir išbaigtą stilių. Šventišką nuotaiką savo kambaryje gali sukurti patys vaikai: papuoškite sienas jų piešiniais ir darbeliais, įrėminkite į spalvingus rėmelius. Vaikų kambaryje puikiai tiks stilizuota klasės lenta – ant jos galima rašyti ar piešti kreidelėmis. Galų gale leiskite vaikams paišyti ant sienų! Patikėkite: praeis šiek tiek laiko, ir jie patys paprašys išklijuoti sienas tapetais.

Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose
© "Mano namai"

Vonios kambariui – daugiau spalvų
Balta vonia, baltas praustuvas, baltos sienos... Akys pavargsta nuo tokios begalinės baltos erdvės. Jeigu norite perdažyti vonią, pirmiausia pagalvokite apie juostas. Horizontalūs dryžiai vizualiai paplatins ankštą erdvę, vertikalūs patalpas paaukštins.

Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose
© "Mano namai"

Dažyti juostomis nesunku: pirmiausia išdažykite sienas šviesia pagrindine spalva ir palikite 24 valandas džiūti. Paskui pagal pasirinktus intervalus priklijuokite specialią lipnią juostelę, o tarpus tarp jų išdažykite tamsesne spalva. Po paros atplėškite lipnią juostelę ir – puikus įspūdis: nuobodi balta vonia pralinksmėjo! Taip pat gražiai atrodys per trafaretą nupiešti piešiniai. Juostelių spalvą galima paryškinti tos pačios spalvos aksesuarais – dušo užuolaida, rankšluosčiais.

Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose
© "Mano namai"

Laiptams suteikite individualumo
Laiptai paprastai būna beveidžiai – kažkoks nuobodus kelias iš pirmo į antrą aukštą. Nors iš tiesų jam lengva suteikti stilingą ir individualų vaizdą. Medinius laiptus galima nudažyti viena spalva, o statmenas pakopų dalis ir turėklus – kita. Galite patiesti kilimą, ant sienos pakabinti nuotraukų ar paveikslų su stilingais rėmais.

Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose
© "Mano namai"

Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose
© "Mano namai"

Keiskite įpročius
Tos pačios užuolaidos, visus metus kabančios ant langų, galų gale mirtinai nusibosta. Taigi geriausia turėti dvi naktinių užuolaidų pamainas ir naujo metų sezono pradžią atšvęsti pakeitus buvusias į kitas. Rudenį ir žiemą tinka sunkios naktinės užuolaidos, o pavasarį ir vasarą – lengvesnės, besiplaikstančios. Dar didesnis įspūdis bus pasiektas tada, jei iš tos pačios medžiagos pasiūsite lovos ar sofos uždangalą ir derinsite kartu su užuolaidomis.

Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose
© "Mano namai"

Nauji baldai iš senų
Nauji baldai – brangus malonumas, tad jį daugelis atideda vėlesniam laikui. Tačiau naują interjero baldą galite pasidaryti iš seno, tik reikia šiek tiek fantazijos. Paprasčiausias būdas – perdažyti arba apklijuoti tapetais.

Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose
© "Mano namai"

Nebijokite baldo dažyti ryškiomis, džiugiomis spalvomis. Sena komoda ar taburetė, kurios buvo nustumtos į patį tamsiausią kampą, gali be didelių laiko ir pinigų sąnaudų pavirsti stilingais baldais. Juos bus ne gėda pastatyti pačioje matomiausioje vietoje.

Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose
© "Mano namai"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

Klasikinio stiliaus namuose – ir sovietmečio palikimo, ir moderno elementų

Vilnietę Kariną Semakaitę nuosavas interjero detalių ir namų kvapų verslas beveik įpareigoja turėti estetiškus namus. Jauna moteris pripažįsta, kad jai iš tikrųjų patinka gyventi gražiai.

Rankinių dizainerė apie studiją šimtamečiame smetoniniame name: jaučiu to meto dvasią (4)

Prekių ženklo „Gėda Pelėda“ rankinių dizainerė, tapytoja, interjerų kūrėja kaunietė Kristina Lisauskė (33 m.) neseniai įsikraustė į savotiškai mintimis prisišauktą studiją. Moteris pasakoja jau seniai svajojusi ir ieškojusi ypatingos – erdvios ir šviesios – studijos aukštomis lubomis Kauno senamiestyje.

Netipiškai įrengtas 39 kv. m. butas tapo maksimaliai patogiu (10)

Sostinėje naujos statybos name esantis nedidelis butas tapo smagia užuovėja skoningumą vertinančiai porai.

Erdvų trijų aukštų butą menininkė remontuoja pati (2)

Vilnietė knygų dizainerė Agnė Dautartaitė-Krutulė savo namus kuria panašiai kaip knygas: jautriai, stebėdama aplinką ir įsiklausydama į žmones. Įsižiūrėdama į daiktus ir atskleisdama jų savitumą. Ir dar nepaiso madų – šių dizainerė sako labai nemėgstanti.

Šimtamečiai dailininkės namai slepia galybę istorijų (7)

Vilnietė tapytoja, dailės pedagogė Arūnė Tornau dar yra talentinga istorijų pasakotoja. Ji daug žino bei mielai pasakoja ir apie vietą, kurioje gyvena, – pačiame sostinės centre esantį istorinį kvartalą, vadinamą Montvilos kolonija arba Montvilos trikampiu.

Sužinokite, kaip sukurti namuose prabangą ir eleganciją (1)

„Qi“ kolekcija – tai prestižinio italų prekės ženklo „Scavolini“ meistriškumas ir Japonijos studijos „Nendo“ išskirtinio požiūrio duetas, interpretuojantis dizainą kaip siurprizą, eksperimentavimą bei rafinuotas detales.

Kalėdinių dekoracijų TOP 5 – kad namai atrodytų šventiškai ir naujai

Kalėdinę puošybą užkariauja rankų darbo dekoracijos ir netikėtos spalvos.

5 priežastys įsigyti oro drėkintuvą (1)

Oro drėkintuvas – absoliučiai nepakeičiamas dalykas, ypač gyvenantiems bute. Varle.lt buitinės technikos ekspertas Justinas Kaušinis pateikia penkias priežastis, kodėl dabar verta investuoti į oro drėkintuvą.

Namų puošybos salono atidarymas sudomino garsenybes (3)

Trečiadienio vakarą žinomi vilniečiai rinkosi į naujojo salono „The Home Story“ atidarymo vakarą miesto stiliaus centre „Europa“.

Svajonių namuose dera šviesa, estetika ir minimalistinis stilius (9)

Nauji namai jaunai šeimai tapo jaukia ramybės oaze su tiesiog unikaliai derančiomis spalvomis, medžio tonais be jokių dėmesį blaškančių detalių.