Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose

 (10)
Jei namuose norite nedidelių pokyčių, nereikia aukoti atostogų. Užteks ir savaitgalių, kad šiek tiek pertvarkytumėte namus. Nežymus remontas brangiai nekainuos ir neužims daug laiko, tačiau sukurs akivaizdų dekoratyvinį įspūdį.
© "Mano namai"

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Atgaivinkite svetainę
Svetainę atnaujiname dažniau ir mieliau nei kitus kambarius. Lengviausia tai padaryti nudažius sienas, nes nauja spalva labiausiai pakeičia bendrą vaizdą ir sukuria visai kitą įspūdį. Svarbiausia, kad galima naujai dažyti ne visas sienas, o centrinę – tą, prie kurios stovi televizorius.

Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose
© "Mano namai"

Akivaizdus pokytis bus matyti kita spalva išdažius nišas, tarpus tarp lentynų, sienas, susiliečiančias kampais, – taip kambarį padalysite į zonas. Nepamirškite ir lubų – jas taip pat galima (ir reikia!) dažyti būtent ne baltai. Jeigu norite harmoningo spalvų derinio, galite naudoti keletą šiltų arba šaltų atspalvių, artimų paletėje spalvų. Kontrastą sukursite pasirinkę priešingas paletės spalvas. Toks derinys padarys kambarį ryškesnį ir gyvesnį. O pats paprasčiausias būdas svetainei atnaujinti – pridėlioti ryškių jaukių pagalvėlių.

Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose
© "Mano namai"

Atnaujinkite virtuvę
Negalite sau leisti šiais metais įsigyti naujų virtuvės baldų? Nieko baisaus, galima sėkmingai atnaujinti senus. Virtuvėse paprastai greičiausiai nusidėvi viršutinės dangos, tad, norėdami šiai patalpai suteikti naują vaizdą, galite pakeisti tik stalviršius. Ir nebūtinai iš brangaus marmuro ar granito. Stalviršiai iš šių akmenų imitacijų ar iš natūralaus medžio atrodys ne ką prasčiau. Taip pat galima atnaujinti ir greit nusidėvinčią zoną – sieną už indų plovyklos.

Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose
© "Mano namai"

Jei nėra galimybės jos išklijuoti keraminėmis plytelėmis, pigiau (ir gerokai greičiau!) pasinaudoti alternatyviais variantais, kuriuos siūlo statybinių medžiagų parduotuvės: pavyzdžiui, tai prilipinamos klijuotės, plaunamieji tapetai ar vinilo plytelės (jos labai greitai priklijuojamos specialiais klijais). Mažą ir tamsią virtuvę galima padaryti jaukesnę ir šviesesnę pritaisius nedidelius šviestuvus spintelių apačioje. Toks apšvietimas pigiai ir veiksmingai išryškins bet kokį tamsų kampą, o iš jo sklindanti švelni šviesa puikiai pakeis žvakes per romantišką vakarienę.

Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose
© "Mano namai"

Kūrybiškai pažvelkite į vaikų kambarį
Vaikų kambarys tiesiog prašyte prašosi ryškių spalvų ir eklektikos. Kurį laiką pamirškite tvarkingą baldų komplektą ir išbaigtą stilių. Šventišką nuotaiką savo kambaryje gali sukurti patys vaikai: papuoškite sienas jų piešiniais ir darbeliais, įrėminkite į spalvingus rėmelius. Vaikų kambaryje puikiai tiks stilizuota klasės lenta – ant jos galima rašyti ar piešti kreidelėmis. Galų gale leiskite vaikams paišyti ant sienų! Patikėkite: praeis šiek tiek laiko, ir jie patys paprašys išklijuoti sienas tapetais.

Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose
© "Mano namai"

Vonios kambariui – daugiau spalvų
Balta vonia, baltas praustuvas, baltos sienos... Akys pavargsta nuo tokios begalinės baltos erdvės. Jeigu norite perdažyti vonią, pirmiausia pagalvokite apie juostas. Horizontalūs dryžiai vizualiai paplatins ankštą erdvę, vertikalūs patalpas paaukštins.

Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose
© "Mano namai"

Dažyti juostomis nesunku: pirmiausia išdažykite sienas šviesia pagrindine spalva ir palikite 24 valandas džiūti. Paskui pagal pasirinktus intervalus priklijuokite specialią lipnią juostelę, o tarpus tarp jų išdažykite tamsesne spalva. Po paros atplėškite lipnią juostelę ir – puikus įspūdis: nuobodi balta vonia pralinksmėjo! Taip pat gražiai atrodys per trafaretą nupiešti piešiniai. Juostelių spalvą galima paryškinti tos pačios spalvos aksesuarais – dušo užuolaida, rankšluosčiais.

Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose
© "Mano namai"

Laiptams suteikite individualumo
Laiptai paprastai būna beveidžiai – kažkoks nuobodus kelias iš pirmo į antrą aukštą. Nors iš tiesų jam lengva suteikti stilingą ir individualų vaizdą. Medinius laiptus galima nudažyti viena spalva, o statmenas pakopų dalis ir turėklus – kita. Galite patiesti kilimą, ant sienos pakabinti nuotraukų ar paveikslų su stilingais rėmais.

Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose
© "Mano namai"

Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose
© "Mano namai"

Keiskite įpročius
Tos pačios užuolaidos, visus metus kabančios ant langų, galų gale mirtinai nusibosta. Taigi geriausia turėti dvi naktinių užuolaidų pamainas ir naujo metų sezono pradžią atšvęsti pakeitus buvusias į kitas. Rudenį ir žiemą tinka sunkios naktinės užuolaidos, o pavasarį ir vasarą – lengvesnės, besiplaikstančios. Dar didesnis įspūdis bus pasiektas tada, jei iš tos pačios medžiagos pasiūsite lovos ar sofos uždangalą ir derinsite kartu su užuolaidomis.

Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose
© "Mano namai"

Nauji baldai iš senų
Nauji baldai – brangus malonumas, tad jį daugelis atideda vėlesniam laikui. Tačiau naują interjero baldą galite pasidaryti iš seno, tik reikia šiek tiek fantazijos. Paprasčiausias būdas – perdažyti arba apklijuoti tapetais.

Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose
© "Mano namai"

Nebijokite baldo dažyti ryškiomis, džiugiomis spalvomis. Sena komoda ar taburetė, kurios buvo nustumtos į patį tamsiausią kampą, gali be didelių laiko ir pinigų sąnaudų pavirsti stilingais baldais. Juos bus ne gėda pastatyti pačioje matomiausioje vietoje.

Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose
© "Mano namai"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

4 būdai, kaip dauginti kambarines gėles

Prieš keletą savaičių svečiavausi pas draugę. Pamačius, kad ji augina augalą, kurio norėčiau savo augalų kolekcijoje, paprašiau jos su manimi juo pasidalinti ir ji mielai sutiko.

Erdvaus būsto Senamiestyje šeimininkė: įrengdama namus pasiklioviau savo skoniu (5)

Kompanijos „OVO Things“ bendraturtė vilnietė Justė Marcelionienė, kurdama ir namus, ir verslą, vadovaujasi panašiomis taisyklėmis  – daiktų reikia kuo mažiau, o tie, kurie yra, privalo būti labai kokybiški, klasikiniai, ilgaamžiai, estetiški.

Naujausios iškylų mados: vasarosime aktyviai, valgysime sveikai

Piknikas prie Baltojo tilto – puikus pavyzdys, kaip sparčiai vystosi iškylavimo kultūra ne tik mūsų šalies sostinėje, bet ir kituose miestuose.

Į ką atkreipti dėmesį, norint nusipirkti kokybiškas braškes?

Prasidėjo braškių sezonas. Parduotuvių lentynos ir turgūs lūžta nuo braškių ir dažna mama ar močiutė neša namo raudonas gardžiai kvepiančias uogas.

Maisto tinklaraštininkė Renata: kaip nepersidirbant užsiauginti gerą agurkų derlių (2)

Sekant maisto tinklaraštininkių įrašus, galima sužinoti ne tik ypatingų receptų, bet ir itin vertingų patarimų.

Vertingi patarimai, kaip namuose visam laikui atsikratyti skruzdėlių

Visai neseniai Boreo saloje (Pietryčių Azija) mokslininkai atrado naują „sprogstančių“ skruzdėlių rūšį. Užpulta priešo ši skruzdėlė sprogsta, taip sunaikindama užpuoliką (-us) ir apsaugodama savo koloniją. Laimei, Lietuvoje ši rūšis neaptinkama, tačiau juodosios, faraoninės bei geliančios skruzdėlės, stiprios ir sumanios, šiltuoju metų laiku neretai tampa tikru iššūkiu.

Dizaineris: savo namuose išbandau netradicinius sprendimus, kuriuos vėliau pasiūlau ir savo klientams

Vilniečiui interjero dizaineriui Artūrui Čižiūnui (41 m.) savas būstas yra ne tik vieta, kurioje patogu gyventi. Namie jis išbando netikėtus, netradicinius sprendimus, kuriuos vėliau gali pasiūlyti ir parodyti savo klientams.

Vilniuje duris atvėrė 5 žvaigždučių viešbutis, įsikūręs istoriniuose rūmuose senamiesčio širdyje

Vilniuje duris atveria penkių žvaigždučių „Pacų” viešbutis, įsikūręs didikų Pacų rūmuose. Tai pirmasis Baltijos šalyse esantis viešbutis, kuris priklauso tarptautiniam „Design Hotels” tinklui.

Dainininkė Gintarė Karaliūnaitė: savo dukters kambarį norėjau įrengti pati

Dainininkei Gintarei Karaliūnaitei pavasaris – ypatingas metas. Ne tik dėl gerėjančio oro, pakilesnės nuotaikos, bet ir galimybės išdailinti ir išpuošti savo namus.

10 auksinių daržo taisyklių, kad galėtumėte džiaugtis gausiu ir sveiku derliumi

Daržo specialistai primena auksines 10 taisyklių, kurios padės savo darže darbus atlikti lengviau ir taip, kad derlius tikrai būtų garantuotas.