Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose

 (10)
Jei namuose norite nedidelių pokyčių, nereikia aukoti atostogų. Užteks ir savaitgalių, kad šiek tiek pertvarkytumėte namus. Nežymus remontas brangiai nekainuos ir neužims daug laiko, tačiau sukurs akivaizdų dekoratyvinį įspūdį.
© "Mano namai"

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Atgaivinkite svetainę
Svetainę atnaujiname dažniau ir mieliau nei kitus kambarius. Lengviausia tai padaryti nudažius sienas, nes nauja spalva labiausiai pakeičia bendrą vaizdą ir sukuria visai kitą įspūdį. Svarbiausia, kad galima naujai dažyti ne visas sienas, o centrinę – tą, prie kurios stovi televizorius.

Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose
© "Mano namai"

Akivaizdus pokytis bus matyti kita spalva išdažius nišas, tarpus tarp lentynų, sienas, susiliečiančias kampais, – taip kambarį padalysite į zonas. Nepamirškite ir lubų – jas taip pat galima (ir reikia!) dažyti būtent ne baltai. Jeigu norite harmoningo spalvų derinio, galite naudoti keletą šiltų arba šaltų atspalvių, artimų paletėje spalvų. Kontrastą sukursite pasirinkę priešingas paletės spalvas. Toks derinys padarys kambarį ryškesnį ir gyvesnį. O pats paprasčiausias būdas svetainei atnaujinti – pridėlioti ryškių jaukių pagalvėlių.

Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose
© "Mano namai"

Atnaujinkite virtuvę
Negalite sau leisti šiais metais įsigyti naujų virtuvės baldų? Nieko baisaus, galima sėkmingai atnaujinti senus. Virtuvėse paprastai greičiausiai nusidėvi viršutinės dangos, tad, norėdami šiai patalpai suteikti naują vaizdą, galite pakeisti tik stalviršius. Ir nebūtinai iš brangaus marmuro ar granito. Stalviršiai iš šių akmenų imitacijų ar iš natūralaus medžio atrodys ne ką prasčiau. Taip pat galima atnaujinti ir greit nusidėvinčią zoną – sieną už indų plovyklos.

Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose
© "Mano namai"

Jei nėra galimybės jos išklijuoti keraminėmis plytelėmis, pigiau (ir gerokai greičiau!) pasinaudoti alternatyviais variantais, kuriuos siūlo statybinių medžiagų parduotuvės: pavyzdžiui, tai prilipinamos klijuotės, plaunamieji tapetai ar vinilo plytelės (jos labai greitai priklijuojamos specialiais klijais). Mažą ir tamsią virtuvę galima padaryti jaukesnę ir šviesesnę pritaisius nedidelius šviestuvus spintelių apačioje. Toks apšvietimas pigiai ir veiksmingai išryškins bet kokį tamsų kampą, o iš jo sklindanti švelni šviesa puikiai pakeis žvakes per romantišką vakarienę.

Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose
© "Mano namai"

Kūrybiškai pažvelkite į vaikų kambarį
Vaikų kambarys tiesiog prašyte prašosi ryškių spalvų ir eklektikos. Kurį laiką pamirškite tvarkingą baldų komplektą ir išbaigtą stilių. Šventišką nuotaiką savo kambaryje gali sukurti patys vaikai: papuoškite sienas jų piešiniais ir darbeliais, įrėminkite į spalvingus rėmelius. Vaikų kambaryje puikiai tiks stilizuota klasės lenta – ant jos galima rašyti ar piešti kreidelėmis. Galų gale leiskite vaikams paišyti ant sienų! Patikėkite: praeis šiek tiek laiko, ir jie patys paprašys išklijuoti sienas tapetais.

Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose
© "Mano namai"

Vonios kambariui – daugiau spalvų
Balta vonia, baltas praustuvas, baltos sienos... Akys pavargsta nuo tokios begalinės baltos erdvės. Jeigu norite perdažyti vonią, pirmiausia pagalvokite apie juostas. Horizontalūs dryžiai vizualiai paplatins ankštą erdvę, vertikalūs patalpas paaukštins.

Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose
© "Mano namai"

Dažyti juostomis nesunku: pirmiausia išdažykite sienas šviesia pagrindine spalva ir palikite 24 valandas džiūti. Paskui pagal pasirinktus intervalus priklijuokite specialią lipnią juostelę, o tarpus tarp jų išdažykite tamsesne spalva. Po paros atplėškite lipnią juostelę ir – puikus įspūdis: nuobodi balta vonia pralinksmėjo! Taip pat gražiai atrodys per trafaretą nupiešti piešiniai. Juostelių spalvą galima paryškinti tos pačios spalvos aksesuarais – dušo užuolaida, rankšluosčiais.

Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose
© "Mano namai"

Laiptams suteikite individualumo
Laiptai paprastai būna beveidžiai – kažkoks nuobodus kelias iš pirmo į antrą aukštą. Nors iš tiesų jam lengva suteikti stilingą ir individualų vaizdą. Medinius laiptus galima nudažyti viena spalva, o statmenas pakopų dalis ir turėklus – kita. Galite patiesti kilimą, ant sienos pakabinti nuotraukų ar paveikslų su stilingais rėmais.

Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose
© "Mano namai"

Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose
© "Mano namai"

Keiskite įpročius
Tos pačios užuolaidos, visus metus kabančios ant langų, galų gale mirtinai nusibosta. Taigi geriausia turėti dvi naktinių užuolaidų pamainas ir naujo metų sezono pradžią atšvęsti pakeitus buvusias į kitas. Rudenį ir žiemą tinka sunkios naktinės užuolaidos, o pavasarį ir vasarą – lengvesnės, besiplaikstančios. Dar didesnis įspūdis bus pasiektas tada, jei iš tos pačios medžiagos pasiūsite lovos ar sofos uždangalą ir derinsite kartu su užuolaidomis.

Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose
© "Mano namai"

Nauji baldai iš senų
Nauji baldai – brangus malonumas, tad jį daugelis atideda vėlesniam laikui. Tačiau naują interjero baldą galite pasidaryti iš seno, tik reikia šiek tiek fantazijos. Paprasčiausias būdas – perdažyti arba apklijuoti tapetais.

Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose
© "Mano namai"

Nebijokite baldo dažyti ryškiomis, džiugiomis spalvomis. Sena komoda ar taburetė, kurios buvo nustumtos į patį tamsiausią kampą, gali be didelių laiko ir pinigų sąnaudų pavirsti stilingais baldais. Juos bus ne gėda pastatyti pačioje matomiausioje vietoje.

Kaip nebrangiai atlikti nedidelį remontą namuose
© "Mano namai"
Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

Kaunietės kuriamos lėlės tampa interjero puošmena (14)

Atsiradus socialiniams tinklams, turbūt daugelis nustebome – kiek daug rankdarbių kūrėjų ir puoselėtojų turime. Anksčiau, norėdami įsigyti originalių rankų darbo grožybių, sukdavome galvas, kur jų ieškoti, prašydavome patarimų iš draugų, o dabar... akys raibsta nuo jų gausos interneto erdvėje.

Nomeda Marčėnaitė buvusiame garaže įrengė gyvenamąją erdvę

Menininkė ir visuomenininkė Nomeda Marčėnaitė buvusiame garaže įrengė gyvenamąją erdvę. Jai apibūdinti tiktų šios moters vestų televizijos laidų pavadinimai: „Kitaip. Su Nomeda“ ir „Skanūs pokalbiai“.

5 fengšui taisyklės: daiktai, kurių namuose neturi būti (2)

Egzistuoja elementarių daiktų ir interjero sprendimų, kurie nuodija būstą. Daugeliui turbūt yra puikiai žinoma, kad fengšui praktikoje naudojama daugybė talismanų, o kambariai ir daiktai planuojami pagal energinę jų paskirtį.

Lofte įrengtos menininkų dirbtuvės tapo antraisiais namais

Vilnietė tapytoja Eglė Gineitytė su vyru menininku Andriumi Leonavičiumi rado vietą, kurioje abu jaučiasi kaip namie ir dar laisvi kurti: Eglė – tapyti, Andrius – įgyvendinti su medžiu susijusias fantazijas. Lofte esančią 60 m2 studiją jiedu kuria kaip savo tikrus namus, su tokia pat meile.

3 svarbūs patarimai, į ką atkreipti dėmesį norint įsirengti palėpę (1)

Senamiesčio privalumus žino kiekvienas miestietis: puiki lokacija, nuostabus vaizdas ir veiklos – apsčiai. Tad norinčių čia gyventi niekuomet netrūksta. O kiekviena laisva erdvė – išmaniai išnaudojama.

5 fengšui paslaptys: kaip pasiekti ne tik profesinę sėkmę, bet ir didesnį atlyginimą (1)

Norite pagerinti situaciją darbe ir pakilti karjeros laiptais neišeinant iš namų? Čia gali padėti fengšui.

Namo šeimininkai: norėjome paprastų dalykų – kad būstas būtų estetiškas ir patogus

Prieš dešimtmetį statytas nuosavas Žanetos ir Arvydo Paunksnių namas Vilniuje suplanuotas taip, kad jame savo privačią erdvę turėtų kiekvienas nemažos šeimos narys.

Pinigų medis: svarbiausios priežiūros taisyklės (11)

Zamiokulkas – tai augalas, kitaip dar vadinamas pinigų medžiu. Jį pravartu turėti kiekvienuose namuose: mokslininkų teigimu pinigų medis padeda išvalyti patalpų orą ir pagerina jo kokybę, tokiu būdu pagerėja patalpoje būnančių žmonių protinė veikla, geriau išsimiegama.

Interjere – tapetų renesansas: sienas puošia garsiausi mados kūrėjai (1)

Mados pojūtis – daugiau negu apranga ir drabužių kolekcijos. Garsiausi dizaineriai savo kūrybinius sumanymus vis aktyviau išreiškia interjero dizaino sprendimais.

PATARIMAI: Ko negalima plauti indaplovėje?

Indaplovė nėra tas įrenginių tipas, be kurių sunku įsivaizduoti gyvenimą. Nes juk kur kas reikalingesnių – šaldytuvas ar skalbimo mašina.