Stilistė A.Gilytė pataria, kada daug yra per daug

Kas geriau – žėrėti visomis spalvomis kaip gėlių darželis ar susiderinti nuo galvos iki kojų?

Populiariausi straipsniai:
- 7 dienų kefyro dieta ir minus 5 kg
- V. Baublienė: apie ką mąsto vyrai?
- 3 pavasario stiliaus kryptys iš Italijos
- Garsenybių asmeninio trenerio patarimai, kaip nepriaugti svorio ir išlaikyti gražų kūną
- Marsas Dvyniuose. Kai flirtui neliksim abejingi
- Ar įmanoma pamilti svetimą vaiką?

Grožis – galingiausias mūsų ginklas, o ginklus visuomet dera nešiotis su savimi. Bėda ta, kad, užuot įsimetusios į rankinę dujų balionėlį, tampomės visą sunkiąją artileriją.

Lietuvoje kitaip neįmanoma. Kone kiekvienas praeivis pas mus jaučiasi turįs teisę komentuoti tavo figūrą, aprangos stilių, makiažą ar šukuoseną. Suprask, jei jau išėjai iš namų, esi peizažo dalis, todėl būk maloni jo negadinti. Nenuostabu, kad, norėdamos atrodyti nepriekaištingai, kas rytą prie spintos praleidžiame daugybę brangių minučių ar net valandų, bet – kiaulystės dėsnis – kuo daugiau kartų persirengi, tuo didesnė tikimybė apsirengti nei į tvorą, nei į mietą.

Nepersistenkit derindamos

„Atrodyti pernelyg tobulai – viena didžiausių stiliaus klaidų, – įsitikinusi stilistė Agnė Gilytė. – Blogai, jei žmonės iš tolo mato, kad prie veidrodžio buvo praleista nemažai laiko. Viskas idealiai suderinta: rankinė – prie batų, kojinės – prie palaidinės, šalikėlis dailiai užrištas, kiekvienas plaukas – savo vietoje. Deja, su geru skoniu toks persistengimas neturi nieko bendra – tikras aukštasis pilotažas atrodyti taip, tarsi atsidarei spintą, užsimetei tai, kas atitiko tos dienos nuotaiką, ir išėjai.“

Stilistė pripažįsta, kad tinkamai suderinti skirtingas spalvas ir faktūras nėra taip lengva, tad žmonės neretai nueina iš pažiūros paprasčiausiu keliu – apsirengia viena spalva nuo galvos iki kojų. „Tai atrodo ne tik nuobodžiai, bet neretai ir juokingai – kadangi atspalviai paprastai skiriasi, rezultatas būna nekoks. Nesakau, kad batai ir rankinė turi pjautis tarpusavyje, bet turėtų skirtis bent jau jų faktūra – tarkim, jei batai yra lakuotos odos, tai rankinė galėtų būti minkšta, su kutais, – sako A. Gilytė. – Kartais pernelyg paklūstame pardavėjų diktatui – jos parenka derinius pagal savo skonį, bet dažniausiai jie būna gana standartiniai, vilkėdama juos atrodote tarsi manekenas, nužengęs iš vitrinos.“ 

Vis dėlto juokingiausia stilistei, kai tarpusavyje susiderina į vakarėlį einanti pora. Tarkim, fantazija vyro kišenėje yra tokios pat spalvos kaip moters suknelė. „Pora turi derėti stilistiškai – negerai, jei vyras apsirengęs sportiškai, o moteris elegantiškai, arba atvirkščiai, bet spalvinis derinimasis atrodo kvailai“, – nevynioja į vatą ji. Atsargiai derėtų elgtis ir su aksesuarais. „Coco Chanel yra labai gerai pasakiusi – jei jus kankina abejonės, ar nepadauginote aksesuarų, tuoj pat dalį jų nusiimkite, – pastebi stilistė A. Gilytė. – Vienas baisiausių dalykų – vadinamieji komplektai, kai auskarai, grandinėlė, žiedas ir apyrankė yra iš tos pačios serijos.“

Susidraugaukite su savo amžiumi

Komplikuoti mūsų santykiai ir su amžiumi: vienos pernelyg stengiasi jį atitikti, jau nuo 35-erių lenda į nuobodžius kostiumėlius ir vengia ryškesnių spalvų, kitos persistengia jaunindamosi. „Nėra draudžiamų drabužių – jei figūra leidžia, galima ir 60-ties mūvėti odines kelnes ar sijoną sulig keliais. Tik labai svarbu išlaikyti balansą. Jei kelnės odinės, prie jų reikėtų vilkėti ne palaidinę su animacinio herojaus piešiniu, o elegantišką švarkelį ar stilingą sunkų nertinį. Jei norite palaidinės su žaismingu piešiniu, renkitės ją prie klasikinio stiliaus kelnių, o ne prie plėšytų džinsų“, – pataria Agnė Gilytė.

Neleiskite, kad spalva jus dėvėtų

Nelabai sekasi kai kurioms moterims ir su spalvomis – perlenkiame tiek į vieną, tiek į kitą pusę. Vienos, bijodamos išsiskirti, įsikimba į kokią nors vieną, dažniausiai – juodą ar pilką, spalvą ir visą gyvenimą vaikšto nuobodžios kaip cepelinai, kitos primena papūgas. „Viena kita ryški detalė nepakenkia niekam, bet, jei norime daugiau ryškumo, reikėtų gerai apgalvoti, ar tai tiks prie charakterio, gyvenimo būdo, nuotaikos. Kartais apvelki moterį raudona suknele, atrodo labai gražiai, bet matai, kad ji jaučiasi nejaukiai, gūžiasi, nežino, kur akis padėti. Būdama ryški, turi nusiteikti atsidurti dėmesio centre. Svarbu atsiminti – tu turi dėvėti spalvą, o ne ji tave.“

Mažiau makiažo ir kvepalų

Taisyklė „Geriau mažiau, nei per daug“ ypač tinka kalbant apie makiažą ir kvepalus. „Kreminė pudra, biri pudra, kontūrinis pieštukas, šešėliai, blakstienų tušas, skaistalai, lūpų dažai – naudoti visas šias priemones vienu metu nedera ne tik dieną, bet ir vakare. Nesakau, kad reikia bijoti kreminės pudros ir vaikščioti raudona nosimi, bet vis dėlto geriausias makiažas yra tas, kurio nesimato, – sako stilistė. – Dažnai perlenkiama ir su kvepalais. Kai kurios moterys mano, kad kvapą atnaujinti reikia vos ne kas valandą. Patenki su tokia į liftą, nėra kuo kvėpuoti. O ką daryti, jei tenka šalia jos sėdėti darbe ar teatre?“ Auksinė gero stiliaus taisyklė galėtų būti tokia – kuo mažiau galvosime apie tai, ką žmonės apie mus pagalvos, tuo labiau pavyks atrodyti originaliai, savitai ir patraukliai.

****

Skaitykite Moteris.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „iPhone“; „Android“. Sekite mūsų naujienas ir Facebooke!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis