Kokias tendencijas 2018-iesiems pranašauja „Mados infekcijos“ dizaineriai?

 (2)
Net 18-a dizainerių šį savaitgalį vykusioje jubiliejinėje „Mados infekcijoje“ pristatė savo kolekcijas 2018-ųjų metų rudeniui. Štai kokias tendencijas jie mums pranašauja.
„Mados infekcija“
© ELTA

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

9-tasis dešimtmetis

Akivaizdu, šiemet ne vienas kūrėjas įkvėpimo savo kolekcijai sėmėsi iš praeities. Lenkų dizainerės Klaudios Markiewic kolekcijoje matėme 9-tajam dešimtmečiui būdingas ryškias spalvas (žalią, raudoną, mėlyną), o latviai „Public makes image“ savo kolekcija tiesiog nukėlė mus daugiau nei trisdešimt metų atgal. Jie pristatė galybę šiam laikotarpiui būdingų siluetų, blizgių audinių, lakuotos odos detalių. Sandros Straukaitės kolekcijoje matėme ir 8-tojo, ir 9-tojo dešimtmečio atgarsių.


Klaudia Markiewic, ELTA/ D. Labučio nuotr.


„Public makes image",ELTA/ D. Labučio nuotr.


Sandra Straukaitė, ELTA/ D. Labučio nuotr.

Dėmesys rankovėms

Jaunieji dizaineriai „Leonsenberg“ pristatė kone daugiausiai publikos ovacijų sulaukusią kolekciją, kurioje matėme daug įdomių konstrukcijų, dekoratyvinių elementų ir ekspresyvių spalvų derinių. Drabužių siluetuose didžiausias dėmesys buvo skirtas rankovėms, kurios buvo suapvalintos ir išdidintos taip, kad taptų ryškiu aprangos akcentu. Kita tendencija – itin ilgos rankovės. Jas matėme Dianos Paukštytės, Ievos Daugirdaitės kolekcijose.


„Leonsenberg", ELTA/ D. Labučio nuotr.


D. Paukštytė, ELTA/ D. Labučio nuotr.


I. Daugirdaitė, ELTA/ D. Labučio nuotr.

Visiškai juoda

Juoda spalva yra amžinai madinga, galbūt dėl to kas sezoną dizaineriai ją stengiasi atnaujinti ir pateikti naujas juodos variacijas. Ne išimtis ir šiųmetinė „Mados infekcija“. D. Paukštytė žaidė masyviais raukiniais, faktūromis, juodų audinių ir nėrinių deriniais, L. Gudanavičiūtė dėmesį telkė į juodo drabužio formą, o Latvijos kūrėja Iveta Vecmane savo visiškai juodus modelius papuošė preciziškomis klostėmis bei didelėmis kišenėmis.


D. Paukštytė, ELTA/ D. Labučio nuotr.


L. Gudanavičiūtė, ELTA/ D. Labučio nuotr.


Iveta Vecmane, ELTA/ D. Labučio nuotr.

Lateksas

Vieniems lateksas siejasi su erotinių prekių parduotuvių asortimentu, kitiems – su Kim Kardashian stiliumi. Vis dėlto dizainerė Akvilė Jančauskaitė teigia, kad lateksas išgyvena virsmą ir yra labiau pritaikomas kasdieninėje madoje, nei kad galėtų pasirodyti. Ši medžiaga dominavo dizainerės kartu su „Smooth confess“ pristatytoje kolekcijoje ir joje atsiskleidė įvairiomis spalvomis.Akvilė Jančauskaitė ir „Smooth Confess", ELTA/ D. Labučio nuotr.

Prancūzijos kaimas

Lengvai krentantys audiniai, laisvi siluetai, talpūs, bagečių prikrauti krepšiai ir pintos skrybelaitės I. Daugirdaitės kolekcijoje kūrė žavią prancūzišką nuotaiką. Pusiausvyrai palaikyti į derinius įvesta šiek tiek struktūros – puikiai sukirptų švarkų, pieštuko formos sijonų, platėjančių kelnių. Puikūs deriniai ne tik Prancūzijos, bet ir Lietuvos damoms.
I. Daugirdaitė, ELTA/ D. Labučio nuotr.

Pilkšvai rožinė (angl. dusty pink)

Mados ekspertai ginčijasi, kokia yra šių metų spalva. Vieni teigia, kad tai – ultravioletinė, kiti – kad dar niekur nesitraukia populiarioji vaiski milennial pink, tretieji gi siūlo dėmesį atkreipti į geltoną, esą ji yra šiuo metu madingiausia. Dizainerės Morta Nakaitė ir Aida Einorė privertė susimąstyti apie dar vieną variantą – švelnią, pilkšvai rožinę spalvą, kuri jų kolekcijoje taip puikiai derėjo su dryžuotais audiniais ir pasteliniais atspalviais. Pilkšvai rožinę matėme ir A. Jančauskaitės kolekcijoje.Morta Nakaitė ir Aida Einorė, ELTA/ D. Labučio nuotr.


Akvilė Jančauskaitė ir „Smooth Confess", ELTA/ D. Labučio nuotr.

Kelnės ir sijonas

Dizainerių Ugnės Martinaitytės bei Linos Gudanavičiūtės kolekcijose modeliai demonstravo kelnių ir ant viršaus vilkimų suknelių ar segimų sijonų derinius. Minimalios pastangos ir maksimaliai stilingas rezultatas. Siauros, prigludusios kelnės atliko pėdkelnių vaidmenį, o plačios ar platėjančios, mūvimos kartu su sijonu, kūrė stiliaus pareiškimą.


Ugnė Martinaitytė ir „OHMY", , ELTA/ D. Labučio nuotr.


Lina Gudanavičiūtė, ELTA/ D. Labučio nuotr.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mada

Aktorė Karina Stungytė vestuvinėje fotosesijoje įsiamžino su savo mylimuoju

Nuotakos suknele pasipuošusi ir kartu su mylimuoju Gediminu Maželiu prieš fotoobjektyvą stojusi Karina Stungytė šypteli, kad „kiekvienos moters gyvenime turi būti vestuvės“, tačiau išgirdusi klausimą, ar šią fotosesiją galima vadinti mažyte priešvestuvine repeticija – purto galvą: „Tikrai ne.“

Netradicinis mados vakaras subūrė stilingiausias šalies tinklaraštininkes

Žymiausios Lietuvos mados tinklaraštininkės patarė, į kokias tendencijas dėmesį atkreipti reikėtų kiekvieno asmenybės tipo moterims.

Išleistuvių stilius: profesionalų patarimai būsimoms abiturientėms

Aktualūs grožio ir mados pasaulio profesionalų patarimai būsimosioms abiturientėms.

Chloë Sevigny – moteris su unikaliausiu stiliumi Holivude

Laikmetyje, kuriame kiekviena didesnė ar mažesnė žvaigždutė nė žingsnio iš namų nežengia prieš tai savo aprangos neaptarusi su stilistu, ypač vertingas tampa unikalus stiliaus pojūtis. Juo tikrai nesiskundžia aktorė Chloë Sevigny (43 m.), kuri savo individualiu stiliumi įkvepia dar nuo praėjusio amžiaus pabaigos.

Juozas Statkevičius apie brandžių moterų stilių: didžiausia klaida yra „nurašyti“ save vos sulaukus 50-ies

Dizainerio Juozo Statkevičiaus paprašėme pasidalinti įžvalgomis apie brandžių moterų stilių.

Artūras Žabas-Beissoul: žinau, koks jausmas būti kritikuojamam dėl to, koks esi

Dainininkas? Mados dizaineris? Performansų atlikėjas? Magas? Juokdarys? Paklaustas, kas jis vis dėlto toks, Artūras Žabas-Beissoul (28 m.) vos sekundei nusuka gyvas rudas akis pro langą ir atsisukęs sako: „Menininkas. Nors darau visko daug, tai yra vienas didelis menas.“

Egidijus Rainys ir Lilija Larionova pristatė kolekcijas šių metų rudeniui (FOTO)

Dizaineriai žinomus svečius bei kūrybos gerbėjus sukvietė į išskirtinę mados šventę.

Naujoje Tomos Jankauskaitės kolekcijoje – 15 skirtingų suknelių, skirtų laimingoms moterims

Dizainerę Tomą Jankauskaitę kūrybos gerbėjos geriausiai žino dėl romantiškų suknelių. Kurdama naujojo sezono kolekciją ji jėgas sujungė su aksesuarų dizainere tam, kad pristatytų optimistišką, pavasarišką kolekciją laimingoms moterims.

Dizainerė Kristina Kruopienytė pristatė kolekciją atostogaujančiai moteriai (1)

Antradienio vakarą į Dailininkų sąjungos galeriją Vilniuje pasveikinti dizainerės Kristinos Kruopienytės su naujos kolekcijos pristatymu rinkosi mados atstovai ir garsūs žmonės.

Neringa Zeleniūtė apie savo stilių: neturiu tikslo prieš ką nors pasirodyti (5)

MT agentūros „Atlikėjai.com“ direktorė Neringa Zeleniūtė (34 m.) per pokalbį keliskart pavartoja du žodžius – „tikrumas“ ir „aštrumas“. Tai jai svarbiausia ir gyvenime, ir darbe. Su prieskoniais yra ir Neringos stilius.