2010 m. rugpjūčio 1 d., sekmadienis
moteris.lt
Naujajame numeryke skaitykite
Prenumeruokite
MOTERIS

Šviesos įspūdžio korekcijos (6) Nuotraukos (15)


Kristina Pečiukonienė, "Mano namai", www.moteris.lt, 2010 03 05
Šviesos įspūdžio korekcijos
Iš žurnalo "Mano namai" archyvo

 

Jaukiame Žvėryno rajone butą įsigijusi jauna pora netruko pastebėti, kad greta namo žaliuojančio gražaus parko lapija trukdo šviesai prasiskverbti į jų būstą. Norėdami sukurti erdvės ir šviesos įspūdį, interjerą projektuoti ir bent vizualiai užglaistyti jo trūkumus paprašė architektės Ritos Volbikienės.

 

Prestižiniame sostinės Žvėryno rajone naujos statybos daugiabutyje įsikūrusi jauna pora projektuoti savo maždaug 70 m² ploto dviejų kambarių būsto interjero pasikvietė architektę Ritą Volbikienę. Specialistei iš karto į akis krito pagrindinis trūkumas - mažai šviesos. Nors didžiajame kambaryje suprojektuoti dideli, per visą sieną besitęsiantys langai, tačiau už jų žaliuojantis pušynas užstoja natūralią dienos šviesą, juolab kad visi langai nukreipti į vakarus, ir saulės spinduliai erdvę apšviečia tik antroje dienos pusėje. Taigi projektuodama interjerą architektė didelį dėmesį skyrė tiems aspektams, kurie padėtų sukurti šviesesnės erdvės įspūdį. Visas butas vizualiai suskirstytas į dvi dalis: nuo prieškambario einant į kairę patenkame į bendrąjį kambarį - jame suprojektuota virtuvė, valgomojo zona ir svetainė, o į dešinę nuo prieškambario suplanuota privačioji šeimininkų zona - miegamasis ir erdvus vonios kambarys. Šias dvi buto dalis jungia ilgas ir siauras koridorius. Stengdamasi vizualiai jį paplatinti, architektė sieninę spintą suplanavo įstrižą, kad atsivertų kuo daugiau erdvės. Be to, buvo sumontuotos veidrodinės stumdomosios sieninės spintos durys, taip pat kuriančios didesnės erdvės įspūdį. Visas koridorius dekoruotas stambiais augalų motyvais papuoštais pasteliniais tapetais - jie taip pat vizualiai pašviesina ir paplatina tamsų koridorių, padeda kurti jaukumo įspūdį.

 

Tiesiai iš koridoriaus atsiveria virtuvė, įkomponuota vienoje erdvėje su svetaine. Projektuodama šią zoną, architektė didelį dėmesį kreipė į patogumą ir funkcionalumą. Modernūs rudo kolorito, dekoruoti horizontaliu medžio raštu virtuvės baldai suprojektuoti palei visą ilgąją sieną. Arčiau didelio lango sumontuotas darbastalis, kad būtų galima išnaudoti kuo daugiau natūralios dienos šviesos gaminant maistą. Viryklė ir virtuvė sumontuotos šiek tiek atokiau lango, priešais valgomojo zoną. Stengdamasi neužgožti erdvės ir sukurti kuo stipresnį šviesos įspūdį, architektė pasirinko modernaus dizaino horizontalių linijų pakabinamąsias spinteles - jos nesitęsia iki pat lubų, tačiau yra ne tik talpios ir patogios, bet ir sukuria estetišką, vientisą virtuvės vaizdą, įsiliejantį į svetainės zoną. Tokį įspūdį padeda sukurti ir spintelių fasadų dizainas - durelės atidaromos lengvai jas spustelėjus, todėl ant jų nėra rankenėlių. Dėl šios priežasties per visą sieną besitęsianti horizontali spintelių juosta iš svetainės pusės atrodo kaip sienos dekoras, o ne virtuvės spintelės.

 

Nors įprastai dėl praktiškumo virtuvės zonos grindys klojamos keraminėmis plytelėmis, architektė, stengdamasi išsaugoti vientisos erdvės įspūdį palyginti nedidelio ploto bendrajame kambaryje, visas grindis, taip pat ir virtuvėje, pasiūlė iškloti tamsaus atspalvio parketlentėmis. Anot jos, nedidelė bendrojo kambario grindų plokštuma, suskaidyta skirtingų medžiagų danga, vizualiai atrodytų dar mažesnė.

 

 

Atviroje bendrojo kambario erdvėje skirtingas funkcines zonas architektė suskirstė vizualiai - tarp virtuvės ir svetainės įkomponuotas valgomojo stalas su minkštomis patogiomis kėdėmis, dekoruotomis elegantišku gobelenu, o virš stalo nuleistos dvi modernaus dizaino šviestuvų vertikalės tarsi pabrėžia skirtingų zonų funkcinę paskirtį, bet kartu sieja jas į vieną visumą. Norėdama sukurti išbaigtumo ir vientisumo įspūdį, sienelę greta valgomojo zonos architektė dekoravo tokia pačia medžiaga kaip ir grindų plokštumą. Ši parketlentėmis padengta sienelė tarp langų taip pat padeda pabrėžti valgomojo zoną ir skirtingas erdves abipus jos.

 

Svetainės poilsio zona įkomponuota palei didžiuosius bendrojo kambario langus, už kurių yra erdvus balkonas ir matyti parke žaliuojantys medžiai. Užuot montavus įprastas stumdomąsias sistemas, architektė pasiūlė rinktis armonikos tipo langus - juos galima sustumti į vieną pusę, ir svetainės erdvė praplečiama į balkoną. Šviesos įspūdis šiame interjere sustiprinamas didžiųjų plokštumų koloritu - visos sienos nudažytos beveik balto atspalvio dažais, tik galinė paryškinta švelniais, pasteliniais, ornamentuotais tapetais. Ttokiais išklijuotos ir prieškambario sienos. Šviesiame fone išryškėja tamsūs baldų akcentai - odiniai minkštieji baldai, įkomponuoti ant elegantiškais raštais puošto kilimo.

Architektė pabrėžė, kad vientisoje erdvėje, kurioje - net trys funkcinės zonos, itin sudėtinga įrengti apšvietimą. Čia turėtų būti mažiausiai penki skirtingi apšvietimo taškai, atliekantys skirtingas funkcijas ir kuriantys vis kitokią nuotaiką priklausomai nuo paros laiko ir šeimininkų poreikių. Tokiu atveju labai svarbu neapkrauti erdvės skirtingo dizaino šviestuvais. Bendrajame kambaryje išryškėja tik valgomojo šviestuvai, o visi kiti neakcentuojami ir beveik nematomi.

 

Ilgojo koridoriaus gale įrengtas gana erdvus vonios kambarys. Architektė pasakojo, kad ši patalpa buvo praplėsta, šiek tiek erdvės atėmus iš koridoriaus. Padidėjus vonios kambario plotui, čia atsirado pakankamai vietos įrengti ne tik vonią, bet ir dušo kabiną, taip pat sumontuoti patogią didelę praustuvę ir net sieninę spintą su veidrodinėmis stumdomosiomis durimis - joje patogu laikyti rankšluosčius ir kitokius vonios reikmenis. Vonios kambarys dekoruotas švelnaus rusvo atspalvio keraminėmis plytelėmis, o dušo niša ir lenkta siena akcentuotos tokio pat kolorito mozaika. Jaukumą ir šilumą čia kuria detalės ir aksesuarai - virš veidrodžio užklijuota ornamentuoto gipso juosta, nišoje sumontuotos lentynėlės su apšvietimu, patiestas minkštas, grakščiais raštais puoštas kilimas. Greta vonios kambario įrengtame šeimininkų miegamajame vyrauja tokia pati romantiška ir jauki atmosfera kaip ir vonios kambaryje. Modernų stilių čia sušildo draperijomis puošti langai, sendinti staliukai greta lovos, romantiškas lovos dekoras.


Nuotraukų galerija


Pasidalink su draugais:   Pasidalinti per Facebook'ą Facebook     Pasidalinti per Frype'ą Frype  
Griežtai draudžiama moteris.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti moteris.lt kaip šaltinį.
JŪSŲ ATSILIEPIMAS
Vardas: *
El. paštas:
Komentaras: *
 
Moteris.lt neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. moteris.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pasirašyti kito asmens vardu, nesusiję su tema, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams ar kitaip pažeidžia įstatymus.
moca     2010 kovo 29 d. 15:06:39

juodi baldai ir kilimas svetaineje nelabai ziurisi,apsunkina interjera, o visa kita paprasta, zemiska, gana simpatiska.

kraupiausiai     2010 kovo 16 d. 13:14:57

atrodo tie juodi odiniai foteliai ir sofa svetainej. Labai tamsina ir niuriai nuteika

mama     2010 kovo 13 d. 10:03:40

siuolaikiska, l. daug sviesos, tas man l. patinka
kilimas vonioje l. derinasi

Xi     2010 kovo 05 d. 15:46:51

Kartais man atrodo, kad žmonėms pritrūksta fantazijos miegamajam ir vonios kambariui įsirengti, nes pastaruoju metu vis
matau juos kažkaip atmestinai sutvarkytus.

d     2010 kovo 05 d. 14:12:53

kažkoks sovietmečiu dvelkiantis modernizmo cyptelėjimas

kristta     2010 kovo 05 d. 05:50:02

kilimas vonioje? Hm.


<p>&nbsp;</p> <p>Dušinei įrengti architektė nenaudojo specialios kabinos - šią zoną nuo likusios vonios kambario erdvės atskyrė sienele.</p> <p>&nbsp;</p>
Iš žurnalo "Mano namai" archyvo
Ankstesne  Ankstesnė   |   Kita  Kita
Visos foto: 15
Uždaryti
1  | 2