2010 m. rugpjūčio 1 d., sekmadienis
moteris.lt
Naujajame numeryke skaitykite
Prenumeruokite
MOTERIS
KLAUSIATE - ATSAKOME

Į klausimus atsako:

gydytojas dermatovenerologas, Lietuvos seksualinės medicinos draugijos narys Algirdas ŠUMILA

Medicinos centras
UAB "Asmeda"
Vileišio 12, Vilnius
tel. (85) 215 4444
mob.+370 612 85580

 
v, 18 m.    
parodyti / paslėpti Su vaikinu draugauju 1,5 metu. mylimes jau metus, bet niekada nebuvau virsuje. vaikinas sako - jei nesimylesim tokiu budu, eis pas kitas.taciau as net neisivaizduoju kaip tai daryti.Padekit
Viskas išmokstama ir sužinoma, tad ir sueities technikos klausimus aptarkite ir analizuokite su savo vaikinu: kaip jis norėtų, kas Jums patiktų. Tarp partnerių viskas galima, bet tai neturi būti prievarta. Pagarbiai.
i, 25 m.    
parodyti / paslėpti as nejauciu orgazmo. jau 5 matai kaip esu su draugu ir nieko nejauciu, niekada nejauciau. budama su kitu partneriu net nesusijaudinu. kodel taip yra? ar as sergu?
Orgazmo nebuvimas nerodo ligos. Rekomenduočiau kreiptis į specialistą konsultacijai ir bandyti išsiaiškinti priežastis. Pagarbiai.
T., 19 m.    
parodyti / paslėpti Su vaikinu esame jau virš 2 metų.Po truputį pradedame mylėtis, bet yra problema, kad esu pripratusi prie petingo ir nejaučiu jokio malonumo mylėdamasi.Beja jis yra apipjaustytas , ar su tokiu žmogumi gali būti normalus seksas? man regis jo daikčiukas per mažas.... Kokie to trūkumai?
Apipjaustymas seksualinių pojūčių nesumažina, netgi gali padidinti. Jeigu Jums svarbi jūsų draugystė, stenkitės atrasti teigiamus dalykus, o ne ieškoti trūkumų. Palaipsniui pajusite ir mylėjimosi malonumus. Pagarbiai.

Užduok klausimą
solveiga, 26 m.    
parodyti / paslėpti Su draugu kartu gyvenam 9 menesius. Jam 30. Santykiu pradzioje mylejomes beveik kasdien, dabar gal pora kartu per menesi,nes draugas nenori, sako, kad darbe pervargsta, be to mylintis jis ne visada baigia.. Nepadeda nei visokie mano viliojimai, niekas.. Net trim dienom isvaziacus pailseti,atitrukus nuo darbu, mylejomes vos karta.. Bandau su juo apie tai kalbetis,bet jam tai atrodo normali situacija,sako, kad tureciau buti supratingesne ir vienintele jo nenoro ar kartais negalejimo baigti priezastis yra pervargimas darbe. Sutinku,kad darbo jis turi nemazai, bet darbas ne fizinis, be to juk savaitgaliais nedirba.Ar normalu,kad tokio amziaus vyras nenori myletis?
b, 25 m.    
parodyti / paslėpti 1.Man 25, su draugu esu kartu jau beveik ketveri metai, abu mylim vienas kita, taciau as neesu visiskai patenkinta musu lytiniu gyvenimu. Jis beveik niekada manes nepaglamoneja suartejant, o as to labai noreciau, man netgi malonesnės glamonės nei pats aktas, bet nezinau kaip jam tai pasakyti, vis ruosiuosiu, bet niekada neisdristu. Karta jis yra man tai dares, man buvo labai gera. Taip pal labai noreciau kunilingo ir esu jam tai sakiusi, taciau mano vaikinas turi labai keistu nuostatu, isitikinimu, jis mano, kad vyras negerbtu saves jei tai darytu ir sake niekada to nedarys, man tai taip kvaila ir as negaliu pakesti tokiu jo kvailu samprotavimu, bet negaliu jo priversti to daryti, bet kuo toliau tuo labiau apie tai galvoju. Gal galite man patarti, ka daryti, kaip ji itikinti, kad man to reikia.
Asta, 23 m.    
parodyti / paslėpti Kokiu problemu gali sukelti analinis seksas? Ar daznas analinis seksas ateityje nesalygoja ismatu ir duju nelaikymo? Aciu uz atsakyma.
riesutelis, 40 m.    
parodyti / paslėpti su vyru turim 13 metu sunu. visus tuos metus jokiu apsaugos priemoniu nenaudojom ,vyras saugojosi pats. dabar noretume dukreles-ar tai realus noras .jau puse metu nesisaugojame, gal as jau negaliu pastoti .vyras jaunesnis keleta metu. ar dar gali issipsldyti musu noras.aciu. su pagarba.
y, 26 m.    
parodyti / paslėpti Su vyru kartu esam 4m., pradzioje viskas buvo puiku, daznai myledavomes, negaledavom atsitraukti vienas nuo kito, bet ilgainiui viskas pasikeite, tai dareme vis reciau ir reciau. Paskui as pastojau ir, del gresiancio persileidimo, gyd. patare visiskai atsisakyti santykiu, o veliau, kai jau buvo galima, as labai norejau, bet vyras kategoriskai atsisake, teisindamasis, kad bijo, jam nesmagu ir pan., taciau po gimdymo praejo jau 9 men., o mes per ta laika mylejomes vos 3kartus. Bandziau su juo sneketis, kad tai nenormalu, kad kazkas negerai, o jis pasake, gat atseit, jis visuomet turi rodyt iniciatyva, bet tai netiesa. Tiesa sakant jau anksciau pastebejau, kad man reikia zymiai daugiau, nei jam, bet maniau, tai laikina ir ilgainiui viskas susitvarkys bei gris i senas vezias, taciau kuo toliau, tuo blogiau. Nebezinau ka daryti, snekos nieko nedave, santykiai pasidare salti, rodosi gyvenam, tik, kad reikia. Bandziau net tokius krastutinumus, kad pagrasinau jog susirasiu meiluzi, bet nieko. Arba jis tiesiog netiki arba jam vienodai, nors visuomet buvo labai pavydus. Zinau, kad mylim vienas kita ir kitos nera, be to esu tikrai patraukli ir save prisiziurinti moteris, tai gal jus man galit pasakyti, kodel musu santykiuose nebeliko sekso? Gal tikrai musu temperamentai neatitinka, bet juk pradzioje viskas buvo puiku
w, 14 m.    
parodyti / paslėpti Esu vaikinas. 1. Jei mylintis, nusiemus prezervatyvą, ar prieš aktą masturbuojantis, paliesčiau savo varpą (spermuotą), o po to merginai lytinius organus, ar ji gali pastoti? 2. Ar tiesa, jog "nuleidus" merginai ant šlaunies ji gali pastoti.
r, 24 m.    
parodyti / paslėpti Susipazinau su draugu prie kokius du metus, dabar jis gyvena lietuvoje ( jis ne lietuvis) jis mane labai trauke, bet mane skaudina, tai kad jis vis dar galvoja apie buvusia panele, bet pas ja gryzti nenori. Ar tureciau nurimti? kaip i ta nekreipti demesio? Ir jau visa savaite jam nerasau, man tai daryti labai sunku, bet dar sunkiau, kai jam parasai, o jis tyli? ar tai suprasti, kaip, kad mes esam tik geri, na nzn labai geri draugai? Nes jis minejo kad nenori rimtu santykiu, bet as vis dar viliuosi, nes neisivaizduoju saves su jokiu kitu. Manau jei likciau nieko nepesusi daugiau niekada nebe issileisciau vyro i savo sirdy. Ka tureciau daryti? palikti viska taip kaip yra, ir tiketis kad jis man paskambins, ar paciai jam skambinti?
KITŲ SPECIALISTŲ KLAUSIMAI
Specialistas Anatolijus GAINOVSKIS
Gydytojas seksologas



Specialistas Viktoras ŠAPUROVAS
Gydytojas psichoterapeutas-seksologas


Specialistas Marija VAŠTAKE
psichologė

Tel. +370 612 27742

marijavastake@ymail.com


Specialistas Moterų informacijos centro
psichologė

Moterų Informacijos Centras
Olandų g. 19 - 2 LT- 01100
Vilnius, Lietuva
Tel: 2629 003
Fax: 2629 050
Elektoninis paštas: mic@lygus.lt