Sportas ir lieknėjimas: ar verta derinti?

„Niekada nemėgau sporto ir man tai yra sunkiausia šio projekto dalis“, – atvirai prisipažįsta šešioliktąją dieną lieknėjanti Agnė.

Moteris turi kasdien nužingsniuoti po 10 tūkstančių žingsnių ir atlikti „Sporto biržos“ mankštas namuose, tačiau jai ne visada tai pavyksta.

Asmeninė trenerė Vlada Musvydaitė ir mitybos specialistas Artūras Sujeta ne kartą yra susidūrę su situacijomis, kai žmonės, kurie laikosi dietos, nenori arba net bijo sportuoti. Jie randa ne tik įvairiausių pasiteisinimų, bet ir sugalvoja keisčiausių teorijų.

Specialistai pasakoja apie tris dažniausius pasiteisinimus, kuriuos girdi iš lieknėjančių, tačiau sportuoti vengiančių žmonių.

Pirmasis pasiteisinimas – kai sportuoji, auga raumuo, todėl svoris didėja

A. Sujeta: „Sportuojant raumuo iš tiesų gali padidėti, tačiau tai įvyksta po ilgesnio laiko. Kelis mėnesius mėgėjiškai pasportavę tikrai nevirsite kultūristais. Lieknėjant šiek tiek sumažėja ne tik riebalinė, bet ir raumenų masė, vėliau raumenys gali šiek tiek padidėti. Tačiau visiškai kvaila manyti, kad svorio kritimas visais atvejais yra vienintelis pažangos rodiklis. Galime palyginti dvi 162 cm ūgio moteris, kurios sveria po 60 kilogramų. Jeigu vienos kūno masę sudarys 40 proc. riebalų ir 20 proc. raumenų, o kitos kūno masės rodmenys bus pasiskirstę atvirkščiai, tai bus tas pats, kas lyginti obuolį ir morką.“

Projekto organizatorių nuotr.

Antrasis pasiteisinimas – kai sportuoji, dingsta moteriškas grožis

V.Musvydaitė: „Sportas sportui nelygus. Dar nesu sutikusi nei vienos moters, kuri vaikščiodama, bėgiodama ar atlikdama kitas mankštas taptų raumenų kalnu. Atvirkščiai – dailėjančios rankos, stangrėjantys užpakaliukai, lieknėjančios kojos yra kiekvienos moters puošmena. Esu bendravusi su daug moterų, kurios lieknėjo be sporto. Taip, jų numesti kilogramų skaičiai įspūdingi, tačiau apie odą ir jos būklę negaliu to pasakyti. Tirpdant riebaliukus ir tvirtinant kūną vienu metu galima pasiekti tikrai labai gerų rezultatų. Nemanau, kad nukarusi ar suglebusi oda yra didesnė moters puošmena nei stangrus kūnas.“

Projekto organizatorių nuotr.

Trečiasis pasiteisinimas – kai sportuoji, norisi daugiau valgyti

A.Sujeta: „Tiesa, kad po fizinio krūvio norisi labiau valgyti, todėl, kad išeikvojame daugiau energijos. Tačiau žinant, ką valgyti prieš ir po treniruotės, niekada nekils didelių bėdų. Geriausia yra pavalgyti likus 3-4 valandoms iki sporto ir labai lengvai užkąsti likus 2-1,5 val. iki treniruotės. Sporto dienomis galima valgyti saldžiau, tai yra – daugiau vaisių. Ne sporto dienomis reiktų nepamiršti baltymų, kurie labai reikalingi raumenų atsistatymui po krūvio. Iš karto po treniruotės, jeigu jaučiamas labai didelis alkis, galima suvalgyti bananą arba kokį energijos teikiantį batonėlį. Tada grįžę namo nenusiaubsite šaldytuvo.“

Projekto organizatorių nuotr.

Užsakymo nr.: PT_69591262

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis