XX Tarptautinio akordeono festivalio atidaryme – fantastiškas Suomijos superžvaigždės šou

Lapkričio 10 dieną 19 valandą įspūdingu koncertu šv. Kotrynos bažnyčioje prasidės XX Tarptautinis akordeono festivalis Vilnius 2017. Jame pasirodys pirmąkart Lietuvoje koncertuojanti akordeono superžvaigždė suomė Johanna Juhola su išskirtiniu projektu „Imaginary Friends“, kuriame susipins muzikos ir neribotos vaizduotės kerai.
Johanna Juhola, Suomija
© Organizatorių archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Su suomiams būdingu kruopštumu ir itin profesionaliai sukurtas muzikos, šviesų ir projekcijų šou klausytoją pakvies atverti savo fantaziją ir plaukti šiaurietiškų melodijų upėmis. Johannos Juholos komanda – garso dizaineris Hannu Oskala ir vaizdo projekcijų autorius Valo Virtanen koncerto erdvę pavers įsivaizduojamu pasauliu, iš kurio, net ir pasibaigus šou, nesinorės grįžti – bent jau taip tikina nemažai gerbėjų feisbuke.

Johannos Juholos komanda – garso dizaineris Hannu Oskala ir vaizdo projekcijų autorius Valo Virtanen
Johannos Juholos komanda – garso dizaineris Hannu Oskala ir vaizdo projekcijų autorius Valo Virtanen
© Organizatorių archyvas

Išties, savo muzikinį kelią pradėjusi kaip pianistė, bet greitai klavišus iškeitusi į mygtukus bei švokščiančias dumples, fenomenalios šlovės sulaukusi atlikėja mėgaujasi ir oficialios kritikos, ir socialinių tinklų lankytojų liaupsėmis.

Iš pirmo žvilgsnio hipsteriškas išradingos neklaužados įvaizdis slepia neįtikėtiną atlikėjos darbštumą ir produktyvumą. Sakoma, kad tai, ką ji daro su tango muzika, pratęsė šio žanro gyvybingumą dar mažiausiai šimtmečiui. Kad ir toks pavyzdys: kai roko siaubūnai „Lordi“ nugalėjo 2006 metų Eurovizijoje, Johanna Juhola savuoju „Fantasiatango“ atsakė į jų siautėjimą kitų metų Eurovizijos atidaryme Helsinkyje.

Keliskart nugalėjusi A.Piazzollos vardo konkursuose atlikėja savo autorinėse kompozicijose išreiškia originalų požiūrį į tango, sujungdama jo argentinietišką ir suomišką versijas (Suomijoje tango be galo populiarus!), įpindama melancholiškų šiaurietiško folkloro intonacijų ir, lengvai flirtuodama su popmuzika, viską pagardindama elektroniniu skambesiu.

Jos muzika pasakoja išgalvotus nuotykius, pavyzdžiui, apie meilės romaną tarp vairuotojo ir navigacinės įrangos, apie šlubą tango šokėją, dainuojantį banginį ar begemotą šokių aikštelėje.

Johanna Juhola, Suomija
Johanna Juhola, Suomija
© Organizatorių archyvas

Johanna Juhola intensyviai leidžia muzikinius albumus, koncertuoja tarptautinėse scenose, kuria muziką teatrui, cirkui, filmams, televizijai bei savo projektams, kuriuose siekia atskleisti visą akordeono potencialą ir plėtoti originalų stilių. Ji bendradarbiauja su keletu kolektyvų: Tango-orkesteri Unto, Las Chicas del Tango, Troka, Spontaani Vire, taip pat gausiu būriu pavienių atlikėjų. 2006 metais, išleidusi solinį albumą „Miette“, ji sulaukė didžiulio dėmesio ne tik kaip atlikėja, bet ir kaip kompozitorė.

Pastarasis jos darbas „Imaginary Friends“ – tai ne tik originalios muzikos pliūpsnis, bet ir nepaprastai gerai surežisuotas iliuzijų bei šviesų spektaklis, po kurio žmonės gali šimtąkart dėkoti nuoširdžiai parašyti „man žandikaulis atsidarė iki pat žemės, o vaizduotė tiesiog pasiuto“, „nuostabi visuma, patrauklu ir stilinga, pasaulinis lygis“, „neprilygstama terapija ausims ir akims“, „gaivus, skirtingas, kitoks, jaunatviškas world muzikos perlas“.

XX Tarptautinis akordeono festivalis kviečia ateiti į koncertą lapkričio 10 dieną 19 valandą šv. Kotrynos bažnyčioje ir atrasti Johannos Juholos įsivaizduojamų draugų pasaulį!

Daugiau informacijos – www.akordeonofestivalis.lt. Festivalio renginiai įvairiose sostinės koncertinėse erdvėse vyks lapkričio 10-24 d.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Lina Ever: pirmoji mugės diena – Prezidentė, Mačernis ir Kuksando

Pabundu anksti, gerokai per anksti, bet jaudulys neleidžia sugrįžti sapnams. Laukia pirmoji knygų mugės diena. Planuotų susitikimų neturiu, bet žinau, kad tie, neplanuotieji, būna patys maloniausi.

Žmonės iš naujo atranda skaitymo vertę, tačiau skaitytojai tampa išrankesni ir reiklesni

Vis daugiau žmonių vėl atranda skaitymo vertę, tačiau jiems išlieka svarbu rasti galimybių įsigyti knygas pigiau, o nemaža jų dalis renkasi ir bibliotekas, sako knygų leidybos ir pardavimų atstovai.

3 vaikų tėvas: kaip uždirbti iš mylimos veiklos ir nepridaryti klaidų (1)

Sėkmės istorijos ir jaukiose kavinėse besidarbuojantys freenlancer‘iai daug ką įkvepia žengti žingsnį pokyčių link. Tačiau ar visada išorė atspindi tikrovę?

Knygyne įdarbintas robotas Peperis (1)

Robotai nebėra tik ateities inovacijos – tokie darbuotojai jau dirba įvairiuose Lietuvos paslaugų centruose, tačiau nuo šiol bus sutinkami ir knygynuose.

Garsus režisierius, rašytojas Krzysztofas Zanussi atvyksta į Vilnių pristatyti savo autobiografijos

„Mąstančiam žmogui atsakymų į klausimus tenka ieškoti visą gyvenimą. Aš ir toliau uždavinėju klausimus, užuot teikęs mentoriaus atsakymus“, – sako garsus lenkų režisierius, intelektualas, senas Lietuvos bičiulis ir kino žmonių mokytojas Krzysztofas Zanussi.

Vienas garsiausių pasaulio tenorų J. Calleja atverčia naują karjeros puslapį

Tenoras Joseph Calleja vasario pradžioje išleido naują albumą „Verdi“, kuris per trumpą laiką pateko į klasikinės muzikos albumų sąrašų viršūnes. Lietuvos klausytojai garsųjį tenorą galės išgirsti gruodžio 19 d. Vilniuje, kur jis atliks žymiausių operų arijas ir populiarias itališkas melodijas.

Tėvą Stanislovą prisimenant: jo nesužlugdė nei persekiojimai, nei tardymai, nei tremtis

Tėvas Stanislovas visu savo gyvenimu bylojo - niekada negalima nustoti tikėti gėriu, negalima atstumti nė vieno žmogaus. Visi, kurie atvykdavo pas tėvą Stanislovą, būdavo priimti, pamaitinti ir gražioje lovoje paguldyti, prisimena vyskupas Jonas Kauneckas.

Pianistas Kasparas Uinskas Lietuvoje surengs tris solinius koncertus. Laimėkite bilietus!

Koncertų programa paženklinta trimis didžiosiomis „B“: Bachas, Beethovenas ir Brahmsas. Šių trijų vokiečių genijų muzika skambės Kasparo Uinsko rečitaliuose.

Penki patarimai karjeros siekiančioms moterims

Kartais išties nelengva atsilaikyti prieš socialinį spaudimą ir mums primetamus vaidmenis. Juk žinome, ko tikimasi iš „geros mamos“, „geros draugės“, geros žmonos“.