XX Tarptautinio akordeono festivalio atidaryme – fantastiškas Suomijos superžvaigždės šou

Lapkričio 10 dieną 19 valandą įspūdingu koncertu šv. Kotrynos bažnyčioje prasidės XX Tarptautinis akordeono festivalis Vilnius 2017. Jame pasirodys pirmąkart Lietuvoje koncertuojanti akordeono superžvaigždė suomė Johanna Juhola su išskirtiniu projektu „Imaginary Friends“, kuriame susipins muzikos ir neribotos vaizduotės kerai.
Johanna Juhola, Suomija
© Organizatorių archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Su suomiams būdingu kruopštumu ir itin profesionaliai sukurtas muzikos, šviesų ir projekcijų šou klausytoją pakvies atverti savo fantaziją ir plaukti šiaurietiškų melodijų upėmis. Johannos Juholos komanda – garso dizaineris Hannu Oskala ir vaizdo projekcijų autorius Valo Virtanen koncerto erdvę pavers įsivaizduojamu pasauliu, iš kurio, net ir pasibaigus šou, nesinorės grįžti – bent jau taip tikina nemažai gerbėjų feisbuke.

Johannos Juholos komanda – garso dizaineris Hannu Oskala ir vaizdo projekcijų autorius Valo Virtanen
Johannos Juholos komanda – garso dizaineris Hannu Oskala ir vaizdo projekcijų autorius Valo Virtanen
© Organizatorių archyvas

Išties, savo muzikinį kelią pradėjusi kaip pianistė, bet greitai klavišus iškeitusi į mygtukus bei švokščiančias dumples, fenomenalios šlovės sulaukusi atlikėja mėgaujasi ir oficialios kritikos, ir socialinių tinklų lankytojų liaupsėmis.

Iš pirmo žvilgsnio hipsteriškas išradingos neklaužados įvaizdis slepia neįtikėtiną atlikėjos darbštumą ir produktyvumą. Sakoma, kad tai, ką ji daro su tango muzika, pratęsė šio žanro gyvybingumą dar mažiausiai šimtmečiui. Kad ir toks pavyzdys: kai roko siaubūnai „Lordi“ nugalėjo 2006 metų Eurovizijoje, Johanna Juhola savuoju „Fantasiatango“ atsakė į jų siautėjimą kitų metų Eurovizijos atidaryme Helsinkyje.

Keliskart nugalėjusi A.Piazzollos vardo konkursuose atlikėja savo autorinėse kompozicijose išreiškia originalų požiūrį į tango, sujungdama jo argentinietišką ir suomišką versijas (Suomijoje tango be galo populiarus!), įpindama melancholiškų šiaurietiško folkloro intonacijų ir, lengvai flirtuodama su popmuzika, viską pagardindama elektroniniu skambesiu.

Jos muzika pasakoja išgalvotus nuotykius, pavyzdžiui, apie meilės romaną tarp vairuotojo ir navigacinės įrangos, apie šlubą tango šokėją, dainuojantį banginį ar begemotą šokių aikštelėje.

Johanna Juhola, Suomija
Johanna Juhola, Suomija
© Organizatorių archyvas

Johanna Juhola intensyviai leidžia muzikinius albumus, koncertuoja tarptautinėse scenose, kuria muziką teatrui, cirkui, filmams, televizijai bei savo projektams, kuriuose siekia atskleisti visą akordeono potencialą ir plėtoti originalų stilių. Ji bendradarbiauja su keletu kolektyvų: Tango-orkesteri Unto, Las Chicas del Tango, Troka, Spontaani Vire, taip pat gausiu būriu pavienių atlikėjų. 2006 metais, išleidusi solinį albumą „Miette“, ji sulaukė didžiulio dėmesio ne tik kaip atlikėja, bet ir kaip kompozitorė.

Pastarasis jos darbas „Imaginary Friends“ – tai ne tik originalios muzikos pliūpsnis, bet ir nepaprastai gerai surežisuotas iliuzijų bei šviesų spektaklis, po kurio žmonės gali šimtąkart dėkoti nuoširdžiai parašyti „man žandikaulis atsidarė iki pat žemės, o vaizduotė tiesiog pasiuto“, „nuostabi visuma, patrauklu ir stilinga, pasaulinis lygis“, „neprilygstama terapija ausims ir akims“, „gaivus, skirtingas, kitoks, jaunatviškas world muzikos perlas“.

XX Tarptautinis akordeono festivalis kviečia ateiti į koncertą lapkričio 10 dieną 19 valandą šv. Kotrynos bažnyčioje ir atrasti Johannos Juholos įsivaizduojamų draugų pasaulį!

Daugiau informacijos – www.akordeonofestivalis.lt. Festivalio renginiai įvairiose sostinės koncertinėse erdvėse vyks lapkričio 10-24 d.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Tarptautinio akordeono festivalio uždaryme – rokeriškas armonikos siautulys

Šiemet gal kiek netikėtai Tarptautinio akordeono festivalio baigiamajame koncerte skambės diatoninė armonika.

Akordeono mistika: tarp avangardinės muzikos naujovių ir senovinės interpretacijų

Solidumo triumfas XX Tarptautiniame akordeono festivalyje – legendinio Stefano Hussongo rečitalis.

Išmaniosios televizijos paslauga, kurią galite susikurti patys

INIT savo klientams pristato dar išmanesnę televizijos paslaugą – nuo šiol bus galima žiūrėti ne tik tai, ką norite, bet ir kada norite.

Lietuvoje - trimito sensacija iš Italijos F. Bosso ir akordeonistas L. Biondini

Lapkričio 21 dieną 19 valandą šv. Kotrynos bažnyčioje laukia ypatingas renginys – XX Tarptautinio akordeono festivalio koncertas „Face to face“.

Baleto spektaklio premjeroje – individo ir jį kaltinančios minios santykiai

„Procesas“. Pradžia, arba Kodėl Franzas Kafka juokėsi rašydamas.

„Scanoramoje“ – grandiozinė „Stebuklo“ premjera

Šeštadienio vakarą „Scanoramos“ lankytojai sugužėjo į ilgai lauktą ir žiūrovų smalsumą jau kurį laiką kursčiusią nacionalinę Eglės Vertelytės režisuoto filmo „Stebuklas“ premjerą.

„Scanoramoje“ – dvi didelio dėmesio sulaukusios premjeros

Penktadienio vakaras „Scanoramos“ žiūrovams buvo itin dosnus.

Kalėdinė veganų mugė – ieškantiems gurmaniškų dovanų

Už kiek mažiau nei trijų savaičių – gruodžio 9 d. Vilniuje, sporto namuose „MyHero!” vyks veganams bei visiems augaline mityba besidomintiems skirtas renginys – kalėdinė mugė.

„Traviatoje“ – debiutas!

Eugenijus Chrebtovas debiutuoja „Traviatoje“.

Koncerte – muzika, gimusi po Paryžiaus dangumi, bet jam nepriklausanti

Atrodytų, kad persisotinusioje šou elementais šiuolaikinės muzikos scenoje lyg ir nebėra ką atrasti. Bet vis dėlto kartais iškyla išskirtinės kūrybinės asmenybės, kurios sujungia tolimus pasaulius į nerealų skambesį, akimirksniu persikelia iš užrašytos muzikos sferos į improvizacijos erdves.