XX Tarptautinio akordeono festivalio atidaryme – fantastiškas Suomijos superžvaigždės šou

Lapkričio 10 dieną 19 valandą įspūdingu koncertu šv. Kotrynos bažnyčioje prasidės XX Tarptautinis akordeono festivalis Vilnius 2017. Jame pasirodys pirmąkart Lietuvoje koncertuojanti akordeono superžvaigždė suomė Johanna Juhola su išskirtiniu projektu „Imaginary Friends“, kuriame susipins muzikos ir neribotos vaizduotės kerai.
Johanna Juhola, Suomija
© Organizatorių archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Su suomiams būdingu kruopštumu ir itin profesionaliai sukurtas muzikos, šviesų ir projekcijų šou klausytoją pakvies atverti savo fantaziją ir plaukti šiaurietiškų melodijų upėmis. Johannos Juholos komanda – garso dizaineris Hannu Oskala ir vaizdo projekcijų autorius Valo Virtanen koncerto erdvę pavers įsivaizduojamu pasauliu, iš kurio, net ir pasibaigus šou, nesinorės grįžti – bent jau taip tikina nemažai gerbėjų feisbuke.

Johannos Juholos komanda – garso dizaineris Hannu Oskala ir vaizdo projekcijų autorius Valo Virtanen
Johannos Juholos komanda – garso dizaineris Hannu Oskala ir vaizdo projekcijų autorius Valo Virtanen
© Organizatorių archyvas

Išties, savo muzikinį kelią pradėjusi kaip pianistė, bet greitai klavišus iškeitusi į mygtukus bei švokščiančias dumples, fenomenalios šlovės sulaukusi atlikėja mėgaujasi ir oficialios kritikos, ir socialinių tinklų lankytojų liaupsėmis.

Iš pirmo žvilgsnio hipsteriškas išradingos neklaužados įvaizdis slepia neįtikėtiną atlikėjos darbštumą ir produktyvumą. Sakoma, kad tai, ką ji daro su tango muzika, pratęsė šio žanro gyvybingumą dar mažiausiai šimtmečiui. Kad ir toks pavyzdys: kai roko siaubūnai „Lordi“ nugalėjo 2006 metų Eurovizijoje, Johanna Juhola savuoju „Fantasiatango“ atsakė į jų siautėjimą kitų metų Eurovizijos atidaryme Helsinkyje.

Keliskart nugalėjusi A.Piazzollos vardo konkursuose atlikėja savo autorinėse kompozicijose išreiškia originalų požiūrį į tango, sujungdama jo argentinietišką ir suomišką versijas (Suomijoje tango be galo populiarus!), įpindama melancholiškų šiaurietiško folkloro intonacijų ir, lengvai flirtuodama su popmuzika, viską pagardindama elektroniniu skambesiu.

Jos muzika pasakoja išgalvotus nuotykius, pavyzdžiui, apie meilės romaną tarp vairuotojo ir navigacinės įrangos, apie šlubą tango šokėją, dainuojantį banginį ar begemotą šokių aikštelėje.

Johanna Juhola, Suomija
Johanna Juhola, Suomija
© Organizatorių archyvas

Johanna Juhola intensyviai leidžia muzikinius albumus, koncertuoja tarptautinėse scenose, kuria muziką teatrui, cirkui, filmams, televizijai bei savo projektams, kuriuose siekia atskleisti visą akordeono potencialą ir plėtoti originalų stilių. Ji bendradarbiauja su keletu kolektyvų: Tango-orkesteri Unto, Las Chicas del Tango, Troka, Spontaani Vire, taip pat gausiu būriu pavienių atlikėjų. 2006 metais, išleidusi solinį albumą „Miette“, ji sulaukė didžiulio dėmesio ne tik kaip atlikėja, bet ir kaip kompozitorė.

Pastarasis jos darbas „Imaginary Friends“ – tai ne tik originalios muzikos pliūpsnis, bet ir nepaprastai gerai surežisuotas iliuzijų bei šviesų spektaklis, po kurio žmonės gali šimtąkart dėkoti nuoširdžiai parašyti „man žandikaulis atsidarė iki pat žemės, o vaizduotė tiesiog pasiuto“, „nuostabi visuma, patrauklu ir stilinga, pasaulinis lygis“, „neprilygstama terapija ausims ir akims“, „gaivus, skirtingas, kitoks, jaunatviškas world muzikos perlas“.

XX Tarptautinis akordeono festivalis kviečia ateiti į koncertą lapkričio 10 dieną 19 valandą šv. Kotrynos bažnyčioje ir atrasti Johannos Juholos įsivaizduojamų draugų pasaulį!

Daugiau informacijos – www.akordeonofestivalis.lt. Festivalio renginiai įvairiose sostinės koncertinėse erdvėse vyks lapkričio 10-24 d.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Asmeninė istorija: tikiuos, daugiau avarijų žiemą patirti neteks (2)

Žiema visuomet pateikia staigmenų. Bet ne visuomet tokių, kokių laukiame.

Kviečia sukurti ir išausti savo dizaino rankinę

Nauja erdvė Vokiečių gatvėje suburs baltiško dizaino gerbėjus.

„Stebuklas“: geriausias metų filmas sugrįžta į Lietuvos kino teatrus

Jau nuo šio penktadienio, birželio 22-osios, Lietuvos žiūrovai turės dar vieną galimybę didžiuosiuose šalies ekranuose išvysti režisierės Eglės Vertelytės tragikomediją „Stebuklas“, triumfavusią šių metų „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose.

MO muziejaus prakalbintos Vilniaus skulptūros pradeda ketvirtąjį sezoną

2015 metais MO muziejus pristatė Vilniaus kalbančių skulptūrų projektą. Šiemet ketvirtasis sezonas atidarytas su nauju, šešioliktu pašnekovu – Lietuvos banko iniciatyva prakalbintu Vladu Jurgučiu.

Ketvirtąjį Pažaislio muzikos festivalio savaitgalį – išskirtiniai talentai

Ketvirtasis Pažaislio muzikos festivalio savaitgalis lydimas skaičiaus keturi – ketvirtoji savaitė, keturi koncertai, keturios išskirtinės koncertų erdvės.

Apie kūrybos laisvę ir didelės scenos baimę

Septintojo „Kūrybinio impulso“ išvakarėse Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras šokio bendruomenės atstovus pakvietė į atvirą diskusiją „Jaunųjų choreografų ugdymas: teatro misija ir objektyvios galimybės“.

LNOBT savo šimtmetį planuoja švęsti nauju „Traviatos“ pastatymu

Baigiančio sezoną Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius Jonas Sakalauskas surengė spaudos konferenciją aukščiausiai iškilusioje teatro aikštelėje – po žydru dangumi ant skardinio stogo.

Spektaklis Vilniaus Katedros aikštę pavers futbolo aikštele

Naktį iš penktadienio į šeštadienį vyksiančios Kultūros nakties metu vilniečius ir miesto svečius stebins ypatinga premjera.

Jurgita Murauskienė: nuostatos ir rėmai – tik mūsų galvose, o festivalyje stengiamės juos griauti

Jau vos po kelių savaičių dvidešimt ketvirtasis Kristupo vasaros festivalis kvies sostinės gyventojus ir svečius į susitikimus su įdomiausiais pasaulio muzikais ir po bažnyčių skliautais, ir po vasaros dangumi, ir gamtos apsuptyje. Apie artėjantį festivalį kalbėjomės su jo meno vadove Jurgita Murauskiene.

„Sidabrinė gervė“ žada būti įdomus, šviesus ir linksmas reginys

Rytoj, birželio 13-osios vakarą, visi, besidomintys Lietuvos kultūriniu gyvenimu ir neabejingi šventiškoms ceremonijoms su ryškiais šalies veidais, kviečiami žiūrėti nacionalinio kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ tiesioginę transliaciją.