Vilniuje dainuos tenoras iš Gruzijos

Šią savaitę į Vilnių atvyksta žymus gruzinų tenoras Otaras Jorjikia. Sausio 6 d. „Bohemos“ spektaklyje Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre jis atliks Rudolfo, o sausio 11 d. „Traviatoje“ – Alfredo partijas.
© Organizatorių nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Otaras Jorjikia jau vaikystėje buvo vadinamas vokalo vunderkindu. Jo tėvai greitai atkreipė dėmesį, kad kitus kieme šūkaujančius vaikus kaimynai tildydavo, bet penkiamečio Otaro patys prašydavo padainuoti.

Iš pradžių berniukas savo talentą lavino gruzinų liaudies dainų ansamblyje. Tačiau muzika anaiptol nebuvo vienintelis jo užsiėmimas: judrus vaikas pasižymėjo kaip geras futbolininkas, pasvajodavo ir apie kino aktoriaus karjerą. Todėl baigęs mokyklą įstojo į Vienos scenos menų studiją, o besimokydamas joje tapo garsaus tenykščio Muzikų sąjungos choro nariu. 2007 m. sugrižęs į tėvynę, nedvejodamas ryžosi operinio dainavimo studijoms Tbilisio valstybinėje Vano Sarajishvili konservatorijoje.

Dar studijuodamas 2011 m. tapo Tbilisyje rengiamo Lado Ataneli, garsaus gruzinų baritono, vardo tarptautinio vokalistų konkurso laureatu. 2012 m. Italijoje tobulinosi pas profesorius Eddą Moser ir Renato Brusoną. 2013 m., baigęs konservatoriją, buvo priimtas į Tbilisio valstybinį Zakaria Paliashvili operos ir baleto teatrą. 2014-aisiais jame ir debiutavo Don Alvaro vaidmeniu Giuseppe‘s Verdi operoje „Likimo galia“.

Tais pačiais metais O.Jorjikia tapo Italijoje, Buseto miestelyje netoli Parmos, rengiamo tarptautinio konkurso „Voci Verdiane“ (Verdžio balsai) finalininku ir gavo Alfredo vaidmenį trijų Italijos miestų (Bolonijos, Parmos ir Buseto) teatrų drauge rengtame G.Verdi „Traviatos“ pastatyme. Taip prasidėjo tarptautinė jo, kaip operos solisto, karjera. Ji smarkiai pasistūmėjo į priekį per 2016-2017 m. sezoną, kai O.Jorjikia gavo galimybę tobulintis Ciuricho operos studijoje. Jam, kaip perspektyviam tenorui, šiame teatre buvo suteikta galimybė dainuoti G.Verdi operose „Don Karlas“, „Makbetas“, „Kaukių balius“, taip pat dalyvauti atliekant to paties kompozitoriaus „Requiem“.

2016 m. O.Jorjikia laimėjo pirmąją premiją Maskvoje vykstančiame tarptautiniame Galinos Višnevskajos operos solistų konkurse. Tais pačiais metais tenoras debiutavo Sankt Peterburgo Marijos teatro scenoje pastatytoje G.Verdi operoje „Simonas Bokanegra“, kurioje pagrindinę partiją atliko Plácido Domingo.

2017-ųjų pradžioje O.Jorjikia kaip Alfredas G.Verdi „Traviatoje“ debiutavo Maskvos Didžiajame teatre, tų pačių metų rudenį kaip Hercogas G.Verdi „Rigolete“ – Varšuvos Didžiajame teatre. O jau netrukus, 2018 m. kovą, tenoras debiutuos ir Sidnėjaus operoje savo mėgiamu Don Chozė vaidmeniu Georges Bizet operoje „Karmen“.

Vilniuje jį pirmą kartą išgirdome 2016 m. gruodį dainuojantį Alfredo partiją operoje „Traviata“. 2018 m. sausį O.Jorjikia Vilniuje pakartos ne tik šį, nuo karjeros pradžios jį lydintį operos vaidmenį, bet ir įgyvendins savo seną svajonę – pirmąkart dainuos Rudolfo partiją Giacomo Puccini operoje „Bohema“. Tiek „Bohemoje“, tiek „Traviatoje“ pagrindine tenoro iš Gruzijos partnere taps lietuvių scenos primadona Viktorija Miškūnaitė, šiuose spektakliuose dainuosianti Mimi ir Violetos partijas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Operos psichoterapija: siūlome išbandyti

Ekskursija po Vilnių istoriniais operos keliais, susitikimai su solistais, būsimų premjerų ir gastrolių pristatymai – visa tai gegužės 4-13 dienomis vilniečių lauks Europos operos dienų nemokamų renginių programoje.

MO muziejus paskelbė atidarymo datą

Šiandien MO muziejus atskleidė, kad naujasis modernaus ir šiuolaikinio meno muziejus atsidarys šių metų spalio 18 dieną, o atidarymo programa kvies visus vienytis ir kurti muziejų drauge.

Kokia žada būti „Karmen“ naujokės Mikaela?

Gegužės 3 d. Georges Bizet operoje „Karmen“ Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre debiutuos nauja Mikaela – šių metų operos solistų stažuotojų programos dalyvė Simona Liamo.

Vilniaus mažajame teatre kurianti režisierė: šiuo spektakliu norisi suprasti šalia esančių žmonių vertingumą

Vilniaus mažasis teatras rengiasi dar vienai sezono premjerai „Manno laimė“ pagal Thomo Manno noveles. Tai bus spektaklis pagal vokiečių rašytojo ir kritiko, Nobelio literatūros premijos laureato Thomo Manno noveles.

50-metį minintis aktorius Juozas Gaižauskas: dovanas dalinsiu aš

„Aš esu laimingas tada, kai darau tai, kas man patinka: dirbu, kuriu, įgyvendinu savo sumanymus, kai pildosi mano svajonės“, - sako aktorius Juozas Gaižauskas.

Kino klasikos vakaruose – Johno Cassaveteso „komedija apie gyvenimą, mirtį ir laisvę“

Kino klasika tebėra aktuali šių dienų žiūrovams. Tai patvirtina „Skalvijos“ kino centras, sekmadienio vakarais rengiantis kino klasikos seansus.

Gegužę Vilniuje – Estijos nacionalinės operos gastrolės

Svečiai iš Talino lietuvius nutarė pradžiuginti Richardo Wagnerio opera „Tanhoizeris“, žymiausiu estų nacionaliniu baletu „Goblinas“ ir šiuolaikinio šokio pastatymu „Geismų tramvajus“.

Mados vakarėlyje linksminosi pavasariškai pasipuošusios viešnios

Mada besidominčios tinklaraštininkės ir influencerės apžiūrėjo su žymiąja Cindy Crawford bendradarbiaujančio prekių ženklo naujojo sezono kolekciją.

70-metį sutinkantis baritonas E. Vasilevskis: viskas būtų gerai, jeigu ne... Figaro

Gražų jubiliejų šiomis dienomis švęsiantis operos solistas Eugenijus Vasilevskis per 33 darbo metus Lietuvos operos ir baleto teatre sukūrė daugybę išskirtinių ir publikos dėmesį bei simpatijas pelniusių pagrindinių baritono vaidmenų.

Baigėsi pirmasis tarptautinis Kanų festivalis, skirtas pagerbti serialų aktoriams bei kūrėjams (FOTO)

Pirmą kartą Kanuose vykęs festivalis „Canneseries“ subūrė serialų aktorius bei kūrybines komandas iš viso pasaulio.