Vilniuje dainuos tenoras iš Gruzijos

Šią savaitę į Vilnių atvyksta žymus gruzinų tenoras Otaras Jorjikia. Sausio 6 d. „Bohemos“ spektaklyje Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre jis atliks Rudolfo, o sausio 11 d. „Traviatoje“ – Alfredo partijas.
© Organizatorių nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Otaras Jorjikia jau vaikystėje buvo vadinamas vokalo vunderkindu. Jo tėvai greitai atkreipė dėmesį, kad kitus kieme šūkaujančius vaikus kaimynai tildydavo, bet penkiamečio Otaro patys prašydavo padainuoti.

Iš pradžių berniukas savo talentą lavino gruzinų liaudies dainų ansamblyje. Tačiau muzika anaiptol nebuvo vienintelis jo užsiėmimas: judrus vaikas pasižymėjo kaip geras futbolininkas, pasvajodavo ir apie kino aktoriaus karjerą. Todėl baigęs mokyklą įstojo į Vienos scenos menų studiją, o besimokydamas joje tapo garsaus tenykščio Muzikų sąjungos choro nariu. 2007 m. sugrižęs į tėvynę, nedvejodamas ryžosi operinio dainavimo studijoms Tbilisio valstybinėje Vano Sarajishvili konservatorijoje.

Dar studijuodamas 2011 m. tapo Tbilisyje rengiamo Lado Ataneli, garsaus gruzinų baritono, vardo tarptautinio vokalistų konkurso laureatu. 2012 m. Italijoje tobulinosi pas profesorius Eddą Moser ir Renato Brusoną. 2013 m., baigęs konservatoriją, buvo priimtas į Tbilisio valstybinį Zakaria Paliashvili operos ir baleto teatrą. 2014-aisiais jame ir debiutavo Don Alvaro vaidmeniu Giuseppe‘s Verdi operoje „Likimo galia“.

Tais pačiais metais O.Jorjikia tapo Italijoje, Buseto miestelyje netoli Parmos, rengiamo tarptautinio konkurso „Voci Verdiane“ (Verdžio balsai) finalininku ir gavo Alfredo vaidmenį trijų Italijos miestų (Bolonijos, Parmos ir Buseto) teatrų drauge rengtame G.Verdi „Traviatos“ pastatyme. Taip prasidėjo tarptautinė jo, kaip operos solisto, karjera. Ji smarkiai pasistūmėjo į priekį per 2016-2017 m. sezoną, kai O.Jorjikia gavo galimybę tobulintis Ciuricho operos studijoje. Jam, kaip perspektyviam tenorui, šiame teatre buvo suteikta galimybė dainuoti G.Verdi operose „Don Karlas“, „Makbetas“, „Kaukių balius“, taip pat dalyvauti atliekant to paties kompozitoriaus „Requiem“.

2016 m. O.Jorjikia laimėjo pirmąją premiją Maskvoje vykstančiame tarptautiniame Galinos Višnevskajos operos solistų konkurse. Tais pačiais metais tenoras debiutavo Sankt Peterburgo Marijos teatro scenoje pastatytoje G.Verdi operoje „Simonas Bokanegra“, kurioje pagrindinę partiją atliko Plácido Domingo.

2017-ųjų pradžioje O.Jorjikia kaip Alfredas G.Verdi „Traviatoje“ debiutavo Maskvos Didžiajame teatre, tų pačių metų rudenį kaip Hercogas G.Verdi „Rigolete“ – Varšuvos Didžiajame teatre. O jau netrukus, 2018 m. kovą, tenoras debiutuos ir Sidnėjaus operoje savo mėgiamu Don Chozė vaidmeniu Georges Bizet operoje „Karmen“.

Vilniuje jį pirmą kartą išgirdome 2016 m. gruodį dainuojantį Alfredo partiją operoje „Traviata“. 2018 m. sausį O.Jorjikia Vilniuje pakartos ne tik šį, nuo karjeros pradžios jį lydintį operos vaidmenį, bet ir įgyvendins savo seną svajonę – pirmąkart dainuos Rudolfo partiją Giacomo Puccini operoje „Bohema“. Tiek „Bohemoje“, tiek „Traviatoje“ pagrindine tenoro iš Gruzijos partnere taps lietuvių scenos primadona Viktorija Miškūnaitė, šiuose spektakliuose dainuosianti Mimi ir Violetos partijas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Tenoras Tomas Pavilionis iškeliauja į festivalį

Solistas Tomas Pavilionis po debiuto Vincenzo Bellini operoje „Kapulečiai ir Montekiai“ iškeliaus į Krasnojarską, kur dalyvaus šiame Rusijos mieste gimusio ir užaugusio Dmitrijaus Chvorostovskio atminimui skirtame operos festivalyje.

Lietuvos 100-metį švęskime skambiai, aktyviai ir skaniai

„Kuo ypatingas 100-metis? Kodėl jį reikia švęsti?“ – artėjančios Vasario 16-osios renginius pristatė programos koordinatorė Neringa Vaisbrodė.

Jaunimo teatras ruošiasi pirmai 2018 metų premjerai

Sausio 20 ir 21 dienomis įvyks danų režisierės ir dailininkės Kirsten Dehlholm spektaklio „Broliai Liūtaširdžiai“ pagal Astridos Lindgren knygą premjera.

Stintapūkio organizatoriai kviečia pasigėrėti ir išskirtinėmis ledo skulptūromis Nidoje

Neringoje šiuo metu, turbūt, šilčiau nei bet kuriame kitame Lietuvos mieste, tačiau tai netrukdo išskirtinėms ledo skulptūroms susiformuoti. Jau ne pirmą kartą Nidos Purvynės gatvės krantinėje esantis suoliukas tampa labiausiai aptarinėjamu Lietuvos suolu. Ir ne be reikalo- ant jo susiformavusios ledo skulptūros tikrai išskirtinės!

Dokumentinis filmas žengia vokiškų šaknų turinčios močiutės pėdsakais

Trečiadienio vakarą, sausio 10-ąją, „Forum Cinemas Vingis“ kino teatre Vilniuje įvyko išankstinė dokumentinio filmo „Močiute, Guten Tag!“ premjera. Naujo lieutuviško filmo premjeroje dalyvavo ne tik kūrybinė filmo komanda su režisierių duetu – seserimis Jūratė ir Vilma Samulionytėmis, priešakyje, bet ir būrys kviestinių svečių.

Dvi realybės. Ką galėjau ir ko nepadariau Kuboje (1)

Kai manęs paklausia, ar norėčiau ten grįžti, atsakau – ne. Pradedu kalbėti apie tai, kad visiškai nepasiilgau pasaulio, kurį dar prisimenu iš vaikystės, tuščių lentynų parduotuvėse ir neturėjimo galimybės rinktis. Vis dėlto bėgančios dienos kartėlį nusineša į užmarštį, atgal grąžina Kubos spalvas, kvapus ir garsus. O tai juk ir yra tikrieji prisiminimai, argi ne?

Lietuvių dirigento darbas Miunchene susilaukė puikių įvertinimų (1)

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro muzikos vadovas Robertas Šervenikas – dažnas svečias Miunchene, kur Bavarijos valstybinėje operoje diriguoja baleto spektaklius “Žizel”, “Romeo ir Džuljeta” bei “Ana Karenina”. Pastarojo baleto premjera Vokietijoje buvo pristatyta 2017 m. lapkritį.

Unikalaus balso šarmingoji portugalė Viviane sudrebins širdis

Vasario mėnesį publikos pageidavimu į Lietuvą jau trečią kartą atvyksta portugalų dainininkė Viviane, pakviesianti pasinerti į pietietiškos sielos šėlsmą bei melancholiją.

Trolių mumių filosofija lėlių teatre

„Pasaulis kupinas keistų dalykų tiems, kurie juos pastebi“, žymiausią suomių vaikų rašytoją Tove‘ę Jansson cituoja Lietuvos lėlių teatro kūrėja Gintarė Radvilavičiūtė.

Vilniuje dainuos tenoras iš Gruzijos

Šią savaitę į Vilnių atvyksta žymus gruzinų tenoras Otaras Jorjikia. Sausio 6 d. „Bohemos“ spektaklyje Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre jis atliks Rudolfo, o sausio 11 d. „Traviatoje“ – Alfredo partijas.