V. Mockevičiūtė ir N. Varnelytė naujame spektaklyje suaugusiesiems porins siaubo pasakas

Balandžio 16 d. (pirmadienį), 18 val. Teatro sąjungoje žiūrovų lauks talentingos, smagios, pašėlusiai kūrybingos aktorės – Vitalija Mockevičiūtė ir Neringa Varnelytė. Aktorės pristatys antrąjį savo spektaklį, šįsyk - siaubo pasakų gerbėjams, „Apie vėles, žemėj klajojančias“.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Didžiulio žiūrovų dėmesio ir pagyrų sulaukęs pirmasis aktorių dueto spektaklis „Kas apsakys dzūkių linksmybes“ paskatino aktores toliau dirbti ir kurti drauge.

Naujame jųdviejų spektaklyje, beje, ne vaikams, žiūrovai bus panardinti į lietuvių siaubo pasakų pasaulį. Pasirodyme, kuriame netruks šiurpių istorijų bei smagių netikėtumų bus atskleista vieno žmogaus, kuriam buvo lemta pažinti baimę, žvilgtelti į dvasių, vėlių, velnių pasaulį, gyvenimo kelionė. Apie žmogų, norėjusį apgauti pačią mirtį ir bandantį įminti Dievo sukurto pasaulio paslaptis.

V. Mockevičiūtė ir N. Varnelytė naujame spektaklyje suaugusiesiems porins siaubo pasakas
© Asmeninio albumo nuotr.

Spektakliui aktorės pasitelkė siaubo pasakas ir lietuviškas sakmes, užrašytas Jono Basanavičiaus bei Norberto Vėliaus.

Jau įprasta, kad aktorių pasirodymuose groja gyva muzika. Šį kartą skambės lietuviški tarpukario romansai atliekami muzikantų - Dariaus Mockevičiaus ir Pauliaus Kovalenko (folkloro kapela „Ratilai“).

Kalbėdamos apie spektaklį aktorės pažymėjo, kad žiūrovams siaubo pasakas porins savo gimtąją dzūkiška tarme.

V. Mockevičiūtė ir N. Varnelytė naujame spektaklyje suaugusiesiems porins siaubo pasakas
© Asmeninio albumo nuotr.

„Rodydamos savo pirmąjį spektaklį pagal dzūkiškas pasakas „Kas apsakys tas dzūkų linksmybes“ Lietuvos miesteliuose, pamatėme, kad profesionalia teatrine kalba pateikiant tautinį paveldą, jis iš naujo atgyja, tampa patrauklus žmogui, pasimetusiam nuo srautu plūstančios informacijos ir popkultūros. Todėl nusprendėme toliau dirbti šia kryptimi“, - sako aktorė ir spektaklio kūrėja Vitalija Mockevičiūtė.

Jai pritaria aktorė Neringa Varnelytė: „Šis spektaklis - apie baimę, kurios akys didelės, o jos nuojautos - kaip žvalgymasis po save. Pasakos tik atskleidžia pasaulio įvairovę ir nepaprastumą, o patirti siaubą ir nugalėti save kiekvienam reikia pačiam“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Operos psichoterapija: siūlome išbandyti

Ekskursija po Vilnių istoriniais operos keliais, susitikimai su solistais, būsimų premjerų ir gastrolių pristatymai – visa tai gegužės 4-13 dienomis vilniečių lauks Europos operos dienų nemokamų renginių programoje.

MO muziejus paskelbė atidarymo datą

Šiandien MO muziejus atskleidė, kad naujasis modernaus ir šiuolaikinio meno muziejus atsidarys šių metų spalio 18 dieną, o atidarymo programa kvies visus vienytis ir kurti muziejų drauge.

Kokia žada būti „Karmen“ naujokės Mikaela?

Gegužės 3 d. Georges Bizet operoje „Karmen“ Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre debiutuos nauja Mikaela – šių metų operos solistų stažuotojų programos dalyvė Simona Liamo.

Vilniaus mažajame teatre kurianti režisierė: šiuo spektakliu norisi suprasti šalia esančių žmonių vertingumą

Vilniaus mažasis teatras rengiasi dar vienai sezono premjerai „Manno laimė“ pagal Thomo Manno noveles. Tai bus spektaklis pagal vokiečių rašytojo ir kritiko, Nobelio literatūros premijos laureato Thomo Manno noveles.

50-metį minintis aktorius Juozas Gaižauskas: dovanas dalinsiu aš

„Aš esu laimingas tada, kai darau tai, kas man patinka: dirbu, kuriu, įgyvendinu savo sumanymus, kai pildosi mano svajonės“, - sako aktorius Juozas Gaižauskas.

Kino klasikos vakaruose – Johno Cassaveteso „komedija apie gyvenimą, mirtį ir laisvę“

Kino klasika tebėra aktuali šių dienų žiūrovams. Tai patvirtina „Skalvijos“ kino centras, sekmadienio vakarais rengiantis kino klasikos seansus.

Gegužę Vilniuje – Estijos nacionalinės operos gastrolės

Svečiai iš Talino lietuvius nutarė pradžiuginti Richardo Wagnerio opera „Tanhoizeris“, žymiausiu estų nacionaliniu baletu „Goblinas“ ir šiuolaikinio šokio pastatymu „Geismų tramvajus“.

Mados vakarėlyje linksminosi pavasariškai pasipuošusios viešnios

Mada besidominčios tinklaraštininkės ir influencerės apžiūrėjo su žymiąja Cindy Crawford bendradarbiaujančio prekių ženklo naujojo sezono kolekciją.

70-metį sutinkantis baritonas E. Vasilevskis: viskas būtų gerai, jeigu ne... Figaro

Gražų jubiliejų šiomis dienomis švęsiantis operos solistas Eugenijus Vasilevskis per 33 darbo metus Lietuvos operos ir baleto teatre sukūrė daugybę išskirtinių ir publikos dėmesį bei simpatijas pelniusių pagrindinių baritono vaidmenų.

Baigėsi pirmasis tarptautinis Kanų festivalis, skirtas pagerbti serialų aktoriams bei kūrėjams (FOTO)

Pirmą kartą Kanuose vykęs festivalis „Canneseries“ subūrė serialų aktorius bei kūrybines komandas iš viso pasaulio.