Susipažinkite su Pažaislio muzikos festivalio šaukliais

Nepilnos dvi savaitės ir Kauną bei jo apylinkes kaip ir kiekvieną vasarą vėl džiugins Pažaislio muzikos festivalis.
© Organizatorių nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kauno kariliono varpai suskambės jau birželio 2-ąją dieną, kviesdami visus į šventiškų Lietuvos valstybingumo šimtmečio nuotaikų lydimą, dvidešimt trečiąjį kartą startuojančią muzikos fiestą.Per nepilną ketvirtį amžiaus Pažaislio muzikos festivalis suformavo įsišaknijusias tradicijas, tapo žinomu visuose šalies regionuose, o į koncertus plūstančios klausytojų minios liudija apie renginių išskirtinumą ir festivalio svarbą.

XXIII Pažaislio muzikos festivalis klausytojus džiugins ištisus tris mėnesius nuo birželio pradžios iki pirmųjų rugsėjo dienų. Visą vasarą šurmuliuosiančioje muzikos šventėje skambės net 43 programos, žengdamos per tradicinėmis festivalio erdvėmis tapusias Kauno ir artimiausių rajonų koncertų sales, nuolat atsinaujinančias ir svarbų vaidmenį regionų kultūrai įgijusias dvarų menes. Muzikos garsai aidės Lietuvos bažnyčių skliautuose bei klausytojų pamėgtose neįprastose erdvėse, suteikiančiose koncertams nepakartojamą, originalią aurą.

Susipažinkite su Pažaislio muzikos festivalio šaukliais
© Organizatorių nuotr.

Reikšmingiausias šio festivalio akcentas Lietuvos valstybingumo šimtmetis, kuriam bus dedikuota nemaža dalis koncertų. Taip pat, laikydamasis brandą liudijančių tradicijų, festivalis minės tiek Lietuvai, tiek muzikos pasauliui reikšmingas datas, o itin džiugiu įvykiu taps festivalio bendradarbiavimas su augančiomis Kauno miesto ir regionų bendruomenėmis. Festivalis ir Kauno miesto Aleksoto bendruomenė kvies susitikti Kauno VDU botanikos sode vyksiančioje šventėje, kurios metu išgirsime ir Lietuvos kamerinį orkestrą, solistę Liną Dambrauskaitę, o Kulautuvos bendruomenės kurorto 85-metį pasitiksime kartu su Artūro Noviko vadovaujama vokaline grupe „Jazz Island“.

Tradiciškai klausytojus kvies Žolinės atlaidai Pažaislyje su Kauno valstybiniu choru, Kauno jachtklube skambės Johanno Strausso muzika, atliekama Vilmanto Kaliūno diriguojamo Kauno miesto simfoninio orkestro bei solistų Ramintos Vaicekauskaitės ir Tomo Pavilionio. Šiemet pradedamojo koncerto išvakarėse, tarsi muzikos šventės preliudas, suskambės festivalio šaukliai – Kauno kariliono varpai, o jau sekančią dieną festivalį Maestro Virgilijaus Noreikos atminimui dedikuota programa pradės Gintaro Rinkevičiaus diriguojamas Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir trys puikūs solistai: buvęs V. Noreikos mokinys Edgaras Montvidas bei du pirmojo V. Noreikos vardo dainininkų konkurso laureatai Tetiana Zhuravel ir Modestas Sedlevičius. Baigiamajame koncerte Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras ir rinktiniai solistai, diriguojant G. Rinkevičiui, atliks Laimio Vilkončiaus roko operą „Eglė“.

Susipažinkite su Pažaislio muzikos festivalio šaukliais
© Organizatorių nuotr.

Centrine festivalio ašimi ir vėl taps dramos spektaklio inscenizacija vakaro prietemos gaubiamose Kauno pilies prieigose. Šiemet festivalis klausytojams pateiks dar neregėtą kūrinį muzikinę-dokumentinę dramą „Lietuva Valstybė“, sukurtą pagal latvių dramaturgo Mārtiņšo Zīvertso tragediją „Mindaugo valdžia“.

Kamerinės muzikos mėgėjus į koncertus kvies Kauno fortepijoninis trio, ppolitovo-Ivanovo fortepijoninis kvartetas iš Rusijos, aukščiausiu meistriškumu žada nustebinti svečiai iš Austrijos „Trio Alba“, o Akmenėlių dvaro klojimo skliautus sudrebins galingi „Sostinės vario kvinteto“ garsai, kuriuos lydės taiklūs muzikologės Zitos Kelmickaitės komentarai.

Chorinės muzikos mylėtojus net keliomis skirtingomis programomis džiugins Kauno valstybinis choras. Akademinio dainavimo gerbėjus kvies mecosoprano Justinos Gringytės ir Petro Geniušo parengta programa, charizmatiškojo dainininko Liudo Mikalausko projektas „Tėvo Stanislovo varpai“, soprano Jūratės Švedaitės-Waller ir pianistės Audronės Kisieliūtės koncertas „Kompozitorės, mylimosios, mūzos“ bei pianistės Paulės Gudinaitės, tenoro Mindaugo Zimkaus ir baritono Giedriaus Prunskaus teminis vakaras „Sonetas meilei“. Dainininkės Sabinos Martinaitytės jubiliejų jos gerbėjai galės paminėti autoriniame solistės ir jos mokinių koncerte.

P. Geniušas
P. Geniušas
© Organizatorių nuotr.

Baroko muzikos mylėtojų lauks ansamblio RAMuzika bei solistų Noros Petročenko, Algirdo Bagdonavičiaus ir Kauno styginių kvarteto parengtos programos. Du išskirtinius solistus – Liną Dambrauskaitę ir Kostą Smoriginą kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru ir dirigentu Vilmantu Kaliūnu girdėsime Jonavos Joninių slėnyje. Fortepijoniniais rečitaliais džiugins viešnia iš Lenkijos Joanna Ławrynowicz ir Petras Geniušas kartu su bičiuliu iš egzotiškosios Indijos, pianistu Fali Pavri.

Publikos numylėtinis, universalus muzikantas Bruno Bieri ir vėl stebins subtiliu hango skambesiu bei obertoniniu giedojimu, kartu su lietuvių atlikėjais pristatydamas originalų Viktoro Gerulaičio projektą „Virility. Keturių žaidimas“. Pociūnų aerodrome siautės pašėlę saksofonininkai iš Vokietijos „Blattwerk“ saksofonų kvartetas, o Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje ar Rietavo kultūros centre apsilankę klausytojai išgirs nepamirštamą muzikos iš kino filmų koncertą „Itališka filmų naktis“, kurį dovanos Fausto Beccalossi akordeonininkas iš Italijos ir įvairiapusiu talentu apdovanotas latvių violončelininkas Ruslanas Vilensky.

Susipažinkite su Pažaislio muzikos festivalio šaukliais
„Son Del Nene“
© Organizatorių nuotr.

Spalvingą pasaulio tautų muziką pristatys trys išskirtiniai XXIII Pažaislio muzikos festivalio projektai. Vienoje charizmatiškiausių festivalio erdvių – Babtyno-Žemaitkiemio dvare susitiks tango ir bosanovos ritmai, kuriuos meistriškai į vientisą audinį supins vokalistės iš Argentinos Lily Dahab suburta tarptautinė grupė. Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje salėje skambės užburiantys kubietiški motyvai, kuriuos programoje „Svaiginanti Kuba“ prakalbins „Latin Grammy“ laureatai, grupė „Son Del Nene“. Ispaniškosios operetės sarsuelos aistros virs Kauno valstybinės filharmonijos scenoje, kur girdėsime sopraną Nuria Garcia, tenorą Manuelį De Diego ir pianistą Carlosą Aragoną, atvykusius iš saulėtosios Ispanijos. Į šią svečių draugiją įsilies ir mūsų tautietės Eglės Strumskytės sopranas.

Tokia koncertų gausa ir žanrų įvairovė atspindi tikrąjį Pažaislio muzikos festivalio veidą – universalų, kokybišką, patenkinantį išrankiausių, tradicinės ar neįprastos, verčiančios susimąstyti ar leidžiančios atsipalaiduoti, rimtos ar šelmiškos muzikos išsiilgusių klausytojų skonį. Belieka tikėti, kad giedras dangus ir glostanti šiluma lydės Pažaislio muzikos festivalį ištisus tris šiltojo metų laiko mėnesius ir visų koncertų klausytojai galės pajusti šį dvigubą malonumą – gaivios vasaros dvelksmą, prisotintą nuostabiausių muzikos garsų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Kviečia sukurti ir išausti savo dizaino rankinę

Nauja erdvė Vokiečių gatvėje suburs baltiško dizaino gerbėjus.

„Stebuklas“: geriausias metų filmas sugrįžta į Lietuvos kino teatrus

Jau nuo šio penktadienio, birželio 22-osios, Lietuvos žiūrovai turės dar vieną galimybę didžiuosiuose šalies ekranuose išvysti režisierės Eglės Vertelytės tragikomediją „Stebuklas“, triumfavusią šių metų „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose.

Joninių ritualai, kurie sujungia vienišas širdis

Joninės arba Rasos – tai bene giliausias tradicijas turinti lietuvių šventė. Ilgiausia metų diena ir trumpiausia naktis nuo seno siejamos su mitologiniais slėpiniais, ritualais ir burtais.

MO muziejaus prakalbintos Vilniaus skulptūros pradeda ketvirtąjį sezoną

2015 metais MO muziejus pristatė Vilniaus kalbančių skulptūrų projektą. Šiemet ketvirtasis sezonas atidarytas su nauju, šešioliktu pašnekovu – Lietuvos banko iniciatyva prakalbintu Vladu Jurgučiu.

Ketvirtąjį Pažaislio muzikos festivalio savaitgalį – išskirtiniai talentai

Ketvirtasis Pažaislio muzikos festivalio savaitgalis lydimas skaičiaus keturi – ketvirtoji savaitė, keturi koncertai, keturios išskirtinės koncertų erdvės.

Apie kūrybos laisvę ir didelės scenos baimę

Septintojo „Kūrybinio impulso“ išvakarėse Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras šokio bendruomenės atstovus pakvietė į atvirą diskusiją „Jaunųjų choreografų ugdymas: teatro misija ir objektyvios galimybės“.

LNOBT savo šimtmetį planuoja švęsti nauju „Traviatos“ pastatymu

Baigiančio sezoną Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius Jonas Sakalauskas surengė spaudos konferenciją aukščiausiai iškilusioje teatro aikštelėje – po žydru dangumi ant skardinio stogo.

Spektaklis Vilniaus Katedros aikštę pavers futbolo aikštele

Naktį iš penktadienio į šeštadienį vyksiančios Kultūros nakties metu vilniečius ir miesto svečius stebins ypatinga premjera.

Jurgita Murauskienė: nuostatos ir rėmai – tik mūsų galvose, o festivalyje stengiamės juos griauti

Jau vos po kelių savaičių dvidešimt ketvirtasis Kristupo vasaros festivalis kvies sostinės gyventojus ir svečius į susitikimus su įdomiausiais pasaulio muzikais ir po bažnyčių skliautais, ir po vasaros dangumi, ir gamtos apsuptyje. Apie artėjantį festivalį kalbėjomės su jo meno vadove Jurgita Murauskiene.

„Sidabrinė gervė“ žada būti įdomus, šviesus ir linksmas reginys

Rytoj, birželio 13-osios vakarą, visi, besidomintys Lietuvos kultūriniu gyvenimu ir neabejingi šventiškoms ceremonijoms su ryškiais šalies veidais, kviečiami žiūrėti nacionalinio kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ tiesioginę transliaciją.